مقایسه ی پلی استیشن فت یا قدیمی با اسلیم

arman405

کاربر سایت
Jun 29, 2007
216
من امروز پشت شهداری قیمت گرفتم هرکی یه قیمت می گفت. ولی قیمتا اینا بود
FAT 500 تومن به بالا بود البته مرده میگفت این کنسولا از مدل هایی هستن که به چشم تو نو آکبندن ولی در اصل دست دوما(من که نفهمیدم چی میگفت)
SLIM 120Gig میگفن 600 به بالا. یه جا هم میگفت 700. یه مغازه دیگه میگفت کپی خور شده 880 تومن.
FAT اون جا خیلی نمیفروختن میگفتن دیگه تولید نمیشه برای همین توی شهداری فت در حد 100 تا 150 تومن ارزون تر هم میتونستی پیدا کنی.
اگر هم میخواستین بگیرین انصافا FAT خیلی خوشگل تره از SLIM.

منظورش ریفر بوده...یعنی دستگاههایی که خرابن میره کارخانه دوباره تعمیر میشه پک میشه میاد تو بازار...ولی به نظرم نمیارزه 500 تومان پول بدی جای فت...الان اسلیم 160 اورجینال خور 530 تا 550 هست...اینجا رو ببین (سایتی بسیار معتبر )

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
خوب دوستان بنده PS3 ندارم ولی در آینده ایشالاه........
من الان یه X360 مدل Premuin دارم ساخت 2009 طبق تجربیات و مطالبی که پرسیدمو خوندم خواستم یه مطالب کوتاهی بگم.
ایکس باکس بنده به صورت افقی هستش و 2تا فن از بشت تهوی میکنن اما زیر کنسول خیلی داغ میشه با افقی گذاشتنش کمی بهبود یافت ولی افقی گذاشتن هم بعد چند روز در دسر ساز میشه.
برای کسانی که PS3 از هر مدل دارن میتونن این کار هارو بکنن.1.خیلی ها توی اتاق شخصی خودشون بازی میکنن پس اگه بتونن کنسول رو دز مرض باد کولر قرار بدن بخش رویی و پشتی کنسول خنک میشه. عمودی هم باشه از زیر هم خنک میشه.2. کولر گازی که اینقدر قدرت داره میتونه کنسول رو منجمد کنه البته به خاطر اختلاف دمای خیلی زیاد به خاطر دمای داخلی خارجی مشکل ایجاد میکنه.
3.این روش رو درست امتحان نکردم ولی فکر کنم بشه یه کول پد بزرگ آلیاژی زیر کنسول بزارید که باد سرد رو به زیر کنسول بزنه.
4. خنده داره ولی دوست من روی کنسولشو باز کرده و الاوه بر کار کردن خود فن یه پبکه هم جلو کنسول گذاشته.
5.همیشه یک راه ورود هوا به داخل اتاق بزارید مثلا پنجر رو باز کنید و کار های دیگه...... .
چه جوریه فت کم تر داغ میکنه بیشتر چراغ زرد میشه ؟؟؟؟
مشکل چراغ زرد فقط برای داغی بیش از حد نیستش گاهی اوقات خاک میره توی دستگاه و مانع از روشن شدن کنسول میشه.
یعنی Ps3 فت 40 گیگ به قیمت 330 نخرم!؟برم اسلیم 160 گیگ بخرم 470 تومان!؟چه کنم
خرید کنسول فت یا اسلیم بیشتر اختیاری هستش ولی من امروز توپ خونه بودم چنتا مغازه گفتن که فت هایی که ماداریم 450تومن هستن اما به چشم شما نو و آکبند هستش اما در اصل دست دوم هستن و این همان کنسول هایی هستن که به سونی فرستادن برای تعمییر و باز دوباره بسته بندی شدن و اومدن. و برای همین خیلی فکر میکنن آکبنده میگن فت ارزون تر از اسلیم هستش.
بیشتر افراد کنسول فتو انتخاب میکنن منم میخوام فت بگیرم ایشا... چون شیک و با کلاسه و کلید های خاموش روشن لمسی هست.
ولی الان هرکی بره از مغازه فت بخره اشتباه محض!!!
دقیقا همون چیزی هست که من توضیح دادم برا همینه میگن SLIM بی خودی گرون تره. آقایون توجه میکنید!!!!:-?)x:-w
فت 40 یا 80 گیگی الان چه قیمته؟
بسته به فروشنده داره از 390 تا 500 تومن دارن.

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
با اجازه صاحب تاپیک دیدم عکس هایی که گذاشتی هیتلرن. گفتم عکس های متفاوت از این کنسول ها بزارم.
Compare-PS3-Models.jpg

2009-12-11_PS3_Exploded_480.jpg

12fb0auoo6zgeu8587h.jpg

ptap9uf7skjqzc9ida3.jpg

eo8x17j370u0jeuhvf8o.jpg

krzedbdfym1mf07re.jpg

5l0f9uilymd65acodpcl.jpg

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
9 صفحه خوندم یه نتیجه منطقی نتونستم بگیرم !

همه میگن برای من بهتره برات بده و ... !!!

بچه بازیا چیه آخه !

خواهشا یه مطلبی بزارین مزایا و معایب هر دو رو بنوسید ( بی طرفانه !!!)

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
. نه صفحه خوندم یه نتیجه منطقی نتونستم بگیرم ! خواهشا یه مطلبی بزارین مزایا و معایب هر دو رو بنوسید ( بی طرفانه !!!)
دیگه دوست عزیز خرید مدل Fat که الان توی بازاره با اسلیم اختیاری هستش. امکاناتش در 2 پست اول نوشته شده.
اما شما برای خرید باید به این سوالات بنده جواب بدین.
1. تا چه مقدار میتونم پول خرج کنم؟( چون مدل فت از اسلیم ارزون تره توی توپ خونه)
2.زیبایی کدوم مدل برام ارزش داره؟( فت خیلی زیبا تره)
3.استفاده از امکاناتی چون مموری SD یا غیره برام مهمه؟(خوب اگه میخوایی که از این امکانات استفاده کنی فت بهتره)
4.صدای فن برام مهمه؟(صدای فن اسلیم از فت خیلی کمتره)
5.میزان هارد مورد نیاز من چه قدر هستش؟( هارد مدل فت 20 و 40 و 60 و 80 گیگ میباشد. اسلیم 120 و 160 و 320 گیگ میباشد. هرچه میزان هارد بیشتر باشه گرون میشه)
6.عاملی به نام YLOD برام مهمه؟(خوب این مشکل در مدل اسلیم خیلی بهبود یافته اما مدل های فت توی بازار این مشکلو کمتر دارن)
7.اندازه و میزان برق کنسول چه طور؟(اسلیم از فت خیلی کوچیک تره عکس در پست بالا هستش. میزان برق اسلیم 250W اما برای فت 280W میباشد.)
شما باید با این سوالات مدل مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

S0NY

کاربر سایت
May 19, 2012
334
نام
ُSoheil
دیگه دوست عزیز خرید مدل Fat که الان توی بازاره با اسلیم اختیاری هستش. امکاناتش در 2 پست اول نوشته شده.
اما شما برای خرید باید به این سوالات بنده جواب بدین.
1. تا چه مقدار میتونم پول خرج کنم؟( چون مدل فت از اسلیم ارزون تره توی توپ خونه)
2.زیبایی کدوم مدل برام ارزش داره؟( فت خیلی زیبا تره)
3.استفاده از امکاناتی چون مموری SD یا غیره برام مهمه؟(خوب اگه میخوایی که از این امکانات استفاده کنی فت بهتره)
4.صدای فن برام مهمه؟(صدای فن اسلیم از فت خیلی کمتره)
5.میزان هارد مورد نیاز من چه قدر هستش؟( هارد مدل فت 20 و 40 و 60 و 80 گیگ میباشد. اسلیم 120 و 160 و 320 گیگ میباشد. هرچه میزان هارد بیشتر باشه گرون میشه)
6.عاملی به نام YLOD برام مهمه؟(خوب این مشکل در مدل اسلیم خیلی بهبود یافته اما مدل های فت توی بازار این مشکلو کمتر دارن)
7.اندازه و میزان برق کنسول چه طور؟(اسلیم از فت خیلی کوچیک تره عکس در پست بالا هستش. میزان برق اسلیم 250W اما برای فت 280W میباشد.)
شما باید با این سوالات مدل مورد نظرتون رو انتخاب کنید.
YLOD رو فت ها کمتر دارن؟؟؟؟؟؟؟ جالبه!!!!
در ضمن مدل های 2500 و 3000 اسلیم فکر کنم توانشون 180W باشه.

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
YLOD رو فت ها کمتر دارن؟؟؟؟؟؟؟ جالبه!!!!
در ضمن مدل های 2500 و 3000 اسلیم فکر کنم توانشون 180W باشه.
نه من منظورم این بود که فت هایی که الان توی بازار هستن نصبت به مدل های اولیه فت YLOD کمتری دارن. چون ریفر شدن. الان هم مدل های اسلیم خیلی کم YLOD میشن بستگی به صاحب کنسول داره.

imijo

کاربر سایت
Sep 20, 2012
25
یعنی 9 صفحه دو نه به دونه خوندم نفهمیدم کدوم یکی بهتره به نظر من که یه کاربر ساده و بیتجربه هستم نتیجه گیریم این بود که جفتشون تقریبا مثل هم هستن و تغییرای خیلی کوچیکی دارن

batman-love

کاربر سایت
Jul 5, 2010
831
9 صفحه خوندم یه نتیجه منطقی نتونستم بگیرم !

همه میگن برای من بهتره برات بده و ... !!!

بچه بازیا چیه آخه !

خواهشا یه مطلبی بزارین مزایا و معایب هر دو رو بنوسید ( بی طرفانه !!!)
خب میتونی با یه راه حل ساده انتخاب کنی؟!
اگه آکبند بودن برات مهم هست (برای وسایل برقی مهمترین گزینه همین مورده) همون اسلیم بگیر چون در حال حاضر مدل fat آکبند نداره!!!

happypooya

کاربر سایت
Jun 27, 2011
754
نام
پویا
یعنی 9 صفحه دو نه به دونه خوندم نفهمیدم کدوم یکی بهتره به نظر من که یه کاربر ساده و بیتجربه هستم نتیجه گیریم این بود که جفتشون تقریبا مثل هم هستن و تغییرای خیلی کوچیکی دارن
برای اینکه فرق خاصی هم ندارن! فقط الان فت نوش نیست.

naruto u

کاربر سایت
Apr 15, 2011
423
نام
フセイン
دوستان الا تفاوت زیادی بین فت یا اسلیم نیست چون هردو نسخه کپی خورد هستند و اگرم به نت وصل بشن هر جفتشون بن میشن اسلیم فقط خوبیتش تو لنز و سخت افزارش ک سخت افزار هر جفتشون یکی و تفاوتی بین لنزاشونه ب نظرم خرید فت بهتر تا اسلیم چون ابهت فت کجا اسلیم فسقلی کجا...هرودشون یکین پس تفاوتی بینشون نیست تو ایران...اگر اونور بودیم 100 در 100 تفاوتی زیاد بود هم از لحاظ بازی انلاین و خرید بازی و شبکه psn.تو اینجا همه چی بین دو دستگاه مشترک
فت 500
اسلیم 800
بنظرتون کدومشون ب صرفترن..
فقط فت یزره صداش زیاده ک اونم خوبی دستگاست ک میخواد بگه من پلی 3 هستم و ابهتم تو صدامه :d

Abolfazl3007

کاربر سایت
Sep 11, 2007
1,986
نام
Abolfazl
اونور برا چی بهتره ؟ اینور و اونور فرقی نداره ...

آخه کلی مهندسین خودشون رو خفه کردن سر اسلیم و پردازندها رو 40/45 نانومتری کردن . این عمرا داغ کنه دیگه ! با طراحی جدید احتمال Ylod صفر هست ... تاثیر شدیدی رو خر کاری دستگاه داره ...
هارد بیشتر هم که خیلی خیلی مهمه برا کپی بازها ... مخصوصا با حجم های وحشتناک بازیهای انحصاری ...

ابهت و قیافه اینا ملاک نمیشه برا خرید خداییش دیگه !

پول دارین بدون درنگ برین طرف اسلیم ...

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر