مقایسه xboxlive با psn !!!

rsoft

کاربر سایت
Sep 14, 2007
1,008
نام
reza
فعلا XboxLive از PSN جلو هست اما با اومدن Home ديگه فكر نكنم مايكروسافت حرفي براي گفتن داشته باشه.
هيچ كس چرا به اين قابليت Home اشاره نكرد؟؟در Home شما ميتونيد از بازي هاي دوستانتون استفاده كنيد(البته با اجازه)و ديگه نيازي نيست كه برين 50 هزار تومن پول بازي بدين.در اين بخش شما به دوستتون ميگين كه وقتي داره مياد خونه ي شما با خودش MGS4 رو هم بياره كه بعد ميتونين بازي رو بريزين رو هارد دستگاه.
شايد بخاطر همين قابليت رفتم و PS3 هم خريدم.

.phoenix.

کاربر سایت
Jul 15, 2008
59
والا بلا تو این دو صفحه قبل تک تک پست های شماهارو خودندم
صفحه اول هنوز کسی از psn خبری نداشت
صفحه دوم مقایسه ها شروع شد
حرف آخر xbox live
1 - سروراش شلوغ تر 2 - کار با لایو به مراتب راحت تر 3 - Marketplace ش خوشگل تر
نتیجه
دوتا مورد آخر به نظر من قابل قبول نیست و تنها برتریش سرور شلوغشه
کسی دلیل دیگه ای داره؟
خوبی Psn
Ps3 کپی خور شه کاربر هاشو بن نمی کنه
یک خوبی داره پولی نیست. یعنی Sony point نمی خواد. اینش خوبه.
اومدن Home ديگه فكر نكنم مايكروسافت حرفي براي گفتن داشته باشه.
این سه تا نقل قول بالا از سه تا از کاربرهایی بود که به xbox live رای داده بودن

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
این سه تا نقل قول بالا از سه تا از کاربرهایی بود که به xbox live رای داده بودن
البته بستگی داره که این کسایی که رای دادن چقدر اصلا اطلاع داشته باشن خودشون در مورد این دوتا سرویس. چون 95% رای های اینجا مربوط به علاقه هست نه بهتر بودن.

همین پست بالایی که آقای rsoft زده اصلا معلوم نیست این قابلیت home رو از کجا اورده (تخیلات اینروزا بیداد می کنه) چون اصلا همچین چیزی وجود نداره که شما از طریق home بخوای بازی ای که نداری رو بازی کنی و پول براش ندی.
بنابراین نظر همچین کسی در مورد بهتر بودن کدوم سرویس اصلا ارزشی نداره.

یا مثلا:
Ps3 کپی خور شه کاربر هاشو بن نمی کنه
یکی نیست بگه شما توی sony کار می کنی که اطلاع داری؟ توی ps2 هم سونی متخلفین رو در آنلاین بن می کرد!

Marketplace ش خوشگل تر
کسی که اینو می نویسه یعنی دقیقا شامل آدمایی می شه که می گن طرف عقلش به چششه. اصلا زیبایی نسبی اینجا مطرح نیست چون psstore هم زیبایی خودشو داره. مهم اینکه چی تو این marketplace عرضه می شه که از این نظر کاملا برتر هست live market place نسبت به psstore.

یک خوبی داره پولی نیست. یعنی Sony point نمی خواد. اینش خوبه.
ایشون هنوز فرق MSPoint با اکانت GOLD رو نمی دونه پس مشخصه که چقدر می تونه کمک کنه در نشون دادن اینکه کدوم سرویس بهتره.

دوتا مورد آخر به نظر من قابل قبول نیست و تنها برتریش سرور شلوغشه
مثلا خود شما با این جمله مطمئنم اصلا با محیط live کار نکردی. تنها برتری psn مجانی بودنش هست که تازه اونم وقتی امکاناتش با live مقایسه می شه دقیق باز متوجه می شه آدم که بی دلیل هم پول نمی گیره مایکروسافت.

البته که کلا تا آنلاین کار و علاقه به بازی های multiplayer نداشته نباشین ممکنه خیلی از این تفاوت ها رو متوجه نشین.

حرف آخر اینکه در این جور تاپیک ها فقط سلیقه و علاقه افراد مشخص می شه نه اینکه کدوم گزینه بهتر و کارامد تره.

.phoenix.

کاربر سایت
Jul 15, 2008
59
همین پست بالایی که آقای rsoft زده اصلا معلوم نیست این قابلیت home رو از کجا اورده (تخیلات اینروزا بیداد می کنه) چون اصلا همچین چیزی وجود نداره که شما از طریق home بخوای بازی ای که نداری رو بازی کنی و پول براش ندی.
بنابراین نظر همچین کسی در مورد بهتر بودن کدوم سرویس اصلا ارزشی نداره.
آقا نمیدونم شاید شما درست بگید ولی من تو مجله بازی رایانه همچین چیزی خوندم یعنی مجله بازی رایانه هم خالی بسته!!!!
Old snake که یکی از اعضای قدیمی این سایت گفت پاییز Home میاد
شما تاحالا در مورد قابلیت سیستم Home تو اینترنت گشتی؟:eek:

Lich King

Administrator
Sep 22, 2005
5,901
نام
اشکان
شما تاحالا در مورد قابلیت سیستم Home تو اینترنت گشتی؟:eek:
شما که گشتی لینکی که همچین چیزی نوشته رو لطف کن بزار اینجا ما هم بخونیم.

همچین چیزی وجود نداره که شما بازی blu-ray رو بزاری و دوستت بازی کنه از روی سیستم خودش. وقتی شما به خونه دوستت دعوت بشی می تونی آهنگ ها و فیلم هایی که روی سیستم دوستت هست رو در صورت اجازه اون پخش کنی و همچنین می تونین یسری بازی های virtual که در همان محیط home هستن رو با هم بازی کنین ولی اگر دوست شما، شما رو دعوت کنه به یک بازی آنلاین باید هر دو طرف دیسک اون بازی رو داشته باشین.

Hesam_1994

کاربر سایت
Jun 9, 2008
1,459
نام
حسام
به نظر من Play Station Network اصلا به پای XBOX LIVE نمیرسه.حالا چه با وجود Home یا بدون وجود اون.
مایکروسافت در زمینه شبکه سرمایه گذاری زیادی کرد و باید بخاطر خدماتش که خیلی بهتر از PSN هست پول بگیره.

M4

کاربر سایت
Apr 18, 2008
408
نام
Unknown
ازتون خواهش میکنم کسی که اطلعاتی نداره این جا پست نده!
یکی کورکورانه میگه xl بهتره یکی با یک دلیل مسخره و مزخرف میگه psn بهتره!!!

King-x360

کاربر سایت
Dec 15, 2006
517
نام
بهزاد
Home یک طرح انقلابی از طرف سونی هست و XBL با تمام قابلیت هاش نمیتونه با HOME رقابت کنه
HOME=زندگی مجازی
از SIMS هم خیلی پیشرفته تره که شما اونو با SIMS مقایسه میکنید.

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
اون تاپيك قفل شد حالا نوبت اين يكيه!! اين تاپيك ها نه تا حالا به درد كسي خورده نه چيزي رو مشخص كرده و جالب اينه كه چقدر هم كه صفحاتشون بيشتر ميشه وضعيتشون وخيم تر ميشه!!
PSN و XL هر دو جزو بهترين شبكه ها هستند و مزاياي مختص به خودشونو دارن!
پ .ن :ايا واقعا ممكنه يه روز اين تعصب و سليقه خودمون رو اينقدر به رخ هم نكشيم؟:clover:

آخرین ویرایش:

old_snake

کاربر سایت
Jan 18, 2007
3,509
نام
alireza
تو این سایت هر تاپیک اینجوریی که باز میشه، طرف اصلاً نگاه نمیکنه که چیه تاپیک ! فقط میگه کنسول مورد علاقش بهترِ !
چیزی که مسلم هست و همه جا هم قبولش دارن، اینه که XBL خیلی خیلی بهتر از PSN هست و من با این که مدت کمی XBL بازی کردم، 100% قبولش دارم ... البته PSN هم با آپدیت 2.4ـی که داد خیلی بهتر شد ( سیستم Messaging و اینا ) ولی هنوز هم اشکلات خیلی زیادی داره ...
Home باید بیاد ببینیم چجوریه ...
یک نکته ی جالبی هم که هست اینه که همه 2 تا کنسول رو دارن ! :D ( که با هم مقایسه کنن ! )

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
لایو بهتره.... خیلی بهتره.... ولی psn از لایو بهتره!

اونوقت یه سوال : لایو از چی خیلی بهتره؟! بعد چرا PSN از لایو بهتره؟!

ببینید ، من نمی دونم چرا راجع به این مسئله بحث می کنید! چیزی که این وسط تعیین کننده است ، حرف و من و شما نیست! واقعیت میگه که PSN حالا حالاها مونده تا به XBox Live برسه! مدرک می خواین؟! باشه. مثلا همین HOME که دوستان اشاره می کنن! اصلا چرا Sony باید خودش رو تو زحمت بندازه؟! اگر PSN برتر بود که سونی نمیومد هم بودجه خودش رو تلف کنه هم ما ها رو اینهمه مدت معطل کنه که آقا من می خوام یه Platform جدید آنلاین عرضه کنم! حالا فرض کنیم عرضه هم شد. چه تفاوتی ایجاد می کنه! همون هایی که الآن دارن بازی می کنن میرن یه Profile در Home برای خودشون درست می کنن! اگر هم افرادی که هنوز تجربه آنلاین شدن باکنسولشون رو ندارن جذب این سیستم بشن! دلیل نمیشه که بیان و بازی هم بکنن! اگر بخوان بازی کنن اصلا نیازی به HOME نیست! بدون HOME دردسرشون هم کمتره. اگر هم صرفا قصدشون افزایش کاریران شبکه باشه ، باز راه غلطی رو در پیش گرفتن! فکر نمی کنم افرادی که حاضر باشن وقت خودشون رو با گشت و گذار یک دنیای مجازی تلف کنن ، زیاد باشه! خیلی بخوایم خوش بین باشیم در
سال اول رونق داشته باشه ، ولی تا کی می خواد ادامه پیدا کنه؟! کسی که میره یک کنسول 400 دلاری می خره ، قاعدتا قصدش چیز دیگری است و و بهتر این بود که سونی این سرمایه گذاری رو در جای دیگری می کرد و هر سال بازی هاش رو یک سال عقب نمینداخت. اینطوری خیلی بهتر می تونست کاربراش رو بیشتر کنه.

در مورد لایو هم اگر بخوایم برتریش رو فقط در شلوغ بودن سروراش در نظر بگیریم ، همین مورد کاملا برای از راه بدر کردن PSN کافیه! و تلاش سونی دقیقا برای دست یافتن به همین موضوع است!

در آخر بنظر من بهتره که بحث تموم بشه! چون هرکی میاد نظر خودش رو میگه ، درحالی که اکثریت تا حالا با هیچکدوم از این دو سیستم اصلا کار نکردن. و نظرات هیچ پایه علمی - تحلیلی درسته نداره.

ویرایش : البته من فکر کنم دوستان هدف تاپیک رو اشتباه متوجه شدن. جناب TRUTH که تاپیک رو باز کردن می خواستن راجع به محیط PSN اطلاعات کسب کنن! نه اینکه بگین کدوم بدتره ، کدوم بهتره! پس دوستانی که تا حالا با PSN کارکردن بهتره که تجربیات خودشون به ما هم منتقل کنن.

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر