Puzzle Dimension - PC

Developer: Doctor Entertainment
Genre: Puzzle
platform: PC
Release date: Jun 21, 2010
31 خرداد

logoBIGflat.png

03.jpg

free-puzzle-dimension-hd-desktop-wallpaper.jpg

puzzle_dimension-1269418.jpg

puzzledimension.jpg

بُعد پازل
===============
تمرین مغز در دنیای 3 بعدی. توانایی تجسم فضایی خود را بیشتر کنید و یاد بگیرید که چگونه می توان در پازلهای سه بعدی پیچیده , حرکت نمود.

هدف اصلی در این بازی , چمع آوری تمامی گلهای آفتاب گردان موجود در هر مرحله است ولی قضیه به این سادگی ها هم نیست و شما باید با بالا و پایین رفتن و حرکات مشابه که بر نیروی جاذبه استوار هستند , توپ را به گردش درآورید.

نحوه ی پیشرفت شما در بازی , بر روی صداها و جلوه های تصویری بازی تاثیر می گذارند. برای مثال در بازی شاهد تکه تکه شدن اجسام به آبشاری از پیکسلها خواهیم بود . یکی از موارد جالب در ابن بازی , وجود ترکیبی از موزیکهای شفاف و آهنگهای قدیمی 8 بیتی است.

عناصر کلاسیک و مفرح و پازلگونه از قبیل موانع یخ , آتش و ماسه و مواردی از قبیل بلاکهای نامرئی و قابل شکستن , تله پورتها , دکمه ها و میله ها , جزو جدایی ناپذیر این بازی هستند.

نکاتی از بازی :
---------------------
100 پازل منحصربفرد
امکان مقایسه ی امتیازات با دیگران
ساخت بازی با موتور Traktor
پشتیبانی از PhysX

پ.ن : ابن بازی بسیار شبیه بازی محبوب Ballance هستش

تصاویر و تریلر :
Media | www.puzzledimension.com
http://www.gamespot.com/pc/puzzle/puzzledimension/images.html

وبسایت رسمی :
About | www.puzzledimension.com

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
این ارور برای چیه:
dj2icf4kfigif8cd8dev.jpg

این ارور رو جستجو کردم و توی سایت Steam می گفتند که با آپدیت بازی , این مشکل رو حل کردند (که فقط برای نسخه ی اصل هستش)
توی یه سایت دیگه هم یک نفر همین مشکل رو داشت که با پاک کردن و نصب دوباره ی بازی مشکلش حل شد
آخرین راه حل هم اینکه همون نسخه ی rip شده رو که من لینکشو گذاشتم امتحان کنی

Rey Mysterio_619

کاربر سایت
Mar 8, 2008
2,493
نام
Arman

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
امتیازات درخشان بازی ادامه داره :

Gamezebo.com 4/5
Gamer.nl 8/10
About.com 4.5/5
Everyeye.it 8.8/10

من 70 مرحله از 100 مرحله رو تموم کردم.
پس از اتمام کامل بازی , سعی می کنم یک نقد کوتاه برای بازی بنویسم.

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
خب بالاخره تمام 100 مرحله ی بازی رو به اتمام رسوندم و این هم نقد کوتاهی از بازی :
=================================================================

شاید تا بحال در بازیهای بسیاری کنترل یک توپ را به شما سپرده باشند تا با عبور از موانع مختلف , آنرا به خط پایان برسانید. ولی در این بازی کار به این سادگی ها هم نیست.

در هر مرحله پس از جمع آوری تمام گلهای آفتابگردان , دروازه ی پورتال مانند آن , باز شده و با عبور از آن , مرحله به اتمام می رسد ولی برای رسیدن به این هدف , سازندگان خلاق این بازی , موانع زیرکانه و نو آورانه ای در بازی گنجانده اند تا کار را برای شما سخت بکنند! موانع موجود در بازی بر پایه ی خانه های مربع شکل بوجود آمده اند و هر مربعی با توجه به ظاهرش از ویژگی های منحصربفردی برحوردار است:

مربع معمولی که کاملا معمولیست
مربع تیغ دار و مربع فعال شونده که هردو به وسیله ی مربعهای کلیدی , فعال و یا غیر فعال می شوند
مربعهای آتشی و مربعهای خراب شونده که امکان عبور از روی آنها تنها برای یکبار میسر است
مربعهای شیشه ای که بر حسب زاویه ی دید می توانند بصورت نامرئی هم در بیایند
مربع یخی که مثل همیشه باعث لیز خوردن میشود
مربع شنی که تنها با پرشهای دوگانه می توان از آنها عبور کرد
مربع فنری که امکان پرشی بلندتر را میسر می سازد

همانطور که می بینید تنوع نسبتا زیاد و تفاوتهای موجود در مربعهای بازی , یک گیم پلی بینظیر و صد البته دشوار را بوجود آورده است که هر بازیبازی را به تفکر وا می دارد. تفکری که باعث می شود بارها یک مرحله را متوقف نموده و با جابجایی دوربین و محاسبه ی راههای احتمالی , یک بازی بسیار درگیرانه و گاها سخت را پیش روی خود ببینید. سختی مراحل از مراحل ابتدایی شروع شده و در مراحل انتهایی به اوج خود می رسد. البته این روند صعودی , همیشه یکسان نیست و گاها مراحلی ساده را می توان در بین مراحل انتهایی مشاهده کرد و بالعکس.

گرافیک بازی بسیار زیبا و بیشتر از حد انتظار برای یک بازی دانلودی است و جلوه های تصویری مانند پیکسلی بودن مربع ها نیز بر زیبایی آن افزوده است. در بازی چهار پوسته ی متفاوت برای انتخاب وجود دارند که با پیشرفت در مراحل آزاد می شوند و استفاده از آنها بازی را از یکنواختی دور میکند.

موسیقی بازی حالتی قدیمی و رترو گونه دارد و آدمی را بیاد موسیقی کنسولهای بازی سالهای دور می اندازد.

خلاقیت بسیار زیبای سازندگان این بازی , منجر به خلق اثری زیبا و بیادماندنی شده و تنوع مناسب و سختی نسبتا بالای بازی , آنرا در لیست هر PC Gamer عاشق بازیهای متفکرانه , قرار میدهد.

گیم پلی : 9.5
گرافیک : 9
صدا و موسیقی : 8
جذابیت : 10
---------------------
امتیاز کل : 9.1

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
بعد از 6 سال چشمم دوباره به این بازی فکری زیبا خورد. بدون شک یکی از بهترین بازیهای فکری ای هستش تابحال تجربه کردم.
گفتم تاپیکو دوباره بالا بیارم شاید از گیمرهای جدید, کسی باشه که به یه بازی فکری ناب علاقه داشته باشه.

Puzzle Dimension RIP-Unleashed | 193.05 MB

puzzle_dimension_by_alexcpu-d8hcqcv.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر