DotA 2 [پست اول خوانده شود]

2y6rofla3rjywpigletl.png

cs9kkjyxonbjsgoy88hj.gif

Category: PC
Language: English
Genre: MOBA
Publisher: Valve Corporation
Designer: IceFrog

بازی Dota2 توسط Valve در سال 2010 برگرفته از یکی از مپ های معروف Warcraft 3 یعنی (Defense of the Ancients(DOTA ساخته شد و به نوعی ادامه همون مپ در یک بازی کامل هست .سبک بازی در ژانر Action RTS قرار میگیره که بعد ها خودش زیر ژانری جداگونه MOBA رو پدید آورد.بازی به طور رسمی در سال 2013 از حالت بتا خارج و برای پلت فرم های Windows/Linux/Mac OS عرضه شد.

اطلاعات پایه: این روزها در سبک MOBA بازیهای زیادی از جمله League of Legends -Heroes of Newerth - Heroes of the Storm میشه پیدا کرد که تقریبا الگو های مشترکی دارند.شما در یک مپ به همراه 9 نفر دیگه در قالب دو تیم Radiant and Dire بصورت 5v5 قرار میگیرید.هر دو سمت Radiant و Dire دارای یک Ancients هستند که با نابودی اون تیم مقابل برنده بازی خواهد بود.
مپ بازی به سه لاین اصلی تقسیم شده و در هر کدوم از آنها 3 Tower از هر تیم وظیفه محافظت از اون رو در مقابل تیم دشمن به عهده داره.

seeshu2mm2rgc7iy08lw.png

Ancients دو تیم (Radiant در سمت راست --- Dire در سمت چپ)
2pw7aqqig1s8mtrble2q.png

Tower دو تیم (Radiant سمت چپ ---Dire سمت راست )

هر بازیکن کنترل یکی از هیرو های بازی (هم اکنون 110 هیرو رو شامل میشه) بر عهده میگیره که هر کدوم دارای استراتژی و اسکیل های منحصر به فرده خودشه.با کشتن Creep های بازی و دیگر هیرو ها شما XP دریافت میکنید و LVLUP میشید و میتونید از اسکیل های خودتون استفاده کنید.(Max لول در بازی 25 هست)همچنین شما با Gold میتونید برای هیروی خود از Shop های بازی آیتم خریده و اونو قویترش کنید.(غیر از کشتن کریپ و هیروهای دشمن هر ثانیه یک گلد هم به شما داده میشه).

e0lf5cgix05anwnbbsox.png

Map بازی

Fountain:محل respawn شدن هیروها و Shop اصلی(دارا بودن تمامی آیتم های اصلی).همچنین تو محدودش HP وMana هیروها رو با سرعت زیاد پر میکنه.
Tower:توضیح در بالا!
Side Shop: محل خرید آیتم که در لاین های بالا و پایین هست(آیتم های محدودتری نسبت به Fountain داره)
Secret Shop:یک سری آیتم که در shop اصلی نیست
Ancient:توضیح در بالا!
Barracks:سربازخانه ها که در کنار تاور های آخر و سوم هر لاین قرار داره که Creep های بازی رو تولید میکنه.در ابتدای بازی و در ثانیه 30 اولین Wave و بعد از اون در ابتدای هر دقیقه یک wave رو روانه لاین ها میکنه.با نابود کردن سربازخانه های تیم مقابل کریپ های خودی قوی تر میشن.همچنین هرچی از بازی بیشتر بگذره و طولانی تر بشه تعداد اونها در هر wave هم افزایش پیدا میکنه.
Roshan:محل قرار گرفتن Roshan!
Rune Spot:محل قرار گرفتن Rune ها که در 2 سمت رودخانه هست.rune ها یک سری قابلیت ویژه رو برای مدت محدودی به هیرو ها میدن و در ابتدای بازی و هر 2 دقیقه یکبار پدیدار میشن.6 نوع rune داریم:

• 16px-Rune_icon_Bounty.png
    Bounty:
    با گرفتنش بهتون Gold و Xp میده.در ابتدای بازی هر دو rune از این نوع هستند و از دقیقه 2 به بعد همیشه یکی از rune هم Bounty هست.
  • 16px-Rune_icon_Double_Damage.png
    Double Damage:
    با گرفتنش DMG هیروتون رو 100% افزایش میده.
  • 16px-Rune_icon_Haste.png
    Haste:
    با گرفتنش هیرو شما به نهایت سرعت خود بازی میرسه و به هیچوجه slow نمیشه در این مدت.
  • 16px-Rune_icon_Regeneration.png
    Regeneration:
    با گرفتن این Rune هیرو شما HP و Mana تا وقتی که ضربه نخوره پر میشه.
  • 16px-Rune_icon_Invisibility.png
    Invisibility:
    با گرفتنش هیرو شما بعد از 1 ثانیه نامرئی میشه.
  • 16px-Rune_icon_Illusion.png
    Illusion:
    با گرفتنش 2تا ایلوژن از هیرو شما بوجود میاد.

Hero:
هم اکنون 110 هیرو از 112 هیروی DOTA در بازی وجود داره که در سه گروه Strength - Agility - Intelligence قرار میگیرند.

d8z48prv5ysy71rc3s2w.png
l730rlv6c80j5hudkq25.png
f1elh9cnzgqec6hgz5bf.png
STRENGTH
rg7m0d3pxc4muywwt5vm.png
sven_sb.png
tiny_sb.png
kunkka_sb.png
beastmaster_sb.png
dragon_knight_sb.png
rattletrap_sb.png
omniknight_sb.png
huskar_sb.png
alchemist_sb.png
brewmaster_sb.png
treant_sb.png
wisp_sb.png
centaur_sb.png
shredder_sb.png
bristleback_sb.png
tusk_sb.png
elder_titan_sb.png
legion_commander_sb.png
earth_spirit_sb.png
phoenix_sb.png
axe_sb.png
pudge_sb.png
sand_king_sb.png
slardar_sb.png
tidehunter_sb.png
skeleton_king_sb.png
life_stealer_sb.png
night_stalker_sb.png
doom_bringer_sb.png
spirit_breaker_sb.png
lycan_sb.png
chaos_knight_sb.png
undying_sb.png
magnataur_sb.png
abaddon_sb.png
AGILITY
5lk71o82c8x0ahzn2z3y.png
antimage_sb.png
drow_ranger_sb.png
juggernaut_sb.png
mirana_sb.png
morphling_sb.png
phantom_lancer_sb.png
vengefulspirit_sb.png
riki_sb.png
sniper_sb.png
templar_assassin_sb.png
luna_sb.png
bounty_hunter_sb.png
ursa_sb.png
gyrocopter_sb.png
lone_druid_sb.png
naga_siren_sb.png
troll_warlord_sb.png
ember_spirit_sb.png
bloodseeker_sb.png
nevermore_sb.png
razor_sb.png
venomancer_sb.png
faceless_void_sb.png
phantom_assassin_sb.png
viper_sb.png
clinkz_sb.png
broodmother_sb.png
weaver_sb.png
spectre_sb.png
meepo_sb.png
nyx_assassin_sb.png
slark_sb.png
medusa_sb.png
terrorblade_sb.png
INTELLIGENCE
9k3hlxpvbu8z35sa3yue.png
crystal_maiden_sb.png
puck_sb.png
storm_spirit_sb.png
windrunner_sb.png
zuus_sb.png
lina_sb.png
shadow_shaman_sb.png
tinker_sb.png
furion_sb.png
enchantress_sb.png
jakiro_sb.png
chen_sb.png
silencer_sb.png
ogre_magi_sb.png
rubick_sb.png
disruptor_sb.png
keeper_of_the_light_sb.png
skywrath_mage_sb.png
oracle_sb.png
techies_sb.png
bane_sb.png
lich_sb.png
lion_sb.png
witch_doctor_sb.png
enigma_sb.png
necrolyte_sb.png
warlock_sb.png
queenofpain_sb.png
death_prophet_sb.png
pugna_sb.png
dazzle_sb.png
leshrac_sb.png
dark_seer_sb.png
batrider_sb.png
ancient_apparition_sb.png
invoker_sb.png
obsidian_destroyer_sb.png
shadow_demon_sb.png
visage_sb.png
winter_wyvern_sb.png

نکات:
  1. با افزایش هر یک عدد Strength هیرو شما 19 HP دریافت میکند و 0.03 HP regen(یعنی با افزایش 33 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد HP پر میکنه).همچنین هیروهای Strength خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  2. با افزایش هر یک عدد Agility هیرو شما 1 عدد Attack speed دریافت میکنه و 0.14 Armor (یعنی با افزایش 7 عدد به هیرو شما 1 Armor اضافه میشه).همچنین هیروهای Agility خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.
  3. با افزایش هر یک عدد Intelligence هیرو شما 13 Mana دریافت میکنه و 0.04 Mana regen(یعنی با افزایش 25 عدد هیرو شما در هر ثانیه 1 عدد ماناش پر میشه).همچنین هیروهای Intelligence خودشون 1 عدد به DMG اضافه میشه.

همینطور که در جدول بالا میبینید هر هیرو دارای یک ویژگی اصلی(Attribute) هست اما میزان رشد هر یک از این ویژگی ها در هیرو مختلف متفاوت هست به عنوان مثال در هیروی Anti mage به اضای هر level که میگیرید Agility شما 2.8 عدد اضافه میشه اما برای هیروی Drow Ranger این مقدار 1.9 هست.
*جدول بالا در حال آپدیت هست و به زودی تمام هیروها با توضیح و ترجمه اسکیل ها آپدیت خواهند شد به عنوان مثال اگه روی هیروی Earthshaker کلیک کنید میتونید مشخصات و توضیح اسکیل هاشو ببینید.

در حال آپدیت....

آخرین ویرایش:

AhmadGr

کاربر سایت
Jan 17, 2014
984
نام
Ahmad
سلام دوستان
من میخوام اکانت یک ماهه پلاس DotaBuff بخرم
6 دلار هزینه ماهانه ش هست
فقط پرداخت اینترنتی باید بشه که حساب بین المللی میخواد
کسی فروشگاهی شخصی آدمی میشناسه این کار رو برام انجام بده ؟

AliShp

کاربر سایت
Nov 22, 2009
1,175
نام
alishp
سلام دوستان
من میخوام اکانت یک ماهه پلاس DotaBuff بخرم
6 دلار هزینه ماهانه ش هست
فقط پرداخت اینترنتی باید بشه که حساب بین المللی میخواد
کسی فروشگاهی شخصی آدمی میشناسه این کار رو برام انجام بده ؟

سلام بر شما

تبلیغات ممنوعه اما یه سایتیهای هستن که کار پرداخت های اینجوری رو انجام میدن اسمش هم payment24.ir هست برو اونجا با پشتیبانیش تماس بگیر کارتو بگو راهنماییت کنن....

• Like
Reactions: Malware and AhmadGr

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
بازی رو کامل دیدم باید بگم واقعا بدشانس بودی.خیلی هم بودی:Dصحنه ی آخر که شما ریختین تو بیس اونا فقط یک اتک نیاز داشت تا دزل و دووم با هم بمیرن اگر میشد بازی رو میبردین مگنوسم دیده بود زورش نمیرسه رفت واسه تاور پوش دادن که جوابم داد.برخلاف تصورم اسنایپر خیلی خوب بازی کرد و کلینکز و تاسک کامل اضافه بودن تو این بازی.
من بازی های قبلیت رو دیدم فهمیدم مدوسا باز و کلا کری بازی که دیگه صاحب سبکی اون پیشنهادی که دادم کاملا عمومی بود من خودم اصلا از کری هیچ سر درنمیارم:Dنمی دونستم حرفه ای هستی دیگه شرمنده من خودم حساسم کسی بهم گیر بده چی برو چی نرو
:D
راستی کلیک کردنات خیلی اندازه ست نه زیاده نه کم،سرعت دستتم خوبه معلومه از مفصل مچ دست موس رو حرکت میدی چون همین باعث سرعت زیاد و البته دقتت میشه. اگر اشتباه نکنم دکمه ی دینای رو هم گذاشتی رو راست کلیک که اینم خوبه با وجودی که مگنوس جلوت بود با اون لولش تونستی با مدوسای فلج لست هیت خوب بزنی.اگر دوتا گنکر درست حسابی داشتین میومدن کمکت این دیگه تا یک سال بعد مگنوس مید برنمیداشت فاز شاخ پنداریشم میشکست که دیگه انقدر کری نخونه:D
در کل مدوسا شعور تیمی می خواد که کم پیدا میشه برای همین بازی باهش سخته یعنی باید تیم هیرو رو درک کنه.
بذار من بهت بگم رسما اطلاعاتی که تو از بازی داری چه تیوری چه عملی بیشتر از من یکیه.اون رنکم به جون آیس فراگ ملاک واسه سنجش مهارت بازی کن نیست.
ای کاش هم دوتا رنک و در نظر میگرفت هم تعداد بازی رو.
من خودم از 500 شروع کردم نزدیک 3k mmr خالص فقط از sky کشیدم بیرون فقط با یه سری هیرو ها بازی میکنم(الان من میشم پلیر خوب؟)
پلیر خوب کسی هست که یه بالانسی از هیرو هارو داشته باشه که موقع پیک کردن دستش بسته نباشه نه مثل من که فقط اسکای و وارلاک و فونیکس و ویچ داکتر پیک میکنه.
ولی متاسفانه روند تیمی بازی خیلی از هیرو هارو بی ارزش میکنه چون ارزششون در کنار یک تیم واقعی معلوم میشه.همین تاسک هیرو تورنومنته نه سولورنک حداقل نه زیر 5k.
یه چیزی هم بگم از بازی لذت ببر باخت برد ماله دوتاهه مثل دارکسولز ،ولی این واسه پی سی گیمراشه ،جزی از بازی هست.(لذت ببر)
---------
من درخدمتم فقط یه چند وقتیه نیستم چون مانیتورم خرابه نمیشه بازی کرد درست شد حتما خبر میدم بریم یه چند دست بزنیم تا نوبیت ما هم اینجا ثابت بشه:D:D
در مورد کلینکز چی بگم که تو بازی ای که void توشه یه ارکید نبسته بود.. به قول شما کلینکر وظیفه اش بود که void رو خفه کنه که نکرد.. بازی که میخواد شروع شه و تو قسمت درفت هر پلیر با هر هیرو باید یک هدف واسه خودش بزاره تو اون بازی و سعی کنه به هدف خودش برسه تا تیم بازی رو ببره.. مثلا کسی که ساپ پیک میکنه هدفش باس این باشه که ته بازی تو scoreborad من به عنوان ساپ گلد بیشتری برای وارد و اسموک و داست و سنتری داده باشم و اسیست بیشتری داشته باشم تا ساپورت تیم مقابل. یا کری فارم بیشتر و دمیج بیشتری داده باشه تا کری تیم مقابل. یا کلینکز و ریکی باس بگن من نباید بزارم به همین راحتی void و ss و... از لولاشون استفاده کنن. یا باس ساپ هایی مثل cm و ss و... قبل تیم فایت ها پیدا و کشته بشن. ساپ رو که از تیم فایتشون حذف کنم یعنی 90% تیم فایت رو خود به خود بردیم..
ولی خب هیچکی هدف نداره. یه تیم فایت میشه همه از روبرو به هم حمله میکنن و همه لولاشون رو روو اونی که تو فایت از همه جلو تره خالی میکنن و تمام. هیچ نقشه و هدفی وجود نداره!
آره، فقط اولین بازیِ هر روز و اون بازی هایی که تو پارتی با دوستان میکنم معمولا ساپ بازی میکنم. بقیه ی بازی ها اکثرا سولو مید یا سولو آف..
دشمنت شرمنده! :) فروم واسه همینه دیگه! اگه بخوام بقیه ی اساتید در مورد آیتم هام و شیوه پلی دادنم و... نظر ندن که دیگه دلیلی نداره یه بازی مثل این رو بیام اینجا در موردش پست بدم! اصلا هدف همینه که نظر دوستان رو بدونم.

بله با راست کیلک دینای میکنم!
لطف داری! :x
دقیقا به همین صورته متاسفانه.
باخت و برد که مال بازیه ولی درفت احمقانه.. یا درفت درست ولی بازی احمقانه و بی هدف و وظیفه نشناسی هر هیرو و پلیر رو مخه و نمیشه هیچجوره ازش لذت برد.
منتظریم ;;):D:D

شات کالر معمولا ساپورت یا پوز 1 ه چون تایمینگا معمولا دست اونه و اون تایمینک و پاور پیک هیروشو میدونه وگرنه غیر فارمینک مید هیرو مثل دوسا و ووکر بقیه تمپو کنترلرن و کارشون اسپیس برا پوز 1 ه البته معمولا
درسته که شات کالر و تصمیم گیرنده معمولا ساپ پوز 5 هست ولی خب نه تو این بازی های سولو تو mmr 500: اینجا مرگم تاوون داره :D یعنی کافیه اول بازی که مید رفتی یک یا 2 بار بمیری و از قضا همون لحظه یک جای دیگه ای از مپ یکی دیگه از هم تیمی هات هم بمیره، نه به دست میدر تیم مقابل. حتی کریپ های تو جانگل هم اگه بکشنش باز به تو ربط داره و از همون موقع هاس که gg گفتن ِتیمت و نوب مید و.. شروع میشه! اینجا یعنی بخور تا خورده نشی اینجا نصف عقده ـیَن نصف وحشی :D یعنی اینجا هیچکی وارد و ساپ حالیش نیست و هر کی که بیشتر کیل داشته باشه حالا چه کیل استیل و... خود به خود رهبر گروه میشه.. یعنی به تعداد وارد هایی که میخره و ویژنی که به مپ میده و یا دمیجی هم که میزنه ربط نداره.. اگه بیشتر کیل بگیره، تیم خود به خود اون رو به عنوان فردی که داره بهتر بازی میکنه و باید به حرفش گوش کنن قبول میکنه.. همینجور الکی الکی و خود به خود.
وگرنه من خودم هم لذت نمیبرم وقتی داخل بازی مثل یک اَس هول از اول بشینم هی به این و اون بگم چی بگیر چی نگیر چه کن چی نکن بریم فایت نریم فایت و هی با همه حرف بزنم و بحث کنم.. منم دوست دارم بشینم ریلکس فقط حواسم به بازی خودم و آیتم های خودم و کول دان اسپل های خودم باشه یا بیشتر با هیرو هایی مثل انیگما پلی بدم نه کری.. و اصلا تو بازی چت نکنم مگر با استفاده از چت ویل و گفتن wp و missing و...
نه اینکه هی دم به دیقه چک کنم کی چی آیتم رفته چقد کول داون مونده از اسپل هاش و کِی میتونن جمع شن واسه تیم فایت و...
ولی خب اگه سولو mmr برام مهمه و مدال میخوام، اجباره که دمیج دیلر برم و مجبورم کری و لیدر باشم و با این و اون از اول تا آخر بازی زر بزنم.. 8-|

آخرین ویرایش:

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,078
نام
Mohsen
سلام
دوستان بعد یک سال یا بیشتر میخوام دوباره بازی کنم ، حالا چندتا سوال داشتم :
1.این سیستم رنک جدید چطوری هست طرز کارش ؟ دردی دوا کرده ؟ سخت تره ؟ بهتره ؟
2.وضعیت Community چطوری هست ؟ همچنان همه feed و toxic ؟
3.بازی بهتر شده یا بدتر ؟

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
1. افتضاح. اصلا بالانس نیستن رنکا. با همون معادل قبل بگم مثلا با رنک ۲۰۰۰ جلو ۵ تا رنک ۴۰۰۰ به بالا میوفتی
۲. افتضاح. قبلا مثلا بهونه داشتن فید میکردن. مثلا میگفت چرا کوریر رو بردی. چرا لاینمو گرفتی. الان میاد تو بازی میره مید فید میکنه.
۳. بدتر.

• Like
Reactions: XMohsen

TWO-FACE2

کاربر سایت
Jun 21, 2013
165
سلام
1.سیستم رنک جدید هیچ فرقی با قبل نکرده فقط به جای با عدد بگه رنکت چنده بسته به رنکت مدال میده
2.واس این نمیشه کاری کرد جز ریپورت :D
3.به نظرم بهتر
- - - - - - -
اقا مگه بده با رنک بالا بازی کنی به جا اینکه رنکتو ببری بالا همینجوری با رنک بالایا بازی میکنی یه چیزم یاد میگیری:D

sbAL1REZA

کاربر سایت
Jan 6, 2015
537
1. افتضاح. اصلا بالانس نیستن رنکا. با همون معادل قبل بگم مثلا با رنک ۲۰۰۰ جلو ۵ تا رنک ۴۰۰۰ به بالا میوفتی
۲. افتضاح. قبلا مثلا بهونه داشتن فید میکردن. مثلا میگفت چرا کوریر رو بردی. چرا لاینمو گرفتی. الان میاد تو بازی میره مید فید میکنه.
۳. بدتر.
تمام بازی های moba این شکلی اعصاب فولادین میخواد من نمیدونم چرا اینقدر یه عده بد بازی میکنن

• Like
Reactions: XMohsen

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
سلام
1. تو mmr های بالاتر داخل پارتی ها گاهی اوقات خیلی طول میکشید تا مچ پیدا شه ولی الان با این سیستم جدید بهتر شده.. جز این مورد من تفاوت دیگه ای با قبلیه ندیدم. البته حس میکنم تعداد بازی هایی که تو تیمم فیدر یا نوب میوفتاد تو این رنک جدید کمتر شده و در نتیجه کلا کمتر میبازم.. شاید هم چون خودم بهتر فارم میکنم یا با یه سری هیرو ها تجربه ی بیشتری کسب کردم اینجوریه.
2. same shit different days
3. نظر شخصی: این پچ آخر خیلی جذابه.. هیچ هیرویی توش خیلی ضعیف نیست.. هیچکی هم خیلی قوی نیست.. همه چی به درفت و طرز بازی پلیر ربط داره.

• Like
Reactions: x-x and XMohsen

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
یعنی من با بات ها هم بازی کنم باید از دست هم تیمی هام زجر بکشم :)
http://uupload.ir/files/haee_20180128121507_1.jpg
فقط در عجبم چرا این احمق همه وارد ها رو از شاپ میخره ولی هیچکدوم رو نمیکاره :-?
پ.ن: باید اسم درجه ی سختیِ "unfair" رو به "how to win with retards simulator" تغییر بدن !

• Like
Reactions: x-x

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
تمام بازی های moba این شکلی اعصاب فولادین میخواد من نمیدونم چرا اینقدر یه عده بد بازی میکنن
الان تو سال ۱۰مم که دارم دوتا بازی میکنم. تقریبا ۲ سال اخیر به صورت فان و هفته ای یکی دوتا بازی بیشتر نمیکنم. ۶۰۰۰ ساعت دوتا ۲ بازی کردم از سال ۲۰۱۱. الان بدون شک میگم این پچ اخیر یکی از بدترین پچ های ممکنه.
چه از لحاظ مچ میکینگش چه از لحاظ نرف و اور پاور بودن هیرو ها. واقعا تنها دلیلی که دارم بازی میکنم اینه که سربازم و باید یه طوری وقت رو بگذرونم

• Like
Reactions: RONIIN

XMohsen

کاربر سایت
Feb 4, 2010
1,078
نام
Mohsen
از همه دوستان ممنون بابت جوابتون . راستش رو بخواید خواستم نرم بعد دیدم خیلی هوس کردم یه امتحانی بکنم .
خلاصه که دانلود کردم دو دست بازی کردم رنک تو هردوتا Es رفتم . بازی اول رو که باختم ولی باخت منصفانه . تیم اونا پیک بهتری داشتن و تیم ما پیک ها یکم بد بود . ضمن اینکه Void بازیش خوب بود ولی لگ میشد یهوو .
خلاصه که بازی اول رو منصفانه باختیم . بازی دوم رو هم پیکمون بهتر بود . بهتر فار کردن و بردیم .
درمورد پچ و اینا که خیلی فرصت نشد ببینم چجوری ان هیرو ها ولی خیلی تغییر احساس نکردم خوب بود .

و درمورد Toxic و اینا . تو هردوتا یکم بحث میکردن ولی چیزی که من دیدم این بود که عاقلانه و منصفانه رفتار میکنن و حرف میزنن . ضمن اینکه مثلا تو بازی دوم بحث کردن که لاین وسط و جانگل باعث دارن میشن ببازیم که اونا سعی کردن فارم کنن و کردن و قوی شدن . یا همون اول بازی گفتم هر چی بخواید میرم . ولی یه ساپورت دوم بهتره . که یکی Silencer برداشت گفت هواتو دارم که جدا هم داشت . باهم هم صبحت میکردیم . میگفتم اینو میخری یا بخرم . اون یه چیزی میخواست براش میخریدم . کسی تو بازی اشتباه میکرد میگفت و ...
یا بازی اول چون خیلی وقت بود بازی نکردم یه اشتباه های بدی کردم . Void شاکی شد . بهش جریان رو گفتم اروم شد .
Matchmaking هم دو تا Legend تو تیم ما دوتا هم تو تیم اونا بود . بازی بالانس شده بود تقریبا .

خلاصه که نمیدونم چون هنوز تعیین رنک نشدم اینطوریه یا کلا جو عوض شده . ولی هرچی که هست به نظرم ارزش داره ده تا بازی Calibrate رو برم . حالا بعدش اگر مزخرف بود ادامه نمیدم . چون هوس کرده بودم یکم برم . همون 10 تا بازی فکر کنم کفایت کنه . چون به نظر میاد که واقعا میشه صحبت کرد و یه استراتژی ریخت . (حالا بازی بعدی به غلط کردن میوفتم LOL )

حالا میخوام بدونم که سیستم رنک چطور کار میکنه ؟ مهارت خودم رو میسنجه یا برد و باخت و چی ؟ کار خاصی باید بکنم که بالا بشم ؟
بازی اول که هیچی باختم . بازی دوم 5/6/30 بودم . اخرش هم که بردم .

x-x

کاربر سایت
Sep 19, 2009
668
نام
رضا
الان تو سال ۱۰مم که دارم دوتا بازی میکنم. تقریبا ۲ سال اخیر به صورت فان و هفته ای یکی دوتا بازی بیشتر نمیکنم. ۶۰۰۰ ساعت دوتا ۲ بازی کردم از سال ۲۰۱۱. الان بدون شک میگم این پچ اخیر یکی از بدترین پچ های ممکنه.
چه از لحاظ مچ میکینگش چه از لحاظ نرف و اور پاور بودن هیرو ها. واقعا تنها دلیلی که دارم بازی میکنم اینه که سربازم و باید یه طوری وقت رو بگذرونم
با تمام احترامی که برای نظرتون و تجربه 6000 ساعت شما قائلم باید بگم بنده نصف شما دقیق 3000 ساعت بازی دارم باید بگم بهترین پچی هست که تا به حال اومده و کاملا رو به پیشرفت.جدا از این موضوع از نظر کاملا شخصی بنده با بالانس ترین و حساب کتاب دار ترین بازی دنیا طرفیم.نهایت و تمام کمال یک بازی تیمی رو به رخ میکشه.
اون لذتی که خیلی از گیمرا دنبالشن ومنم خوب درک میکنم نه تنها تو این بازی بلکه کلا تو اکثر moba ها نیست.
بله شاید اکثریت براشون نداشتن تعاملو خط گرفتن با تفنگ دوربین دار به مراتب لذت بخش تر از ارتباط پیوسته و ارزشمند 5 نفر با هم باشه.من خودم 1 سال تموم بتلفیلد زدم باید بگم خیلی لذت داد ولی این بازی به عبارتی بهتر درد و غم شیرینی داره که باید از اون لذت برد.جنس لذتش فرق داره.مجبور میکنه آدمو که واسه ی تک تک اعضای تیم ارزش قائل بشه.پست های بچه هارو نگاه کنید اکثرا از تعاملشون با هم تیمی هاشون حرف میزنن(خوشحال یا ناراحت)
من غرورمو تو این بازی اصلاح کردم با شکست پیوند خوردم.
دوتا ..جایی که هیچ چیز و همه چیز هستی...
ببخشید اگه تعصبی صحبت کردم

آخرین ویرایش:

Malware

کاربر سایت
Mar 24, 2017
253
از همه دوستان ممنون بابت جوابتون . راستش رو بخواید خواستم نرم بعد دیدم خیلی هوس کردم یه امتحانی بکنم .
خلاصه که دانلود کردم دو دست بازی کردم رنک تو هردوتا Es رفتم . بازی اول رو که باختم ولی باخت منصفانه . تیم اونا پیک بهتری داشتن و تیم ما پیک ها یکم بد بود . ضمن اینکه Void بازیش خوب بود ولی لگ میشد یهوو .
خلاصه که بازی اول رو منصفانه باختیم . بازی دوم رو هم پیکمون بهتر بود . بهتر فار کردن و بردیم .
درمورد پچ و اینا که خیلی فرصت نشد ببینم چجوری ان هیرو ها ولی خیلی تغییر احساس نکردم خوب بود .
و درمورد Toxic و اینا . تو هردوتا یکم بحث میکردن ولی چیزی که من دیدم این بود که عاقلانه و منصفانه رفتار میکنن و حرف میزنن . ضمن اینکه مثلا تو بازی دوم بحث کردن که لاین وسط و جانگل باعث دارن میشن ببازیم که اونا سعی کردن فارم کنن و کردن و قوی شدن . یا همون اول بازی گفتم هر چی بخواید میرم . ولی یه ساپورت دوم بهتره . که یکی Silencer برداشت گفت هواتو دارم که جدا هم داشت . باهم هم صبحت میکردیم . میگفتم اینو میخری یا بخرم . اون یه چیزی میخواست براش میخریدم . کسی تو بازی اشتباه میکرد میگفت و ...
یا بازی اول چون خیلی وقت بود بازی نکردم یه اشتباه های بدی کردم . Void شاکی شد . بهش جریان رو گفتم اروم شد .
Matchmaking هم دو تا Legend تو تیم ما دوتا هم تو تیم اونا بود . بازی بالانس شده بود تقریبا .
خلاصه که نمیدونم چون هنوز تعیین رنک نشدم اینطوریه یا کلا جو عوض شده . ولی هرچی که هست به نظرم ارزش داره ده تا بازی Calibrate رو برم . حالا بعدش اگر مزخرف بود ادامه نمیدم . چون هوس کرده بودم یکم برم . همون 10 تا بازی فکر کنم کفایت کنه . چون به نظر میاد که واقعا میشه صحبت کرد و یه استراتژی ریخت . (حالا بازی بعدی به غلط کردن میوفتم LOL )
حالا میخوام بدونم که سیستم رنک چطور کار میکنه ؟ مهارت خودم رو میسنجه یا برد و باخت و چی ؟ کار خاصی باید بکنم که بالا بشم ؟
بازی اول که هیچی باختم . بازی دوم 5/6/30 بودم . اخرش هم که بردم .
اگه قبل از جریان مدال ها و سیستم جدید رنک، mmr داشتی که این کالیبره شدن تاثیر خاصی نداره و نهایتا یک مقدار mmr ات رو بالاتر یا پایین تر میاره! اگه نه و برای اولین بار میخوای کالیبره شی اینا مهمه:

KDA
Last hits / denies
Match length
Damage to tower
Damage to enemy heroes
Healing
Buff / De-buffs placed on enemy / ally heroes
(Clicks do you do per minute (by clicking on the ground
Courier purchase
Wards placed
Neutral staking

اگه Carry بازی میکنی باید انتهای بازی تو این فاکتور ها موفق باشی:

KDA
Last Hits / Denies
Damage to tower
Damage to enemy heroes

در مورد KDA به عنوان کری سعی کنی بیشترین kill و کمترین death رو داشته باشی. به عنوان یک کری طبیعتا assist از درجه اهمیت کمتری برخورداره اگه کیلِ بالا داشته باشی.

اگه Support بازی میکنی باید تو این فاکتور ها قوی باشی:

KDA
Last hits / denies
Match length
Healing
Buff / De-buffs placed on enemy / ally heroes
Courier purchase / upgrade
Wards placed
Neutral staking

در مورد KDA برای ساپ هم سعی کن بیشترین assist و کمترین death رو داشته باشی. kill اهمیتی نداره.

برد و باخت تو 10 تا بازی کالیبره شدن اهمیتی نداره و فقط و فقط همین فاکتور ها اهمیت دارن و بر اساس این ها بهتون mmr تعلق میگیره!

مثلا تو همین دستی که با ES فقط 6 تا دث ولی 30 تا اسیست داشتی حداقل در مورد KDA کارت خوب بوده، ادامه بده! :)

آخرین ویرایش:

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
با تمام احترامی که برای نظرتون و تجربه 6000 ساعت شما قائلم باید بگم بنده نصف شما دقیق 3000 ساعت بازی دارم باید بگم بهترین پچی هست که تا به حال اومده و کاملا رو به پیشرفت.جدا از این موضوع از نظر کاملا شخصی بنده با بالانس ترین و حساب کتاب دار ترین بازی دنیا طرفیم.نهایت و تمام کمال یک بازی تیمی رو به رخ میکشه.
اون لذتی که خیلی از گیمرا دنبالشن ومنم خوب درک میکنم نه تنها تو این بازی بلکه کلا تو اکثر moba ها نیست.
بله شاید اکثریت براشون نداشتن تعاملو خط گرفتن با تفنگ دوربین دار به مراتب لذت بخش تر از ارتباط پیوسته و ارزشمند 5 نفر با هم باشه.من خودم 1 سال تموم بتلفیلد زدم باید بگم خیلی لذت داد ولی این بازی به عبارتی بهتر درد و غم شیرینی داره که باید از اون لذت برد.جنس لذتش فرق داره.مجبور میکنه آدمو که واسه ی تک تک اعضای تیم ارزش قائل بشه.پست های بچه هارو نگاه کنید اکثرا از تعاملشون با هم تیمی هاشون حرف میزنن(خوشحال یا ناراحت)
من غرورمو تو این بازی اصلاح کردم با شکست پیوند خوردم.
دوتا ..جایی که هیچ چیز و همه چیز هستی...
ببخشید اگه تعصبی صحبت کردم
تعصبی نبود پستت اصلا ولی خیلی سعی کردی حماسی باشه و هرکی میخونه اشک تو چشماش جمع شه.:D
ولی اگه من اومدم گفتم یکی از بدترین پچ ها و انبالانس ترین هاست. دلیلش هم تیمی هام نیست. تو این ۶ سال بازی کردن دوتا به کامیونیتی تاکسیکش عادت کردم
وقتی میگم انبالانسه به خاطر هیرو هاست . الان شما برود مادر بردار راحت بازی رو توی ۲۰ دقیقه جمع کن.
حتی مسابقات هم نگاه میکنم از همین بدبختی دارن به فاک میرن. یه سری تیم ها مثل سکرت دوباره برگشتن به اون استراتژی مسخره رت.

• Like
Reactions: x-x and A7A

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر