تمامی مباحث پیرامون شبیه ساز پرواز Flight Simulator

ArianUndead

Strike the shepherd, Sheep will scatter
کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
درود دوستان این تاپیک رو با اجازه آریای عزیز(Dinosaur) ایجاد کردم تا تمامی عزیزانی که عشق پرواز و این شبیه ساز حرفه ای هستن تشریف بیارن تو این تاپیک.
همانطور که میدونین شبیه ساز پرواز Flight Simulator از سال 1982 به صورت رسمی و حرفه ای توسط استودیو Aces Studio و زیر نطر Microsoft ساخته شد و نسخه های متعددی از اون به بازار اومده و جدیدترین نسخه آن هم به نام Flight Simulator X در سال 2006 عرضه شد البته نسخه محبوبتر و معروفتر آن که خصوصا در ایران از آن استفاده بیشتری میشه نسخه Flight Simulator 2004 هست.
خب در صورت استقبال حتما patchها و addonهای بازی و هواپیماهای ایرانی منطبق بر نسخه های مختلف رو قرار خواهم داد.
موفق باشید.

FSX-box-artwork-Deluxe.jpg

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: arash gh

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
سلام دوست عزيز
اتفاقا من هفته پيش از سايت ارين نسخه فارسي و دوبله شده نسخهFlight Simulator X رو گرفتم...4 تا سي دي داره با دفترچه راهنماي فارسي...هنوز وقت نكردم نصبش كنم...اكه مبحثو ادامه بدي خوشحال ميشم و ممنون.
چند سال پيش كه وقت و حال داشتم با يه سسنا 14 ساعت پرواز كردم از صبح تا 10 شب...دم غروب واقعا تو بازي غروب شد و شب ...واقعا حال داد..عجب بيكاري بوديم اونموقع الانم خيلي دوست دارم تجربه كنم...اگه بشه!واقعا تجربه لذت بخشيه..بنظرم بهترين و واقعي ترين سيموليشن تو دنياي بازي همينه...
راستي اينم بگم پسر خالم مراقبت پرواز خونده واين بازي جزو واحدهاي درسي شون بود..جزوه هاي ترجمه شدش رو واسم اورد...

آخرین ویرایش:

ArianUndead

کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
سلام دوست عزيز
اتفاقا من هفته پيش از سايت ارين نسخه فارسي و دوبله شده نسخهFlight Simulator X رو گرفتم...4 تا سي دي داره با دفترچه راهنماي فارسي...هنوز وقت نكردم نصبش كنم...اكه مبحثو ادامه بدي خوشحال ميشم و ممنون.
حتما اگه استقبال بشه ادامه میدم.

آخرین ویرایش:

tv47

کاربر سایت
Dec 2, 2005
290
نام
amir
تقصير برو بچه هاي اينجا نيس كه اين بازي رو دوس ندارن....تقصير مايكروسافته...اگه تو اين بازي در حين پرواز ميتونستي يه سري بادكنك رو با هوا پيمات بتركوني و امتياز بگيري...الان شونصد نفر اينجا بودن..;)

Download off

کاربر سایت
Apr 22, 2007
728
نام
OldMan
من FS:X بازی میکنم (بعضی موقع ها) روی لپ تاپ نصبش کردم.

ولی نمی دونم چرا بازی واسم فریم فریم اجرا میشه.

لپ تاپ م SONY VAIO سری VPCF122FX هستش.

بخاطر همین روی اعصابمه اگه مشکلم حل بشه حتمآ بازی میکنم علاقه شدیدی به سیمولاتور پروازی دارم)

در حال حاضر فقط realflight g5 میزنم.

ArianUndead

کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
من FS:X بازی میکنم (بعضی موقع ها) روی لپ تاپ نصبش کردم.

ولی نمی دونم چرا بازی واسم فریم فریم اجرا میشه.

لپ تاپ م SONY VAIO سری VPCF122FX هستش.

بخاطر همین روی اعصابمه اگه مشکلم حل بشه حتمآ بازی میکنم علاقه شدیدی به سیمولاتور پروازی دارم)

در حال حاضر فقط realflight g5 میزنم.
کلا FSX مشکل فریم ریت داره. شما FS 2004 بریز حال کن.

Whitebeard

کاربر سایت
Aug 10, 2010
1,382
نام
علی
خيلي بازيه جالبيه.من كه به شخصه باهاش حال ميكنم..ولي يه سوال تا به حال چند نسخه ازش اومده؟؟؟:d
نامهاشون چيه؟؟؟
كدومشون بهتره من فقط نسخه x رو بازي كردم!!

ArianUndead

کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
خيلي بازيه جالبيه.من كه به شخصه باهاش حال ميكنم..ولي يه سوال تا به حال چند نسخه ازش اومده؟؟؟:d
نامهاشون چيه؟؟؟
كدومشون بهتره من فقط نسخه x رو بازي كردم!!
کلا تا قبل از سال 2006 هر دوسال یه بار نسخه جدید میدادن که البته در دهه اخیر جدیداش اینان:
FS2000,FS2002,FS2004,FSX
که البته بهترینهاش FSX و FS 2004 هستن ولی من خودم 2004 رو بیشتر دوست دارم.

آخرین ویرایش:

Corrinne Yu

کاربر سایت
Aug 11, 2008
676
نام
Mahdi
سری بازی Flight Simulator یکی از معرکه ترین سری شبیه ساز پرواز بودن
منم همون نسخه فارسی Flight Simulator X رو گرفتم.اما با نصب سرویس پک هاش مشکلی من تو بازی ندیدم مخصوصا همین قضیه فریم به فریم که دوستمون گفتن ...
اما من هم 2004 رو بازی کردم هم X
باید بگم FS X واقعا عالیه و واقعا روش زحمت کشیده شده (هرچند که 2004 هم زمان خودش معرکه بود)
تنها مشکل من تو بازی چرخوندن فرمون هواپیماست . خیلی بدجور میچرخه

ArianUndead

کاربر سایت
Nov 6, 2009
2,512
نام
آریان
سری بازی Flight Simulator یکی از معرکه ترین سری شبیه ساز پرواز بودن
منم همون نسخه فارسی Flight Simulator X رو گرفتم.اما با نصب سرویس پک هاش مشکلی من تو بازی ندیدم مخصوصا همین قضیه فریم به فریم که دوستمون گفتن ...
اما من هم 2004 رو بازی کردم هم X
باید بگم FS X واقعا عالیه و واقعا روش زحمت کشیده شده (هرچند که 2004 هم زمان خودش معرکه بود)
تنها مشکل من تو بازی چرخوندن فرمون هواپیماست . خیلی بدجور میچرخه
خب به هر حال خیچ چیز این شبیه ساز اسون نیست!;)
البته شما میتونین از سیستم heading در بخش autopilot استفاده کنین.

georgemartin

کاربر سایت
Jan 3, 2011
4
چرخوندن هواپیما به این صورته که شما اول نگاه به اون درجه ای میکنی که با چرخش هواپیما به چپ و راست میره .سه خط اول به ترتیب 10 و 20 و 30 درجه هستند .خط چهارم 60 درجه و خط پنجم 90 درجه .شما اگه بخوای چرخش 60 درجه بکنی وزن هواپیما دو برابر میشه و نزدیک زمین نباید بیشتر از 30 درجه چرخ بزنی .برای چرخش هم دسته حویستیک رو به چپ یا راست میچرخونی و همزمان با اون باله عقب هواپیما یا همون rudder رو هم باید به همون سمت بچرحونی .وقتی درجه روی 10 یا 20 اومد دسته رو برمیگردونی سرجاش چون اگه همینطور نگه اش داری میره تا 90 درجه
در این حال میبینی که هواپیما یه مقداری داره میاد پایین به خاطر اینکه ارتقاغ رو حفظ کنی یا باید یکمی جویستیک رو با عقب بدی تا سر هواپیما بره بالا یا اینکه throttle یا همون پاور رو زیاد کنی تا ارتفاع ثابت بمونه.
به هر حال بهترین روش چرخش اینکه شما اگر میخوای به چپ بری rudder رو به راست بچرخونی و اگه میخوای به راست بری rudder رو به چپ بچرخونی. به این روش میگن coordinated turn که اگه بخوای استاد چرخش در پرواز بشی حتما باید یاد بگیری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر