Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
گند این بازی هم که در اومد:

سازندگان بازی گفتند که پلتفرم اصلیشون کنسولها هستند و بعدا برای PC پورتش می کنند...
و در ادامه میگوید: ما میخواهیم که گیمرها با گیم پد که راحت تره بازی کنند چون اکثر گیمرهای متوسط همین جوری دوست دارند و...

فقط همین مانده بود !!!!!)xاخر زهر خودشون ریختن !!!!!
اینم رفت کنار دست Dragon Age II !
:-o:-o:-o:-oخوب پس تا اینجا گرافیک تعطیل شد
آدم لذت میبره این نظران LoL شناسانه ی دوستان رو میخونه ! Oblivion رو احیانا تا حالا دیدید ؟ اون هم Leadِ ِ ش 360 بود .
چه ربطی داره اخه اون بازی فرق می کرد یادت رفته چقدر گزینه گرافیکی داشت تو منو بازی ولی این یکی را خود سازندها گفته اند پلتفرم اصلیش کنسول هست یکی پورت میشه میدن دست میگن بفرما
افتاد الان !!!!!

• Like
Reactions: A-L-I

sheypooorchi

کاربر سایت
Dec 29, 2010
544
آدم لذت میبره این نظران LoL شناسانه ی دوستان رو میخونه ! Oblivion رو احیانا تا حالا دیدید ؟ اون هم Leadِ ِ ش 360 بود .

OBLIVION با اون همه تنظیماتش روی PC اونوقت LEADER ش ایکس باکس بوده !:-&
جوک نگید خواهشا . پس اونی که با بیشتر از 20 تا تنظیم گرافیک برای PC اومد حتما از صدقه سریه ایکس باکس بوده ها!
LEADER فعلا PC هست داداش زیاد LOL نشو .
محض اطلاع شما 2 بار OBLIVION رو تموم کردم .

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
چه ربطی داره اخه اون بازی فرق می کرد یادت رفته چقدر گزینه گرافیکی داشت تو منو بازی ولی این یکی را خود سازندها گفته اند پلتفرم اصلیش کنسول هست یکی پورت میشه میدن دست میگن بفرما
یعنی چی الان؟!
oblivion هم Lead ـش کنسول بوده همونطوری که دوستان اعلام کردن و نسخه PC مشکلی نداشت و از لحاظ گرافیکی هم مشکلی نبود.

مشکل شما فقط اینه که گرافیک فلان، گرافیک بهمان و تعداد گزینه های گرافیکی شده معیار شما برای سنجش یه گیم خوب! مثلا witcher چون 20 و چند تا گزینه گرافیکی داره بسیار خفنه و آخرت گیم های تمام نسل ها می باشد نقطه سر خط!

چیزی که مهمه خوده بازی هست برای طرفداراش چه فرقی که لید ـش می خواد کدوم پلتفرم باشه یا توی قسمت گرافیکی چند تا گزینه وجود داره.

این طرز فکر هم ها فسیل شده و فقط توی موزه های مربوط به عصر حجر این طرز تفکرات پیدا میشه.
شرمنده خیلی رک گفتم ولی خیلی بهتره که طرز تفکرت رو عوض کنی و بیشینی گیم رو بازی کنی و لذت ببری از چیزی که داری بازی می کنی نه اینکه بشینی تعداد گزینه های گرافیکی رو بشماری!

• Like
Reactions: hosein_fisher

MR TASH

کاربر سایت
Mar 6, 2011
454
نام
محمدحسن
منم موافق هستم که یک بازی خوب به میزان تنظیمات گرافیکش سنجیده نمی شه. اما یک گیمر حرفه ای نیاز داره که تنظیمات گرافیکی به صورت حرفه ای با کم و زیاد کردن گزینه های گسترده اون بازی در دست داشته باشه تا بازی رو روان تر در اختیارش بگیره. به نظر بنده هر چی برای بازی قسمت های بیشتری برای تنظیمات گرافیکی ایجاد کنند یعنی اینکه حالا به حقیقت و یا خارج از ان بازی رو پر هیبت ترش کردن و دست کاربران را باز تر گذاشتند.

• Like
Reactions: sheypooorchi

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,945
نام
حسین
یعنی چی الان؟!
oblivion هم Lead ـش کنسول بوده همونطوری که دوستان اعلام کردن و نسخه PC مشکلی نداشت و از لحاظ گرافیکی هم مشکلی نبود.

مشکل شما فقط اینه که گرافیک فلان، گرافیک بهمان و تعداد گزینه های گرافیکی شده معیار شما برای سنجش یه گیم خوب! مثلا witcher چون 20 و چند تا گزینه گرافیکی داره بسیار خفنه و آخرت گیم های تمام نسل ها می باشد نقطه سر خط!

چیزی که مهمه خوده بازی هست برای طرفداراش چه فرقی که لید ـش می خواد کدوم پلتفرم باشه یا توی قسمت گرافیکی چند تا گزینه وجود داره.

این طرز فکر هم ها فسیل شده و فقط توی موزه های مربوط به عصر حجر این طرز تفکرات پیدا میشه.
شرمنده خیلی رک گفتم ولی خیلی بهتره که طرز تفکرت رو عوض کنی و بیشینی گیم رو بازی کنی و لذت ببری از چیزی که داری بازی می کنی نه اینکه بشینی تعداد گزینه های گرافیکی رو بشماری!
جواد تو را نمیدونم برا من به همان اندازه که گیم پلی مهم هست گرافیک بازی هم مهم هست
حالا می خواهد ویچر 2 باشه یا The Elder Scrolls V: Skyrim وگرنه مرض دارم برم نسخه pc را بازی کنم میرم نسخه کنسول می گیرم من هم نظرم درباره گرافیم بازی گفتم که اگه پورت شده باشه وگرنه تو گیم پلی بازی که شکی نیست

sheypooorchi

کاربر سایت
Dec 29, 2010
544
یعنی چی الان؟!

خیلی خوب شد که رک گفتی . بزار منم ی چیزی رو رک بهت بگم .
ناظم انجمن هستی که باش .
نظرت هم محترم برای خودت .
راجب نظر شخصی بقیه اظهار نظر نکن لطفا .
شما هرجور که دوست داری فکر کن.
وقتی که بعد از 6 سال ی بازی میخوان بدن این همه رو سر کار میزارن با اون تاریخ انتشار فضایی شون و اینکه نسخه pc ی سر و گردن از همه لحاظ از کنسول بهتر میشه و فلان و بهمان . بعد ببینی همش خالی بندی بوده pc گیمر ها رو ....م خودشون حساب کردن باید منتظر این جور feedback ها هم بود .
من نظر شخصی خودم رو گفتم شما هم احتیاجی نیست بری موزه احد حجر تا نظرات به قول خودت فسیل شده ببینی . یکیش همین الان اینجا جلوی روی شما هست .

KITO

کاربر سایت
Nov 1, 2009
180
نام
KITO
منم موافق هستم که یک بازی خوب به میزان تنظیمات گرافیکش سنجیده نمی شه. اما یک گیمر حرفه ای نیاز داره که تنظیمات گرافیکی به صورت حرفه ای با کم و زیاد کردن گزینه های گسترده اون بازی در دست داشته باشه تا بازی رو روان تر در اختیارش بگیره. به نظر بنده هر چی برای بازی قسمت های بیشتری برای تنظیمات گرافیکی ایجاد کنند یعنی اینکه حالا به حقیقت و یا خارج از ان بازی رو پر هیبت ترش کردن و دست کاربران را باز تر گذاشتند.

یعنی چی الان؟!

تایید میشود ...
خاک بر سرش

الان تاد میاد میگه متشکرم ...

فقط همین مانده بود !!!!!)xاخر زهر خودشون ریختن !!!!!

:-o:-o:-o:-oخوب پس تا اینجا گرافیک تعطیل شد

افتاد الان !!!!!
اینکه لیدش کنسول بازی دلیل نمیشه گرافیکش تعطیل شه ... مطمئنا مثل Witcher 2 نخواهد بود ولی گرافیکش بهتر از کنسول خواهد بود ...
جوک نگید خواهشا . پس اونی که با بیشتر از 20 تا تنظیم گرافیک برای PC اومد حتما از صدقه سریه ایکس باکس بوده ها!
والا اون زمانی که ما آبلیوین رو بازی میکردیم واسه بیعضی تنظیماتش باید میرفتی فایلهای ini رو دستکاری میکردی ... و هر روز سرچ میزدیم ببینیم هر آپشن iniش مربوط به چی میشه ...
یه نکته‌ای لیدر چی PC هست ... جان تو بی‌خیال فن بازی و دعوای بین PC و کنسول بشید ...

اینکه لیدش کنسول فقط یه مشکل داره که نمیشه با فالوت یا آبلیوین مقایسه کرد و اونم اینه که الان آخرای عمر این نسل‌ـه ... و اختلاف PC و کنسول خیلی زیاده ...

دوستان لطفا تند نرید و تاپیک رو به گند نکشید ... تا قبل از این خبر هیچ کی تو این تاپیک نگفت که به چه بازی خوفی‌ـه ... درباره تریلرهای E3 نظر نداد ... الان که یه خبر نه چندان مهم دادن همه اومدن فحش به بتثدا میدن ... بابا بسه ... اه ...

pedramstalker

کاربر سایت
Jan 7, 2010
926
نام
پدرام
كاملا موافقم ... 100% تايد ميشه..
یعنی چی الان؟!

دوست عزيز ... شما چون ناظم هستي دليل نميشه نظرات بقيه رو تخريب و تمسخر كني ... خوب البته معلومه كه بازياي Optimize روي PC داراي گزينه هاي گرافيكي متنوعي هستند مثل Crysis ...

• Like
Reactions: sheypooorchi

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
جدا دیگه حالم داره از جو انجمن PC بهم میخوره ! چند نفره خاص که احتمالا با Crysis گیمر شدن گوش ما رو کر کردن با این گرافیک گرافیک کردنشون ! بچه بازی رو به منتهی رسوندن و از رو هم نمیرن !

مسخرشو در آوردین آقا شمایی که اولین RPG آی که دیدی Witcher 2 بوده نیازی نیست بیای همه جا نظر بدی !

توی هر تاپیکی میری نصف پست هاش مربوطه به اینکه وای خاک تو سر کنسول ! عجب سیستمی دارم من !

محض اطلاع شما نصف کسایی که اینجا اصلا صداشون در نمیاد و عادی میان پست میدن و میرن Rig ِ شون میخوره شما رو !

حال آدم واقعا بعضی وقتها بهم میخوره ...

• Like
Reactions: Daedalus

pedramstalker

کاربر سایت
Jan 7, 2010
926
نام
پدرام
جدا دیگه حالم داره از جو انجمن PC بهم میخوره ! چند نفره خاص که احتمالا با Crysis گیمر شدن گوش ما رو کر کردن با این گرافیک گرافیک کردنشون ! بچه بازی رو به منتهی رسوندن و از رو هم نمیرن !

مسخرشو در آوردین آقا شمایی که اولین RPG آی که دیدی Witcher 2 بوده نیازی نیست بیای همه جا نظر بدی !

توی هر تاپیکی میری نصف پست هاش مربوطه به اینکه وای خاک تو سر کنسول ! عجب سیستمی دارم من !

محض اطلاع شما نصف کسایی که اینجا اصلا صداشون در نمیاد و عادی میان پست میدن و میرن Rig ِ شون میخوره شما رو !

واقعا متاسفم برا اين انجمن كه كار سرانشون فقط شده تخريب و تحقير كاربراي عادي ... بنده گيمري رو از جايي شروع كردم كه شما اصلا به دنيا نيومده بودين ... بنده فقط 3 بار Another World رو رو آميگا تموم كردم و البته ES IV رو هم با تموم بسته الحاقي هايي كه براش اومد تموم كردم ديگه شما نميخواد راجب ديگران اضهار نظر كني ... ضمنا من نگفتم Crysis بازي شاخي بوده و نميدونم اين حرفا ... فقط Crysis رو از لحاظ گزينه هاي گرافيكي مثال زدم ... اينجا انجمن PC هستش و فكر نميكنم مثال بي ربطي زده باشم . فعلا نميدونم چه طوريه مد شده بعضيا با واژه هاي LoL .. Noob ... Spam ميخوان خودشونو professional گيمر جلوه بدن و بگن ما عقل كليم ...

sheypooorchi

کاربر سایت
Dec 29, 2010
544

والا اون موقع که منdivinity2 رو تموم کردم و سایرین رو راهنمایی میکردم تاپیک divinity2 رو up میکردم تو و امثال تو کجا بودین؟
یا اون وقت که never winter night رو تموم کردم یا وقتی که comodor 64 داشتم کجا بودی؟
من هروقت و هرکجا که لازم ببینم نظرم رو در قالب اون تاپیک و موضوع دادم و میدم و به اجازه شما و فلانی و فلانی کاری ندارم .
محض اطلاع خودت کسانی که میان و پست میدن و صداشون هم در نمیاد به نظرات همدیگه احترام میزارن و نظرات بقیه رو به اسم کاربر فعال یا مدیر انجمن یا خبرنگار یا premium user له نمی کنن. این پستی هم که دادی جاش اینجا نبوده و نیست . چون فقط به اعمال نظر شخصی خودت نه راجب بازی راجب بنده بوده و بس.

• Like
Reactions: MR TASH

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,250
نام
امیرحسین
والا اون موقع که منdivinity2 رو تموم کردم و سایرین رو راهنمایی میکردم تاپیک divinity2 رو up میکردم تو و امثال تو کجا بودین؟
یا اون وقت که never winter night رو تموم کردم یا وقتی که comodor 64 داشتم کجا بودی؟
من هروقت و هرکجا که لازم ببینم نظرم رو در قالب اون تاپیک و موضوع دادم و میدم و به اجازه شما و فلانی و فلانی کاری ندارم .
محض اطلاع خودت کسانی که میان و پست میدن و صداشون هم در نمیاد به نظرات همدیگه احترام میزارن و نظرات بقیه رو به اسم کاربر فعال یا مدیر انجمن یا خبرنگار یا premium user له نمی کنن. این پستی هم که دادی جاش اینجا نبوده و نیست . چون فقط به اعمال نظر شخصی خودت نه راجب بازی راجب بنده بوده و بس.
تا قبل از این خبر هیچ کی تو این تاپیک نگفت که به چه بازی خوفی‌ـه ... درباره تریلرهای E3 نظر نداد ... الان که یه خبر نه چندان مهم دادن همه اومدن فحش به بتثدا میدن ... بابا بسه ... اه ...

فکر کنم این :arrowu:پست تکلیف شما رو روشن کرده باشه .

دوستانی هم که PC Gamer ای رو با رزولوشن 1080P و nX MSAA اشتباه گرفتن ، یکی باید از این توهم درشون بیاره ، چون با شروع نسل بعد احتمالا باد در طرف دیگه ای خواهد وزید

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
جالبه ! واقعا جالبه !
حالا اگه یکی از ساده تر شدن گیم پلی بازی بخاطر کنسول ها شکایت کنه باز یه چیزی اما گرافیک اونم بازی RPG ؟!

koorosh sh

کاربر سایت
Dec 10, 2008
7,968

دوست عزيز ديگه زمانه اي شده كه گرافيك هم جزو اولويت هاي خيلي اصلي شده در اين صنعت !
زماني كه گفته ميشد فقط گيم پلي ديگه گذشته ...
الان تفكر ها عوض شده، سلايق عوض شده، توقع ها بالا رفته ، ادما عوض شدن، دنيا هم عوض شده ;)
الان توقع يك گيمر از يك گيم همه چيز در بهترين سطح هست !
به نظرم مسئله كلي تر از اين حرفاست.
فرقي نميككنه بازي ويچر باشه يا كرايسز يا هر چيز ديگه اي !
وقتي تواناييش هست توسط سازنده و توقعش هست توسط گيمر و امكانش فراهم شده توسط كمپاني هاي سازنده ي كارت گرافيك و غيره ...
اين سطح گرافيك فعلي يك خيانته !
چه روي كنسول چه روي پي سي !!!
يه با ريگه خوب ـه ماها چه با ريگ دوستاني كه ميخوره سيستم هاي مارو :)
------------------------------------
مرسي از همه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر