راهنمای UNBRICK کردن PS3

minter

کاربر سایت
Feb 26, 2009
24
دوستان من طبق مراحل پست 1 و 10 پیش رفتم . جای خوشخالی داشت که تا مرحله recovery پیش رفت چون قبلا چند ثانیه بهد از روشن شدن خاموش میشد .
و حالا وقتی تو recovery mode گزینه 6 رو انتخاب می کنم و start + select رو مزنم و وقتی چک می کنه تا میاد فایلو چک کنه سریع این پیغام میاد : " A serous error has occured .contact technical support for assistance.
(8002f281)
لطفا راهنمایی کنید ایراد از چیه و چه کاری میشه کرد ؟؟
با تشکر

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
شما با یک RSOD شدید مواجه شدید مفهوم کلی این خطا اینه:
A serious error has occurred. Contact technical support for assistance. Corrupted NAND? sorry​
خطای جدی رخ داده است. تماس با پشتیبانی فنی برای کمک. NAND خراب شده است؟
که خارج از گارانتی سونی هست از بد هم بدتره.

من آخر نفهمیدم چرا تو این پیغام ها و مشابه اون رو ps3 توصیه میکنند با پشتیبانی فنی تماس بگیرید ولی جز گارانتی حساب نمیشه، هر کس فهمید به منم بگه تر خدا!!!
خیر سرشون شعارشون برای جلب توچه مشتری و اهیمت دادن make.believe هست تا یکی هم راهی برای کارکردن روی رفع عیوب این کنسول پیدا میکنه سریع میخوان بگیرن بچپوننش تو زندان، که یهو از سود نیفتند.

ظاهراً نصب دوباره آخرین آبدیت فریمور بر روی PS3 ممکن هست اون را حل بکنه برای این کار:

1 ) آخرین فریموری رو که روی دستگاه بوده رو باید بدونی که چی بوده و یا نمی دونی دانلود کنی یا اگر داری که چه بهتر!
2 ) آبدیت دانلود شده رو بریز تو USB flash و بزن تو پورت USB کنسول،
3 ) اگر این امکان وجود داره کنسول رو به PS3 Recovery یا Safe Mode بیار، لینک زیر به این کار کمک خواهد کرد،
http://us.playstation.com/support/answer/index.htm?a_id=1488
( 4 گزینه 6 - System Update رو انتخاب کنید، باید مکان تعیین فریمور رو در USB تعیین کرده باشید.

اگر این روش رو انجام دادید و آبدیت تا حدودی مثلا 43 ٪ رفت و نصب شد و سپس پرش مستقیم داشت به ری استارت ٪ 100 و به RSOD رفت فعلا نمیشه کاری کرد....

minter

کاربر سایت
Feb 26, 2009
24
من چون نتونستم کاریش کنم تو همین مرحله بردمش پیشه یه تعمیرکار .اونم دمش گرم کامل درستش کرد .به هر صورت دمتووووووووووون گرمممممم که راهنمایی کردید که دوباره من ps3 دار شم .
مرسی از کمک ها.

milad8114

کاربر سایت
Apr 6, 2011
57
اقا من وقتی دستگامو روشن میکنم بعد از چند دقیقه خواموش میشه یعنی چراغش قرمز نمیشه کلا خاموش میشه مثل اینکه سیم برقشو کشیده باشند مدت زمانشم فرق میکنه یه بار 5 دقیقه یه بار 1 ثانیه میخواستم ببینم دستگام بریک شده اخه بعد از اپدیت 3.55 این بلا سرش اومد.=((

Pooria2893

کاربر سایت
Jul 2, 2009
17
نام
پوريا
با سلام
من یک ps3 80 گیگ فت دارم متاسفانه RSOD شده بود ولی به منوی ریکاوری دسترسی داشتم متاسفانه با روش پست شماره 10 آپدیت کردم که بعد از آپدیت خاموش شد و چراغ قرمز شروع به چشمک کرد و حالا هرچی روشنش می کنم کمتر از سه ثانیه خاموش می شه اگه امکانش هست راهنماییم کنید و اگه راهی نداره مد چيپ Infectus (ورژن 1 يا 2) و دانگل جيلبريک با هر مارکي رو از کجا میتونم گیر بیارم تا از روش پست شماره 41 شما مشکلم رو حل کنم.
با تشکر

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
سلام
ببین دوست عزیز
اگر کنسول شما ساخت سال 8/2007 هست باید از infectus ورژن 1 یا 2 استفاده کنی،
اگر کنسول شما ساخت سال 8/2008 هست infectus بهت جواب نمیده.! چرا؟
چون کنسول شما تک ناند یا سینگل ناند هست و اینفکتوس ساپورت نمی کنه، و به احتمال زیاد 56 پینی که فقط باید از USB Bitbanger و یا Teensy 2.0 استفاده کنی که روشی متفاوت با اینفکتوس و پست 41 داره.
متاسفانه تو ایران هیچ جایی این 3 کیت رو ندارند چون کسی ازش سر در نمیاره حتی شما اگر به حرفه ای ترین تعمیر گاههای ایران هم سربزنید حتی اسمش رو هم نشنیدند،
اما USB Bitbanger و Teensy 2.0 رو میشه به صورت دستی ساخت. و اینفکتوس هم اگر تو ایران کسی بیاره حدود 120 تومن برات تموم میشه.
که هر کیت مذکور رو میشه ساخت.
USB Bitbanger for Programing NOR flash (S29GL128N)

yi4w51b814vtyuhnrtc9.jpg

Teensy 2.0. ++ for Programing CECHL04 80GB

ir4ut4332v5mb085onq.jpg

درمورد مشکلت هم همون موقع که RSOD شد معنیش اینه که ناندت خراب شد و انجام پست 10 بی فایده بود، این فقط در برخی از موارد جواب میده،
ولی تنها توصیه ای که الام می تونم بهت بکنم اینه که به هیچ وجه هاردت رو فرمت نکن.

Pooria2893

کاربر سایت
Jul 2, 2009
17
نام
پوريا
با سلام
ممنون از راهنمایی که کردین. چند سئوال داشتم خدمتتون.
1- تاریخ ساخت رو باید از کجای دستگاه بخونم آخه کارتن دستگاه موجود نیست.
2- برای رفع مشکل اگه تاریخ ساخت 8/2008 بود کدوم پروگرامر هم امکان ساختش (نصب قطعات) و هم تهیه قطعات آن بهتر است.
3- در صورت امکان نقشه کیت و ملزومات و نحوه استفاده از پروگرامر مورد نظر اعلام کنید.
من هم هرگونه کمک در ساخت آموزش به زبان ساده و زیبا از دستم بر بیاد در خدمتتون هستم.
با تشکر
پوریا

Pooria2893

کاربر سایت
Jul 2, 2009
17
نام
پوريا

Teensy++ USB Development Board

TEENSY++ Teensy++ USB Board, Version 2.0 $24
Inventory Status:In Stock Last physical count:May 6, 2011
tpp_main_1.jpg
Actual size is 2.0 by 0.7 inch

The Teensy++ USB Development Board is a complete USB-based microcontoller development system. Only a standard Mini-B USB cable (sold separately) is needed to connect to a PC or Macintosh.
This version has solder pads for all I/O signals. The Teensy is also available with the header pins to plug directly into a solderless breadboard.
All Teensy boards are shipped assembled and fully tested.
tpp_main.jpg

به نظر قیمت این پروگرامر خیلی گرون نیست .
اما اگه بتونیم درستش کنیم خیلی عالی هست.

MaysaM

کاربر سایت
Oct 4, 2007
494
نام
ميثم قرباني
متاسفانه تو ایران هیچ جایی این 3 کیت رو ندارند چون کسی ازش سر در نمیاره حتی شما اگر به حرفه ای ترین تعمیر گاههای ایران هم سربزنید حتی اسمش رو هم نشنیدند
ببخشید شما این رو مطمئن هستید؟؟؟;)

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
ممنون آقا پوریا
تاریخ ساخت رو معمولا روی کارتن و کارت ضمانت نامه ای که در کارتن با کنسول ارائه می کنند میشه پیدا کرد.
ولی ساده ترین راه تشخیص کنسول فت جدید و قدیم از طبق شکل زیر هست:

290w3gyneqckpxskp7wu.jpg

4 یا 2 پورت بودنشه که بر طبق همون مادربرد و چیپ کنترلرش هم فرق میکنه.
ولی فرقی نمی کنه که شما از کدوم کیت برای پروگرمر استفاده کنی.

معمولا از USB Bitbanger برای پروگرم:
Spansion S29GL128N موسوم به NOR flash یا NOR chip در اسلیم ها استفاده میشه،
و در فت های 2 پورت هم برای پروگرم چیپ SAMSUNG 846 - K8Q2815UQB-P14B که 56 پینی نیز هست استفاده میشه،
که یه پروگرامر خوب برای اینکار و غیر به حساب میاد.
این کیت با استفاده از یک ای سی AT90USB128X/64X ساخته میشه که باید اون رو به testpoints لحیم کاری کنیم و همچنین برای اینکار باید از یک فایل فلشر استفاده کنید.

lw94fm87dlqqtoh92c4l.gif

و طبق عکس زیر هم می تونید شماتیک ساخت این کیت رو ببینید و IC ش هم فکر کنم بشه به راحتی پیدا کرد. چون دست ساز تا حالا ساخته شده.

6hrw88k2lly3ted3rc.gif

ساخت Teensy ++ 2.0 هم کاری نداره فقط کافی IC اون هم گیر بیاد و با هریک از حافظه های S29GL128P or K8Q2815UQB هم کار می کنه.
اما شماتیک ++ 2 و پلاسش رو من نتونستم گیر بیارم فقط 1 و پلاس اون رو دارم، که فکر نمی کنم ورژن یکش ساپورت کنه این دو چیپ رو.

376ggi8zkgd6jhwlm1gm.jpg

شما اگر بخواهید از هر کدم از این کیت ها استفاده کنید و اون رو متصل کنید به تراشه روی مادربرد،

نیاز به لحیم کاری 42 عدد رشته سیم از کیت به خروجی پین های پشت مادربرد و همون تک تراشه بکار برده شده در برد هستید که شامل:
استفاده از (Address) : آدرس های A1 تا A22 که همیشه آدرس ها رو با A نمایش می دند.
استفاده از (Data) : دیتا های D0 تا D15 که همیشه دیتا ها رو با D نمایش می دند.
استفاده از (Control'er) کنترل ها که مشخصه اونها CE/OE/WE/Reset/RY-BY هستند.
استفاده از لاین NOR-tristate
استفاده از لاین های GND
استفاده از لاین های VCC
که همگی میره پپشت مادربرد دقت کنید پشت مادربرد و به پین های خروجی هر یک از این تراشه ای 56 پینی لحیم میشند، و در نهایت 16MB میشه از شون فایل Flash کنسول رو دریافت کرد که با پسوند BIN یا همون باینری هستند که بعد اون رو باید فیکسش کرد.
این نوع لحیم کاری در تضاد هست با کنسول های سال 2007 سری اول، که همگی 256MB ناند و 2 تراشه هم نام و 48 پینی هستند که با infectus به پین های بقل چیپ لحم میشند نه در پشت و در حود 30 رشته سیم که بین هر دو تقسیم میشد.
که قبلا در این مورد مفصل توضیح دادم.

البته یه کیت دیگه هم به اسم noralizer هست که استاد مارکان طراحی و ساخته که اونو بعدن در مورد توضیح می دم چون برای شما کمی پیچیدس.

Pooria2893

کاربر سایت
Jul 2, 2009
17
نام
پوريا
باتشکر از راهنمایی شما
اینطور که بنظر میاد دستگاه من دو پورت و مربوط به 8/2008 هست و یکی از دو پروگرامر مذکور قادر به پروگرام کردن اون رو دارند.
سئوال اینجاست پروگرامر Teensy++ رو به کدام پینهای مادر بورد باید وصل کنیم اگه ممکنه بیشتر توضیح بدید یا نقشه اتصالات رو هم قرار بدید.
باز هم از زحمات شما تشکر میکنم.
پوریا

• Like
Reactions: Reza684

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
گفتم که ++ Teensy کار نمی کنه و باید از 2 ++ استفاده کنی، چون لاین های خروجی 2 ++ بیشتر و همچنین 1 بعضی از ویژگی های 2 رو نداره.
یادمه جورج هاتز هم از 2 ++ استفاده می کرد.
من برد سیم های اتصالی به فلش رو در بالا گذاشتم،
دیاگرام اتصال سیم های و لحیم کاری به فلش کنسول رو هم می تونید در لینک زیر پیدا کنید.

همه چیز مشخصه دیگه فکر نمی کنم که به توضیحات بیشتر نیازی باشه،
این نوع دامپ Nand کنسول 80 گیگ رو PS3NANDECC و FlowRebuilder پشتیانی می کنند.

بازم اگر سوالی داری یا جایی متوجه نشدی بپرس.

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
دوستان من نمایی از پشت و روی چیپ تعبیه شده روی مادربردهای Slim رو میزارم تا بیشتر نسبت به موقعیت این فلش آشنا بشید به همرا عکسی از سیم های لحیم کاری شده به این NOR chip.
در صورتی که هر مشکلی سخت افزاری برای دستگاه پیش بیاد از این چیپ شما می تونید 16MB از NOR flash chip فایل فلش دریافت کنید و روش کار کنید.

برای تمام مادربردهای Slim چیپ Spansion S29GL128N90TFIR2 روی مادربرد هست که اینو باید پروگرم کنید:

نمایی از روی مادربرد و تک چیپ بکار رفته شده در مادربردهای Slim

3gkinr07v7drwg21d2kv.jpg

نمایی از پشت مادربرد و خروجی پین های چیپ (Spansion S29GL128N90TFI) در مادربردهای Slim

z8ldfbhfw0wj2bn4mer8.jpg

نمایی از لحیم کاری سیم های پروگرمر USBbitbanger به تک چیپ بکار رفته شده در مادربردهای Slim

j1wkr6cq7t0f8p8q5rvw.jpg

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
این یک Diagram مادربرد PAL هست.
و برای تغذیه این NAND ها از جریانی برابر 3V و 1600 تا 1800 میلی آمپر استفاده میشه.
فقط با تغذیه Flash0 با شدت جریانی که در خط بالا گفتم شما می تونید یک Flash1 تغذیه شده داشته باشید.
یعنی اگر شما Flash0 تغذیه کنید Flash1 بطور خودکار خودش تغذیه میشه.
نکته: در مادربرد های PAL دو ناند در کنار هم هستند و طبق شکل زیر از NAND به Infectus لحیم کاری میشه.

v12m9l2rf18p4to878eg.jpg

که جمعلا از هر کدام 256MB فلش می تونید دریافت و روش کار کنید. یعنی هر ناند 128MB فلش دامپ میشه.

در مادربرد های NTSC دو ناند دیگر در کنار هم نیستند، بلکه یکی در رو و دیگری در پشت مادربرد می باشد، که طبق شکل زیر از NAND به Infectus لحیم کاری میشه.
یکی از رو و دیگری از پشت.
meyvmm53pzo78ecl2wu.jpg

که جمعلا از هر کدام 256MB فلش می تونید دریافت و روش کار کنید. یعنی هر ناند 128MB فلش دامپ میشه.

نحویه تغذیه کردن Flash0 از طریق اتصال به پین های شماره 12 و 13 آن.

rd7tt7j0pkyhx5eft81w.gif

تذکر: این صحیح ترین روش تغذیه و دیاگرام کنسول های سری اول سال 2007 تمام مدل های 4 پورت هست که می تونید با اطمینان ازش استفاده کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر