راهنمای UNBRICK کردن PS3

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
رضا جان قربون دستت یه کمکی هم به ما بکن..
من یه ps3 دارم که علائم حیاتیش مثل همین بریک ناقص میمونه یعنی روشن میشه ولی تصویر سیاهه هیچ تصویری ندارم (اینو خیلی وقت پیش همینجوری خریدم و دست خودم بریک نشده) اون راه حل هایی که گفتین رو اولیش رو امتحان کردم یعنی اون فیلای ریکاوری تو پست اول رو دانلود کردم فریمور رو هم از تو گوگل سرچ کردم مال 3.55 geohotz بود خلاصه اینا رو طبق دستور ریختم تو فلش و وصل کردم به ps3 و ... اما هیچ اتفاقی نیفتاد... حالا خودم به دو تا چیز مشکوکم یکی اینکه فایل هایی که دانلود کردم ایراد داشته باشه که اگه لطف کنی فایل ریکاوری که خودت استفاده کردی رو یه جا آپ کنی خیلی ممنونت میشم چون اونی که تو صفحه اول گذاشتی پاک شده.
دوم اینکه احساس می کنم پورت usb کنسول اصلا برق نداره یعنی فلش که هیچ حتی دسته کنسول رو هم که بهش وصل میکنم شارژ نمیکنه حالا نمیدونم به خاطر اینه که بریک شده یا مشکل سخت افزاری داره؟ مال شما هم اینطوری بود؟

کنسول شما اسلیم هست یا فت 2 یا 4 پورت؟
ببین شما زمانی که کنسول رو روشن می کنید 2 & 5 ثانیه طول میکشه خاموش به یا 40 50 ثانیه.؟
در ضمن باید اطلاع داشته باشی آخرین که فریموری که قبل از بریک شدن روی دستگاه بوده چه ورژنی بود؟
که خیلی مهمه.
که فقط باید OFFICAL بزنی اگه 3.55 به بالاست فعلا باید صبر کنی چون فایل خاصی که روی این فریمور بتونه کار کنه فعلا پیدا نشده ولی اگر 3.55 باشه امکان داره.
خوب اگر پورت ها کنسول غیر فعال هست USB ها هم کار نخواهد کرد و برق نداره، زمانی USB ها فعال میشند که چراغ LED کنسول به رنگ سبر روشن باشه و برق در پورت ها جریان داره.

من سعی می کنم فایل ها رو دوباره یه جا آپلود کنم.

حداقل این رو هم میخوندی:d
الان دیگه منوی ریکاوری رو هم نمیتونم بالا بیارم:d همش هی میره رو نصب فیرمویر!

خب، این بخاطر اینه که فریمور رو هارد ریخته شده، و زمانی که فریمور بعد از روهارد ریختن ریست میشه و دوباره می خوارد روی ناند ریخته بشه ناند با مشکل خراب شدن محتویاتش رو به رو شده اینو میشه از پست اولی که گفتی رد اسکرین میده فهمید که رد اسکرین از عدم بار گذاری در ناند هست و در حین نصب چون نیمی از محتویات فریمور باید روی ناند پر بشه و نمی دیگرد در هارد ذخیره بشه باعث ریست کنسول میشه و دستگاه بعد از ریست دوباره می خواد که اقدام به نصب کنه که نمیشه.
این مشکل تا زمانی که شما فلش کنسول رو درست نکنید قابل در مان نیست، و مجدداً تکرار میشه.
الان فقط نیمی از محتویات فریمور رو هارد پر میشه و بقیه که باید بره ناند پر نمیشه و ریست میشه، که باید بک آپ رو روی ناند پر کنید که محتویات آن سالم بشه.
علت عدم رفتن به ریکاوری هم اینه که پوشه هایی که در هارد بوده برای فراخوانی ریکاوری با نصب 56 & 60 درصد فریمور ناقص پرشده و اون پوشه های گفته شده رو پاک کرده و شما نمی تونی ریکاوری رو فعال کنی.

شما دانگرید رو هم استفاده کردی ار فایل های lv2.diag اون رو هم یه تست کن در غیر اینصورت دستگاه رو باید ببری پیش یه متخصص.

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
بله، بهتره از فایل هایی که من تو صفحات قبل گذاشتم استفاده کنی و همون آموزش های قبلی،
چون ممکنه فایل های دیگه ای که از دیگر جاهای دانلود می کنی کار نکنند.
در ضمن این این راهها برای بعضی ها جواب داده و مشکل کنسول برطرف شده دلیل نمیشه که برای شما هم حتما جواب بده،
امکان داره مشکل جدیدی برای کنسول پیش بیاد، که من مسولیتش رو قبول نمی کنم، ریسک انجامش با خودته.
من و Captan Black فقط راههایی رو که تونسته شده در برخی اوقات کنسول رو نجات داد به صورت تصادفی با این روش ها تو این تاپیک آوردیم.

دوباره می گم وعلا روش اصولی اون نیاز به سخت افزار ههایی کوچکی هست که باید کار پروگرم کردن تراشه های روی مادربرد رو با سیهای و لحیم کاری های متعدد انجام بشه هست.

که تا حالا برای تمام مادربرد های PS3 که تا امروز تولید شده نیاز به 3 سخت افزار خاص با توجه به نوع مادربرد و تراشه مورد استفاده در اون نیاز هست.

خوشبختانه یکی از اون 3 سخت افزار رو ما تونستیم تهیه کنیم،
اما اون دوتای دیگه رو با توجه به پیدا شدن IC ش باید بسازیم.
که هنوز داریم روش کار می کنیم.;)

AMIN-3

کاربر سایت
Oct 25, 2008
202
نام
امین
اقا رضا ریسک رو بی خیال:d(از این جو کارا زیاد کردم:d)اگه با اون روش های لحیم و ... پست های چند صفحه قبل میشه راش انداخت خب بسم ا...:d
(لحیم کاری هم تجربه زیاد دارم)
من اومدم اون فایل اول ریکاوری رو توی روت فلش مموری و فایل اپدیت رو هم همون طوری PS3/UPDATE زدم روش وصل کردم دستگاه.دستم رو نگه داشتم تا 3 بار بوق با فاصله زد و خاموش شد بعدش دوباره نگه داشتم تا بوق سوم رو 2تایی بزنه و دستم رو ول کردم .رفت تو نصب فیرم و ارور داد.دستگاه رو خاموش کردم .فلش مموری رو فرمت وبعدش اون فایل ریکاوری دومی رو هم زدم توی روت فلش وبعدش وصل کردم دستگاه و روشنش کردم و رفت توی نصب فیرم و بعد هم دوباره ارور داد.

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
خب، شما که بسم ا... زدی اون قطعه سخت افزارش رو می خوای از کجا بیاری؟ که لحیم کاری و غیره بکنی...

اگر از lv2 استفاده کردی که نباید پوشه درست کنی باید مستقیما در روت فلش بریزی. فقط اون دو فایل رو،
پوشه زمانی باید بسازی که یا از فتکوری می خوای نصب کنی یا از خود XMB

joorab

کاربر سایت
Jul 13, 2006
212
نام
امین
کنسول شما اسلیم هست یا فت 2 یا 4 پورت؟
ببین شما زمانی که کنسول رو روشن می کنید 2 & 5 ثانیه طول میکشه خاموش به یا 40 50 ثانیه.؟
در ضمن باید اطلاع داشته باشی آخرین که فریموری که قبل از بریک شدن روی دستگاه بوده چه ورژنی بود؟
که خیلی مهمه.
که فقط باید OFFICAL بزنی اگه 3.55 به بالاست فعلا باید صبر کنی چون فایل خاصی که روی این فریمور بتونه کار کنه فعلا پیدا نشده ولی اگر 3.55 باشه امکان داره.
خوب اگر پورت ها کنسول غیر فعال هست USB ها هم کار نخواهد کرد و برق نداره، زمانی USB ها فعال میشند که چراغ LED کنسول به رنگ سبر روشن باشه و برق در پورت ها جریان داره.

من سعی می کنم فایل ها رو دوباره یه جا آپلود کنم. (این نقل قوله ها نمیدونم چرا این شکلی شد؟؟؟)

کنسول من فت هست وقتی روشنش می کنم همینجوری روشن میمونه و اصلا خود به خود خاموش نمیشه عین یه کنسول سالم فقط هیچ تصصویری ندارم و اون صداهای بیپ متوالی رو هم نمیده انگشتمو که روش نگه میدارم یه بیپ میزنه و روشن میشه بهد از 10-15 ثانیه که انگشتم روش میمونه یه بیپ دیگه میزنه خاموش میشه. منظورتو از اون جمله که گفتی "خوب اگر پورت ها کنسول غیر فعال هست USB ها هم کار نخواهد کرد و برق نداره" نفهمیدم. اگه کدوم پورت ها غیر فعال باشه usb فعال نمیشه؟ کنسول من فقط 2 تا پورت usb جلوش داره

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
ببین شما زمانی رو که، کنسول رو روشن می کنی
مثل: همون 10-15 ثانیه ای که برای شما روشنه یعنی LED کنسول به زنگ سبز هست.
پورت های USB هم به طبع اون باید فعال باشه و جریان درش داشته باشه که کار کنه....
شما باید بدونی که فریمور قبلی بریک شده رو دستگاه چی بود؟ این خیلی مهمه برای کارد LV2 ها یا انجام کارهای دیگه...
برای ریکاوری بردن فقط این روش صحیح هست:

1. کلید پاور کنسول رو از پشت دستگاه خاموش کنید، سپس اون کلید رو دوباره روشن کنید. (چراغ LED به رنگ قرمز هنوز هست)

2. دستتون رو روی دکمه لمسی standby جلوی کنسول نگه دارید و تاز مانی که 3 تا بوق نزده و خودکار خاموش نشده بر ندارید.
3. سپس دستتون رو از اون دکمه بردارید (در عرض 1 ثانیه) و دوباره دستتون رو روی دکمه بزارید دو تا بیپ با وقفه دو سه ثانیه می شنوید و سپس دو بیپ دیگه به سرعت زده میشه که الان باید دستتون رو بردارید.
و در ریکاوری هستید.

joorab

کاربر سایت
Jul 13, 2006
212
نام
امین
ببین شما زمانی رو که، کنسول رو روشن می کنی
مثل: همون 10-15 ثانیه ای که برای شما روشنه یعنی LED کنسول به زنگ سبز هست.
پورت های USB هم به طبع اون باید فعال باشه و جریان درش داشته باشه که کار کنه....
شما باید بدونی که فریمور قبلی بریک شده رو دستگاه چی بود؟ این خیلی مهمه برای کارد LV2 ها یا انجام کارهای دیگه...
برای ریکاوری بردن فقط این روش صحیح هست:

1. کلید پاور کنسول رو از پشت دستگاه خاموش کنید، سپس اون کلید رو دوباره روشن کنید. (چراغ LED به رنگ قرمز هنوز هست)

2. دستتون رو روی دکمه لمسی standby جلوی کنسول نگه دارید و تاز مانی که 3 تا بوق نزده و خودکار خاموش نشده بر ندارید.
3. سپس دستتون رو از اون دکمه بردارید (در عرض 1 ثانیه) و دوباره دستتون رو روی دکمه بزارید دو تا بیپ با وقفه دو سه ثانیه می شنوید و سپس دو بیپ دیگه به سرعت زده میشه که الان باید دستتون رو بردارید.
و در ریکاوری هستید.

من کنسول رو که روشن میکنم 10-15 ثانیه که هیچ تا چند ساعت هم اگه خودم خاموشش نکنم همون چراغ سبز روشنه و همه چیش عادیه یعنی دیسک رو میخونه چراغ آبیش چشمک میزنه فنش کار میکنه فقط مشکل تو usb و تو بیپ هاست که هر موقع انگشتم رو نگه میدام رو پاور هیچ وقت دوتا بیپ نمیزنه بعد 10 ثانیه یه بیپ میزنه و خاموش میشه. من بازم تلاشم رو میکنم ولی یکم از درست شدنش نا امید شدم به خاطر usb ...

AMIN-3

کاربر سایت
Oct 25, 2008
202
نام
امین
اقا رضا اون روش هم جواب نمیده.روش دیگه ای نمیشه؟
راستی من یه دیسک همین طوری هل دادم داخلش:d حالا خوردش هر کاری میکنم هم در نمیاد:d باید درایو رو باز کنم؟

Reza684

کاربر سایت
Mar 25, 2007
357
نام
Reza
اقا رضا اون روش هم جواب نمیده.روش دیگه ای نمیشه؟
راستی من یه دیسک همین طوری هل دادم داخلش:d حالا خوردش هر کاری میکنم هم در نمیاد:d باید درایو رو باز کنم؟

این همون کنسولی نیست که تو بازارچه خریدی به عنوان کنسول خراب از XXX
اشکال مکانیکی هم که داره؟
Hummmm............
باید بازش کنی و آروم در بیاریش.

آره چند تا وسیله دیگه هم وصل کردم اصلا برق نداره...

شما هم باید فلشت رو پروگرم کنی یا فایل های اون رو با یک دامپر دامپ و ویرایش کنی تا پورت های USB فعال بشه.
مثل همون پست تخصصی که اولش من توضیح دادم، برای فعال کردن پورت ها.
شرمنده دیگه راهی نیست.

joorab

کاربر سایت
Jul 13, 2006
212
نام
امین
اون پستت هم خیلی تخصصیه و من نه تنها سر در نمیارم بلکه ابزارشم ندارم یعنی همون مدچیپ. ممنون بابت راهنماییت فعلا منتظر میمونیم تا شاید یه راه ساده تری ابداع بشه..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر