And Yet It Moves | PC

Developer: Broken Rules
Genre: 2D Platformer
Platforms: PC - Wii
Release Date: 2009
ESRB: E

url]

پسرکی کاغذی در یک دنیای کاغذی. در این بازی همه چیز از کاغذ درست شده و شما کنترل پسری کاغذی را به عهده می گیرید که در هر مرحله تلاش می کند که خود را به کاغذی که از آن بریده شده برساند.

مانند اکثر بازیهای پلتفرمر دو بعدی با کمک کلیدهای WASD حرکت کرده و از سکویی به سکوی دیگر می پرید. ولی قضیه در این بازی کمی فرق دارد چرا که علاوه بر کنترل پسر کاغذی, کنترل جاذبه نیز در اختیار شماست. با کمک کلیهای 4 جهته می توانید در هر لحظه جهت جاذبه ی زمین را عوض کنید. تغییر جاذبه عامل پیشروی شما در بازیست و با کمک آن می توانید بر روی سکوهای دور از دسترس پریده و یا از موانع بلند, عیور کنید.

با اینکه با کمک جاذبه, کار شما بظاهر ساده شده اما 3 عامل باعث متلاشی شدن و مردن پسر کاغذی میشوند. اول اینکه پسر کاغذی ما اگر مدت زیادی در هوا معلق بماند و یا پرش هایش بیش از حد بلند باشند, نمی تواند یه سلامتی فرود بیاید. دوم محیط مشکی اطراف مراحل که با ورود به آنها پسرک قصه ی ما بلعیده میشود و سوم اینکه بعضی از اجسام کاغذی و متحرک موجود در مراحل ممکن است با انقباض و انبساط خود, پسر کاغذی را له کنند.

پس با فرض 3 مورد بالا باید از موانع و راه های پر پیچ و خم عبور کرده و پسرک را به کاغذش برسانید. گرافیک بازی بصورت دوبعدی کار شده و تمامی مراحل با کاغذهای رنگی و با بافتهای گوناگون طراحی شده اند و دنیایی رنگارنگ پدید آورده اند. اگر به دنبال یک بازی نوآورانه هستید, باید این بازی را نیز به لیست بازیهای خود اضافه کنید.

چند نکته :

Credit بازی نیز بصورت یک مرحله طراحی شده
حدود 20 مرحله ی جذاب و رنگارنگ

امتیازات بازی :

Gamers.at 90
PC Gamer UK 86
IGN 84
Eurogamer Spain 80
GameFocus 80
GameSpot 75
D+PAD Magazine 70
GameStar 64
DarkZero 60
PC Zone UK 57

تصاویر :

وبسایت رسمی :

44 مگ :

• Like
Reactions: Genesis

ortegoli

کاربر سایت
Oct 31, 2008
5,397
نام
مهدی یوسفی اصیل
ایده ی جالبی تو بازی هست من از مدیران خواهش می کنم یک قسمت به نام Desktop games راه اندازی کنند و دوستان تمام بازی های اینجوری رو در اون قسمت قرار بدهند البته با لینک های سالم

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
ایول داداش raya2 خوراکت پیدا کردن این بازی ها هست و خوراک من هم بازی کردنشون
می دونی بیشتر با گرافیک دو بعدیش حال می کنم

Modern Samurai

کاربر سایت
Aug 31, 2007
1,333
نام
نوین
این بازیش رو من چند سال پیش رفتم. خیلی جالب بود.
14 مگ بودش البته! هر کی نرفته پیشنهاد میکنم حتما بازی کنه. اون موقع که اومد اکثر وبسایت ها بهترین بازی دسکتاپی سال انتخابش کردن.

GAMERSINA

کاربر سایت
Jun 17, 2010
540
نام
sina
در یک کلام میتونم بگم فوق العادس.
اصلاً ( به هیچ عنوان) این بازی زیبا رو از دست ندین.
حتماً دانش کنین. خیلی خلاقانه و زیباست....:x
به همه پیشنهادش میکنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر