نظر شما در مورد نقد conviction از بازی سنتر (نسخه PC)

سلام

با توجه به اینکه قسمتی برای نظر در قسمت نقد ها قرار نگرفته تصمیم گرفته شد که اینجا این تاپیک رو بزنم و در مورد این نقد بحث بکنیم

پ.ن:داخل چهار چوب

خودم هم شروع می کنم. بعد از یه نگاه سریع این مشکلات به نظرم اومد امیدوارم نویسنده مطلب بیاد و توضیح بده

اگر موفق شدید و از سد DRM یوبی و مشکلات آن بگذرید

اصولا مشکلی که به خاطر پایرت بودن منتقد به وجود می آید نباید اصلا هیچ اشاره ای بهش کرد. البته می دونم که سرور های یوبی مشکل داشته ولی اصولا مشکلات بیشتر در مورد AC2 بوده.

همه مهمتر سورپرایزهای هرچند کلیشه‌ای اما جذاب؛
اصولا چه جوری یه سورپرایز که جذاب هم هست میتونه کلیشه ای باشه !؟

برای این کار یوبی برای شما یک سیستم دوست‌داشتنی به نام Mark and Execute طراحی کرده است. شما می‌توانید تا چهار نفر از دشمنان را علامت‌گذاری کرده و با فشردن یک کلیک در یک صحنه سینمایی از شر هر چهارتای آن‌ها خلاص شوید؛ باور کنید دیدن صحنه آهسته از اثابت گلوله به دشمنان، صدای پاره شدن گوشت و پوست آن‌ها و فریادشان یکی از بهترین چیزهایی است که این بازی برای ارائه دارد.

یکی از نکات ضعف اصلی بازی !
محیط بازی طراحی خوبی دارد
طراحی محیط در این بازی چندان قوی نیست
پارادوکس

این موقعیت عالی برای درست کردن یک سیستم فوق‌العاده هیجان انگیز وقتی خنثی می‌شود که در باقی اعتراف‌گیری‌ها شما دائما باید ریتم دکمه را فشار بده و سرش را به جایی بکوب را دنبال کنید و مطمئن باشید حوصله‌تان از این ریتم سر خواهد رفت،
برای اعتراف گیری که از یک دکمه فقط استفاده میشه !

روی اعصاب شما چاچا برقصد

واقعا جای تاسف داره برای استفاده از این نوع ادبیات برای یک نقد
اگر ماجرای "فیشر یه کاری نکن تا بیام دهنتو سرویس کنم
باز هم همون نمونه قبلی

با تشکر

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
شاید خنده دار باشه ولی تو نقد GoW3 هم چندین باز از کلمه الیمپوس استفاده شده.ما فارسی زبانیم پس هر موقع بخواییم از خدایان و یا کوه المپ بنویسیم باید لفظ المپ رو به کار ببریم نه الیمپوس.اگر به صورت gods of olympus استفاده بشه درسته ولی استفاده ازکلمه الیمپوس رو من در زبان فارسی برنمیتابم;)

RezaRazeR

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,432
نام
Reza
شاید خنده دار باشه ولی تو نقد GoW3 هم چندین باز از کلمه الیمپوس استفاده شده.ما فارسی زبانیم پس هر موقع بخواییم از خدایان و یا کوه المپ بنویسیم باید لفظ المپ رو به کار ببریم نه الیمپوس.اگر به صورت gods of olympus استفاده بشه درسته ولی استفاده ازکلمه الیمپوس رو من در زبان فارسی برنمیتابم;)
این خیلی فرق میکنی با موردی که در نقد sc:c هستش!!!
-----
راستی چرا 60 داده!کم نیست یکم؟!یعنی انقدر از نسخه کنسولی داغون ترِ؟!

only_crysis

کاربر سایت
Apr 21, 2009
1,693
نام
مازیار
خب منم گفتم که یه مقدار ایراد بنی اسرائیلیه:biggrin1: ولی خب باید رعایت بشه.این نقد SC:C از نظر فنی مشکل داره و اونی که من گفتم از نظر سوادی(قصد توهین ندارم ولی خب شاید نویسنده واقعا نمیدونه که المپ درسته)

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
سلام، من سفر بودم الان اومدم.

1- ما قرار نیست بر مبنای اون چیزی که میندازن جلومون شرکت‌های داخلی امتیاز بدیم؛‌ وقتی بازی یه مشکل بزرگی مثل DRM داره من مجبورم بهش اشاره کنم. و مجبورم جوری اشاره کنم که یک منتقد استاندارد اشاره میکنه. اتفاقا کرکی‌ها اصلا مشکل نداشتند، بدبخت‌هایی که می‌خوان با اوریجینال بازی کنند و مثلا یک ساعت اینترنت ندارند این مشکلو دارن، من منظورم اونا بود.

2- سورپرایزی که انقدر استفاده شده که کلیشه شده، آدم بده میشه آدم خوبه.

3- اونو کامل توضیح دادم که کجاش بده، کجاش خوبه.

4- اون نظر توئه خب ممد، نظر من اینه که سیستم جالبی بود،‌ نظر منتقد گیم اسپات هم اتفاقا همینه.

5- مگه من گفتم ده تا دکمه رو باید فشار بدی؟

6- ادبیات نقد دست نویسنده نقده، من نمیتونم با ادبیات دلخواه شما مطلب بنویسم،‌ تو همه مطالبی که نوشتم این نوع شوخی‌های بی‌نمک یا با نمک وجود داره؛ اگه مدیریت مشکلی داره با این قضیه که خب من دیگه نمی‌نویسم :D چون سبک نوشتارم همینجوریه. میتونی باقی مطالبم که تو همین سایت،‌ یا تو مجلات و اینور اونور هست رو هم بخونی تا مطمئن بشی. از نظر من هیچ مشکلی هم نداره که شأن و منزلت کار رو بیاره پایین،‌ نثر فنی دوره هفتم هشتم هجری که نیست که!

راستی چرا 60 داده!کم نیست یکم؟!یعنی انقدر از نسخه کنسولی داغون ترِ؟!
بازم میگم، قرار نیست طبق نظر شما امتیاز بدم من :D من نسخه کنسولی رو هم تازه بازی کردم و به اون هم بیشتر از 7 نمیدم، ولی خب نسخه پی‌سی واقعا اگه حالت Co-Opش نبود (اونم مصیبتی داره) بهش 50 هم نمیدادم. من نقدهام سخت‌گیرانست، خیلی هم سخت‌گیرانست اگه مشکلی دارید حل کنید دیگه :D

نکته: هر نظری دارید گوش میدم،‌ انتقاد درستی دارید بهش جواب میدم، ولی خب :D دلیل نمیشه شما بگی امتیاز بازی کمه منم بگم چشم بدوم Log In کنم و ده نمره اضاف بدم به بازی :D

آخرین ویرایش:

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,244
نام
امیرحسین
مشکل اینجاست که دو تا نسخه توسط یکی نقد نشده وناخودآگاه بتفاوت فاحش امتیازات باعث موضع گیری میشه!

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
تو چندتا از سایت‌های بزرگ توسط یک نفر نقد شده؟ از نظر بازیسنتر نسخه 360 امتیاز N گرفته و نسخه پی‌سی M. این اتفاق ممکنه ده‌هزار بار و برای ده‌هزار بازی دیگه هم بیفته.

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
1- ما قرار نیست بر مبنای اون چیزی که میندازن جلومون شرکت‌های داخلی امتیاز بدیم؛‌ وقتی بازی یه مشکل بزرگی مثل DRM داره من مجبورم بهش اشاره کنم. و مجبورم جوری اشاره کنم که یک منتقد استاندارد اشاره میکنه. اتفاقا کرکی‌ها اصلا مشکل نداشتند، بدبخت‌هایی که می‌خوان با اوریجینال بازی کنند و مثلا یک ساعت اینترنت ندارند این مشکلو دارن، من منظورم اونا بود.
این مشکل DRM که باعث شده بود خیلی ها نتونن بازی کنن، بیشتر در مورد AC2 و سرور هاش بود که توی SCC این مشکل سرور ها حل شده تا حدودی و اصل DRM مشکل ساز بوده که قرار باشه Ubisoft هر بازی منتشر می کنه منتقد بیاد و بگه DRM داره 10 کم میشه، درست نیست. در ضمن اگر قرار بر این باشه که منتقد بر طبق شنیده هاش و گفته های دیگران نکاتی رو داخل نقدش وارد کنه، به کلی کار اشتباهی است. همون طوری که به فرض مثال یکی اصلا به اینترنت دسترسی نداره بعد بیاد بخش مالتی پلیر BC2 رو نقد کنه، خب مسلما این قضیه تنها از شنیده های منتقد سرچشمه میگیره نه تجربه مستقیم منتقد که رکن اساسی یه نقده
2- سورپرایزی که انقدر استفاده شده که کلیشه شده، آدم بده میشه آدم خوبه.
خب وقتی یه چیزی دیگه به صورت محدود ازش استفاده نمیشه و مخاطب کاملا باهاش آشناست اصالا سورپرایز دیگه به حساب نمی آید. بله به طور مثال عموم فیلم های قدیمی نقش مثبت پیروز می شد ولی یه مدتی که چند تا فیلم برعکس این کار رو انجام دادن انتهای فیلم به عنوان یه سورپزایز به شمار می رفت، ولی همین قضیه الان یه نکته کاملا جا افتاده است که دیگه نه به عنوان سورپزایز ازش یاد میشه نه به عنوان سورپرایز کلیشه ای

- این تیکه پارادوکس و فکر کنم بر عکس شماره زدی، اگر به فرض مثال منظورت طراحی بصری محیط ها هستش باید ذکر بشه نه اینکه گفته بشه طراحی محیط،

5- مگه من گفتم ده تا دکمه رو باید فشار بدی؟

منم نگفتم گفتی 10 تا دکمه، منظورم من اون تیکه ریتم دکمه بودش، ریتمی وجود نداره، طرف رو میکشونی به بخش های مختلف محیط یه کلید می زنی یه سکانسی به نمایش در میاد.

6- ادبیات نقد دست نویسنده نقده، من نمیتونم با ادبیات دلخواه شما مطلب بنویسم،‌ تو همه مطالبی که نوشتم این نوع شوخی‌های بی‌نمک یا با نمک وجود داره؛ اگه مدیریت مشکلی داره با این قضیه که خب من دیگه نمی‌نویسم :D چون سبک نوشتارم همینجوریه. میتونی باقی مطالبم که تو همین سایت،‌ یا تو مجلات و اینور اونور هست رو هم بخونی تا مطمئن بشی. از نظر من هیچ مشکلی هم نداره که شأن و منزلت کار رو بیاره پایین،‌ نثر فنی دوره هفتم هشتم هجری که نیست که!
بله این درست که ادبیات نقد دست خوده نویسنده هست ولی نباید به هیچ وجه از چارچوب یه متن ادبی خارج بشه. بدون تعارف می گم این نوع نوشتار بیشتر به درد بلاگ میخوره تا یه نقدی که توی صفحه اول یه سایت معتبر مثل بازیسنتر قرار میگیره. در ضمن این همه نقد نوشته میشه خیلی هاشون هم توی همون چهار چوب بعضی شوخی ها و یه سری تیکه کلام وجود داره ولی هیچ کدوم نمیان بگن مثلا دهنتو سرویس کنم. این حرفی هم که میزنی نثر فنی دوره هفتم هشتم هم کاملا اشتباه هست. اگر متنی توی چهارچوب خودش نوشته بشه یعنی جلوه قدیمی داره، اگر اینطوری هست پس این همه نقد داخلی و خارجی نوشته میشه و همشون مودبانه هستند یعنی نثر قدیمی دارند. پس اینطوری که تو میگی باید از این بعد هم حتما کتاب ها با متن خیابونی نوشته بشن تا جلوه تازه و جذاب بگیرند؟

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
من باید نکته DRM رو میگفتم که گفتم، تو اگه فکر میکنی نباید بگم خب به فکر کردنت ادامه بده :D همه سایت‌ها هم گیر دادن و فکر میکنم سندیت داشته باشه چیزی که تو نقد گفته شده.

قانونی نیست که بگه سورپرایز کلیشه‌ای وجود نداره و من الان دقیقا برات منظورم رو روشن کردم اگه میخوای ایراد الکی بگیری بگیر

تیکه پارادوکس رو هم فکر میکنم اشتباه نوشتاری بوده، یه مقدار کار دارم، بررسی میکنم اصلاح میکنم.

ضمنا دقت کن ریتم رو بعدش توضیح دادم، منظور ریتم دکمه نیست، منظور ریتم بزن جواب بگیر،‌ بزن جواب بگیره. گرفتی؟ من قرار نیست بیام تک تک جملات رو تشریح کنم براتون که!

من همیشه بین یک سایت بازی و یک مجله برای طرز نوشتارم تفاوت قائلم،‌ چون دوتا مدیوم متفاوت هستند،‌ همونقدر که IGN با NY Times فرق داره بازی‌سنتر هم با روزنامه خراسان برای من فرق داره،‌ قبل از اینکه تو توی اینکار بری من چیزی نوشتم، مینویسم و خواهم نوشتم پس نمیخواد برای من روشن کنی که باید چیزی رو با متن خــیـــابــــونی،‌ که تو ده ما یه سبک خاصه و اتفاقا کتب زیادی هم اینجوری نوشته میشه و بهش میگن محاوره‌ای بنویسم یا ننویسم. قرار شد انتقاد کنیم، اگه بناست گیر کق بدیم بگو تا جمع کنیم بساط رو. قانونی هم نیست که بگه باید متنت اداری باشه،‌ اونم تو یه وبسایت اونم تو یه مدیوم مثل گیم.
ولی خب تو این یه مقاله به خصوص زیادی تند رفتم و به قول خودت وبلاگیش کردم که اصلاح شد، وگرنه من تو همون تحلیل Resident Evil 5 هم شوخی و مزه پرونی دارم،‌ چون معتقدم مدیومی که دارم در موردش می‌نویسم نیازمند این باز بودن و شادابیه؛ تحلیل سیاسی که نمی‌نویسم.

مشکل فنی به نقد وارد نیست،‌ مشکل نوشتاری اگه هست اجتناب ناپذیره و من عذرمی‌خوام از همه، ویراستاری و اینا که نداریم ما،‌ اینجور اشتباهات رو گوشزد کنید ویرایش می‌کنیم ولی انتظار نداشته باشید چون فکر میکنید المان ایکس باحال نیست از نظر ما هم باحال نباشه.

آخرین ویرایش:

aydingta

کاربر سایت
May 30, 2006
541
نام
ایدین
من باید نکته DRM رو میگفتم که گفتم، تو اگه فکر میکنی نباید بگم خب به فکر کردنت ادامه بده :D همه سایت‌ها هم گیر دادن و فکر میکنم سندیت داشته باشه چیزی که تو نقد گفته شده.

قانونی نیست که بگه سورپرایز کلیشه‌ای وجود نداره و من الان دقیقا برات منظورم رو روشن کردم اگه میخوای ایراد الکی بگیری بگیر

تیکه پارادوکس رو هم فکر میکنم اشتباه نوشتاری بوده، یه مقدار کار دارم، بررسی میکنم اصلاح میکنم.

ضمنا دقت کن ریتم رو بعدش توضیح دادم، منظور ریتم دکمه نیست، منظور ریتم بزن جواب بگیر،‌ بزن جواب بگیره. گرفتی؟ من قرار نیست بیام تک تک جملات رو تشریح کنم براتون که!

من همیشه بین یک سایت بازی و یک مجله برای طرز نوشتارم تفاوت قائلم،‌ چون دوتا مدیوم متفاوت هستند،‌ همونقدر که IGN با NY Times فرق داره بازی‌سنتر هم با روزنامه خراسان برای من فرق داره،‌ قبل از اینکه تو توی اینکار بری من چیزی نوشتم، مینویسم و خواهم نوشتم پس نمیخواد برای من روشن کنی که باید چیزی رو با متن خــیـــابــــونی،‌ که تو ده ما یه سبک خاصه و اتفاقا کتب زیادی هم اینجوری نوشته میشه و بهش میگن محاوره‌ای بنویسم یا ننویسم. قرار شد انتقاد کنیم، اگه بناست گیر کق بدیم بگو تا جمع کنیم بساط رو. قانونی هم نیست که بگه باید متنت اداری باشه،‌ اونم تو یه وبسایت اونم تو یه مدیوم مثل گیم.
ولی خب تو این یه مقاله به خصوص زیادی تند رفتم و به قول خودت وبلاگیش کردم که اصلاح شد، وگرنه من تو همون تحلیل Resident Evil 5 هم شوخی و مزه پرونی دارم،‌ چون معتقدم مدیومی که دارم در موردش می‌نویسم نیازمند این باز بودن و شادابیه؛ تحلیل سیاسی که نمی‌نویسم.

مشکل فنی به نقد وارد نیست،‌ مشکل نوشتاری اگه هست اجتناب ناپذیره و من عذرمی‌خوام از همه، ویراستاری و اینا که نداریم ما،‌ اینجور اشتباهات رو گوشزد کنید ویرایش می‌کنیم ولی انتظار نداشته باشید چون فکر میکنید المان ایکس باحال نیست از نظر ما هم باحال نباشه.
کاملا حرف شما درسته .به نظر منم انتقادهایی که از شما شده زیاد بار علمی نداره !
و نوع و ادبیات نوشتاریتون رو برای یه نقد در مورد بازی قبول دارم !به قول خودتون بحث سیاسی نیست که.نقد شما در اون حد مورد نداشته که تاپیکی در موردش باز بشه و نقد شما کوبیده بشه !:confused:

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
بحث کوبیدن نیست، کاربر انتقادی داشته که مطرح کرده با توجه به این‌که کامنت نداشتیم پای نقدها صلاح دیدند ایشون که بقیه هم نظری اگه دارند بدند.

Death Proxy

مدیر انجمن
Mar 7, 2006
3,685
نام
محمد طالبیان
مگه باید حتما قانونی وجود داشته باشه، منم میگم ماست سیاهه و چون قانونی در اینباره نیست این رو میگم.
این موقعیت عالی برای درست کردن یک سیستم فوق‌العاده هیجان انگیز وقتی خنثی می‌شود که در باقی اعتراف‌گیری‌ها شما دائما باید ریتم دکمه را فشار بده و سرش را به جایی بکوب را دنبال کنید و مطمئن باشید حوصله‌تان از این ریتم سر خواهد رفت،
تکلیف خودت رو مشخص کن.

پ.ن: در ضمن اگر می خواستم برات چیزی رو به رخ بکشم اینجوری دوستانه نمیومدم، از اول به قول این عزیز شروع می کردم به کوبیدن تا ....

پ.ن:اینم یادم رفت بگم که دارو های توهم زا مثل اینکه زیاد شده، سقف ها هم ترک خوردن

اگر می خوای همین طوری ادامه بدی به بحث بهتره که بی خیالش بشی چون من هم بلدم اینطوری پیش ببرمش

Sweet Jesus

کاربر سایت
Oct 11, 2007
3,036
نام
امیر آزاد
RITME DOKMA RA FESHAR BEDE

قرار نیست برات اعراب بزاریم تا بتونین E رو بخونین. ادامه حرفات هم ارزش جواب دادن نداره :D
تو میتونی بگی ماست سیاهه ولی بازخوردی که از ملت میگیری هم دیدنی خواهد بود :D نه؟ منم چیزی نوشتم، بازخوردشم پای خودمه.

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
سلام
در مورد چیزایی که مطرح شد
1.بنظرم حق با نویسندس ! تو خیلی از سایتها اشاره شده این مشکل محمد جان از جملهgs
3.این فکر میکنم بیشتر سلیقه ای باشه ولی من خودم بشخصه از این سیستم خوشم نیومد و دلیل هم اینه که بازی ساده شده با این قابلیت و سعی در سینمایی کردنش داشته یوبی و جذب بعضی مخاطبان خاص ! از نظر من یه ضعف به شمار میاد تو این بازی
7و8.فکر میکنم در این مورد بهتره حرف محمد رو قبول کرد! من دیدم که از کلمات تا حدودی خودمونی تو نقد استفاده بشه ولی نه تا این حد
بنظرم بهتره این مشکلاتی که محمد گفت یه انتقاد دوستانه تلقی بشه نه ایراد بیجا از منتقد و نقدش
موفق باشی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر