نظر شما درباره Halo و آینده Halo

نظر شما درباره آینده Halo

• مجموع رای دهنده‌ها
    76

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,100
halo4_logo.jpg

يه مدتي است ميخواستم همچين تاپيکي بزنم، ولي هر دفعه نميشد. بعد که تاپيک اونوري ها را ديدم ديگه تصميم گرفتم کم نيارم (:d).

همانطور که ميدانيد سري Halo را به عنوان متحول کننده ژانر FPS در کنسول ها ميشناسند. در نسل قبلي که بازي هاي اول شخص روي کنسول ها عملا حرفي براي گفتن نداشتند، Bungie و مايکروسافت توانستد با ارائه يک بازی انقلابي و بي نقص اين سبک را در کنسول ها به شدت محبوب کرده و به شکلي که الان ميبينيم دربياورند. نسل قبل هيچ اول شخص کنسولي حتي نميتوانست به Halo نزديک بشه و به نوعي Halo در اين سبک حکمراني مي کرد. اما اين نسل ديگر مانند قبل نبود و با تمرکز شرکت هاي زيادي روي اين سبک و خلق عنوان هاي عالي مثل Modern Warfare ديگر Halo آن حالت پادشاهي گذشته را نداشت.

حالا که بانجي ديگه از مايکروسافت جدا شده و ادامه Halo به دست استوديو تازه تاسيس مايکروسافت يعني 343 افتاده، ميخواستم ببينم نظر و خواسته شما درباره Halo هاي آينده چيست؟ آيا به نظر شما Halo که بعد از 5 قسمت گيم پليش تغيير زيادي نکرده نيازمند چيز جديدي است يا نه؟ 343 بايد چيکار کنه تا Halo به شکوه گذشته اش برگرده و باز هم در سبک خودش پيشگام به حساب بياد؟ کلا از عنوان تاپيک مشخص است، نظر شما درباره Halo و آينده آن چيست؟

آخرین ویرایش:

FrankinG

... Cortana
کاربر فعال
Jun 5, 2008
3,488
نام
Ali
اهم ... :d خب من با سری Halo از طریق بزرگ ترین هیلو فن سایت "سِر بابی چارلتون" بازیکن اسبق تیم Noble آشنا شدم !:d حقیقتش این که تا قبل از Halo نمیتونستم بگم بهترین FPS نسل برام K2 هست ولی بعد بازی کردن Reach فهمیدم چه سری شاهکاری رو از دست دادم ، قاطع میگم تا الان ریچ بهترین بازی در این سبک برام من در تمام زمینه ها بود جوری که "بارها" اشک همایونیمان را در آورد پدر سوخته :d به دنبال اینم که هیلوهای قبلی رو پیدا کنم و بازی کنم ... و امیدوارم این سری بازم ادامه پیدا کنه با حظور دوباره Chief ( درست نوشتم ؟ ) هم این که بالاخره سرنوشت یکی از یاران تیم نابل در ریچ مبهم موند و بنظرم همین خودش نکته بزرگی در یکی کردن ارتباطات ریچ و هیلوهای مستر چیف در گیمی جدید !

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
به نظر من نیاز به تغییر داره.تغییر مفید بزرگ ولی نه زیاد(از نظر تعداد).
چیزی که باید حفظ بشه حات sandboxـیشه!نه نبرد تو محیطای کوچیک.
از اون طرف هم باید یه چیزایی بهش اضافه بشه که مثل همون انقلابی که اول دهه ی گذشته با FPS های کنسولی کرد اوایل این دهه هم با FPSهای کنسولی بکنه.چون این نسل دیگه مثل نسل قبل نیست که فقط یه Halo اون بالا باشه و بقیه ی بازیها بشن Halo Killer(!).الان Halo رقیبای بزرگ زیادی داره.واسه همین احتیاج به تغییرای مفید بزرگ و موثر در کنار حفظ سبک و روند قبلیش داره.
بابک خوشحال میشیم خودتم نظرتو بگی ببینیم تو چی فکر میکنی.

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
Flood ها رو اعصابن ! :d داستان جدید نداشته باشتشون خیلی بهتره :d
و البته تیم Avatar این جانب 100% یک بازی بدون نقص تحویل میده :d

اولین نفر که به گزینه ی 1 رای داد خودم بودم ! :d
اخه خستمون شد دیگه ! Halo خیلی کنده ! نه به تندیه BO نه به کندیه این ! میمیرن یه حد وسط بسازن !؟
کلا باید شاهد شخصیتا , محیطا , دشمنا , اسلحه ها و خیلی چیزای جدید دیگه باشیم تا دوباره halo بتونه خودشو نشون بده !
=p~

Halo کنده ؟ اینو از کجا درآوردی گفتی ؟
Halo خودشو نشون بده ؟ یعنی تا حالا نشون نداده ؟ همه شماره هاش تا ما یادمونه نشون داده !

آخرین ویرایش:

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف
اخه خستمون شد دیگه ! Halo خیلی کنده ! نه به تندیه BO نه به کندیه این ! میمیرن یه حد وسط بسازن !؟
کلا باید شاهد شخصیتا , محیطا , دشمنا , اسلحه ها و خیلی چیزای جدید دیگه باشیم تا دوباره halo بتونه خودشو نشون بده !

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
به عنوان کسی که از 7,8 سال پیش و دوران Xbox با سری Halo آشنا شدم , فقط یه سری تغییرات کوچیک ازش میخوام !
اولین مورد قرار دادن این امکان هست که وقتی LT رو میزنیم , اسلحه به قول معروف زوم بشه (چی میگن به این حالت ؟!) من با این همه سابقه که از Halo دارم , توی Reach بی اختیار چند بار دستم رفت روی LT ولی یادم افتاد این دکمه توی Halo به اون صورت تعریف نشده. بالاخره چیزی هست که الآن یه استاندارده و کمتر بازی FPS ای بدون این ویژگی رو میشه پیدا کرد.
تغییر بعدی توی حال و هوای دشمنها هست ! یه جورایی تکراری شدن :D از Flood که اصلآ خوشم نمیاد و یکی از دلایلی که H3 رو تکرار نمیکنم اون مرحله پُر از Floodـش هست :D ولی Covenant ها هم بعد از 10 سال یه کمی تکراری شدن. از قیافه و گونه های مختلفشون تا سر و صداشون ! خوشبختانه دنیای بازی هم یه جوری هست که دست سازنده بازه و میتونه هر دشمن جدیدی میخواد اضافه کنه ! حالا یا یه نژاد جدید باشه , یا حتی یه سری روبات ! (البته توی قسمت های قبلی روبات هم وجود داشت ولی تنوع بیشتری میخواد)
یه تغییر هم از نظر بصری نیاز داره ! درسته که سبک بازی جوری هست که محیط های خیلی وسیع داره ولی بازم گرافیکش میتونه بهتر از این باشه. نسخه های Xbox با وجود همین محیط ها , زمان خودشون بهترین گرافیک ها رو داشتن. Reach هم با اینکه خیلی نسبت به H3 پیشرفت داشت ولی هنوز نتونسته به پای H1,H2 زمان خودشون برسه.
اگه چیز دیگه ای یادم اومد بعدآ اضافه میکنم :D

<{ALTAIR}>

کاربر سایت
Apr 11, 2008
5,080
من دومین بازیی که برای 360 خریدم هیلو 3 بود.راستشو بخواهید اصلا خوشم نیومد.خلاصه بیخیال هیلو شدم تا ریچ.دیدم سر ریچ همه ی کسایی که از قبلی ها بدشون اومده بود ذوق کردند.خلاصه یکمی پیشنه ی هیلو را خوندم و ریچ را بازی کردم.راستشو بخواهید تا حالا همیچن بزیه حماسیی ندیده بودم.یه جورایی...عظیم بود!گریه آور بود,تاریک بود,امید داشت,ناامیدی داشت...همه چیز داشت.به خصوص با جمله ی نهاای زیبا negative.i have the gun
و هم چنین مرحله ی فراموش نشدنی هواپیما....
یکی دو هفته پیش دوباره فیلم های هیلو را دیدم.شب موقع خواب داشتم به هیلو بعدی فکر می کردم.بعد راجع بهش خواب دیدم.دقیقا یادم نیست,انگار خواب دیدم یه کنفرانسی بود.اسم بازیه معرفی شده هم Codename-117 بود.البته الهامی جیزی نبود ها....داشتم به مستر چیف فکر می کردم.از این جور چیز ها هم ذهنم زیاد می سازه.خلاصه یه پیشنهاد بکنیم به 343.چون فکر می کنم اسم codname-117 برای معرفی هیلو 4 خوب باشه!یعنی مثلا راز آلود باشه....:d
زیاد چرت و پرت گفتم,من که با ریچ شروع کردم,چیز زیادی از 4 نمی خوام.فقط تم حماسیش را حفظ کنه...
اوه!عجب نظریه ای!!COD تند شد اونقوت هیلو کند؟بازیی که توش جت پک هم داشتی....

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
من واقعا از ایندش ترس دارم،نمیدونم 343 چه بلایی سرش میاره:(

ولی یکمی تغییرات لازم داره،البته تغییرات که چه عرض کنم،بیشتر منظورت اضافات بسیار زیاده:D گرافیکی سر تر،داستانی توپتر،مستر چیف رو بزرگتر کنه(سایزش رو نمیگما:D) و...

Timeless One

Gemina Martia Victrix
Loyal Member
Apr 18, 2007
4,855
نام
امیرعلی
من واقعا از ایندش ترس دارم،نمیدونم 343 چه بلایی سرش میاره:(

ولی یکمی تغییرات لازم داره،البته تغییرات که چه عرض کنم،بیشتر منظورت اضافات بسیار زیاده:D گرافیکی سر تر،داستانی توپتر،مستر چیف رو بزرگتر کنه(سایزش رو نمیگما:D) و...

مگه 343 چشه ؟ :d استودیو خوب ، تیم خوب ، نویسنده خوب :d

619

مدیر انجمن
Nov 23, 2007
6,178
نام
كسري
یکی از مشکلات اصلیش به نظرم Cutscene های بازی هستند. یکم خشک بودند تو Reach به جز اون اخری که معرکه بود. مثلا صحنه ای که فکر کنم جورج داشت می مرد خیلی عکس العمل N6 مصنوعی بود نه دادی نه هواری که حس ناراحتی منتقل کنه. مشکل دیگه Reach نبود هیجان تو یک سری مراحلش بود یعنی یک سری مراحلش مثل ODST بود و اون حس Epic نداشت. به عنوان کسی که 10 سال پیش از H1 شروع کردم به نظرم این سری نیاز به یک سری تغییرات کوچیک داره و بس

Mr.Ok

کاربر سایت
Nov 9, 2008
2,066
نام
معین
از بیخ لطفا! :d
یه تغییرات اساسی نیاز داره دیگه بعد از چند تا halo که تغییرات زیادی هم با هم نداشتن باید یه تحول اساسی پیدا کنه

AdiB DelTa

کاربر سایت
Jan 10, 2010
559
نام
AlTair
من شخصا با نسخه 3 اصلا حال نکردم ولی با reach خییییلی حال کردم.
به نظر من تغییر باید تو داستان باشه. یکم هم تو کاراکترا. خیلی تکراری شدن. مثلا اون زرهشون برای 4 نسخه بس بود. باید برای نسخه بعدی کاملا شکل کاراکترا عوض شه.(منظورم خود کارکترا نیس)

Ooops

کاربر سایت
Apr 16, 2010
1,801
نام
محمد علی
چه عجب!!!
بالاخره یکی فهمید که انجمن گیم فقط برای دعوا سر اخبار و پرسیدن اینکه تو فلان جای فلان بازی گیر کردم نیست! من خیلی دوست دارم که یه همچین تردهایی برای بازیهایی مثل HL یا FF یا بقیه بازیها هم زده بشه تا درمورد داستان، گذشته و آینده ی بازیهایی که بهشون علاقه داریم بحث کنیم. مطمئنا خیلی مفیدتر از خیلی بحث های رایج تو سایت هست! به همین جهت از OP تشکر میشه:D فقط امیدوارم جو دوستانه بمونه:D
اما در مورد هیلو! به نظر من آینده ی هیلو در خطره!!! از همون REACH رفتن به سمت CoD و کلا شوترهای روز شروع شده. توی ترد REACH بعد از اینکه بازی رو تموم کردم یه نقد بسیار مختصری گذاشتم که توی اون بدون اشاره به CoD (از ترس:D) به این موضوع اشاره کردم. تو بخش تک نفره ریتم کلی بازی، set piece های داستانی، جنگیدن تو یه گروه به جای تمرکز روی یه قهرمان و ... از این تغییرهاست که بازی رو به بازیهای روز نزدیک تر کرده. در واقع اینه که اکثر کسایی که FPS رو با سالی یه دونه CoD بازی کردن میشناسن از REACH بیشتر از H3 خوششون میاد. به نظر من قدم بعدی کنترل بازی هست. کنترل بازی باید شبیه CoD و بقیه بازیها بشه؟ یعنی همون "با فشردن LT بریم تو حالت زوم اسلحه" باید اتفاق بیفته یا نه؟ این یه تغییر ساده نیست. این اساس گیم پلی هیلو رو کلا عوض میکنه. تو هیلوهای قبلی (بخصوص H3 و CE که بخش تک نفره ی فوق العاده ای دارن) اصلا فرصت چنین کاری پیش نمیاد! توی هیلو برخلاف CoD که میشه یه گوشه وایساد و با یه اسلحه خوب دوربرد خیلی راحت هر دشمنی رو هدشات کرد، باید مدام حرکت کرد، پرید (البته پرش های رئیس!) و نارنجک انداخت تا دشمن ها رو نابود کرد! اما همونطور که احتمالا همه بازی کردن توی REACH و تو اکثر مراحل بازی (به غیر از دو سه مرحله ی آخر بازی) میشد (تا حدی) به سبک CoD بازی کرد! این به نظر من یعنی کمپین ریچ زمینه سازی برای تغییرهای بزرگتر تو آینده ی سری هست!
راستش من دقیقا نمیدونم که هیلو باید تغییر کنه یا نه. اما چیزی که میخوام، یه گیم پلی سریع و نفس گیر (و نه فقط تو بخش چند نفره) مثل H3 و CE هست. نمیخوام مثل CoD بازی گیمر رو هل بده تا بره جلو و بعدش هم تموم! حالا دیگه نمیدونم 343 چجوری باید همچین کاری بکنه؟ در واقع سختی کار 343 تو همینه که اگه هیلو بعدی تغییرات گسترده داشته باشه، احتمالا اکثر طرفداران قدیمی ناراضی میشن، حتی اگر بازی خیلی خوبی باشه. اگر هم تغییر نکنه (که خیلی بعیده) هیلو متهم به تکرار میشه. اتفاقی که حتی یکم برای ریچ هم افتاد. مورد بعدی هم خود 343 هست. 343 خیلی با بانجی فرق داره! یعنی حداقل من تا زمانی که یه بازی از 343 نبینم نمیتونم قبول کنم که کارشون درسته، بخصوص در مقایسه با بانجی! من همینطوری پیش بینی میکنم که ظرف 5-6 سال آینده بانجی که بدون دغدغه ی آقا بالاسر کار کنه بتونه به اعتبار و محبوبیت شرکت های بزرگ مستقل (مثلا Valve) برسه. اما 343 چی؟! هم به نفع 343 و هم به نفع MS و هیلو هست که تغییرهای احتمالی رو اول تو یه spin off امتحان کنن.

• Like
Reactions: Dreadlord

Dreadlord

کاربر سایت
Apr 8, 2008
18,100
بابک خوشحال میشیم خودتم نظرتو بگی ببینیم تو چی فکر میکنی.
دقیقا همون چیزهایی که دوستمون Ooops (:D) گفت نظر خودم هم هست.

کلا نمیدونم دقیقا:D از یه طرف باید تغییرات داشته باشه، از یه طرف هم دوست ندارم تغییرات داشته باشه:D (مگر در شرایط خاصی). در واقع چون خودم هرچی فکر میکنم به هیچ نتیجه ای نمیرسم این تاپیک رو زدم:D بستگی داره 343 چه نظری در این زمینه داشته باشه که خُب قاعدتا هیچکس نمیدونه! از اینور به تیمی که جمع کردن و اون امکانات و عظمتشون نگاه میکنم، از این طرف هم خُب سازنده بالاخره عوض شده و خیلی اتفاقات ممکنه بیفته! یعنی الان هر اتفاقی میتونه بیفته، هر کاری بخوان میتونن باهاش انجام بدن و همونطور که آریا گفت Halo جوری نیست که دست سازنده رو ببنده، خیلی جای مانورش بالاست. فقط چیزی که واقعا امیدوارم اینه که زیاد سعی نکنن شبیه به بازیهای دیگه بشند! اگر هم میخوان تغییرات گسترده اعمال کنند یه چیز جدید و کاملا نو باشه، همونطور که 10 سال پیش Halo با همین شیوه معروف شد.

Persian Creed

همه تنها میمیرند
کاربر سایت
Jul 21, 2009
811
این دشمنانش یک مقدار تکراری هستند خلاقیت به خرج بدن در ساخت دشمنان جدید بد نیست :d
اگرم میخوان طولانی باشه از حالت تکراری بودن درش بیارن چون واقعآ آخرای ریچ خسته کننده شده بود ناجور :d
یک مقدار تو بازی خلاقیت و نو آوری باشه بد نیست

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر