latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
ساعتی 50 مگ فکر کنم !
چون من سرعت دانلودم14 ـه و ساعتی حدود 50-60 مگ بیشتر نمیتونه دانلود کنه !
البته این برا سورسه و 1.6 فکر کنم 40-50 مگ باشه !

• Like
Reactions: pedramstalker

Ali_VDO

کاربر سایت
Feb 24, 2008
440
ساعتی 50 مگ فکر کنم !
چون من سرعت دانلودم14 ـه و ساعتی حدود 50-60 مگ بیشتر نمیتونه دانلود کنه !
البته این برا سورسه و 1.6 فکر کنم 40-50 مگ باشه !
1.6 رو پارسال بازی میکردم و 128 داشتم از کل پهنای باند نصفشو بیشتر نمی گرفت
یعنی روی 50 اینا بود سرعت ( با DU Meter چک می کردم )
ساعتی 30 مگ میشد حدودا

• Like

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
دوستان يه سوال دارم 1 ساعت كانتر 1.6 حدودا چقدر از ترافيك كم ميكنه ممنون ميشم جواب بدين و همچنين يه اعتبار هلو !:-/
بستگی به تنظیمات سرور و کلاینت داره. بعد از اتصال به یه سرور با استفاده از دستور net_graph 3 میتونی تقریبی بفهمی توی هر ثانیه چند بایت ارسال و دریافت داری.

mox1x2

کاربر ویژه
کاربر سایت
Sep 24, 2007
774
نام
مصطفی
از همه ممنون حالا اين net_graph 3 چي هست ميشه بيشتر توضيح بدين ؟!
net graph یه ابزار جهت تست ارتباط کلاینت در موتور source ـه. تو valvesoftware میتونی اطلاعات فنی در موردش پیدا کنی. چیزی که الان برای شما مفیده اینه که اول net_graph فعال کنی. بدین ترتیب که بازی رو اجرا کن و توی کنسول دستور net_graph 3 رو وارد کن و بعد اینتر بزن. حالا بعد از اتصال به یه سرور، پائین صفحه یه سری اعداد ظاهر میشه. شبیه این عکس:

netgraph3.gif

میشه گفت اون اعداد dati in و dati out نمایشگر حجم ارسال و دریافت کلاینت در هر ثانیست که البته ثابت نیستن و نوسان دارن ولی بطور میانگین میتونی یه عدد بدست بیاری. مجموع این اعداد ضربدر 3600 میشه ترافیک مصرفی شما در طول یک ساعت بر حسب کیلوبایت. مثلا اگه فرض کنیم اعداد بالا در طول یک ساعت بازی ثابت باشند تقریبا (2.24+2.38)*3600 = 16630 کیلوبایت در ثانیه ترافیک مصرفی شماست یه چیزی در حدود 16 مگابایت.
نکته ای که میتونم در 1.6 CS توصیه کنم تنظیم cl_cmdrate ـه. این متغیر تعیین کننده مقدار آپدیت های ارسالی از کلاینت به سروره در هر ثانیست. توصیه شده مقدار این متغیر را در حدود میانگین fps ی که هنگام بازی میگیرین تنظیم کنین (مثلا 5 واحد بیشتر از عدد fps). این یکی از عواملیه که میتونه در استفاده بهینه از ترافیک مصرفی تاثیر داشته باشه. برای تنظیم از دستور cl_cmdrate استفاده کنین.

آخرین ویرایش:
  • Like

B3hDad

کاربر سایت
Dec 9, 2009
947
نام
بهداد
همون گفتم 100 مگ نیست

بیشترین بازی هایی که دیدم مصرف دارن left 4 dead 2 بود با MAG

اولی که خیلی مصرفش بالا بود اصلا عجیب یک ربع بازی می کردم میدیدم 50 مگ کم شده

برای اسپم نشدن :

تنظیماتی برای وی پی ان هستش که پینگ زیاد بالا نره ؟

الان بدون وی پی ان پینگم با گوگل 200 و خورده ای هست اما بعد از کانکت 300 و خورده ای

هیچ جور نمیشه کمش کرد ؟

pedramstalker

کاربر سایت
Jan 7, 2010
926
نام
پدرام
net graph یه ابزار جهت تست ارتباط کلاینت در موتور source ـه. تو valvesoftware میتونی اطلاعات فنی در موردش پیدا کنی. چیزی که الان برای شما مفیده اینه که اول net_graph فعال کنی. بدین ترتیب که بازی رو اجرا کن و توی کنسول دستور net_graph 3 رو وارد کن و بعد اینتر بزن. حالا بعد از اتصال به یه سرور، پائین صفحه یه سری اعداد ظاهر میشه. شبیه این عکس:

netgraph3.gif

میشه گفت
netgraph3.gif
اون اعداد dati in و dati out نمایشگر حجم ارسال و دریافت کلاینت در هر ثانیست که البته ثابت نیستن و نوسان دارن ولی بطور میانگین میتونی یه عدد بدست بیاری. مجموع این اعداد ضربدر 3600 میشه ترافیک مصرفی شما در طول یک ساعت بر حسب کیلوبایت. مثلا اگه فرض کنیم اعداد بالا در طول یک ساعت بازی ثابت باشند تقریبا (2.24+2.38)*3600 = 16630 کیلوبایت در ثانیه ترافیک مصرفی شماست یه چیزی در حدود 16 مگابایت.
نکته ای که میتونم در 1.6 CS توصیه کنم تنظیم cl_cmdrate ـه. این متغیر تعیین کننده مقدار آپدیت های ارسالی از کلاینت به سروره در هر ثانیست. توصیه شده مقدار این متغیر را در حدود میانگین fps ی که هنگام بازی میگیرین تنظیم کنین (مثلا 5 واحد بیشتر از عدد fps). این یکی از عواملیه که میتونه در استفاده بهینه از ترافیک مصرفی تاثیر داشته باشه. برای تنظیم از دستور cl_cmdrate استفاده کنین.
دمت گرم !>:d<

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
سلام دوستان.

من الان از وایمکس نامحدود ۲۵۶ داتک استفاده میکنم و ماهیانه ۶۰ هزار تومان پرداخت میکنم.
چون مودم خیلی خیلی به دکل نزدیکه (یک کوچه) مشکله خاصی ندارم و همیشه سرعت دانلود رو ۳۲ به بالا هست و به ندرت کم میشه اما پینگ اصلا جالب نیست ! از ۲۶۰ هست تا حتی ۹۰۰ !!!‌

حالا میخوام بدونم آیا به نظرتون کاره خوبی میکنم اگه سرویسم رو عوض کنم ؟
لطفا راهنمایی کنید که چه سرویس و آی اس پی در ایران سرعت و پینگ خوبی داره ؟ محدود و نامحدود بودنش مهم نیست ، قیمتش هم تا ماهانه ۸۰ هزار تومان مشکلی ندارم ، نظرتون چیه ؟

vampire may cry

کاربر سایت
May 14, 2007
347
سلام دوستان.

من الان از وایمکس نامحدود ۲۵۶ داتک استفاده میکنم و ماهیانه ۶۰ هزار تومان پرداخت میکنم.
چون مودم خیلی خیلی به دکل نزدیکه (یک کوچه) مشکله خاصی ندارم و همیشه سرعت دانلود رو ۳۲ به بالا هست و به ندرت کم میشه اما پینگ اصلا جالب نیست ! از ۲۶۰ هست تا حتی ۹۰۰ !!!‌

لطفا راهنمایی کنید که چه سرویس و آی اس پی در ایران سرعت و پینگ خوبی داره ؟ محدود و نامحدود بودنش مهم نیست ، قیمتش هم تا ماهانه ۸۰ هزار تومان مشکلی ندارم ، نظرتون چیه ؟

اصلا وایمکس به درد بازی نمی خوره ربطی هم به ابران نداره من جای دیگه هستم و از وایمکس استفاده می کنم....سرعت دانلود هم 3 میگ ثانیه ای هست اما تو wowحتی تو سرور های همین کشور pingamزیاده(=زرد)

Ἁlireza

کاربر سایت
Jul 10, 2008
3,211
نام
علیرضا
سلام دوستان.

پینگ ثابتت چقدره حدودا ؟!

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
داداش بهترین سرویس در حال حاضر صبانت هستش (سرعت دانلودو پینگ و ...) در مورد وایمکس هم بگم (همه ی سرویس ها) که به شخصه از 10 نفر که سرویس های مختلف وایمکس (از سرویس دهنده های مختلف ) گرفته بودند پرس و جو کردم و همه به اتفاق گفتند که سرعت به شدت پایینه (اگه روی دکل زندگی نکنی..) سرعت دانلود به شدت پایینه و پینگ در حدود تیم ملی آنگولاست. و خلاصه بگم سرویس های وایمکس به لعنت خدا هم... مخصوصا ایرانسل...مورد توجه دوستانی از شدت بیچارگی به دنبال نت پرسرعت زیر بار سنگین قیمت های وایمکس میروند و از چاله به چاه(:))) میروند!!!

kparsakia

کاربر سایت
May 16, 2010
1,394
نام
بی نام!
اگه برا بازی میخوای دنبال پارس آنلاین و اینا نرو که بین 100 نفر شیر میکنن !
در کل بهترینا صبا نت و مبین نت هستن مخابرات هم پینگش عالیه :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر