Multi Platform The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition)

سازنده
Bethesda
ناشر
Bethesda
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
  3. PlayStation 5
  4. Xbox One
  5. Xbox Series X|S
tes-v.jpg

Developer : Bethesda Softworks
Publisher : Bethesda Softworks
Genre : RPG
Release date : 11/11/2011​

بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :

گرافیک :

ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

رفتار NPC ها :

یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

Animations :

طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

ساختار ماموریت ها :

OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !

TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

PipBoy3000_v2

کاربر سایت
Mar 6, 2009
976
عجب!!!!!
من دفعه ی قبل بازی رو تمم نکردم 100 ساعت بازی کردم PCایم گرافیکش سوخت! :|
ایندفعه بعده 2 سال باز اومدم بازی کنم یک چیزی حدود 70 - 80 ساعت تو 2 هفته بازی کردم، امروز باز دوباره CPU یا Motherboardام سوخت :|
کلا قسمت نمیشه ما اسکایریم بازی کنیم ...
(+ هیچ بازی هیوقت به جز TES 6 نمیتونه رو دست Skyrim بزنه :D )

skyrim بازی سبکی هست (حتی با ماد) مگه اینکه یه enb انداخته باشی روش!
کلاً یه فکری به حال سیستم خنک کننده ات بکن + ترانس مشکوک میزنی!

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
skyrim بازی سبکی هست (حتی با ماد) مگه اینکه یه enb انداخته باشی روش!
کلاً یه فکری به حال سیستم خنک کننده ات بکن + ترانس مشکوک میزنی!

مادربورد و CPU رو عوض کردم + گرافیک
بازم سوخت مادربرد و CPU :((( نمیدونم فازش چیه شانس ندارم :D

Good Guy Greg

کاربر سایت
Jan 13, 2011
4,407
نام
حمید ؟ تبرکه !
جای تعویض قطعه یه دفعه کل PC رو بفروش یه جدید بخر خیال خودتو راحت کن روغن سوزی داری شدید کاریشم نمیشه کرد :d یا اینکه یه نفر خیلی وارد رو پیدا کن که ادعای الکی هم نداشته باشه تو کارش بگرده عیب سیستم رو پیدا کنه ولی این سیستم دیگه به درد نمیخوره البته توهین نباشه انگار یا عمر خودشو کرده یا قادر به خدمت نیست دیگه ;)

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
نسخه Skyrim Legedary Edition ..

کرک KaOs ـش 4 گیگه حدودا ... چه اشکالاتی داره ؟ اصلا دستکاری کردن ؟ به درد می خوره ؟ چون بعدا می خوام روش مادینگ کنم !

Gotham Knight

کاربر سایت
Nov 28, 2012
1,082
نسخه Skyrim Legedary Edition ..

کرک KaOs ـش 4 گیگه حدودا ... چه اشکالاتی داره ؟ اصلا دستکاری کردن ؟ به درد می خوره ؟ چون بعدا می خوام روش مادینگ کنم !

من قبلا گرفته بودم اصلا بدرد نمیخوره نصبش که حدود 2 ساعت طول میکشه فایلهای بازیم انقدر دستکاری شده که هر بار 5 دقیقه Loading داره

mahdavy

کاربر سایت
Jan 27, 2015
50
نام
علیرضا
سلام دوستان.
میشه لینک مود های اصلی بازیو از جایی غیر از نکسوز بدین (نکسوز برا من نمیاد با هیچ مرورگری)
مخصوصا مود هایی مثل تکستچر اچ دی و افزایش فریم و کیفیت بازی و سلاح های جدید.
خاهش میکنم منو اینور اونور نفرستین و همینجا لینک ها رو بدین.

EDRIS.FIGHTER

کاربر سایت
Nov 22, 2013
218
نام
ادریس
سلام عزیزان میخواستم بدونم که این بازی رو میتونم با اخرین تنظیمات و با ماد های گرافیکی بدون لگ با فریم 30+ بازی بکنم؟
GPU : HD 7850 2Gb ,DDR5
CPU: i3-4310
Ram: 8 Gb
مشکل بنده CPU هستش , میخوام بدونم که میشه بازیش کرد یا نه؟

snake2000

کاربر سایت
Mar 24, 2010
189
دوستان عزیز من عاشق سبک RPG هستم
اسکایریم تا حالا بازی نکردم
ارزش داره بگیرم بازی کنم؟داستان بازی چجوریاس هیجان داره؟موزیک بازی؟
در حد و اندازه های ویچر 3 هست؟(باید باشه دیگه!) گرافیک در چه حدیه؟؟
خواهش میکنم از کسایی که بازیرو بطور حرفه ای بازی کردن وتموم کردن که بهترین ماد گرافیکی رو معرفی کنن و یا لینکشو بزارن

farhoodnss

کاربر سایت
Jan 17, 2015
71
خواهش میکنم از کسایی که بازیرو بطور حرفه ای بازی کردن وتموم کردن که بهترین ماد گرافیکی رو معرفی کنن و یا لینکشو بزارن

کاوه گرامی توضیحات بهتری می دهند ولی دیدگاه من این هست که اگر به سبک ویتچر علاقه داری سمت این نیا ، من ویتچر 3 رو بازی نکردم ولی با توجه به تجربه ویتچر 2 می گم . گیم پلی در حد ویتچر نیست ولی بازی شامل یک داستان قوی و دنیای بزرگی میشه ، تصمیم گیری آن چنانی در بازی نیست ولی مراحل مختلف بسیاری وجود دارد ، خیلی ها مراحل فرعی رو جالب نمی دونند ولی مراحل مربوط به گروه هایی بازی هرکدام در حد یک بازی کامل هست ، می تونی بازی رو به صورت مخفی کاری یا با جادوهای متنوع و یا با استامینا و یا با ترکیبی از هر سه جلو ببری ، در هر حالتی بازی برای من لذت بخش بود . داستان قوی داره و اگر طرفدار افسانه های اسکاندیناوی باشی مورد توجه ات قرار می گیره . این بازی میتونه بالا 100 ساعت بازیکن را سرگرم بکنه . موزیک هم افسانه ای هست از همان موقعی که به بازی وارد میشی می برتت در یک دنیای دیگر .

Arios 22

کاربر سایت
May 6, 2014
611
نام
Ali

یه نگاه به این تاپیک بکن ببین یه سریا (از جمله خودم ) دیونه این بازی هستن
این بازی بهترین بازی نسل شد

اینقدر مراحل فرعی داره که اصن تموم نمیشه

اما درباره گرافیک کاملا میشه گفت وسیع ترین بازی هست البته ویچر هم خیلی وسیع هستش اما اون زرق و برق بازی مثل ویچر رو نداره ولی بازم گرافیک مردی داره

موسیقی و ماموریت های داستانی هم عالیه

ضمنا هیچوقت بازی های نسل هفت و رو با هشت مقایسه نکن چون اصن منطقی نیست رفیق
;)

msf

کاربر سایت
Sep 4, 2007
497

این بازی افسانه ایی بود در زمان خودش:x
حتی الانم در برابر ویچر حرفی برا گفتن داره با اینکه 5 سال پیش ساخته شده;)

MK_COD

کاربر سایت
Feb 1, 2013
611
نام
مهدی
دوستان Questـه Dragonslayer
یا همون کشتن Alduin
آخرین کوئست داستان اصلی بازیه؟ یکم کوتاه نبود؟ من هنوز لول بیستم :| درسته کوئست های غیر اصلی خیلی زیادی داره ولی خیلی کم بود داستان اصلی!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر