مشاوره در امر خرید کارت گرافیک (VGA)

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
1060-6gb از 480 مشخصا سریعتر هست و گرونتر هم هست هم به دلار و هم به ریال.
من توی اکثر بنچمارکهایی که دیدم از 980 هم قوی تر بود البته 980 معمولی و نه ti توی بنچمارکهایی که DeadPooLX گذاشته مشخصه.

اون بنچمارک هایی که دوستمون گذاشته به هیچ عنوان صحت نداره چرا که هم ای ام دی و هم انویدیا با بروز رسانی درایورها خیلی تفاوت ایجاد کردن تو بنچمارکها. کافی برید رویوهای جدید و مقایسه ای بین 480 و 1060 رو ببینید که متوجه حقیقت بشید. برای مثال من سایت هارد کاپ رو به شما پیشنهاد می کنم که همین سه چهار روز پیش یه مقاله مقایسه ای بسیار کامل و جامع نوشته.

توجه کنید نمی گم بنچ های سایت تچ پاورآپ جهت دار یا مشکل داره فقط می گم به زمان و تاریخ مقالات هم نگاه کنید که برای سه چهار ماه پیش هست. 480 الان تو دایرکت 11 خیلی پیشرفت کرده و گردن به گردن 1060 میتازه.

• Like
Reactions: allireyhani

jetalpha

کاربر سایت
Aug 15, 2009
2,132
نام
متوئیدی
توی 1060 مارک گیگابایت بهتره یا msi ؟

اصلا سمته گیگابایت نرو که درصد خرابی و مشکل دار شدنش امسال عجیب بالا رفته. مثلا تو کارت 1060 فن ها دور بالای 70 درصد به صدا می افتن یا تو کارت 480 کلاک هسته از اونچیزی که تو تبلیغاتش نوشته کمتر هست و حتی بعضی جاها از کارت رفرنس هم کلاک هسته کمتری میده.

مشکل کلاک پایین هسته حتی با بایوس جدید گیگابایت هم رفع نشده و تنها راهش افزایش ولتاژ هست.

• Like
Reactions: The Hound

IMANOKA

کاربر سایت
Sep 11, 2014
6,312
اون بنچمارک هایی که دوستمون گذاشته به هیچ عنوان صحت نداره چرا که هم ای ام دی و هم انویدیا با بروز رسانی درایورها خیلی تفاوت ایجاد کردن تو بنچمارکها. کافی برید رویوهای جدید و مقایسه ای بین 480 و 1060 رو ببینید که متوجه حقیقت بشید. برای مثال من سایت هارد کاپ رو به شما پیشنهاد می کنم که همین سه چهار روز پیش یه مقاله مقایسه ای بسیار کامل و جامع نوشته.

توجه کنید نمی گم بنچ های سایت تچ پاورآپ جهت دار یا مشکل داره فقط می گم به زمان و تاریخ مقالات هم نگاه کنید که برای سه چهار ماه پیش هست. 480 الان تو دایرکت 11 خیلی پیشرفت کرده و گردن به گردن 1060 میتازه.
سلام،میشه لینک مقاله وبسایت هارد کاپ رو اینجا بذارید؟ :D

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,156
نام
سبحان
توی 1060 مارک گیگابایت بهتره یا msi ؟
دوست عزیز طبق تجربه شخصی من Msi سیستم خنک کنندگی بهتری داره و گارانتی طولانی تری و از اونطرفم قیمتش ارزونتره
فقط سعی کن مدل 6 گیگ 1060 رو بگیری تا در آینده جوابگوت باشه.فک کنم نهایت اختلاف قیمت هم 50 تومن باشه

• Like
Reactions: The Hound

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید

پیشرفت هم کرده باشه باز به 1060 نزدیک شده باشه، در دایرکت ایکس 11 هنز هم برابر نیستن
بعدم ملاک که فقط افزایش راندمان درایور گرافیکی در بازیهای چند ماه گذشته نیست، در بازیهای جدید و منتشر شده ی روز هنوز همون الگوی قبلی پابرجا هست.

just-PC

کاربر سایت
Jun 26, 2016
25
نام
live-in :Somewhere in HELL
چند سوال دارم ممنون میشم به ترتیب پاسخ بدید:
تا رنج قیمت ۱۵۰۰ بهترین کارت گرافیک؟؟؟؟
این ۱۰۷۰ که الان تا ۱۸۰۰ هم اومده ممکنه کمترم شه قیمتش؟؟؟؟
واسه سیستمی که تک کارت ۱۰۷۰ روشه فقط؛نیاز به فن و سیستم خنک کننده اضافی هست؟؟؟؟؟
۱۰۷۰ نسخه به غیر از ۸ گیگم داره؟؟؟؟اگه نداره ممکنه بیاد در آینده؟؟؟؟

Sent from My Galaxy

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
چند سوال دارم ممنون میشم به ترتیب پاسخ بدید:
تا رنج قیمت ۱۵۰۰ بهترین کارت گرافیک؟؟؟؟
این ۱۰۷۰ که الان تا ۱۸۰۰ هم اومده ممکنه کمترم شه قیمتش؟؟؟؟
واسه سیستمی که تک کارت ۱۰۷۰ روشه فقط؛نیاز به فن و سیستم خنک کننده اضافی هست؟؟؟؟؟
۱۰۷۰ نسخه به غیر از ۸ گیگم داره؟؟؟؟اگه نداره ممکنه بیاد در آینده؟؟؟؟

Sent from My Galaxy

تا 1500 بهترین GTX 1060 6GB
کارت 1070 بسیار قویتر هست و بهتر، بعیده که به این زودی کمتر بشه خیلی
خنک کننده برا CPU هست، چه ربطی به گرافیک داره؟ اگه کیستون تهویش مناسب نیست باید فن با کیفیت هم نصب کنید برای کیس

1070 فقط یه نسخه داره.

• Like
Reactions: GPSY

Snake Solid

کاربر سایت
Nov 19, 2011
386
نام
古い蛇
سلام به همگی
دوستان من میخواستم لپ تاپ بگیرم
متاسفانه موندم کدوم کارت گرافیک باشه
AMD یا Gforce
میشه یه لطفی بکنید و بگید کدوم بهتره؟
لپ تاپهایی که انتخاب کرددم برا خریدن این گرافیک هارو دارن

AMD Radeon
R7 M440
Gforce M940
کلا کدوم برند بهتره؟به دور از تعصب و طرفدار بودن(از هر لحاظ)
خیلی ممنون

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
سلام به همگی
AMD یا Gforce

AMD Radeon
R7 M440
Gforce M940
خیلی ممنون
برای لپ تاپ فقط و فقط انویدیا. می تونید بنچمارک هاشو تو سایت های مختلف مثل notebookcheck ببینید که کارت های انویدیا نسبت به هم قیمت های amd هم خنک تر هستن هم قوی تر.
این دو کارتی هم که اسم بردی اگرچه هیچ کدوم به درد گیمینگ نمی خورن ولی اختلافشون زمین تا اسمونه! M440 در حد گرافیک های مجتمع اینتله!

• Like
Reactions: Snake Solid

Snake Solid

کاربر سایت
Nov 19, 2011
386
نام
古い蛇
برای لپ تاپ فقط و فقط انویدیا. می تونید بنچمارک هاشو تو سایت های مختلف مثل notebookcheck ببینید که کارت های انویدیا نسبت به هم قیمت های amd هم خنک تر هستن هم قوی تر.
این دو کارتی هم که اسم بردی اگرچه هیچ کدوم به درد گیمینگ نمی خورن ولی اختلافشون زمین تا اسمونه! M440 در حد گرافیک های مجتمع اینتله!
شرمنده,متوجه منظورتون نشدم( در حد گرافیک های مجتمع اینتله!)یعنی خوبه یا بده؟؟؟؟
در ضمن,هر 2 گرافیکم 4هستن
البته تو اون رنج قیمتی که من مد نظرم هستش گرافیکا اینطوریه(4 هستن amd یا gforce)

saeedx

کاربر سایت
Dec 29, 2007
205
نام
سعید
البته تو اون رنج قیمتی که من مد نظرم هستش گرافیکا اینطوریه(4 هستن amd یا gforce)
دوست گرامی ...
همونطور که جناب moosavi بیان کردن ؛ در لپتاب ها گرافیکهای انویدیا به مراتب از گرافیکهای amd هم خنکتر و هم پرقدرت تر هستن لذا پیشنهاد میشه از مدلی انتخاب کنید که گرافیک nvidia داشته باشه
اینهم که فرمودن قدرت m440 در حد گرافیک مجتمع اینتل هست یعنی اینکه فوق العاده ضعیف هست و کارایی لازم رو نداره ( همانطور که شاید مطلع باشید ، خود cpu های اینتل بطور درونی دارای یه گرافیک داخلی خودشون هستن یعنی اینکه حتی اگه سیستم شما کارت گرافیک مستقل هم نداشته باشه ، باز سیستم با خود گرافیک درونی cpu اقدام به پخش تصویر روی مانیتور می کند و اشاره جناب moosavi به همین مساله بود )
علی ایحال این دو مدل کارت گرافیک که شما ذکر کردید هیچکدام برای اجرای گیم های روز ، مناسب نیستند و اگر قصد گیم داشته باشید باید از مدلهای قویتر خریداری بفرمایید که بدیهی است قیمت بالاتری هم باید بپردازید

• Like

sms.moosavi

کاربر سایت
Sep 9, 2010
1,808
نام
سید محمد موسوی
اون عدد 4 فقط تو سری خودش معنا داره. این طوری نمی شه مدل ها رو با هم مقایسه کرد.
مثلا همین 940M در حد M370 هست. 440 درسته یه نسل از اینا جدید تره ولی از نظر قدرت خیلی پایینه.

• Like

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
سلام به همگی
AMD یا Gforce

AMD Radeon
R7 M440
Gforce M940
خیلی ممنون

اگر برای بازی بخواید هیچ کدوم در سطح پایین هم مناسب بازی نیستن.
اما در کل برای لپ تاپ فقط مدلی بخرید که تراشه ی جیفورس انویدیا رو داره.

• Like

Snake Solid

کاربر سایت
Nov 19, 2011
386
نام
古い蛇
از تک تک دوستانی که جواب سوالمو دادند و راهنماییم فرمودن بسیار ممنون و سپاسگذارم.(Farshidstar2012.sms.moosavi.saeedx)
حداقل گرافیکی که برا گیم تو لپ تاپ مناسبه کدوم سری هستش و چی پیشنهاد میدید؟(البته بنده لپ تاپ رو فقط و انحصارا برا گیم مد نظرم نیست,چون من کنسول ps4 دارم)
بچه ها,میشه یه لطفی بکنید یه لپ تاپ با گرافیک به درد بخور که قیمتش بین 2200 تا 2400 باشه معرفی کنید؟مهم نیست گرافیکش خیلی حرفه ای مخصوص گیمم باشه.(شاید تنها گیمی که بخوام بازی کنم fifa 17 باشه ,همونطور که عرض کردم قصدم از خرید لپ تاپ مخصوص گیم نیست)
من اصلا از گرافیک سر در نمیارم و نمیدونم چی بخرم,برا همین اگه میشه یه لطفی بکنید و تو این رنج قیمت یه لپ تاپ با گرافیک خوب در حد مبلغی که عرض کردم معرفی بکنید؟
لطف بزرگی در حقم میکنید

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,752
نام
فرشید
از تک تک دوستانی که جواب سوالمو دادند و راهنماییم فرمودن بسیار ممنون و سپاسگذارم.(Farshidstar2012.sms.moosavi.saeedx)
حداقل گرافیکی که برا گیم تو لپ تاپ مناسبه کدوم سری هستش و چی پیشنهاد میدید؟(البته بنده لپ تاپ رو فقط و انحصارا برا گیم مد نظرم نیست,چون من کنسول ps4 دارم)
بچه ها,میشه یه لطفی بکنید یه لپ تاپ با گرافیک به درد بخور که قیمتش بین 2200 تا 2400 باشه معرفی کنید؟مهم نیست گرافیکش خیلی حرفه ای مخصوص گیمم باشه.(شاید تنها گیمی که بخوام بازی کنم fifa 17 باشه ,همونطور که عرض کردم قصدم از خرید لپ تاپ مخصوص گیم نیست)
من اصلا از گرافیک سر در نمیارم و نمیدونم چی بخرم,برا همین اگه میشه یه لطفی بکنید و تو این رنج قیمت یه لپ تاپ با گرافیک خوب در حد مبلغی که عرض کردم معرفی بکنید؟
لطف بزرگی در حقم میکنید

شما باید لپ تاپی بخری که پردازندش حداقل 6700HQ باشه و گرافیکش هم حداقل GTX 950m یا بهتر GTX 960mباشه اگر برای فیفا هم می خوای استفاده کنی.
مدلای مختلفی از Lenovo و MSI و ایسوس با این مشخصات موجودن، فقز باید ببینی کدومشون مطابقت دارن با این شرایط.

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر