راهنمایی در خرید محصولات اپل iPhone - iPod - iPad - MAC - MacBook

Hodor

کاربر سایت
Sep 26, 2005
10,109
نام
محمد رضا
من میخوام برای نانو یه کیف بگیرم! از کجا میشه گیر آورد؟ البته منظورم اصلشه وگرنه از این قلابیا که همه جا ریخته

*Psycho*

کاربر سایت
Feb 26, 2009
263
ببخشید ما الان یکی از اقوام قراره یه دو هفته ای بره کانادا و برگرده !
حالا من اگه ازش بخوام یه iPhone 4 لاک بیاره، میتونه از اونجا خارج کنه ؟ منظورم اینه که اون ماهی 30 دلار وهزینه های دیگه اش چی میشه ؟ چون که تبعه اونجا نیس که !
بعد تو ایران برای آنلاک کردن و جیلبریک کردن همین آیفون چقدر هزینه داره ؟ (چون که هنوز نیومده و شما هم از هزینه هاش خبر ندارین احتمالاً، منظورم بر اساس هزینه های 3gs هست. :d )
راستی خودتون اول این تاپیک گفتید که خرید محصولا اپل از اونور بهتره! واسه همین پرسیدم! :d

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
من میخوام برای نانو یه کیف بگیرم! از کجا میشه گیر آورد؟ البته منظورم اصلشه وگرنه از این قلابیا که همه جا ریخته

چه مدل کیفی رو میخوای عزیز ؟
همونطور که خودت میدونی همه جور کیف قلابی برای آیپاد موجوده ، باید خیلی مواظب باشی که بهت قلاب نکنن !‌
اما جایی که من بیشتر محصولات و لوازم جانبی اپل رو دیدم پاساژ پایتخت واقع در میرداماد تهران هست.

مدلهای تائید شده اپل و قیمتهاشون رو با این صفحه چک کن :
http://store.apple.com/us/browse/home/shop_ipod/ipod_accessories/cases

در ضمن اگه میتونی از خارج ایران تهیه کن.

ببخشید ما الان یکی از اقوام قراره یه دو هفته ای بره کانادا و برگرده !
حالا من اگه ازش بخوام یه iPhone 4 لاک بیاره، میتونه از اونجا خارج کنه ؟ منظورم اینه که اون ماهی 30 دلار وهزینه های دیگه اش چی میشه ؟ چون که تبعه اونجا نیس که !
بعد تو ایران برای آنلاک کردن و جیلبریک کردن همین آیفون چقدر هزینه داره ؟ (چون که هنوز نیومده و شما هم از هزینه هاش خبر ندارین احتمالاً، منظورم بر اساس هزینه های 3gs هست. )
راستی خودتون اول این تاپیک گفتید که خرید محصولا اپل از اونور بهتره! واسه همین پرسیدم!

قیمت iphone 3gs به صورت lock شده ولی بدون قرار داد با جایی هست؟

خوب از اونجایی که خیلی این قضیه قیمت آیفون و شرایطش طولانی شده و ابهامات زیادی به وجود اومده تصمیم گرفتم یک سری توضیحات کامل در این ضمینه بدم که تا اونجا که در توان دارم سوالات خیلیها رو پاسخ بدم :

کمپانی APPLE هر ساله آیفون جدید رو در کنفرانسی به نام WWDC (در آمریکا) معرفی میکنه.
فروش آیفون معمولا به دو صورت شکل میگیره : ۱-لاک و منحصرا برای یک اپراتور ۲-آنلاک و عمومی

۱-لاک و منحصرا برای یک اپراتور

وقتی حرف از نوع فروش آیفون با قیمت فوق العاده ۱۹۹دلار در کنفرانس میشه خیلیها خودشون سریع قاتی ماجرا میکنند و پیش خودشون فکر میکنن که به به بزودی صاحب آیفون میشن اونم با قمیت تقریبا ۲۰۰هزار تومان ! :eek:
اما زهی خیال باطل ! :p (منم اوایل همین فکر رو میکردم :cheesygri )
دوستان وقتی تو کنفرانسی تو آمریکا اونم با واحد پول آمریکا (دلار) و اپراطور آمریکا (AT&T) این قمیت اعلام میشه پس طبیعتا فقط مخصوص مشترکین آمرکاییی هست و بس !
خوب حتما الان پیش خودتون میگید خوش به حال آمریکاییها ! :(( نه دوستان دیگه اینجوریا هم نیست که طرف بره ۱۹۹دلار بده یه آیفون خوشگل بذاره جیبش ! ;)
اون فرد آمریکایی باید با AT&T یک قرارداد تو مایه های ترکمنچای خودمون :laughing: (به شوخی) ببنده به شرح زیر:
(عکس از صفحه سایت AT&T که خودم گرفتم)

Buy%20iPhone%20Screen%20Shot.png

همونطور که میبینید اون مشترک محترم آمریکایی باید ماهانه کلی دلار پیاده بشه. :cheesygri

این هم عکسی کمی قدیمیتر برای اروپاییهای عزیز :

Apple%20Price.jpg

خوب همونطور که مشاهده کردید برای خریدن یک آیفون علاوه بر ۱۹۹دلار باید خیلی هزینه های دیگه هم بشه.
اما یک سوال : خیلی از دوستان (مانند پست بالا) نظرشون بر اینه که چه کاریه آدم میره آمریکا یه آیفون میگیره ۱۹۹دلار بعدشم پیچ میزنه به هیکل اپل و عمو استیو :cheesygri اما باز زهی خیال باطل ! دوستان تا اونجا که من اطلاع دارم FBI ملعون اینجا حکم باقالی ندارد ! (و بعضا چوبی در نواحی حساس بدن گمارده میشود)

پس چه میشود که بعضیها گوشی لاک فکتوری در ایران به دست میگیرند ؟ خوب دوستان عزیز زمانی که شما قراردادی رو با AT&T میبندید (پلان انتخاب میکنید)‌ ، برای فسخ قرارداد مبلغی در حدود ۴۰۰دلار از شما گرفته میشود و اینجوری میشه که شما میمونی و یک آیفون لاک که به لطف هکران عزیز با نرم افزارهای آنلاک کننده این گوشی شما از یک آیفون لاک در ایران استفاده میکنید.

پس با یک جمع و تفریق ساده متوجه میشوید که تهیه کردن یک آیفون لاک برای شما تا حدی سود دارد اما دوستان باور کنید آدم یکم پول بده و یک آیفون آنلاک فکتوری بخره ، خیلی راحتتر از اینه که پس از اوندن فرمویر (نسخه سیستم عامل) جدید هی مجبور باشی بدویی دنبال نرم افزار هک آنلاک !

۲-آنلاک و عمومی

خوب این مورد هم که خیلی ساده هست ، پول میدین مثل یه پسر (یا بعضا دختر) خوب یک آیفون میخرید میارید ایران جیلبیرک* میزنی به کمرش مثل هلو (به صورت کیلویی) نرم افزار میریزی توش حالش میبرید.

*جیلبریک یعنی هک کردن گوشی آیفون برای اینکه علاوه بر استفاده از نرم افزارهای App Store (که ایران در این فروشگاه تحریم تشریف داره و باید از چیز پی ان استفاده کنید) بتونید نرم افزارهای کپی و غیرقانونی و همچنین سورسهای سیدیا استفاده کنید.

دوستان تمام این اطلاعات ، اطلاعاتی بود که من از اینترنت جمع کرده بودم و چون خودم در ضمینه خرید آیفون لاک تجربه نداشتم اگه جایی اشتباهی صورت گرفته ممنون میشم اطلاع بدید.

• Like
Reactions: babak

*Psycho*

کاربر سایت
Feb 26, 2009
263
۲-آنلاک و عمومی

خوب این مورد هم که خیلی ساده هست ، پول میدین مثل یه پسر (یا بعضا دختر) خوب یک آیفون میخرید میارید ایران جیلبیرک* میزنی به کمرش مثل هلو (به صورت کیلویی) نرم افزار میریزی توش حالش میبرید.

مرسی، خیلی کامل و مفید بود.

خوب من فکر میکردم آنلاک کردن گوشی یه نوع هکه و غیر قانونیه ولی این طور که شما گفتید، بیشتر کشورها از جمله کشورهای اروپایی از گوشی آنلاک شده استفاده می کنن ؟ و خوده اپل اینکار رو انجام میده! درسته ؟

حالا بنظر شما بازهم آنلاک رو از اونور بیاریم ؟ یعنی از ایران نخریم ؟
خوب در این صورت، قیمت اونور چقدر تفاوت داره با ایران ؟
و تقریباً آنلاک شدش تو بازار اونور کی میاد ؟

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
من نفهمیدم هکه لاک سخته که فریمور میخواد یا جیلبریک انلاک؟

دوست من شما وقتی نسخه سیستم عامل آیفون (فرمویر) رو ارتقاع میدید به هک آنلاک نیاز دارید تا گوشی آنتن بده و از سیم کارتهای غیر مجاز استفاده کنید (البته این در صورتی هست که گوشی لاک فکتوری باشه وگرنه در صورت آنلاک فکتوری بودن نیازی به این کار نیست) و شما به هک جیلبریک نیاز دارید که نرم افزار کپی و غیر قانونی روش نصب کنید.
برای جیلبریک کردن تفاوت نداره گوشی لاک باشه یا آنلاک در هر دو صورت شما نیاز به جیلبریک برای نصب نرم افزار دارید.

مرسی، خیلی کامل و مفید بود.

خوب من فکر میکردم آنلاک کردن گوشی یه نوع هکه و غیر قانونیه ولی این طور که شما گفتید، بیشتر کشورها از جمله کشورهای اروپایی از گوشی آنلاک شده استفاده می کنن ؟ و خوده اپل اینکار رو انجام میده! درسته ؟

حالا بنظر شما بازهم آنلاک رو از اونور بیاریم ؟ یعنی از ایران نخریم ؟
خوب در این صورت، قیمت اونور چقدر تفاوت داره با ایران ؟
و تقریباً آنلاک شدش تو بازار اونور کی میاد ؟

دوست من در دنیا هم آیفونهایی وجود دارند که خود اپل اونا رو آنلاک عرضه کرده و هم آیفونهایی وجود دارند که به صورت غیر قانونی هک شده اند.
به نظر من شما یک آیفون آنلاک فکتوری از خارج تهیه کن و لذت ببر ، قیمتش هم تفاوت چندان زیادی نداره ، پیش فروش آیفون شروع شده.*

آخرین ویرایش:

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
قیمت iPhone 4 به صورت آنلاک فکتوری یا همون SIM-Free در اروپا اعلام شد.

Apple iPhone 4 16GB SIM-Free : 629 Euro
Apple iPhone 4 32GB SIM-Free : 720 Euro

این هم دو جدول برای قمیتهای با قرارداد آیفون با O2 و Vodafone :

gsmarena_002.jpg

gsmarena_003.jpg

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
محصول جدید => Apple MAC Mini

gallery-big-03.jpg

gallery-big-04.jpg

این محصول همانند تمامی محصولات اپل از سیستم عامل Apple MAC OS X 10.6 Snow Leopard استفاده میکند که البته با استفاده از BootCamp میتونید از سیستم عاملهای دیگه همانند Microsoft Windows نیز استفاده کنید.

اینبار این محصول اپل دارای کابل HDMI
specs_hdmi.jpg
هست و کابلهایی از این قبیل :

gallery-big-02.jpg

این هم عکس این محصول به همراه Apple Display و Magic Mouse و Apple Wireless Keyboard :

gallery-big-05.jpg

سخت افزار محصول :

specs_intel.jpg

CPU :

این محصول از پردازنده intel Core2Dou استفاده میکند ، دارای این فرکانسهای قابل سفارش ۲.۴ و ۲.۶۶ گیگاهرتزی که دارای ۳ مگ کش میباشند.

specs-geforce.jpg

VGA :

این محصول دارای کارت گرافیک Nvidia GeForce 320M که دارای ۲۵۶ مگ از نوع DDR3 حافظه Dedicated میباشد.

specs-storage.jpg

Hard :

دارای هارد ۳۲۰ یا ۵۰۰ گیگی.

specs_80211n.jpg

Apple Air Port :

در استاندارد 802.11a/b/g

specs_bluetooth.jpg

Bluetooth :

Bluetooth 2.1 + EDR Enhanced Data Rate

قمیت پایه :

2.4GHz Intel Core 2 Duo
2GB memory
320GB hard drive1
8x double-layer SuperDrive
NVIDIA GeForce 320M graphics
Mac OS X Snow Leopard
Ships: Within 24hrs
Free Shipping
$699.00
as low as $21.00 a month

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
یکم گرون نیست با توجه به سخت افزار نه چندان قویش؟

ببین دوست من قیمت چنین محصولاتی طبیعتا کمی بالاتر از حد معمولی هست ، به سه علت :

۱- کوچک بودن محصول و بالطبع بالاتر بودن تکنولوژی مورد استفاده در اون
۲- خاص بودن محصول
۳- اپل بودن :cheesygri*

Armor King 21

کاربر سایت
Jun 16, 2010
14
سلام
یه چند تا سوال در باره ی آیپد:
1:من زیاد حوصله ی کامپیوتر و دنگ و فنگاشو ندارم و یه چیزی میخوام یه جورایی جای PC رو واسم بگیره,با PC هم کار آنچنانی ای انجام نمیدم و همین کار های روز مره که همه میکنند هست.
یه چیز تقریبا بدون دردسر و cool میخوام که راحت باهاش حال بکنم.
تنها چیزی هم که به نظرم اومده ipad اپل هست که به خاطر صفحه ی بزرگ و قابل حمل بودنش هم برای من خیلی خوبه.
به نظرتون به درد میخوره اپل رو بگیرم واسه این کار ها؟
2:باهاش میشه به صورت راحت با هر فرمتی فیلم دید و مثل پی اس پی نیازی به تبدیل کردنش به فرمت های دیگه نیست؟
--------------------------------------
یه چند تا سوال در باره ی آیپاد تاچ:

1:آیپاد تاچ الان آخرین مدلش با آخرین فریمورش که اومده چی هست؟
2:قیمت هاش توی خارج کشور مثلا سوئد یا آلمان چنده؟
3:اگه بگم واسم از خارج کشور آک بیارن دقیقا چه کار هایی باید بدم تو ایران روش انجام بدن تا مثل بچه آدم کار کنه؟
4:واسه این عملیات ها چقدر باید هزینه کنم؟
-------------------------------------
یه چند تا سوال در باره ی هر دو:
من وایرلس ندارم و ای دی اس ال دارم.میتونم با این ای دی اس ال با این آیپد و آیپاد تاچ به اینترنت وصل شم و میل چک کنم و تو اینترنت بچرخم.

ممنون

bardia67m

کاربر سایت
Dec 10, 2009
796
نام
بردیا
سلام
1:من زیاد حوصله ی کامپیوتر و دنگ و فنگاشو ندارم و یه چیزی میخوام یه جورایی جای PC رو واسم بگیره,با PC هم کار آنچنانی ای انجام نمیدم و همین کار های روز مره که همه میکنند هست.
تنها چیزی هم که به نظرم اومده ipad اپل هست که به خاطر صفحه ی بزرگ و قابل حمل بودنش هم برای من خیلی خوبه.
2:باهاش میشه به صورت راحت با هر فرمتی فیلم دید و مثل پی اس پی نیازی به تبدیل کردنش به فرمت های دیگه نیست؟

3:اگه بگم واسم از خارج کشور آک بیارن دقیقا چه کار هایی باید بدم تو ایران روش انجام بدن تا مثل بچه آدم کار کنه؟
من وایرلس ندارم و ای دی اس ال دارم.میتونم با این ای دی اس ال با این آیپد و آیپاد تاچ به اینترنت وصل شم و میل چک کنم و تو اینترنت بچرخم.

ممنون
در مورد آیپد فعلاً بهترین انتخاب هست چون در واقع گزینه دیگه‌ای وجود نداره!!
بدون دردسر و cool و راحت هست مثل همه محصولات اپل
ولی من خودم صبر می کنم که یه Tablet Android یا حدالاقل ویندوز بیاد که صفحه اش هم واید باشه. USB هم بخوره و ...
ولی توجه داشته باش که فقط یک آیپاد تاچ یا آیفون بزرگه. و الآن هم که با فیرمویر 3 multitasking نداره واقعاً عذاب آوره که با ورژن 4 قراره حل بشه.
نه! البته یه برنامه هست yxplayer که همه جور فرمتی رو پخش می‌کنه ولی خود برنامه iPod فرمت mp4 یا mov که کدک تصویرش h.264 و صداش aac باشه رو پخش می کنه.
برای فیلم ریختن برای ipod راحت با iTunes sync می شه ولی برای اون یکی برنامه مدل دستی فایل ریختنش یکم دردسر داره. مثل آیپاد نانو نیست که به USB بزنید دیسک بشناسه باید از روش های دیگه و با برنامه روش فایل ریخت.
------
3G که 32 و 64 گیگ داره. مدل قدیمی‌ترش 8 گیگه.
مشخصات در سایت اپل
قیمت هم توی خود سایتش به ترتیب 199 299 399 دلار قیمت زده که احتمالاً همین حدود باید باشه.
jailbreak که بتونین برنامه‌های کرک شده رو نصب کنید. کار خیلی ساده‌ای هستش و با یه برنامه خودتون هم می تونین انجام بدین.
خوب باید مودم ADSL وایرلس باشه. بهتره که مودم وایرلس بگیرید. در غیر اینصورت با وایرلس خود لپ‌تاپ هم می تونید شیر کنید البته یکم تنظیمات لازم داره روی کامپیوتر و ضمناً برای استفاده از اینترنت حتماً باید کامپیوتر روشن باشه! همون مودم وایرلس به نظرم خیلی راحت تره.

Horror

Valar Morghulis
کاربر سایت
Mar 16, 2010
4,234
نام
Mohammad
سلام

ممنون

سلام دوست عزیز بسیار شرمنده که کمی دیر جواب میدم ، زمان امتحانا هست و منم یک امتحان ۴ واحدی تو ۲ روز ! :d

ببین دوست عزیز اول یکم توضیح در رابطه با آیپد به شما بدم :

آیپد زمان معرفیش یک تبلت معرفی شد برای کارهای روزمره (دقیقا همون کارهایی که شما انتظار دارید) اما با استانداردهای جهانی ! خوب حتما برات سوال شد که منظور از بولد کردن و قرمز کردن استانداردهای جهانی چیه ؟ برات کامل توضیح میدم.
آیپد یک دستگاه بی نظیر در دنیا هست که با فروشش و استقبالی که ازش شد به خوبی این رو به همگان ثابت کرد ، در رابطه با امور مولتی مدیا باید بگم شما زمانی که نرم افزار شبه ‌آیپاد رو در آیپد دارید و همینطور پشتیبانی فوق العاده آیتونز و خدادتا نرم افزار مختلف در این زمینه ، پس اصلا جای نگرانی نیست‌ !
اما دوست من زمانی میرسه که استانداردهای جهانی برای کاربرانی مثل ما که تو جهان سوم هستند کمی مشکلساز میشه ! برای مثال فردی در آمریکا قصد دیدن فیلمی دارد با پسوند خاص و با زیرنویس ، برای دیدن این فیلم نیاز به نصب و استفاده از اپلیکیشنی خاص هست ، خوب اون شهروند آمریکایی به سادگی با وای فای یا اینترنت 3G یا هر اینترنتی که در دسترسش باشه به سادگی هرچه تمامتر به اینترنت کانکت میشه (هرچند شهروندهای آمریکا همیشه آنلاین هستند) به AppStore مراجعه میکنه و با یک سرچ کوچک و با قیمتی فوق العاده در حدود ۹۹ سنت (با توجه به میزان درآمد بالای همچین کشورهایی) به سادگی اون نرم افزار رو دانلود میکنه و مشغول مشاهده فیلم میشه.
کل این کارهایی که ذکر کردن کمتر از ۵ دقیقه طول میکشه.
اما ما که در ایران هستیم اپل ما رو تحریم کرده و امکان دسترسی به AppStore نیست ، پس ما مجبور به انتخاب دو راه هستیم :
۱- استفاده از چیز پی ان
۲- جیلبریک کردن و گشتن در اینترنت و پیدا کردن نرم افزارهای کپی و غیر قانونی و سپس نصب آنها که خوب این مراحل نیز کمی دنگ و فنگ دارند !

اما در جای دیگه مسئله استانداردهای جهانی در امور اینترنت برای ما مشکل ساز میشه !‌ شما زمانی که قصد استفاده از اینترنت رو دارید برای کارهای روزمره آیپد میتونه بهترین انتخاب باشه ، از جمله کارهایی مانند : بازدید صفحات وب ، چک و ارسال ایمیل ، چت و گفت و گو و کلی کار دیگه. (با داشتن آیپد شما به ندرت دیگه به سراغ پی سی یا لپ تاپتون میرید)
خوب تا اینجا همه چیز عالی بوده ولی وای به روزی که گذرتون به طراحی افتضاح ایرانی در برخی سایتها از جمله سایتهای برخی بانکها و دانشگاه و ... بیوفته که بر طبق استانداردهای جهانی نیستند !

و اما در مورد آیپاد تاچ :

۱- مدل ۶۴ گیگ از آخرن نسل با سیستم عامل جدید iOS4
۲- برای اطلاع از قیمت در کشورهای مختلف به سایت اپل رفته سپس از قسمت Choose your country or region*در پائین صفحه کشور مورد نظر رو انتخاب کرده و سپس از بالای صفحه سمت چپ قسمت Store رو انتخاب کرده و قیمت تمام محصولات اپل رو مشاهده کنید.
۳- آیپاد رو از هر جا بخری فرقی نداره ، اگه بخوای نرم افزار غیر قانونی روش نصب کنی باید جیلبریک کنی.
۴- منظورت رو از عملیات نمیفهمم ؟!؟!

اما در مورد اینترنت وایرلس

دوست عزیز شما میتونی اینترنت ADSL خودتون رو به راحتی Share کنید ، مثلا من خودم برای Share کردن از Apple Air Expresse استفاده میکنم.

اگه سوال دیگه ای بود در خدمتم.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر