latency (پینگ) مشکل هر بازیکن آنلاین ایرانی

سلام

متاسفانه بخش بهتری برای زدن این تاپیک پیدا نکردم و بنظرم آمد این تاپیک رو تو بخش بازی های آنلاین بزنم که درد هر بازیکن آنلاین پینگ بسیار بالای ایران هستش که باعث میشه ما بازیکن های ایرانی یا اصلا نتونیم بسیاری از بازی ها رو آنلاین بازی کنیم یا با کیفیت بسیار پائین بازی کنیم.
پینگ مستقیما به isp شما ربط داره که چقدر پهنای باند برای یوزر ها در نظر گرفته باشه برای مثال اگر 1 گیگ پهنای باند موجود هست اگر 1000 نفر آنلاین باشند به طور مساوی بین همه پخش میشه در صورتی که شما پول 128 کیلوبایت اون رو دادید! به این کار در ایران شیرینگ گفته میشه که از طرف isp های ایران به شدت این موضوع رو رد میکنند ولی میتونید با یک تست ساده پینگ از www.yahoo.com (به عنوان مرجع) در ساعات مختلف شبانه روز به حرف من برسید.
برای مثال شما اگر پینگتون در 12 ظهر 500 هستش و در 8 یا 9 شب 800 (!) هستش در ساعت 3 صبح 150 تا 200 است.
و همین شیرینگ در نهایت باعث لگ در تمام بازی های آنلاین میشود و در بعضی از isp ها آنقدر پهنای باند موجود کم میشود که سرعت شما چیزی کمتر از یک کانکشن dial up با کیفیت است!
جالب است بدانید متوسط پینگ از یاهو در اروپا 10 تا 20 است!
و همینطور قیمت اینترنت 10mb در مصر ماهی 7000 هزار تومان است در حالی در ایران باید برای 128kb چیزی بین 12 تا 14 هزار تومان ماهانه پوال بدهیم (که ممکن است در نهایت 128 کیلوبایت هم به شما نرسد)
امیدوارم روزی اینترنت با کیفیت و بالانس با قیمت جهانی در ایران ببینیم.>:d<:(
(از ناظمان انجمن میخوام که بزارن این تاپیک برای مدتی فعال باشه)
متشکرم.

Sanbox

کاربر سایت
Oct 28, 2009
132
نام
ساسان
اون کسی که می‌گه تو سرورهای انگلیس پینگ 80ms داره و اون‌ها هم همین پینگ رو دارن یا فرق انگلیس و بقالی سر کوچه‌شون رو نمی دونه یا مثل مسئولین دولتی می خواد با تکذیب صورت مساله رو پاک کنه. بکش بیرون از تاپیک عزیز.
چیزی که مشخص هست latancy افتضاح اینترنت ایرانه که از پهنای باند پایین اون هم داغون‌تره. بازی اینترنتی رو نابود کرده تو کشور.

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
اون کسی که می‌گه تو سرورهای انگلیس پینگ 80ms داره و اون‌ها هم همین پینگ رو دارن یا فرق انگلیس و بقالی سر کوچه‌شون رو نمی دونه یا مثل مسئولین دولتی می خواد با تکذیب صورت مساله رو پاک کنه. بکش بیرون از تاپیک عزیز.
چیزی که مشخص هست latancy افتضاح اینترنت ایرانه که از پهنای باند پایین اون هم داغون‌تره. بازی اینترنتی رو نابود کرده تو کشور.
confirm....
خداییش وضع ماها هم خنده داره هم گریه!
یارو میگه اینترنت پرسرعت 56!
بعدش تو برنامه چراغ خاموش پارسال از یکی از این مسولا پرسید شما سرعتتون 128 هست؟ گفت خیر من چون وزیر فلان هستم باید سرعت خیلی بالا داشته باشم!lol
اینا به فکر خودشون هستن ولی به فکر مردم اصلا:|

.Masoud.

کاربر سایت
Jul 28, 2007
1,640
دوستان جدید ترین حرف وزیر ارتباطات می دونید چیه :

سرعت سرویس ADSL برای مشترکین خانگی که 128 کیلو بایت ( که واقعی نیست ) می باشد . زیادی هم هست.

باید کاهش یابد. در حال پیگیری هستیم.
مگه بد میگه ؟
من یه جایی (یادم نیست کجا)خونده بودم که ایشون فرموده بودن با همین سرعت ها میشه یه کتاب 500 صفحه!!!!!!!!!!!!!!!!!! ـی رو تو چند ساعت(قرن؟) از اینترنت دریافت کرد!!!
چی میخوایم از این بهتر ؟

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
دوستان جدید ترین حرف وزیر ارتباطات می دونید چیه :

سرعت سرویس ADSL برای مشترکین خانگی که 128 کیلو بایت ( که واقعی نیست ) می باشد . زیادی هم هست.

باید کاهش یابد. در حال پیگیری هستیم.

اولا این سخن برای 2 سال پیش هست که مربوط میشه به وزیر سابق ارتباطات.
دوما این قسمت باید کاهش یابد و در حال پیگیری هستیم نبود تو صحبت ها.

خوب حالا بریم سراغ آخرین سخنان.
آخرین سخنان به این شکله:

1.وزير ارتباطات:

اينترنت 8 مگابيتي به خانه‌ها مي‌رود.

تقي‌پور: در سرويس ويدئو درخواستي حداقل پهناي باند
8 مگابيت بر ثانيه به منزل كاربران ارائه خواهد شد
حداكثر پهناي باند اپراتور فناوري اطلاعات (اپراتور چهارم) متناسب با كاربر متفاوت خواهد بود
اين اپراتور شبكه‌اي است كه خدمات ديتا ارائه مي‌كند و پهناي باند مورد نياز آن بستگي به كاربرها و سرويس‌هاي ارائه شده از طريق اين شبكه دارد

وزير ارتباطات گفت: حداكثر پهناي باند اپراتور فناوري اطلاعات (اپراتور چهارم) متناسب با كاربر متفاوت خواهد بود، براي مثال در سرويس ويدئو درخواستي حداقل پهناي باند، هشت مگابيت بر ثانيه به منزل كاربران ارائه خواهد شد.
رضا تقي‌پور درخصوص اين‌كه اپراتور فناوري اطلاعات دسترسي به چه پهناي باندي را براي كاربران فراهم مي‌كند، اظهار داشت: بهتر است فعلاً نام اين اپراتور را اپراتور IT نگذاريم.
وي ادامه داد: اين اپراتور شبكه‌اي است كه خدمات ديتا را ارائه مي‌كند و پهناي باند مورد نياز آن بستگي به كاربرها و سرويس‌هاي ارائه شده از طريق اين شبكه دارد.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات تصريح كرد: براي مثال يكي از كاربردهاي اين شبكه ارائه فيلم به صورت درخواستي
(video on demand) است كه پهناي باند مناسب اين سرويس حداقل هشت مگابيت بر ثانيه و بالاتر است كه در داخل شبكه اين پهناي باند را در اختيار كاربران قرار مي‌دهيم.

منبع:
روزنامه ایران سال شانزدهم
شماره 4566
سه‌شنبه
12 مرداد 1389
22 شعبان 1431
28 صفحه

لینک خبر:

Code:
http://www.iran-newspaper.com/1389/5/12/Iran/4566/Page/1/?NewsID=76061

2. اینترنت ارزان شد

کمیســیون تنظیــم مقـــررات ارتباطــات با کاهــش 20 درصدی تعرفه پهنای باند اینترنت موافقت کرد و بر این اساس شرکت ارتباطات زیرساخت موظف شد که از این پس پهنای باند اینترنت مورد نیاز شرکت‌های اینترنتی را 20 درصد ارزان‌تر از قیمت گذشته محاسبه کند. به گزارش مهر، با کاهش 20 درصدی تعرفه پهنای باند برای عرضه‌کنندگان اینترنت پیش‌بینی می‌شود که قیمت نهایی اینترنت برای کاربران خانگی 8 تا 10 درصد كمتر شود. محمد کرم‌پور رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: طبق نظر وزیر ارتباطات، قیمت اینترنت به صورت دوره ای کاهش خواهد یافت و این مصوبه پیش درآمدی برای طرح دوره‌ای کاهش قیمت اینترنت خواهد بود و در نظر داریم به‌طور مستمر قیمت اینترنت را کاهش دهیم تا استفاده از آن برای تمامی کاربران مقدور باشد.

منبع:
روزنامه ایران سال شانزدهم
شماره 4539
چهارشنبه
9 تير 1389
17 رجب 1431
28 صفحه

لینک خبر:

Code:
http://www.iran-newspaper.com/1389/4/9/Iran/4539/Page/1/?NewsID=70591

aliatlas

کاربر سایت
Jul 16, 2008
1,922
برو عمو اینا همش حرفه
اولا تا وقتی قانون محدودیت 128 کیلوبیتی برای خانه ها هست کی میتونه 8 مگ بگیره؟
برای یه 512 پدر آدمو در میارن
دوما ما که تغییری تو قیمت ها ندیدیم! و نخواهیم دید!
فرقی بین وزیر قبلی و جدید هم نیست اگه بخواد کاری هم بکنه دستش بسته هست
قانون داریم بالای 128 چی؟ نه چی؟ واسه خونه نمیدیم!
-------------
ضمنا تاپیک راجع به تاخیر و Ping هست که اگه سرعتمون 100 مگ هم بشه با وجود چنین fیلترینگی پینگ زیاد فرقی نمیکنه!

B H Z

کاربر سایت
Sep 27, 2005
3,980
نام
Behzad
این جا همه طرفدار وزیر ارتباطات هستند.

نخیر دوست من شما اخبار رو دنبال نمی کنید.

بلد نیست کامیپوتر روشنه کنه . اومده در مورد سرعت اینترنت داره صحبت می کنه.

alimami

کاربر سایت
Feb 13, 2008
3,028
نام
علی
این جا همه طرفدار وزیر ارتباطات هستند.

نخیر دوست من شما اخبار رو دنبال نمی کنید.

بلد نیست کامیپوتر روشنه کنه . اومده در مورد سرعت اینترنت داره صحبت می کنه.

برادر من این اخبار با منبع. تاریخش واسه چند روز پیشه.
ما طرفدار وزیر ارتباطات نیستیم. یه آقایی اومد فرمود که آخرین خبر ها اینه. ما هم گفتیم که داداش این نیست.
شما هم منبعی خبری چیزی داری بزار ما آگاه شیم.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوست عزیز من همه ی کارایی که گفته انجام دادم.فقظ پینگم از 246 اومد 460:d

واقعا ؟ :D
نگا از طریق cmd اون ای پی هایی که نوشته پینگ کن هر کدوم پینگش کمتر بود رو بزن تو تنظیماته مودم !!!:D
تو cmd بنویس مثلا
ping 192.168.2.1 -t
ای پی هایی که میزنی رو میتونی از اون جدول ها هم انتخاب کنی یکیش هست مقایسه کرده پینگارو چن تای اولش رو بزن ببین کدومشون دوام سرعت بیشتری دارن
مثلا به یه سرور وصل میشی
اولش زده 50 ms
اما بعد از 10 ثانیه میشه 800ms !:D
خبرم کن !:d

sas_l3oy

کاربر سایت
Mar 6, 2009
596
نام
محراب‌
برو عمو اینا همش حرفه
اولا تا وقتی قانون محدودیت 128 کیلوبیتی برای خانه ها هست کی میتونه 8 مگ بگیره؟
برای یه 512 پدر آدمو در میارن
دوما ما که تغییری تو قیمت ها ندیدیم! و نخواهیم دید!
فرقی بین وزیر قبلی و جدید هم نیست اگه بخواد کاری هم بکنه دستش بسته هست
قانون داریم بالای 128 چی؟ نه چی؟ واسه خونه نمیدیم!
-------------
ضمنا تاپیک راجع به تاخیر و Ping هست که اگه سرعتمون 100 مگ هم بشه با وجود چنین fیلترینگی پینگ زیاد فرقی نمیکنه!
حرف کجا بود عزیزه من الان سرویس ها ی خود مخابرات و سرویس ها شاتل و پارس آنلاین رو ببین
الان 128 مخابرات هر ماه 10 هزار تومان هست.پارس آنلاین اینجا 512 رو بدون محدودیت داره میده 39 هزار تومان.پینگ مخابرات هم من تست کردم تو بهترین حالت از یاهو 120 و تو بدترینش 520 بوده.فعلا که با سرعت خیلی کمی داره وضعش بهتر میشه.ما که بخیل نیستیم خودمون اینتنت پرسرعت میخواهیم.

FATAL1TY

کاربر سایت
Jun 30, 2007
342
نام
كتاب زياد بخوني مي فهمي
حرف کجا بود عزیزه من الان سرویس ها ی خود مخابرات و سرویس ها شاتل و پارس آنلاین رو ببین
الان 128 مخابرات هر ماه 10 هزار تومان هست.پارس آنلاین اینجا 512 رو بدون محدودیت داره میده 39 هزار تومان.پینگ مخابرات هم من تست کردم تو بهترین حالت از یاهو 120 و تو بدترینش 520 بوده.فعلا که با سرعت خیلی کمی داره وضعش بهتر میشه.ما که بخیل نیستیم خودمون اینتنت پرسرعت میخواهیم.
پارس آنلاین کجا ؟ آهان هرجا every where :D
کیفیت 128 مخابرات که والا رفیقم داره هر روز میناله از دستش ، با اون پشتیبانیش
همین الان هم داتک 512 رو داره میده 150

آخرین ویرایش:

.Nicolas.

کاربر سایت
May 8, 2010
1,445
نام
Sina
واقعا ؟ :D
نگا از طریق cmd اون ای پی هایی که نوشته پینگ کن هر کدوم پینگش کمتر بود رو بزن تو تنظیماته مودم !!!:D
تو cmd بنویس مثلا
ping 192.168.2.1 -t
ای پی هایی که میزنی رو میتونی از اون جدول ها هم انتخاب کنی یکیش هست مقایسه کرده پینگارو چن تای اولش رو بزن ببین کدومشون دوام سرعت بیشتری دارن
مثلا به یه سرور وصل میشی
اولش زده 50 ms
اما بعد از 10 ثانیه میشه 800ms !:D
خبرم کن !:d
دوست عزیز من خنگ شما بگو چه جوری وارد کنم؟:d
v0gjeb8mktqvgtuzfhq.jpg

MORT3ZA

کاربر سایت
Apr 30, 2010
1,039
نام
مرتضی
بچه ها به نظر من صحبت های آقای بردیا از تمام حرف های دیگه بهتره و واقعا ما رو به جواب میرسونه..
ولی یک چیز جالب!
هیچکسسسسسسسسس حرف قیمت اتمی اینترنت رو نگفت!
مننننننننننن به کی بگم اینترنت 128 تو ایران ماهی 14 هزارتومنه؟ مردم تو مصر برای 10 مگ 7 هزار تونم میدن! یعنی اگه تو مصر بخوان اینترنت 128 به مردم بدن باید چیزی بین 200 تا 500 تومن ماهانه از مردم بگیرنننننننننننننننننننن!:((:((:((:((

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
دوست عزیز من خنگ شما بگو چه جوری وارد کنم؟:d
v0gjeb8mktqvgtuzfhq.jpg
رفیق شما همون 3 تا رو تو مودم وارد کن !
بعد باید setting رو apply کنی و بعد باید یه بار reboot شه البته از داخل تنظیمات !
میشه اسم مودمتونو بگین ؟
دور از جون شما کجا خنگی ؟من خنگم! :D
باید تو مودم یه جایی به اسم dns بری !
ماله من تو advasnced setting هست
شاید ماله شم تو wan باشه !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر