The Elder Scrolls V: Skyrim (Special Edition) | PC

گفتگو در 'بحث و تبادل نظر پيرامون بازی های PC' ایجاد شده توسط Isildur, ‏Dec 12, 2010.

 1. Isildur

  Isildur Rise and Shine Mr. Freeman
  Special User

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 10, 2006
  ارسال ها:
  8,262
  نام:
  امیرحسین
  [​IMG]


  Developer : Bethesda Softworks
  Publisher : Bethesda Softworks
  Genre : RPG
  Release date : 11/11/2011​

  بعد از مدت ها از اعلام آقای تاد هاوارد طراح ارشد Bethesda مبنی بر استفاده از موتور جدید برای عنوان TES V که Creation نام دارد ،بالاخره GameInformer لیستی از قابلیت ها و تغییرات آن نسبت به موتور قبلی شرکت یعنی Gamebyro منتشر کرد ، که بازه ی گسترده ای از تغییرات عظیم گرافیکی تا ساختار ماموریت ها ، هوش مصنوعی و تعامل با NPC ها را شامل می شود ، مشروح این تغییرات به شرح زیر است :


  گرافیک :

  ساختن دنیای عظیم Elder Scrolls همیشه نیاز به آخرین پیشرفت های گرافیکی داشته است ، که نورپردازی دینامیک و سایه های پویا و گسترده بخشی از آنند .

  طبق گفته ی تاد هاوارد در بازی جدید به لطف موتوری قدرتمند شاهد یک نورپردازی پویای بسیار پیشرفته به همراه سایه هایی خواهیم بود که به صورت پویا برای همه ی اشیاء موجود بوده و به باورپذیر تر شدن همه چیز کمک بسیاری کرده اند .

  دیگر پیشرفت عظیم بازی در بخش گرافیکی ساختار جدید گیاهان و واکنش آن ها نسبت به فعالیت های محیطی است ، به طور مثال درختان نسبت به وزن و ابعاد خویش به طور متفاوتی نسبت به باد های در حال وزش ! واکنش نشان خواهند داد !

  از دیگر وِیژگی های محیطی این موتور می توان به بازسازی پدید های طبیعی چون برف و باران به صورت کاملا پویا و مبتنی بر شرایط جوی اشاره کرد.

  مطمئنا شما ویژگی Draw Distance بی نظیر Oblivion را به یاد دارید ، حالا تاد هاوارد قول داده تا در بازی جدید با یک دورنمایی فوق العاده قدرتمند ، طبیعی و پیشرفته طرف خواهیم بود که با توجه به کوهستانی بودن بافت سرزمین Skyrim بسیار ضروری به نظر می رسد.

  رفتار NPC ها :

  یکی از بزرگترین انتقاداتی که به OBLIVION و بعد ها FALLOUT 3 وارد بود و در مقایسه با آثار BIOWARE بسیار مشهود ، نحوه ی تعامل با شخصیت های مختلف و سیتم انتخاب دیالوگ ها بود ، در اسکای رم ، NPC ها هنگام صحبت دیگر فقط مقابل شما بی حرکت نخواهند ایستاد بلکه در حین انجام دادن کار خود با شما به صحبت خواهند چرداخت ، همچنین همه ی NPC های بازی شاغل بوده و مثلا ممکن است یکی کارگر معدن باشد ! همچنین بسته به ویژگی های شخصیتی آن ها ممکن است شاهد رفتارهای متفاوتی از آن ها باشید !

  در SKYRIM برخلاف OBLIVION رفتار ها NPC ها با شما نسبت به روابطتان تنظیم می شود ، مثلا ممکن است نیمه شب سرزدن به یک دوست با استقبال او مواجه شود اما برای فردی که شما را نمی شناسد شما شاید یک دزد یا یک مزاحمید !

  Animations :

  طبق گفته ی تاد هاوارد Skyrim از یک ساختار بسیار پیشرفته و هنرمندانه در بخش انیمیش به کمک موتور مشهور HAVOK استفاده خواهد کرد و اولین عنوانی خواهد بود که این سطح تکنولوژی را در چنین ابعادی به کار میگیرد .

  این تکنولوژی به سازندگان اجازه میدهد تا نرم ترین و طبیعی ترین حرکت ها را برای شخصیت ها رقم زده و آنها را قابل باورتر از قبل کنند.

  همچنین این سیستم اجازه ی خلق انیمیشن های میتنی بر موقعیت را موتور داده و به هیچ وجه شاهد انیمیشن ها ی از پیش تعیین شده و اسکرپیت نویس شده نخواهیم بود .

  یکی از ارکان این بازی را DRAGON های معروف سری تشکیل خواهند داد که به گفته ی هاوارد شاهد حرکات شگفت انگیز و بسیار طبیعی از آن ها خواهیم بود.

  ساختار ماموریت ها :

  OBLIVION و بازی قبل از آن یعنی MORROWIND هر دو از ساختار مشابهی برای ماموریت های جانبی بهره می بردند که تصادفی بودن آن بعضا باعث غیر قابل انجام دادن آن ماموریت برای یک شخصیت با کلاس و Level خاص آن می شد ، همچنین کشته شدن شخصیت ماموریت دهنده باعث غیرقابل انجام دان شدن آن ماموریت برای همیشه می شد ، اما SKYRIM ساختار کاملا متفاوتی برای ماموریت های جانبی خواهد داشت ، در SKYRIM ، ماموریت های جانبی بسته یه شخصیت ، کلاس ،نژاد و Level شما به شما پیشنهاد خواهند شد و به جذابیت کار خواهند افزود و با این ساختار اکثر بازی کنندگان را به انجام ماموریت ها مشتاق خواهد کرد .

  همچنین مشکل عناوین قبلی یعنی کشته شدن فرد ماموریت دهنده بر طرف شده و در صورت وقوع این اتفاق یکی از دوستان یا بستگان او این کار را انجام خواهد داد ، که البته بسته به شرایط پیش آمده نحوه ی تعامل او با شما متفاوت خواهد بود !


  TESV : SKYRIM در نوامبر سال 2011 میلادی توسط شرکت BETHESDA SoftWorks برای پلتفورم های PC و XBOX 360 و PS3 منتشر خواهد شد.
   
  #1 Isildur, ‏Dec 12, 2010
  آخرین ویرایش: ‏Feb 1, 2011
  Fratos, LiFE iS 5TrAnG3 و arash gh این نوشته را Like کرده اند.
 2. TCSCELL

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 5, 2007
  ارسال ها:
  18,288
  نام:
  سینا
 3. VahiD_ST

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 10, 2009
  ارسال ها:
  8,217
  نام:
  وحید
  شاهکار RPG شرکت Bethesda بالاخره تایید شد.
   
 4. bluestar

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 7, 2005
  ارسال ها:
  1,016
  واقعا خبر خوبی بود. جای یه بازی نقش آفرینی درست حسابی خالی بود
   
 5. Polaris

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 14, 2007
  ارسال ها:
  2,685
  دمشون گرم .... بعد از مس افکت 2 ( که اونم بیشتر اکشن بود تا نقش آفرینی!) عنوان به درد بخور نقش آفرینی درست و حسابی که سرش به تنش بیرزه نیومده بود ... امیدوارم ارزش صبر کردن رو داشته باشه ...
   
  #5 Polaris, ‏Dec 12, 2010
  آخرین ویرایش: ‏Dec 12, 2010
 6. hosein me

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 21, 2010
  ارسال ها:
  8,670
  نام:
  حسین
  خداکنه گرافیک بازی هم مثل شماره 1 که تو زمان خودش قولی بود برا خودش چشم نواز باشه و سیستم ها را بخوابونه :d
  شماره 1 بازی جذاب بود یادش بخیر همه بازی خوردم تو چند ماه
   
 7. m.a.t

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 31, 2005
  ارسال ها:
  1,245
  نام:
  محمد علی
  منظور شما، شماره ی چهارمه؟
  شماره های 1 و 2 خیچ کدوم گرافیک نابی نداشتند:d
   
 8. DarkWish2006

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 13, 2010
  ارسال ها:
  225

  منور ایشون اولین سری oblivion نیست .منظورشون اولین نسخه next generation این بازی بود که سال 2005 اومده بود .چون سری های قبل از اون که ارزشی نداشت .
  توی این تریلر هم که چیزی نشون نداد فقط دروازه جهنم دوباره باز شد و گفت که هنوز دشمن ها از بین نرفتن و زنده هستن بعد اژدها اومد آتیش زد به همه چی و همه چی دوباره جون گرفت و زنده شد .
   
 9. galaxy0020

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 27, 2008
  ارسال ها:
  152
  بی خیال بابا
  میگم والا شما چه حوصله ای دارین از یه سال مونده به اومدن بازی میاین تاپیک میزنین
  تازه بازی تایید شده کو تا بیاد
  حداقل میذاشتین یه اطالاعاتی، یه داستانی، یه گیم پلی، یه چیز درست حسابی از بازی منتشر بشه بعد بیاین اینجا برای ما تعریف کنین:d
   
 10. TCSCELL

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 5, 2007
  ارسال ها:
  18,288
  نام:
  سینا
  Fratos این نوشته را Like کرده است.
 11. Serpentine

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 22, 2011
  ارسال ها:
  11
  نام:
  Sullen
  تقریبا گریم گرفت وقتی خبرش رو شنیدم.دلم تنگ شده واسه یک elder scrolls حسابی.خدا کنه bethesda یک multiplayer هم اونجاها قایم کنه حال کنیم.
   
 12. TCSCELL

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 5, 2007
  ارسال ها:
  18,288
  نام:
  سینا
 13. VahiD_ST

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 10, 2009
  ارسال ها:
  8,217
  نام:
  وحید
  نمی دونم چرا هر چی می خوام، نمی تونم از بازیهای نقش آفرینیه شرکت Bethesda خوشم بیاد.
  با وجود اینکه Oblivion یه شاهکار بود اما هیچ وقت درست و حسابی 10 ساعت بازیش نکردم. یا حتی Fallout 3.
  امیدوارم Skyrim من رو با شاهکارهای RPG این شرکت آشتی بده.
   
 14. Cont

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 25, 2009
  ارسال ها:
  243
  من با Oblivion و شیورینگ زندگی کردم

  خیلی خاطرات دارم باهاش به خدا

  3 ماه وفتمو گرفت
   
 15. TCSCELL

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 5, 2007
  ارسال ها:
  18,288
  نام:
  سینا