صحبت های Motomu Toriyama راجع به دنباله ی FFXIII

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
lightning1.jpg

کارگردان Motomu Toriyama ، FFXIII بار دیگر گفت علاقه دارد تا دنباله ای بر عنوان FF XIII بسازد ، مشروط به اینکه فروش نسخه ی اصلی ( FF XIII) راضی کننده باشد ...
Toriyama در مصاحبه ای که در آخرین راهنمای FFXIII قرار گرفته است گفته که دوست دارد داستان یازی را با یک "پایان خوب" برای Lightning ، شخصیت اصلی بازی به اتمام برساند .
تهیه کننده بازی، Yoshinori Kitase هم که در آن مصاحبه بود افزود : قصد داشتم بازی ای بسازم تا از داستان حماسی (!) Fabula Nova Crystallis پا را فراتر گذاشته و از المانهایی استفاده کنیم که در هیچ یک از بازی های این پروژه استفاده نشده باشد !
پ.ن : خدا به داد برسه ! امیدوارم منظورش کاور گیری یا مبارزات همزمان نباشه ! :|
از تهیه کننده پرسیده شد : پس این همان دنباله ای است که قصد ساختش را داشتید ؟
پاسخ داد : نمیدانم و این موضوع بستگی به رویکرد طرفداران بازی دارد.
Toriyama سپس گفت: "من علاقه دارم که داستان بازی با پایانی خوش برای Lightning توام باشد."
Kitase تایید کرد که تیم سازنده FFXIII در حال کار بر روی عنوان بزرگ دیگری هستند و Toriyama نیز تایید کرد که تیم سازنده در حال اضافه کردن مواردی به بازی هستند که قرار بود در DLC بازی باشد ...

خبری از DLC برای FF XIII نیست ...

در باره ی اینکه قبلا" میخواستند چه DLC ـای منتشر کنند که الآن پشیمان شده اند هم صحبت شد و Toriyama و Kitase توضیح دادند :
"منطقه ای به نام Seventh Ark به بازی اضافه میشد که بازیکنان میتوانستند در مبارزات که حالتی "quest-like play with free battles" دارند شرکت کند."
DLC به خاطر تفاوت هایی که بین دو شبکه PSN و XBL وجود دارد منتشر نخواهد شد.
نسخه ی بین المللی(International Edition) این بازی در ماه دسامبر سال 2010 میلادی برای کنسول Xbox 360 در ژاپن منتشر میشود...
ممنون.
--------------
منبع خبر

آخرین ویرایش:

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
DLC به خاطر تفاوت هایی که بین دو شبکه PSN و XBL وجود دارد منتشر نخواهد شد.
FF XIII-2 رو بجای همین DLC میخوان بسازن تا گوشِ جماعت رو به اندازه 60$ ببُرن نه 15$. یارو چی پیش خودش فک کرده؟.

Mr-Game

کاربر سایت
Sep 21, 2006
2,433
نام
سعید اکبرزاده
Toriyama سپس گفت: "من علاقه دارم که داستان بازی با پایانی خوش برای Lightning توام باشد."
هنوز بازی منتشر نشده همه چیز رو لو داد رفت )x

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
قصد داشتم بازی ای بسازم تا از داستان حماسی (!) Fabula Nova Crystallis پا را فراتر گذاشته و از المانهایی استفاده کنیم که در هیچ یک از بازی های این پروژه استفاده نشده باشد !

تنها چیزی که توی FFXIII پیدا نمی‌شد " تم حماسی" بود. حتی یه اپسیلون. از اون طرف غول‌هایی مثل FFVII و FFXII را داریم که آخر حماسه بودند.

مشکل اینه که عشقی- عاطفی هم نبود. مثلا در مقابل FFVIII یا FFX هیچی واسه گفتن نداشت.

پ.ن: همونطور که قبلا به نتیجه رسیدیم، فرانچایز FF توی دو نسل گذشته به اوج رسید و تمام شد. دیگه هم هیچ بازگشت شکوهمندی نخواهد داشت(IMO).

Bayonetta

کاربر سایت
Jul 6, 2010
2,377
تنها چیزی که توی FFXIII پیدا نمی‌شد " تم حماسی" بود. حتی یه اپسیلون. از اون طرف غول‌هایی مثل FFVII و FFXII را داریم که آخر حماسه بودند.

مشکل اینه که عشقی- عاطفی هم نبود. مثلا در مقابل FFVIII یا FFX هیچی واسه گفتن نداشت.

پ.ن: همونطور که قبلا به نتیجه رسیدیم، فرانچایز FF توی دو نسل گذشته به اوج رسید و تمام شد. دیگه هم هیچ بازگشت شکوهمندی نخواهد داشت(IMO).

FF XII فاجعه ترین نسخه توی سری هست از نظرم ... تم حماسی ای یافت نشد ، البته خواستن اینکارو کنن ، که یه آبرو ریزی برای طرفداراش به بار آوردن ... اوایل بازی فکر میکردم این حال و هوای پادشاهی بازی چقدر میتونه عالی باشه ، اما با پیشرفت داستان تنفرم نسبت بهش بیشتر میشد ! فوق آبکی بود ...با FF VII کاملا" موافقم ، و به نظرم بعد از 10 بهترین نسخه هستش ...

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,175
نام
ماکان

مهدی واقعا از تو بعید بود! فنگ و ونیل آخرش کریستال شدن! دیگه از این حماسی تر؟ یا آخرش سرا و اسنو با هم مزدوج شدن،‌دیگه از این عشقولانه تر؟

کلا داستان FFXIII برای عنوانی که نام سری اصلی FF رو به دوش میکشه تنها یک چیز بود ان هم فاجعه هست! شخصیت پردازی دقیقا صفر! پیچش داستانی، صفر! فقط روایت و کارگردانی داستان زیبا بود که انم انقدر خود داستان بد بود که اصلا به چشم نیومد!

تازه بدتر هم میشه، SE چندین بار گفته FFXIII آخرین عنوان از این سری هست که به این سبک منتشر میشه و از این به بعد این سری یک راه دیگه ای رو در پیش میگیره!

من فکر میکنم SE با FF بعدی کاری میکنه که پشت سر همین FFXIII نماز بخونیم!

Trunks

کاربر سایت
Jan 2, 2008
7,173
نام
Shahab
مهدی واقعا از تو بعید بود! فنگ و ونیل آخرش کریستال شدن! دیگه از این حماسی تر؟ یا آخرش سرا و اسنو با هم مزدوج شدن،‌دیگه از این عشقولانه تر؟

کلا داستان FFXIII برای عنوانی که نام سری اصلی FF رو به دوش میکشه تنها یک چیز بود ان هم فاجعه هست! شخصیت پردازی دقیقا صفر! پیچش داستانی، صفر! فقط روایت و کارگردانی داستان زیبا بود که انم انقدر خود داستان بد بود که اصلا به چشم نیومد!

تازه بدتر هم میشه، SE چندین بار گفته FFXIII آخرین عنوان از این سری هست که به این سبک منتشر میشه و از این به بعد این سری یک راه دیگه ای رو در پیش میگیره!

من فکر میکنم SE با FF بعدی کاری میکنه که پشت سر همین FFXIII نماز بخونیم!
خیلی جالبه ! هر دفعه نظرت رو عوض میکنی ماکان جان :) . توی تاپیک میگی این بازی آخرت بازی بود . توی این نقد میگی خوب بود منتها به بقیه نمیرسید . اینجا هم میگی فاجعه بود :)) .

گوشه ای از نکات مثبت بازی به نقل از خودت :

• داستان پیچیده و درگیر کننده
  • شخصیت پردازی بی نقص

حداقل شما که تحریریه هستی پای حرفات وایسا . این باد بازی حالا در شان تو نیستش .
هیچ FF بازی منکر بد بودن بازی در قیاس با بقیه نمیشه اما خب این رنگ عوض کردن و بادی بودنت خیلی جالبه .

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر