مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

alprh

کاربر سایت
Sep 28, 2005
690
نام
Alprh The Drawranger
نوشته شده توسط farzadlion:
ببین پهنای گذرگاه AGP حدودا از 8X دیگه فراتر نمیره اما سرعت پهنای گذرگاه PCI Epress به 16X میرسه که حدودا دو برابره...و کلا تاثیر محسوسی در افزایش سرعت داره ...
یه جا خوندم که انویدیا یه کارت داره که از 2 تا slot استفاده میکنه . اون چیه جریانش؟

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
یه جا خوندم که انویدیا یه کارت داره که از 2 تا slot استفاده میکنه . اون چیه جریانش؟
این موضوع که قدیمیه.در ضمن یه کارت هم نیست هم سری 6600 و 6800 رو میتونی این کار رو بکنی.به این سیستم میگن SLi که بعضی از مادربورد ها ساپورت میکنن.در واقع شما روی یه مادربرد دوتا کارته گرافیک نصب میکنی و تقریبا قدرت دو برابر میشه.البته یه مشکلی که داره اینه که حتما باید دوتا کارت رو کامپیوتر نصب باشه.اگه یهدونه باشه کار نمیکنه.البته یه چند تا مادربرد هست که با یه دونه کارت کار کنه.

در ضمن الان ASUS یه کارت زده که دو تا چیپست 7800 رو روی یک برد قرار داده و در حال حاضر قویترین کارت گرافیک دنیا محسوب میشه.

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
خب همانطور که دوستمون گفت اسم این تکنولوژی SLI هست که برای استفاده ازین تکنولوژی نیاز به مین بوردی با دو سوکت کارت گرافیکی دارید و البته دو کارت گرافیک ....اخیرا شرکت ATI هم همین کار را با تکنولوژی با نام دیگه ای به بازار داده

Morris

کاربر سایت
Nov 30, 2005
7
سلام من يه كارت 6600gt دارم و قصدم اينه كه يكي ديگه از اين بخرم بذارم كنارش به نظرتون ارزشش رو داره كه 200 تومن ديگه بدم يا صبر كنم چيزه بهتري اومد بگيرم؟ ( با توجه به اينكه Dx10 هم در راهه و اين كارتا اونو ساپورت نميكنن!؟

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
سلام من يه كارت 6600gt دارم و قصدم اينه كه يكي ديگه از اين بخرم بذارم كنارش به نظرتون ارزشش رو داره كه 200 تومن ديگه بدم يا صبر كنم چيزه بهتري اومد بگيرم؟ ( با توجه به اينكه Dx10 هم در راهه و اين كارتا اونو ساپورت نميكنن!؟
من بهت پیشنهاد میکنم یک سال دیگه صبر کنی..چون دایرکس 10 امکانات خیلی زیادی داره..اما یک مشکلی داره؟؟؟؟ اگه میخوای از تکنولوژی SLI استفاده کنی باید دو تا کارتت از یک مدل باشه ..!!!!

XENOS

کاربر سایت
Oct 22, 2005
426
نوشته شده توسط Morris:

nvidia يك كارت گرافيك از سري محصولات geforce6 زده به نام geforce 6800GS اين كارت در واقع يادآور محصولات سطح بالا با قيمتي مناسب هست نمونه اون geforce fx 5900xt يا همين geforce
6600gt
قدرت پردازش گرافيكي GS درحد يك geforce 6800gt تو مقايسات بوده اما قيمت اين كارت به نزديك 200 دلار ميرسه كه براي كارتي با چنين عملكردي واقعا خوبه اين كارت الان براي اتصالات pciexpress عرضه شده اما به زودي براي agp هم مياد اگه عجله نكنيد به زودي يك ارتقائ بسيار خوبو انجام داديد

Morris

کاربر سایت
Nov 30, 2005
7
ممنون از راهنماييتون دوستان

راستي كسي از قيمت كارتاي QuadroFX مدل هاي قديميش خبرداره ؟ اين جديد ها كه خفن گرون هستند

mehrdad_

کاربر سایت
Oct 1, 2005
192
نوشته شده توسط mehrdad_:
سلام
من یه کارت گرافیک 6600 گرفتم اینم لینکش http://www.pixelusa.com/catalog/detail.asp?id=VG-AS-EN6600TD-256MB-S البته مال من 128mb اگه خوب نیست برم عوضش کنم ؟؟؟؟؟
کارت گرافیک قبلیم 9600pro بود میخواستم بدونم چقدر با اون تفاوت داره ممنون میشم سریع جواب بدید :o

:cry: :cry: :cry:

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
من بهت پیشنهاد میکنم یک سال دیگه صبر کنی..چون دایرکس 10 امکانات خیلی زیادی داره..اما یک مشکلی داره؟؟؟؟ اگه میخوای از تکنولوژی SLI استفاده کنی باید دو تا کارتت از یک مدل باشه

مطمعني GeForce 6800 از DirectX10 پشتيباني نميكنه ؟

يه خورده بيشتر توضيح بده.

farzadlion

کاربر سایت
Sep 30, 2005
2,085
مطمعني GeForce 6800 از DirectX10 پشتيباني نميكنه ؟
Geforce 6800 از DirectX 9c پشتیبانی میکنه...حتی کارت Geforce 7800 هم که کارت جدید تریه از DirectX 10 پشتیبانی نمی کنه....... از سال آینده با آمدن DirectX 10 کارت های گرافیکی هم از دایرکس 10 پشتیبانی خواهند کرد....
در حال حاضر کارت های رده 6XXx و 7XXX شرکت انویدیا از دایرکس 9C پشتیبانی میکنند و هنوز هیچ کارتی از دایرکس 10 پشتیبانی نمی کنه و این شامل کارت های گرافیک ای تی آی هم میشه

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط mehrdad_:
سلام
من یه کارت گرافیک 6600 گرفتم اینم لینکش http://www.pixelusa.com/catalog/detail.asp?id=VG-AS-EN6600TD-256MB-S البته مال من 128mb اگه خوب نیست برم عوضش کنم ؟؟؟؟؟
کارت گرافیک قبلیم 9600pro بود میخواستم بدونم چقدر با اون تفاوت داره ممنون میشم سریع جواب بدید :o
دوست عزیز . اول اینکه شما چرا 128 مگابایتی رو گرفتی ؟
فکر نکنم تفاوتش با 256 مگابایتی بیشتر از 10 دلار باشه . حد اکثر 10 دلار هست .
این کارت خوب هست اما از نظر کارایی خیلی هم تفاوت نداره با کارت Radeon 9600 Pro فقط تنها مزیتش اینه که از DirecrX 9C و Pixel & Vertex Shader 3 استفاده میکنه البته چند تا تکنولوژی جدید دیگه مثل Ultra Shadow 2 هم داره اما در کل از نظر کارایی یه مقدار بهتر از Radeon 9600 Pro هست . اگه پول بیشتر میتونی بدی برو Geforce 6600 GT 128 MB DDR3 بگیر اگه نمیتونی بیشتر پول بدی همون Geforce 6600 هم خوبه البته اگه میتونی برو 256 مگابایتی شو بگیر .

آخرین ویرایش:

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط mehrdad_:
کسی که جواب نداد حالا هرکی جواب داد به ما بگه کدوم از این مادربردها بهتر http://www.webhallen.com/prod.php?id=48391 یا http://www.webhallen.com/prod.php?id=49160
چرا میخوای Socket 754 بگیری ؟ چرا Socket 939 نمیگیری ؟
اون دو تا مادربوردی هم که لینک دادی یکیش با چیپ ستNVIDIA Nforce 4 4X هست که چیپ ست خوبیه و مارد بوردی هم که گفتی خوبه اما اون یکی چیپ ستش NVIDIA GeForce 6100
هست که کارت گرافیک Geforce 6100 بصورت Onboard روش داره .
اگه کارت گرافیک Onboard لازم داری اون گیگابایت رو بگیر . اما اگه لازم نداری اون ایسوس رو بگیری بهتره .

babak

کاربر سایت
Nov 12, 2005
93
نام
babak
hi

من يه كارت گرافيك خوب برا بازي ميخوام بخرم

به نظر خودم 6800 nvidia GeForce خوبه ولي نميدونم چه مدلش از بقيه بهتره

اگه ميشه منو راهنمايي كنيد

اگه قيمتا رو هم بگين خيلي خوبه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند