DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
سلام
این بازی دوا شبیه تورچلایت هست درسته؟
افلاین هم میشه بازی کرد؟...یعنی این همه هیرو و کاراکتر داره همش و میشه افلاین بازی کرد؟
سلام.بنده بازی نکردم اون عنوان رو ولی خیر با هم خیلی فرق دارن.دوتا که اصلا سبکش فرق میکنه کلا بازی یک مپ بیشتر نداره و کل اتفاقات تو همین زمین بازی میفته.
بله کلی هیرو داره و میشه آفلاین با بات(هوش مصنوعی کامپیوتر)بازی کرد به عبارتی بهتر تمرین کرد چون اصل بازی آنلاین هست و آفلاین بیشتر برای تمرین استفاده میشه.
بازی رایگان هست ضرری نداره میتونی نصب کنی فقط یادت باشه بازیای دیگه از چشمت می افتن این اخطار من بود به شما دیگه خود دانی:D

• Like
Reactions: Malware and H.E.S

FPS Douug

کاربر سایت
May 9, 2015
118
نام
محمد
من خودم راستیتش اینوکر باز نیستم و هنوز ازش خیلی سر درنمیارم. تازه یکی دو روزه اسپل هاشو تونستم حفظ کنم :D فقط خواستم بگم موارد دیگه هم دیده شده که از meteor hammer تو تیم فایت ها استفاده شه، جدیدترینش که دیدم و قبلا ندیده بودم و برام جالب بود همین رو اینووکر بود.
شاید یکی از دلایل باختشون هم همین بود که سریع agh نیاورد، البته بازیشون رو از اول ندیدم. احتمالا تو اون بازی اینووکر میدر نبوده واسه همین midas و agh نتونست سریع بیاره!
تو اون بازی اینووکر بیشتر نقش دیسیبلر داشت تا اینکه دمیج دهنده ی اصلی باشه.
اینووکر کلا از پچ 7 به بعد که forge spirit هاشو برداشتن از لول 8 خیلی میدر ضعیفی شده حدودا همه هیرو های مید اگه سطج بازی پلیراشون یکسانم باشه میزنن اینووکر رو:|

• Like
Reactions: Malware and x-x

I-MAD

کاربر سایت
Oct 26, 2011
1,183
نام
M@HdI
لیفت تایم تورنیدو وقتی quas لولش 5 باشه با چنل meteor hammer یکی میشه، بهتر نیست همون رو آدم زودتر aghs بیاد و کمبو tornado+sun/emp+chaos+blast بزنه؟
الان همین pro player که میگین تو تیم فایت با 6s کولداون رو invoke میخواد چیکار کنه بدونه aghs؟ XD
مشخصا این ووکر Quas Wex بوده و مرسوم ه که با aghs شروع نکنن معمولا با urn شروع میکنن میرن سمت موبیلیتی و بعدش aghs

FPS Douug

کاربر سایت
May 9, 2015
118
نام
محمد
مشخصا این ووکر Quas Wex بوده و مرسوم ه که با aghs شروع نکنن معمولا با urn شروع میکنن میرن سمت موبیلیتی و بعدش aghs
بله ولی از 7 به بعد خیلی کم دیدم QW بیان، کلا همیشه کم میومدن مگه جلو لاین آپ هایه خاص

• Like
Reactions: Malware

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
سلام
دوستان چطوری میشه از دیتا DOTA تو استیم کپی گرفت ؟
الان میخوام سیستم عاملم رو عوض کنم ولی نمیخوام دیتا DOTA رو از اول دانلود کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

Rhodes

کاربر سایت
Mar 29, 2009
704
نام
محمد صادق
سلام
دوستان چطوری میشه از دیتا DOTA تو استیم کپی گرفت ؟
الان میخوام سیستم عاملم رو عوض کنم ولی نمیخوام دیتا DOTA رو از اول دانلود کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید
Steam > backup and restore games مشخصه دیگه.

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
Dota 2 Update - February 15, 2018
February 15, 2018 - Valve
* Lane creeps now have a minor knockback based on the amount of hero damage in the killing blow
* Nature's Guise now shows a buff icon to show when Treant remains within range of trees
* Fixed Flesh Golem heal not taking into account temporary increases to max HP
* Fixed location of familiars when player had bought Aghs or chose the +1 Familiar talent
* Courier no longer try to deliver gems if your inventory is full.
* Minor Windranger updates to model, textures and attachment point for bow strings
* Fixed Windranger taunt not showing when you don't have vision of the center of the map
* Added last updated time to the guide details view in the In-Game guide picker
* Added number of camps stacked to the support column of the post game scoreboard
* Added a toggle near the language filter to prioritize recent guides
* Custom Games: The local lobby list is now sorted by oldest lobby first
* Custom Games: Fixed a bug where loading into a custom game would occasionally fail to find the necessary files (resulting in a crash or missing interface elements)

7.09:
=====
* Courier cost reduced from 200 to 50
* Starting gold is reduced from 625 to 600

* Tangoes now come with 3 charges and cost 90 gold

* Initial bounty rune now gives +40 gold to all heroes instead of 100 to the hero that picks it up (those bounty runes look slightly different)

* Killing a neutral camp stack now gives a bonus 15% gold bounty to the hero that stacked it. No bonus is given if the stack is cleared by an enemy or the hero that stacked it. (New audio is now played once a stack is successful. Stacked neutrals have a buff with the stacker's hero icon on it)

* Tier 1 mid lane towers are now a bit closer to the river
* Removed a tree in the radiant jungle (to the top right of the blue crystals near the ancients)

* Range creep attack acquisition range reduced from 800 to 600

• Like
Reactions: x-x and L.o.s

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
sniper offlane

Match 3738084876 - Overview

what to do? what not to do?

تینکر و تیچیز پارتی
امبر و کونکا پارتی

دقیقه ی 35 بهشون میگم یه gem بخرید بریم واسه لست پوش و زدن rax های top و اتمام بازی. تینکر میگه:
no
noooooooo
nooooooooooooooooo
we have techies

یکی این 4 خط رو تحلیل کنه..

اون دیواینی هم که دستِ اسپکتر مشاهده میکنید مال خودُمه..

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: x-x

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
@Malware
يعني مالوير جان من هلاك ديوايناتم:Dاتفاقا خوشم مياد شجاعانه ميري واسه ديواين دقيقا موقع حس نزديك باخت.اون كه حالا فدا سرت افتاد دست اون شبح ولي قشنگ چهارتا فلج تو تيمت بودن كه از قضا تو پارتي هم بودن يعني ديگه هيچي:Dاينجا براي همون گفتم سولو فايند بديد كه اين قربونشون بشما حداقل همدست نباشن:Dگرچه تاريخ ثابت كرده ٤تا نوب متحد بهتر از ٥ تا پرو لجبازه ولي خب اينا تو پارتي باشن به بازي جهت ميدن آدم مجبوره بره سمت اينا.
ولي چيزي كه جالبه آمارته كه خيلي خوبه وهمچنين امبري كه به بتل فيوري اعتقاد نداره .
اسنايپر بهترين پيك بود واسه اين بازي البته به اعتقاد من

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Malware

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
@Malware
يعني مالوير جان من هلاك ديوايناتم:Dاتفاقا خوشم مياد شجاعانه ميري واسه ديواين دقيقا موقع حس نزديك باخت.اون كه حالا فدا سرت افتاد دست اون شبح ولي قشنگ چهارتا فلج تو تيمت بودن كه از قضا تو پارتي هم بودن يعني ديگه هيچي:Dاينجا براي همون گفتم سولو فايند بديد كه اين قربونشون بشما حداقل همدست نباشن:Dگرچه تاريخ ثابت كرده ٤تا نوب متحد بهتر از ٥ تا پرو لجبازه ولي خب اينا تو پارتي باشن به بازي جهت ميدن آدم مجبوره بره سمت اينا.
ولي چيزي كه جالبه آمارته كه خيلي خوبه وهمچنين امبري كه به بتل فيوري اعتقاد نداره .
اسنايپر بهترين پيك بود واسه اين بازي البته به اعتقاد من
دلیل اینکه تو بازی با پارتی افتاده بودم این بود که بازیش Unranked بود، اون آقانیمی که رو اسنایپر بستم هم واسه همینه، تو بازی واقعی چنین آیتم مزخرفی روش نمیبندم، میخواستم تست کنم ببینم Bloodthorn و آقانیم رو اسنایپر چطور میشه :D جا اون آقانیم یه بلینک دگر میبستم یا شادو بلید شاید میتونستم رت کنم و ببرم ولی خب با وجود هیرو هایی مثل اسپکتر و lc و void که راحت با اولتیشون میتونستن منو بگیرن خیلی کار سختی بود تنهایی با اسنایپر بری رت کنی..
تو بازی از خودم میپرسیدم: what would Miracle- do in this situation :D
4 بار اولتی void رو با Hurricane Pike جا خالی دادم، یه بار منو تو اولتیش گیر انداخت اونم همون آخر بازی که عقده ای سریع هم اومد بین 3 نفر دیگه اول منو کشت :D
ولی باز هم هر طور حساب میکنم میبینم تقصیر اشتباهات ریز خودمه که باختم نه تازه کار بودن هم تیمی هام..

آخرین ویرایش:

Ac66

کاربر سایت
Jun 25, 2017
103
اگه کسی راهکاری واسه مقابله با جماعت تاکسیک روس و غیره داره لطفا ارائه بده :Cheesygrin: به خدا اشکم در اومده خسته شدم انقدر فحش دادمو فحش شنیدم و ریپورت بازیو این داستانا :Angry:

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
اقا من مانیتورم رو عوض کردم الان بعترین گرینه ای که میتونم بردارم کدومه؟برای بازی dota2 هست اون 85hz تاثیری داره؟View attachment 84694
درود بر شما
بله هرتز بالاتر تاثیر داره و کاملا به صورت عینی دیده میشه و بازی رو کمی نرم تر میبینید.البته منوط بر اینکه شما فریم ثابت 80 به بالا رو حتما داشته باشید.فریم شما اگر در صحنه های شلوغ و سریع میاد پایین و میره زیر 80 دیگه دلیلی برای گذاشتن رو85hz نیست.چون تو این صحنه ها ارزش فریم معلوم میشه.
فقط اینکه سوالی واسم ایجاد شده اونم اینکه چرا با رزولوشن بالاتر هرتز شما پایین میاد؟فکر کنم مشکل از مدل کابلی که استفاده میکنید باشه ولی اگر میتونید با کابل های دیگه رزولوشن و هرتز بالارو باهم داشته باشید که عالی میشه و اگر نه که ارزش رزولوشن به مراتب از فریم بیشتر هست تو این بازی و همین گزینه 1280در1024 توصیه میشه.
و یک توصیه دیگه اصلا نگذارید فریم بیاد زیر 30 اگر میاد اول از گرافیک بازی کم کنید و در آخر اگر حل نشد از رزولوشن کم کنید.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر