S.T.A.L.K.E.R :Shadow of Chernobyl | PC

سلام نميدونم چرا كسي از اين بازي حرف نميرنه يعني واقا اين بازي رو نميشناسيد !؟ خيلي عجيبه !

اين بازي يكي از بهترين بازي هاي سبك Sci-Fi First-Person Shooter است (كه لازم به توضيح نيست) كه تا الان در تاريخه اين سبك نظير نداشته , البته ناگفته نماند اين بازي از سبك پرطرفداره RPG هم بهره ميبره يني ميشه دو سبك !!! واقا جاي تعجب داره.استالكر كه از كمپاني THQ منتشر ميشه از سال 2001 شروع به ساخت شده (تقريبا ميشه 5 سال) كه در نمايشگاه E3 2005 هم از طرف developed اين بازي يعني شركت GSC GameWorld اعلام شد كه با رودست زدن به بازيه half life 2 اين بازي رو به ارمغان در بيارن.ولي جاي تاسف داره كه بگم اين بازي بار ها و بار ها به تاخير افتاده به دليل تغيير يافتن نسخه DirectX 9 آن كه به 10 منتقل يافت.اين بازي كه قرار بود در فوريه 2006 به بازار عرضه بشه به اكتبر 2006 تغيير يافت ولي اين خبر هنوز قطعي نشده چون در هيچ سايت معتبري به طور رسمي اعلام نشده.

از محتويات بازي :

داستان اين بازي از واقعيت گرفته شده , از اينجا شروع ميشه كه: نزديك به 25 سال شهري بنام چرنوبيل كه در اكراين (روسيه) واقع هست يك نيروگاه اتمي وجود داشته كه در زير زمين واقع بوده.در سال 1985 اين نيروگاه به دليل ناامن بودن و مشكلاتي كه داشته منفجر ميشه و به دليل پخش مواد راديو اكتيو كه در شهر پخش ميشه به تعداد 30 ميليون نفر از افراد به گونه هاي مختلف از بين ميرن و در حال حاضر راديو اكتيو هنوز در 100 كيلومتري اون شهر وجود داره كه حتي نميشه نزديك اون شهر شد ! كه در كل يك شهر مطروكه ميمونه.

گيم پلي اين بازي در كل به سبك ترسناك ميباشد و از عمق صحنه ي بسيار بالايي برخوردار هست ميتونم بگم به اندازه يك شهر كه ميتونيد از تماميه امكانات اون شهر بهره ببريد از جمله : تماميه خيابانها_بيابانها_ساختمانها_خانه ها_پارك ها_حتي كوها و تپه ها_كه ميتونيد با استفاده از ماشين تماميه اون شهر رو گشت بزنيد ! عمق صحنه اين بازي اينقدر زياده كه فكر كنم يك شهر كامل رو توي اين بازي طراحي كردن.

از لحاظ موزيك اين بازي خيلي روش كار شده به سبك موسيقي هاي تاريك و ترسناك كه يك نمونه از اون رو ميتونيد توي official site اين بازي بشنويد www.stalker-game.com (حتما بريد توي سايتش).

گرافيك اين بازي فوق الاده عجيب هست به گفته THQ بعد از موتور گرافيكه قدرتمنده Unreal 3 , موتوره استالكر يعني x-ray engine رو ميتوان قويترين موتوره جهان شناخت ! جالب اينجاست كه اين موتور گرافيكي از كارايي بخصوصي برخوردار هست از جمله : روز و شب شدن اتوماتيك در بازي ! كه يكي از دلايل واقعي بودن اين بازي همين هست كه دقيقا مثل ساعات شبانه روز جلو ميره ! (سعي كنيد حتما تريلر هاي اين بازي رو ببينيد.)

علاقه مندان در اين بازي با 16 نمونه صلاح پيشرفته آشنا ميشوند كه 5 نمونه ي آن از دوربين دار و تك تير زن برخوردار هست ! كه بنده صلاح دونستم اين عكسها رو براي دوستان بزارم :

hrjybb.jpg
AKM Assault Rifle

hrjybp.jpg
AS (Val)

hrjyow.jpg
Fabrique Nationale Herstal FN2000

hrjyp4.jpg
Groza OC-14

hrjyqd.jpg
LM-300ML Assault Rifle

hrjz28.jpg
PMM (PM Makarov, Pistolet Makarova)

hrjz9k.jpg
SVD

hrk0wj.jpg
SVU Sniper Rifle (Snayperskaya Vintovka Ukorochennaya)

hrjzb4.jpg
TOZ-34 Shotgun

hrk12x.jpg
VSS

hrk4ly.jpg
RG-6

hrk4md.jpg
RPG-7

اينم يك نمونه عكس از جزييات گرافيك اين بازي (تعجب نكنيد !) :

Last edited by a moderator:

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
پچ را که نصب کردم یه مقدار دیر تر سیستمم خاموش میشه
مخصوصا وقتی که مقدار Virtual Memory را زیاد کردم
ولی اتفاق عجیب که افتاد اینه که یه بار قبل از اینکه برم توی بازی توی قسمت منوی اصلی دستگاه خاموش شد !!!
دیگه موندم چی کار کنم
راستی مشکلی که این بازی داشت این بود که بچه ها میگفت از بازی میاد بیرون در حالی که برای من سیستم خاموش میشه ؟

!AtMoSpHeRe

کاربر سایت
Nov 19, 2005
2,424
سلام

درایور جدید کارتهای nVidia سری 6,7,8 اومده که البته مخصوص Stalker بهینه سازی شده.

مطعمنا اگه Patch 1.4 بازی همراه با این درایور روی سیستمتون نصب بشه دیگه قاعدتا کوچکترین مشکلی نباید با این بازی داشته باشین.

لینک آخرین پچ و کرک که در صفحه قبل وجود داره...
اینم لینک درایور جدید ورژن 163.44 البته حجم یه خورده بالایی حدود 67 مگ :
http://de.download.nvidia.com/Windows/163.44/163.44_forceware_winxp_32bit_international_beta.exe
اگه این درایور رو هم نصب کنین ضرر نکردین مطمعنا تاثیرش رو هم میبینین چیزی که اعلام شده اینه که این درایور حدود 48% پرفورمنس داره تو این بازی! (یعنی تقریبا مخصوص استالکر زده شده این درایور)
پچ را که نصب کردم یه مقدار دیر تر سیستمم خاموش میشهمخصوصا وقتی که مقدار Virtual Memory را زیاد کردمولی اتفاق عجیب که افتاد اینه که یه بار قبل از اینکه برم توی بازی توی قسمت منوی اصلی دستگاه خاموش شد !!!دیگه موندم چی کار کنمراستی مشکلی که این بازی داشت این بود که بچه ها میگفت از بازی میاد بیرون در حالی که برای من سیستم خاموش میشه ؟
احسان جان بهتره پچ های قبلی رو هم نصب کنی بعد 1.4 بریزی اینجور فکر کنم کامل تر مشکلت برطرف میشه.
البته چیزی که مطمعن هستم اینه که ریست شدن سیستمت ربطی به پچ بازی نداره یعنی تاثیری نداره...احتمال داره درایور کارتت قدیمی باشه اگه ورژنش رو بگی بد نیست چون خودمم خیلی تو این بازی با درایور مشکل داشتم.
بهر حال اگه اون دو مورد کاری رو که بالا گفتم انجام بدی مشکلت برطرف میشه (به احتمال زیاد).

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
من اشتباها گفتم سیستمم ریست میشه در صورتی که خاموش میشه و تا از برق در نیارم دوباره روشن نمیشه
در مورد ورژن درایور هم 84.25 هستش

Skychaser

The Betrayer
مدیر انجمن
Apr 15, 2006
5,269
نام
جواد محسنی
درایور جدید کارتهای nVidia سری 6,7,8 اومده که البته مخصوص Stalker بهینه سازی شده.
همه جا گفتن این درایور مخصوص bioshock تهیه شده و هنوز بتا هست.!!! دیگه من استالکر رو نمیدونم....
من اشتباها گفتم سیستمم ریست میشه در صورتی که خاموش میشه و تا از برق در نیارم دوباره روشن نمیشه
شما مطمئنی پاورت مشکل نداره؟؟!! منم حدود 1 ماه پیش سیستمم اینجوری شد... یعنی دقیقا 50 دقیقه تا 1 ساعت که میشد سیستم خود به خود خاموش میشد...

{ehsan}

کاربر سایت
Nov 29, 2005
2,177
نام
ehsan
zمشکلم فکر کنم حل شد
در واقع عاملش گرمای زیاد Cpu بود که باعث میشد سیستم خاموش بشه
حالا دره کیس را باز گذاشتم نزدیک به 1 ساعت بازی کردم دیگه خاموش نشد

آخرین ویرایش:

arthes

کاربر سایت
Jul 8, 2006
330
سلام آقا یکی به منم کمک کنه . موقع نصب پچ یه ارور بهم میده که فایل اجرایی بازیت اصل نیست . این طور که من از حرفهای شما فهمیدم واسه نصب پچ نباید بازی کرک شده باشه .
مشکل من اینه که دی وی دی من موقع نصب بازی خود به خود بازیو کرک می کنه و باعث میشه نتونم پچ رو نصب کنم .
لطفا یکی یه لینک از فایل اصلی بازی بده تا منم بتونم پچو نصب کنم . اگرم یکی برام آپلود کرد یه جوری از خجالتش درمیام .
کمممممممممممممممممک

mokhtar

کاربر سایت
May 19, 2006
533
نام
mokhtar
سلام آقا یکی به منم کمک کنه . موقع نصب پچ یه ارور بهم میده که فایل اجرایی بازیت اصل نیست . این طور که من از حرفهای شما فهمیدم واسه نصب پچ نباید بازی کرک شده باشه .
مشکل من اینه که دی وی دی من موقع نصب بازی خود به خود بازیو کرک می کنه و باعث میشه نتونم پچ رو نصب کنم .
لطفا یکی یه لینک از فایل اصلی بازی بده تا منم بتونم پچو نصب کنم . اگرم یکی برام آپلود کرد یه جوری از خجالتش درمیام .
کمممممممممممممممممک

این شاید کارتو راه بندازه

کپی کن رزی فایل اصلی

http://m0001.gamecopyworld.com/games/pc_stalker_shadow_of_chernobyl.shtml#S.T.A.L.K.E.R. v1.0 [MULTI4] No-DVD/Fixed EXE 1

http://dl.gamecopyworld.com/?d=2007&f=htd-slkp!rar

http://d10.gamecopyworld.com/?d=2007&f=vty-ssoc!rar

اگه از اینجا نشد

برو تو این لینک فایل fix را دانلود کن حجمش 600 یا 700 کیلو بایت هست

آخرین ویرایش:

arthes

کاربر سایت
Jul 8, 2006
330
آقا مرسی که لااقل تو پسته رو خوندی ولی مشکلم حل نشد .
من فایل اصلی رو لازم دارم . این لینکا همه کرک بودند . من قایل اصلی و اورجینال بازی رو میخوام تا پچ ها نصب بشن .
یکی کمک کنه لطفا .

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
سلام دوستان نميدونم باورتون ميشه يا نه ولي من به دلايلي اين بازي رو موقع رليز نتونستم بازي كنم وحدود يه هفته پيش شروع كردم به بازي و امروز تمومش كردم حالا سوالم :

بازي چندتا پايان داره ؟؟؟؟؟

واقعا بازي تروتميزي هست اما جاي كار بيشتر هم داشت كه ميتونست بازي رو فوق العاده كنه

Carbon

کاربر سایت
Aug 9, 2006
782
نام
مجتبی
6 تا ............:eek:
چجوري باس پايان ها رو ديد بسته به روند بازي داره ؟
پايان من اين جوري بود اخر كار رسيد به همون گوي آبي بود اسمشو نميدونم اما بعد يه فيلم بخش ميشه يارو همينطور داره نزديكش ميشه كه زمين لرزه مياد همه تگه آهن ها ميريزه به سكه هاي طلا تبديل ميشه بعد يارو هول ميشه سقف مياد رو سرش:biggrin1: ببخشيد بد تعريف كردم
هر كي پايان غير اين ديده بياد بگه ....
جواد تو كدومو ديدي؟؟:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر