بررسی955 AMD PhenomII X4

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
درود بر همه

چند وقتی بود که می خواستم CPUرا عوض کنم ولی خیلی تردید داشتم که سمت intel برم یا amdو اخرش با تحقیقات زیاد سمت AMDرفتم واین cpu
گرفتم .
e-aajDqQCH416XJcor1hiREaxZ2L4atrt1lFY9oBg0hcg7vS3aOlHTou-3IHNv6bK0vSACXQp-EV3Taz2iKrHQUhdR4BMacPRpb5zflrFb_lFhHuu_zB7iw4YtZXeHgDFOJnYbwvtz7OlYc1n_zgNsoSF9jDFnRFdaSThtXG-d5pspID3FVPQaknXmDGOQwQCVy1

مشخصات کلی:(

AMDPHENOMII X4 955(BLACK EDITION

3.2GHZ TRUE QUAD CORE DESIGN :1

8.0 MB TOTAL CACHE : 2

SOCKET AM3 W HEAT SINK FAN :3

اول از همه باید این عرض کنم که اگه اهل OVERکردن CPUهستید این CPU را میشه تا اخر OVER کرد.
قیمت این CPU خیلی مناسب هست در حال حاضر حدود 160 هزار تومان ونسبت به قیمتش بازدهی خیلی عالی از خود نشان می دهد .
این cpu 45 nm هست و خیلی بهینه شد در مورد فن cpu باید عرض کنم که صدای فن کمی زیاد هست که با گذاشتن یک کولینگ متوسط این مشکل بر طرف می شود
البته اگه صدای فن لراتون مهم باشه .
خود من به شخصه در BENCHMARK های مختلفی که از برنامه ها وبازی ها گرفتم تفاوت این CPU را مشاهده کردم .
برای روشنتر شدن موضوع چند BENCHMARKاز این CPU را برای علاقمندان می زارم

LEFT FOR DEAD
image035.png

GRAND Theft auto 4
image037.png

stalker :clear sky

;
image034.png

cinebnch r10:
19213.png

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: S.T Infamous

DarkWish2006

کاربر سایت
Aug 13, 2010
224

امروز قصد دارم یک برند بسیار مناسب با قیمت مناسب و کارایی بالا رو به شما عزیزان معرفی کنم .سی پی یو یی که امروز به شما معرفی خواهم کرد چیزی نیست جز
AMD PHENOM II X4 955 BLACK EDITION .
حتما شما عزیزانی که از یک پردازنده توقعات بسیار بیشتری از انجام کارهای دسکتاپ دارید و به دنبال حتی فراتر از اجرای بازی های سنگین هستید و یا از این پردازنده برای تبدیل و CONVERT کردن فیلم ها تون استفاده می کنید و یا حتی توقع شما بیش از حد انتظاره و می خواهید از پردازنده خودتون بیشترین کارایی رو بگیرید و اون رو OVERCLOCK کنید .باید به شما بگم این بهترین انتخاب شما خواهد بود شک نکنید.

پردازنده PHENOM II X4 955 BE بدون شک یکی از قویترین برندهای موجود از کمپانی مطرح AMD می باشد که در آن تمامی نیازهای یک کاربر حرفه ای گنجانده شده و حتی نسبت به پردازنده های رقیب خود نیز برتری محسوسی دارد و در بسیاری از موارد تست ها و BENCHMARK ها آن را با پردازنده های سری CORE I7 اینتل مقایسه می کنند و با OVERCLOCK کردن آن می توانید حتی سی پی یو رقیب را هم کنار بزنید .

پردازنده PHENOM IIX4 955 BE با فرکانس هسته 3.2GHZ و با FSB : FRONT SIDE BUS برابر با 2000MHZ دارای 4 هسته بوده و از تمامی قدرت 4 هسته خود به نحو مطلوب سود می برد .

دمای آن در محیط کار DESKTOP با STOKE COOLING خود آن باربر با 40 الی 43 بوده و در حالت اجرای برنامه های سنگین و یا انجام بازی هایی که از توان 4 هسته بهره می گیرند به 58 الی 60 میرسد . البته این نکته قابل ذکر است که بعد از اتمام عملیات پردازش و بازگشتن به دسکتاپ این پردازنده به سرعت فرکانس کاری خود را از 3200MHZ به 800 MHZ پایین آورده که باعث کاهش دمای سریع آن به 40 درجه خواهد شد و بیان این نکته که دمای 60 درجه به معنی OVER HEAT یا داغ شدن کامل پردازنده و مختل شدن اجرای محاسباتی آن و در نهایت HANG کردن سیستم نبوده چراکه OVER HEATING به معنی رسیدن دمای پردازنده به 100 درجه گفته می شود.

در مقایسه PHENOM 955 با یک پردازنده از کمپانی اینتل که این روزها فقط و فقط به فکر پول سازی بوده و هدفش جز این نیست و پردازنده های حداقل نسل گذشته آن بسیار گران تر از AMD با PERFORMANCE و کارایی پایینتری می باشند می توان به یک پردازنده هم رده از اینتل یعنی QUAD 9550 و 9650 می توان اشاره نمود .

آخرین ویرایش:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
پردازنده PHENOM II X4 955 BE بدون شک یکی از قویترین برندهای موجود از کمپانی مطرح AMD می باشد که در آن تمامی نیازهای یک کاربر حرفه ای گنجانده شده و حتی نسبت به پردازنده های رقیب خود نیز برتری محسوسی دارد و در بسیاری از موارد تست ها و BENCHMARK ها آن را با پردازنده های سری CORE I7 اینتل مقایسه می کنند و با OVERCLOCK کردن آن می توانید حتی سی پی یو رقیب را هم کنار بزنید .
سلام
مي‌شه بگين اين پردازنده با كدام پردازنده i7 برابري مي‌كنه؟!

مهمترين و اساسي‌ترين نكته در مورد اين پردازنده رو ذكر نكردين.
اون BE آخر اسم پردازنده به Black Edition اشاره داره و پردازنده‌هاي با اين نگارش به معناي باز بودن ضريب مولتي پلير اونها برمي گرده(در ساير نگارشهاي معمولي بسته هست). مولتي پلير هم هر چند باشه ضريب فركانس پايه‌ي پردازنده در اون ضرب مي‌شه.
براي مثال فركانس پايه اين پردازنده 200 بوده و در نتيجه ضريب مولتي بايد 16 باشه.
در نتيجه مي‌شه فهميد كه اوركلاك اين پردازنده خيلي راحت‌تر هست. البته اين رو هم بگم كه حداكثر ضريب مولتي براي پردازنده‌ها AMD 31 هست.

• Like
Reactions: S.T Infamous

DarkWish2006

کاربر سایت
Aug 13, 2010
224
سلام
مي‌شه بگين اين پردازنده با كدام پردازنده i7 برابري مي‌كنه؟!

مهمترين و اساسي‌ترين نكته در مورد اين پردازنده رو ذكر نكردين.
اون BE آخر اسم پردازنده به Black Edition اشاره داره و پردازنده‌هاي با اين نگارش به معناي باز بودن ضريب مولتي پلير اونها برمي گرده(در ساير نگارشهاي معمولي بسته هست). مولتي پلير هم هر چند باشه ضريب فركانس پايه‌ي پردازنده در اون ضرب مي‌شه.
براي مثال فركانس پايه اين پردازنده 200 بوده و در نتيجه ضريب مولتي بايد 16 باشه.
در نتيجه مي‌شه فهميد كه اوركلاك اين پردازنده خيلي راحت‌تر هست. البته اين رو هم بگم كه حداكثر ضريب مولتي براي پردازنده‌ها AMD 31 هست.

در پاسخ به سوال شما باید نظر شما رو جلب کنم به اولین پست این تاپیک آقای JAYCUTLER عزیز . اگر در بنچ مارک های STALKER و GTA دقت کنید خواهید دید که PHENOM X4 955 BE تونسته CORE I7 920 رو به طور قاطع پشت سر بگذاره .

در ضمن شما به مورد خوبی اشاره کردید .یکی از مواردی که پردازنده های این نسل AMD رو بسیار پر طرفدار و پربازده کرده اینه که MULTI هسته های آن آزاد بوده و همین باعث افزایش توان پردازش برای OVERCLOCKING شده .
اما در مقایسه آن با مثلا اینتل 9550 و یا 9650 هر دوی این پردازنده ها در مقابل PHENOM 955 BE حرفی برای گفتن نداشته و حتی اگر هم بتوان اندکی آن را OVERCLOCK نمود باز افزایش قابل توجهی در بازده نهایی آن ندارد.

این مسئله را بنده به طور مستقیم در یک بازی مانند GTA IV که بسیار به توان پردازنده 4 هسته ای نیازمند است مشاهده کردم . و اینتل واقعا با 9550 در این بازی نتوانست انتظار ها را برآورده سازد. این در حالیست که در همین بازی باPHENOM 955 در رزولوشن 1680x1050 بین 47 تا 60 فریم توانست کارایی خود را نشان دهد .

از طرفی برای روشن شدن مطلب می توان به بنچمارک CINEBENCHMARK 11.5 با ویندوز 64 BIT اشاره کرد که باز هم PHENOM 955 BE در مقایسه با حتی INTEL 9650 در رتبه ی بالاتر با امتیاز 3.75 قرار گرفت .
این هم تستی از PHENOM X4 955 BE با CINEBENCH MARK 10.0 :

آخرین ویرایش:

LORD5

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,177
نام
عباس
در پاسخ به سوال شما باید نظر شما رو جلب کنم به اولین پست این تاپیک آقای JAYCUTLER عزیز . اگر در بنچ مارک های STALKER و GTA دقت کنید خواهید دید که PHENOM X4 955 BE تونسته CORE I7 920 رو به طور قاطع پشت سر بگذاره .
توي تست پردازنده ملاك اجراي بازي نيست. بلكه اجراي برنامه هست.
PC mark ، 3D mark ، تبديل فرمت‌هاي ويدئويي، فشرده سازي و... ملاك سنجش قدرت يك پردازنده هستند.

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
توي تست پردازنده ملاك اجراي بازي نيست. بلكه اجراي برنامه هست.
PC marck ، 3D marck ، تبديل فرمت‌هاي ويدئويي، فشرده سازي و... ملاك سنجش قدرت يك پردازنده هستند.
دقیقا حق با شماست. البته الان تو بازی ها هم وضع اینجوری که ایشون سعی کرده نشون بده نیست.
دوست من این پست هایی که ایشون داده در مجموعه پست های خوشحال قرار میگیره. والا بری بگردی فقط یه سری بنچمارکی که عملکرد نسبتا خوب بوده بذاری و بقیه رو اصلا نذاری که نمیشه review . ایشون باید معرفی محصولات AMD رو در زمان عرضه به عهده میگرفتند با این هایپ ها
این مسئله را بنده به طور مستقیم در یک بازی مانند GTA IV که بسیار به توان پردازنده 4 هسته ای نیازمند است مشاهده کردم . و اینتل واقعا با 9550 در این بازی نتوانست انتظار ها را برآورده سازد. این در حالیست که در همین بازی باPHENOM 955 در رزولوشن 1680x1050 بین 47 تا 60 فریم توانست کارایی خود را نشان دهد .

:
در تخصصی بودن این پست داده شده نظر دوستان رو به همون بنچمارکی که کاربر محترم در پست اول گذاشتن جلب میکنم که اختلاف بین 1 تا 1.5 فریم بوده ولی چیزی که ایشون فرمودند یه چیز دیگه اس!!=))
پورت ضعیف gta IV اصلا نتونسته از معماری core i 7 استفاده کنه. دیگه والا همه از قدرت سری core i خبر دارند.
ولی جدا review این مدلی ندیده بودیم

DarkWish2006

کاربر سایت
Aug 13, 2010
224
دقیقا حق با شماست. البته الان تو بازی ها هم وضع اینجوری که ایشون سعی کرده نشون بده نیست.
دوست من این پست هایی که ایشون داده در مجموعه پست های خوشحال قرار میگیره. والا بری بگردی فقط یه سری بنچمارکی که عملکرد نسبتا خوب بوده بذاری و بقیه رو اصلا نذاری که نمیشه review . ایشون باید معرفی محصولات AMD رو در زمان عرضه به عهده میگرفتند با این هایپ ها

در تخصصی بودن این پست داده شده نظر دوستان رو به همون بنچمارکی که کاربر محترم در پست اول گذاشتن جلب میکنم که اختلاف بین 1 تا 1.5 فریم بوده ولی چیزی که ایشون فرمودند یه چیز دیگه اس!!=))
پورت ضعیف gta IV اصلا نتونسته از معماری core i 7 استفاده کنه. دیگه والا همه از قدرت سری core i خبر دارند.
ولی جدا review این مدلی ندیده بودیم

اول شما که اصلا AMD نداری و ازش نفرت داری .برو ی تاپیک بزن خواب و رویا ها ت رو اونجا بیان کن .اینجا تاپیک طرفدارهای AMD هست .

ضمنا این رو هم بگم فرق CORI7 920 با PHENOM 955 دقیقا 3 فریمه نه 1 فریم.
به هر حال بالاتره .سیستم شما که اصلا در حد COREI7 در هیچ مدلیش نیست و همینم که داری دیگه تو بنچ مارک های CPU هم نیست .نیا نظر بده اونم اینجا.
در زمان RELEASE شدن GTA IV سی پی یو شما که بود و دیدیم چه فریم های فضایی هم می داد.

در پایان وقتی شما بنچ مارک های TOMS HARDWAREو CINEBENCHMARK رو قبول نداری . اصلا حرف زدن با شما فایده ای نداره جز وقت تلف کردن .

bluestar

کاربر سایت
Oct 7, 2005
1,024
اول شما که اصلا AMD نداری و ازش نفرت داری .برو ی تاپیک بزن خواب و رویا ها ت رو اونجا بیان کن .اینجا تاپیک طرفدارهای AMD هست .

ضمنا این رو هم بگم فرق CORI7 920 با PHENOM 955 دقیقا 3 فریمه نه 1 فریم.
به هر حال بالاتره .سیستم شما که اصلا در حد COREI7 در هیچ مدلیش نیست و همینم که داری دیگه تو بنچ مارک های CPU هم نیست .نیا نظر بده اونم اینجا.
در زمان RELEASE شدن GTA IV سی پی یو شما که بود و دیدیم چه فریم های فضایی هم می داد.

در پایان وقتی شما بنچ مارک های TOMS HARDWAREو CINEBENCHMARK رو قبول نداری . اصلا حرف زدن با شما فایده ای نداره جز وقت تلف کردن .
من از چیزی نفرت ندارم. خواب و رویا هم در کار نیست:
اولا پست من رو درست بخون تا متوجه بشی منظورم کدوم پردازنده بود.
دوما: درست صحبت کنید اینجا تاپیک عمومی است و سایت شما نیست
سوما: خوب شد مشخص کردید این تاپیک تاپیک review نیست و تاپیک فن بوی هاست و فقط فن بوی amd میتونند پست بدند
جهارما:9550 هم توی بنچمارک های شما هست و اختلاف 1 تا 1.5 هست نه اونی که شما میگی
در ضمن اگر قرار به اینگونه بنچمارک گذاشتن باشه .خوب بنچمار ک زیاده:
44791120814526655284.gif

33851013436419393443.gif

اما نظر من: پردازنده 955 با قیمت فعلی واقعا انتخاب خوبیه . تنها ایرادی که شاید بهش می شه گرفت فن خود پردازنده و دمای نسبتا بالای اون هست که شما میتونید با گرفتن یک فن نسبتا خوب این مشکلش رو حل کنید

آخرین ویرایش:

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
واقعا انتخاب به جاییه مخصوصا واسه کسی که از قبل مادربوردشو داشته خیلی به صرفست

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
واقعا انتخاب به جاییه مخصوصا واسه کسی که از قبل مادربوردشو داشته خیلی به صرفست
درود بر شما
من هم خودم intel داشتم ومادربود خوبی هم داشتم
ولی پس از تحقیق واقعا به این نتیجه رسیدم که با این قیمت مناسب حتی اگر مادربود را هم عوض کنم ومادربورد amd بگیرم باز به صرفه هست که این کار بکنم و الان هم خدارو شکر خیلی راضیم:x

دوستانی که از این cpu amd FhenomII 955 -960 دارند نظرات خود را در باره این بیان کنند

zers

کاربر سایت
Aug 28, 2008
311
نام
Z.E.R.S
کار خردمندانه ای انجام دادی ، من هم قبلا از ترکیب اینتل + nvidia استفاده میکردم ، نمیگم بده یا خوبه ، اما الان از AMD + ATI استفاده می کنم و از سیستمی که جمع کردم راضیم.

hosein me

کاربر سایت
Jan 21, 2010
8,944
نام
حسین
کار خردمندانه ای انجام دادی ، من هم قبلا از ترکیب اینتل + nvidia استفاده میکردم ، نمیگم بده یا خوبه ، اما الان از AMD + ATI استفاده می کنم و از سیستمی که جمع کردم راضیم.
درود داداش من خودم از ترکیب amd وnvidia استفاده می کنم با اون هم خو ب جواب می ده :d:d

آخرین ویرایش:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
بیخیال دیگه-این رو با i7 920 مقایسه نکنید:D
فکر کنم در سطح i5 750 و کمتر از اون شاید 10 مدل فاصلشون باشه.
فقط روی 4 تا بازی که نمیشه بگید CPU خیلی خوبه GTA هم برای 3 سال پیشه و پورت مضخرف داشته...

ولی اینا مهم نیست-هر چی گرفتید،اور کنید و لذتش رو ببرید:D

آخرین ویرایش:

Farshidstar2012

کارشناس سخت افزار PC و شبکه
کاربر فعال
Jul 4, 2008
12,761
نام
فرشید
درود داداش من خودم از ترکیب amd وnvidia استفاده می کنم با اون هم خمب جواب می ده :d:d
از لحاظ کارکرد کلی پردازنده ی Phenom II X4 955 رو میشه از پردازنده های Core 2 Quad 9550 بالاتر و از Core i5 ها پایینتر دونست اما عمدتا این پردازنده از نسل جدید پردازنده های اینتل Core i5 750 و Core i7 920 ضعیفتر عمل می کنه
اینکه توی بازیها تفاوت زیاد نیست بر میگرده به اینکه بازیها بیشتر GPU Bound هستن تا CPU Bound یعنی سرعتشون بخاطر قدرت کارت گرافیکی محدود میشه و نه سرعت پردازنده
اما توی بازیهایی که از CPU هم استفاده ی مطلوبی می کنن میشه تفاوتها رو درک کرد مثل همین Starcraft II که بتازگی عرضه شده و روی پردازنده های Core i7 فریم خیلی بالاتری میده:
CPU.png

اما تفاوت در نرم افزارهای محاسباتی و رندر گرافیکی کاملا مشهود و غیر قابل انکار هست
پردازنده های جدیدتر Phenom II X6 رو میشه همرده ی Core i5 ها محسوب کرد،البته هسته های اضافیش نمی تونه جبران ضعف معماریش رو در برابر نسل جدید اینتل بکنه،حتی در مقاله ی ماهیانه ی سایت Toms Hardware که به بررسی و معرفی سیستمهای برتر در هر ماه بر اساس قطعات روز اختصاص داره ،سیستم ماه سپتامبر که بر اساس پردازنده ی Phenom II X6 1055 و افزایش فرکانس تا 4 گیگاهرتز تقریبا در تمام بنچمارکها از سیستم ماه June که بر اساس Core i7 بوده عقب می مونه و نویسنده اینطور می گه:

Determined to fit a six-core processor into this month’s $2000 [COLOR=blue !important][COLOR=blue !important]PC[/COLOR][/COLOR] with no sacrifice in GPU muscle, we tried AMD’s Phenom II X6 1055T…and failed. Even at 4 GHz, the system couldn’t keep up with June’s Core i7 quad-core chip, a system that was also “handicapped” by its lower-priced graphics cards

• Like
Reactions: XagroX

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
دوستان صرفه نظر از مقایسش با Corei7 بنظرتون خیلی به صرفه نیست این مدل رو انتخاب کنیم؟ حالا میگیم تو همه مقایسه ها شکست خورده نسبت به رده های بالاتر.اما الان core i5 حدود 240 تومنه و این 155.یه چیزی تو مایه های 85 تومن.اگه واقعا ارزششو داره من مین و cpu رو باهم عوض کنم و amd ببندم.ممنون میشم راهنماییم کنید.چون قصد تعویض دارم.

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر