Id Software's Doom | PC

76871675394684053275.jpg
Publisher: Bethesda
Developer: id Software
Genre:Sci-Fi First-Person Shooter
Release Date: May 13, 2016
ESRB Rating : M​

ادامه ای بر مشهور ترین شوتر تاریخ...
شماره ی چهارم یا به نوعی Reboot شوتر فوق محبوب DOOM با استفاده از موتور Id Tech 6 که اینبار در غیاب خالق محبوب خود John Carmack بازهم ما را به شکار دوزخیان خواهد برد، با خشونت زیاد، بسیار زیاد!

17961599361561610946.jpg

DOOM – Fight Like Hell Campaign Trailer | 720

---------------------------
UPDATE 1 :

Bethesda با نمایش تیزری اعلام کرد DOOM جدید برای اولین بار در QuakeCon امسال که از 17 تا 20 July برگزار خواهد شد به نمایش در می آید.

دانلود تیزر

Upadate 2

Dinosaur:

سرانجام سال‌ها بعد از اعلام ساخت چهارمین نسخه Doom، در کنفرانس Bethesda شاهد نمایش کامل و جامعی از آن بودیم. در دموی نمایش داده شده شاهد دو مرحله بودیم. یکی از مراحل به پایگاه تحقیقاتی UAC در مریخ اختصاص داشت که توسط موجودات جهنمی مورد حمله قرار گرفته و بازیکن ماموریت پاکسازی آن را برعهده دارد. این مرحله از نظر طراحی تا حدودی به سومین نسخه شبیه بود و اکثر بخش‌های آن شامل راهروهای تنگ و باریک می‌شد. اولین موضوعی که با تماشای دمو به چشم می‌خورد، افزایش سرعت بازی نسبت به قبل بود و بازی از این نظر بیشتر به نسخه‌های کلاسیک نزدیک شده تا سومین نسخه که در آن با عنوانی کُندتر روبرو بودیم. دومین مرحله‌ای که در کنفرانس نمایش داده شد، به یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازی یعنی جهنم ارتباط داشت. لوکیشنی که طراحی متفاوتی نسبت به مرحله قبل داشت و با محیط بزرگ‌تر و بازتر خود یادآور بعضی از مراحل عظیم نسخه‌های قدیمی بود. در مجموع به نظر می‌رسد گیم‌پلی بازی کیفیت خوبی داشته و با افزایش سرعت و پرش‌های بلند، در کنار محیط‌های شلوغ و پر هرج و مرج لحظاتی جذاب و مهیج را فراهم می‌کند. موضوعی که می‌تواند تعادل فوق‌العاده نسخه‌های اولیه در ترکیب حس ترس و وحشت در کنار المان‌های اکشن را زنده کند.
در دموی نمایش داده شده یک بار دیگر با هیولاهای محبوب سری «دوم» ملاقات کردیم که از این میان می‌توان به موجوداتی چون Imp، Revenant، Cacodemon و Mancubus و ... اشاره کرد که در کنار شباهت‌هایی که به نمونه‌های قبلی خود دارند، با تغییرات ریز و درشتی همراه هستند. همچنین اسلحه‌های محبوب سری نیز حضور پررنگی در نمایش بازی داشتند و از شاتگان معمولی گرفته تا سوپر شاتگان و از پلاسماگان تا اره‌برقی معروف را در نمایش بازی شاهد بودیم. پایان دمو هم با حضور محبوب‌ترین هیولای سری یعنی Cyberdemon در کنار معروف‌ترین اسلحه بازی یعنی BFG همراه بود که صحنه‌ای به‌یادماندنی را رقم زد. خشونت بازی مانند قبل در سطح بالایی بوده و برای نمونه می‌توان به کندن دست یکی از اجساد حاضر در پایگاه UAC توسط کاراکتر اصلی و استفاده از آن برای اسکن و باز کردن در اشاره کرد. یا جایی که Revenant به سمت کاراکتر هجوم برده و با قطع کردن بازوی او، کتک جانانه‌ای توسط همین عضو بدنش به او می‌زند! در کنار این‌ها حرکات مخصوصی نیز در نظر گرفته شده که بازیکن می‌تواند روی هیولاهای زخمی اجرا کرده و با انیمیشن‌هایی جالب و خشن به زندگی آن‌ها پایان دهد.
در کنار بخش داستانی، شاهد نمایشی از قسمت مولتی‌پلیر نیز بودیم که در آنجا هم سرعت بالای بازی به خوبی دیده می‌شد. در کنار ویژگی‌های معمولی و البته بخش مخصوصی که در آن بازیکن با تبدیل شدن به هیولایی چون Revenant به مبارزه با سایرین می‌پردازد، ویژگی‌ای به نام Snapmap هم معرفی شد. بخشی که در آن بازیکن توانایی طراحی و ساخت انواع نقشه‌ها با جزییات فراوان را داشته و می‌تواند از خلاقیت خود به بهترین شکل ممکن استفاده کند و سناریوهای جالبی برای نقشه‌ها و مراحل مورد نظر خود ترتیب دهد.
در نهایت می‌توان گفت بازی «دوم» نمایشی رضایت‌بخش و زیبا داشت و در کنار جلوه‌های بصری قدرتمند که همواره جزو نکات مثبت این سری و سایر ساخته‌های id Software بوده‌اند، با گیم‌پلی سریع و هیجان‌انگیز و دیدار دوباره با هیولاها و اسلحه‌های کلاسیک، امیدها را برای بازگشت شکوهمند این سری بیشتر کرد.

DOOM E3 2015 trailer

CyberDemon 4K Shot

QuakeCon 2015 screens

آخرین ویرایش:

Seyed

کاربر سایت
Feb 12, 2007
63
سلام
یک سوال:
من از وقتی بازی رو نصب کردم توی بخش multi نمی تونم برم و با خطای زیر مواجه می شوم (unable to obtain title storage)
جالب اینجاست که وقتی با چیز پی ان وصل می شم بدون مشکل وصل میشه (ضمناً تو این حالت اطلاعات بیشتری رو هم نشون میده مثلاً روی آیکون Multi نشون میده که DLC داره ولی تو حالت معمولی هیچی نشون نمیده).
کسی راه حلی برای این مشکل داره؟

پی نوشته: بخش آفلاین مشکلی نداره و راحت اجرا میشه

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
سلام
یک سوال:
من از وقتی بازی رو نصب کردم توی بخش multi نمی تونم برم و با خطای زیر مواجه می شوم (unable to obtain title storage)
جالب اینجاست که وقتی با چیز پی ان وصل می شم بدون مشکل وصل میشه (ضمناً تو این حالت اطلاعات بیشتری رو هم نشون میده مثلاً روی آیکون Multi نشون میده که DLC داره ولی تو حالت معمولی هیچی نشون نمیده).
کسی راه حلی برای این مشکل داره؟

پی نوشته: بخش آفلاین مشکلی نداره و راحت اجرا میشه

این به خاطر اینه که بتسدا آی پی ایران رو تحریم کرده. متاسفانه راه حلش همون چیز پی انه.

آخرین ویرایش:

The Listener

Take Me Home
کاربر سایت
Feb 20, 2016
591
نام
رایان
بازی رو max options GTX970 چند فریم میده؟ رو 1080

من با Vsync روشن 60 فریم کاملا ثابت میگرفتم! لامصب تکون نمیخورد از 60. دیگه ته تهش این بود که صحنه خیلی شلوغ شه فریم بیاد رو 55 اینا. یکی از بهترین فریم دهی هایی که تاحالا دیدم رو داره.

qaqaj

کاربر سایت
May 1, 2015
361
نام
Farzan
میتونید مثل من ریفرش ریت مانیتور رو روی 70 هرتز بزارید و مثل من 70 فریم ثابت بگیرید با 970 و حالشو ببرید :D

uriel

کاربر سایت
Dec 6, 2010
2,828
با عرض معذرت
این از اون بازی هاست که فقط باید بترکونی و بری جلو یا داستان خاصی هم داره؟ :D
داستان که داره، داستان خوبی هم داره، ولی مثل شماره 3 منسجم نیست، اگه کارگردانی صحنه هایی مثل COD منظورتونه که نه، اصلا و ابدا فرم بازی اون شکلی نیست. بیس گیم پلی بازی تماما بر لذت کشت و کشتار تاکید داره. اگه بخوای داستان رو دنبال کنی باید بری سراغ دیتالوگ های بازی، که به شخصه برای من فوق العاده بود.

• Like
Reactions: jhamid93

Fratos

کاربر سایت
Aug 23, 2006
16,071
با عرض معذرت
این از اون بازی هاست که فقط باید بترکونی و بری جلو یا داستان خاصی هم داره؟ :D
برخلاف چیزی که همه فکر میکنن داستان داره ولی باید تکست بخونی کات سین اینا نداره :D بعد شما 4 تا دیمن بکشی با اون شاتگان خودبخود دنبال داستانش نمیری دیگه :D.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر