هرسوالی درمورد Ps2

mohammad1

کاربر سایت
Dec 3, 2005
41
سلام

من یه ps2 مدل 50000 داشتم دادم که روش مود چیپ نسب کنن . حالا که مود چیپ نسب کرده لنز از کار افتاده . نمیدونم چرا ولی مدل مود چیپی که نسب کرده m7بوده . حالا می خوام بدونم این مدل روی ps2 50000 جواب میده .

با تشکر . :cool:
یکی از دوستانم چند هفته پیش این کارو امتحان کرد از 8تا چیپ m7 فقط دوتا کار کرد اون هم تو مدل 540000 دلیل اون هم غیر اورجینال بودن مود چیپهاست .ولی من خودم modbo720 رو به 50000 زدم وتا حالا مشکلی نداشته و خوب کار کرده.

Naughty Kitty

کاربر سایت
Jul 27, 2006
1,423
با سلام! 2 سوال داشتم!
1.از کجا می تونم Dragon Quest رو پیدا کنم؟
2. من یه GOD HAND خریدم ولی زبونش ژاپنیه :(( چطوری میشه انگلیسیش کرد؟ و آیا نسخه انگلیسی در بازار هست؟
با تشکر :)

mohammad1

کاربر سایت
Dec 3, 2005
41
Dragon Quest نميتوني پيدا کني مگه اينکه بخواي کسي که آرشيو داره برات کپي کنه چون خيلي وقت پيش اومده و تموم شده وديگه فکر نکنم تجديد کپي بشه. در موردGOD HAND هم بايد بگم که فقط نسخه ژاپنیه ولي من ميتونم تو هرکجاش گيرذ کردي بهت کمک کنم.

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
Dragon Quest 8 رو من تو بازار لباف ديدم.
ضمنا بازي قديمي نيست و تاريخ پخشش در آمريكا November 15 2005 و در اروپا April 13, 2006 هست. (مگه اينكه اين تاريخ رو قديمي بدونين)

duke_nukem

کاربر سایت
Dec 30, 2006
1,080
نام
مانی
سلام آقا من دارم ps2 می گیرم از اون بزرگا می خوام بگیرم چند تا سوال داشتم
1.بهترین ورژن اون بزرگا چنده؟(scph-****)؟
2.چینیش با ژاپنیش چه فرقی می کنه؟
3.قیمت دست دومش الان چنده؟
4. این فروشنده ها بازی ها رو دونه ای 400 می خرن 1000 می فروشن می خواستم ببینم اینا از کجا می خرن؟من می خوام 50 تا بازی یکدفعه بخرم به نظر شما ارزون ترین قیمت رو کجا میده؟
5.از نظر کیفیت اجرا از کوچیکا ضعیفتره؟

021

کاربر سایت
Dec 6, 2006
41
نام
I
یه سوال : موقع خالی کردن مموریم یه دفعه بعد اومدن چندتا ایکون سیو بازی دستگاه هنگ میکنه که هیچ راهی نداره باید صفرش کنم الان من نمیتونم مموریمو خالی کنم ( از مموری نیست چون با یه مموریه دیگه هم امتحان کردم ) دستگاهمم از این کوچیک هاست نقره ای

کمک کنید لطفا ؟ :(

hamid and

کاربر سایت
Feb 27, 2007
102
سلام من حمیدم
در مورد این سوالی که کردی در مورد کنسول بزرگ پس اس 2 بهتره یا کوچیک من جوابت رو میدم.
من خودم تازه یه پی اس 2 کوچیک 75004pal خریدم و قبل از بخرم تو اینترنت کلی سرچ کردم و از سایتهای زیادی دیدن کردم که تو یکی از اونا در مورد همین شماره های مدل کنسول توضیح داده بود.طبق توضیحات سایته هر چی شمارهی مدل کنسول بزرگ تر باشه بهتره.مثلا 75004 از سریه 7000 بهتره و 7000 هم از 5000 .تفاوت این کنسول ها هم در مادر بورد وبرنامه های میان افزار آنها و چیپ های جدید تر در برد اصلی آنها است.یکی دیگه از تفاوت های اونا که تو یه سایته دیگه خوندم تفاوت در قدرت cpu های پی اس2 بزرگ با کوچیک و قدرت پردازنده ی کارت گرافیک آنها است.به طوری که cpu پی اس 2 بزرگ 3.2 گیگا هرتز ولی برای مدل کوچیک اون 3.6 گیگاهرتز است.همچنین قدرت پردازنده ی کارت گرافیک پی اس 2 بزرگ 150 مگا هرتزه ولی مال کوچیک 200 مگا هرتز به بالا است و با توجه به مدل کمی بالاتر میره . مثلا برای مدل 77000 از همه بیشتره که البته این مدل تو ایران پیدا نمی شه و همون 75000 pal CB از همش بهتره.اگه می خواستی بیشتر راجع به پی اس 2 بدونی برو تو گوگل و یکی از این دو کلمه رو وارد کن و بعد از سایت ها دیدن کن:ps2,play station 2 +cpu البته کله های دیگه هم میشه وارد کرد ولی بدرد بخور ترین سایتها با اینا پیدا میشه.خلاصه ی کلام پی اس 2 کوچیک جدید تر و بهتره و به چرت و پرت های فروشندگان هم توجه نکن. ا
اگه حال داشتم بعدا برات بیشتر توضیح میدم.

mohammad1

کاربر سایت
Dec 3, 2005
41
یه سوال : موقع خالی کردن مموریم یه دفعه بعد اومدن چندتا ایکون سیو بازی دستگاه هنگ میکنه که هیچ راهی نداره باید صفرش کنم الان من نمیتونم مموریمو خالی کنم ( از مموری نیست چون با یه مموریه دیگه هم امتحان کردم ) دستگاهمم از این کوچیک هاست نقره ای

کمک کنید لطفا ؟ :(
این مشکل هنگامی اتفاق میفته که هنگام سیو یا لود مموری رو در بیاورید و یا دستگاه هنگ کنه.
شما با یک دفعه فرمت کردن میتونید دوباره از مموری خود استفاده کنید و مشکلتان حل خواهد شد

peyman18

کاربر سایت
Mar 5, 2007
215
نام
پیمان
سلام من هم وقتي دستگاهم رو روشن ميكنم بدون ديسك و ميرم تو قسمت مموري تا ببينم چقدر فضا آزاد دارم يا سيو پاك كنم مي نويسه لود ولي ديگه نميره و دستگاه قفل ميكنه مشكل از مموري هست چون با مموري هاي ديگه اينجوري نيست مموري خودم رو بردم روي يك دستگاه ديگه هم تست كردم بازم همينجوري بود البته از داخل بازي ميشه بازي رو سيو كرد. يكي به دادم برسه 15 هزار تومن مموري همين ديروز خرديم...

mohammad_game007

کاربر سایت
Mar 6, 2007
23
راهنمایی درباره Ps2

سلام خدمت دوستان PS2 باز.منم میخوام به جمع شما بپیوندم.خدا رو شکر که این سایت رو پیدا کردم.چون مغازه دارها انقدر حرفهای مختلف میزنن که آدم نمیدونه کدومشو باور کنه.آخرشم نمیخریم و از مغازشون با یک مخ تاب دیده میایم بیرون.
من چند روز پیش از پشت شهرداری قیمت Ps2 گرفتم از 137 تا 163 قیمت دادن که قیمت 163 فقط یه مغازه داد.گفت که از 137 دارم تا 163 فرقشون هم تو IC شونه.IC M7 داشت دو مدل که نشونمم داد.یکیش یه آی سی کوچیک کنار آی سی بزرگش داشت و گفت محافظم داره که از برد اصلی محافظت میکنه و عمر دستگاه بالا میره.اون یکی مدل هم یه M7 تک آی سی بود که گفت رو دستگاههای ارزون قیمت از این آی سی هست.گفت دستگاه گرونه بیشتر فرمتها رو پخش میکنه.بنظر شما راست میگه؟
بقیه مغازه ها قیمتاشون بین 137 تا 140 متغییر بود.البته دستگاهها ی مشکی.نقره ای رو بعضی ها میگفتن قیمتن با مشکی فرقی نداره بعضی ها هم میگفتن فرقش از 3 تا 5 تومنه.
بیشتر مغازه ها میگفتن دستگاهها هیچ فرقی با هم نمیکنن و تفاوت قیمتها فقط دست فروشنده هست.میگفتن IC ها همه یکی هستن.البته بعضی هاشون تفاوت قیمت رو بخاطراصلی یا فرعی بودن لوازم داخل دستگاه مثل دسته و آداپتور و ... میدونستن .البته تا یادم نرفته بگم که مغازه یگانه تو پاساژ حافظ هم اول رفتم.اون هم مشکی رو 140 میگفت.از قرار معلوم هم یگانه و هم پشت شهرداری دستگاهاشون بدون ضمانت و گارانتی هستن.
خلاصه بعد از زیارت 15 تا مغازه با پاهایی خسته و کمری شکسته به خونه اومدم و این سایت رو پیدا کردم. که امیدوارم کمکم کنه.
راستی تا یادم نرفته قیمت مموری و دسته اصلی و ریموت کنترل رو هم بهتون بگم.مموری 8مگ:تقریبا بیشترشون 12 تومان میگفتن حالا 500 پایین بالا.دسته:11.5 تا 15 . ریموت هم :بین 10 تا 15 .حتا یه جا 20 گفت.:confused:

حالا چند تا سوال فنی و بدرد بخور داشتم(در مورد PS2 Slim)کوچک.میدونم که زیاد نوشتم و سرتونو درد اوردم.شرمندم.انشاال.. یه جا جواب این کمکتون رو میگیرین.
1.من تصمیم دارم که رنگ مشکی بخرم.بیشتر مغازه دار ها هم همینو میگفتن.بغیر از این میگفتن که نقره ای زودتر از رنگ و رو میافته و خط روش میافته.حالا شما کدوم رو پیشنهاد میکنین؟
2.جریان این ورژن دستگاه چیه؟مثلا 77000 یا 75004یا 75000 CB و آیا از روی جعبه قابل تشخیص هست؟یا اینکه وقتی دستگاه روشن میشه راهی داره که بفهمم چه ورژنی هست؟مثلا code یا چیزی؟
3.فرق جعبه های زرد و سفید و جعبه هایی که عکس بازی Grand prix,Grand tourism روش هست چیه؟کدوم بهتره؟آیا همشون Pal هستن یا باید از رو جعبه بفهمم؟
4.چطور میشه اصلی بودن لوازم جانبی داخل جعبه رو تشخیص داد؟(دسته و......)
5.آیا واقعا این دستگاه ها هیچ فرقی با هم ندارن و همشون یه نوع آی سی دارن؟آیا بعدن میشه نوع آی سی رو تغییر داد؟
6.کلا چه نوع فرمتهایی رو PS2 پخش میکنه؟ربطی به نوع آی سی داره که فرمتهای بیشتری رو پخش کنه؟آیا بازی های PS1 رو هم اجرا میکنه؟DVD فیلمهای کپی رو هم اجرا میکنه؟
7.میگفتن برای پخش mp3 یه سی دی به نام بوت یا بیلیم لازم داره.درسته؟آیا Vcd رو هم پخش میکنه؟اگه بخواد فرمتهای دیگه رو پخش کنه تو عمر دستگاه و سرعت و کارکردش اثر میذاره؟
8.این دستگاه های کوچک slim رو باید چند ساعت یک بار خاموش کرد؟میگن چون داغ میکنه.
9.در مورد مموری ایا باید اصل باشه یعنی حتما مارک سونی روش باشه؟وآیا میشه بجای مموری کارت از حافظه های Flash استفتده کرد؟یعنی یه فلش مموری رو داخل پورت Usb جلوی دستگاه قرار بدیم و روی اون save کنیم؟
10.دسته هایی رو که جدا میفروشن بیشترشون توی جعبه شیشه ای هستن که یه مقوای زرد رنگ پشتش هست که مارک سونی هم روش هست و به اسم اوریجینال میفروشن(البته بعید میدونم همشون اوریجینال باشن.همون پشت شهرداری اتقدر خوشکل درستشون میکنه که سخت میشه فهمید )چون از تو جعبه هم باز نمیکنن تا نخری.از کجا میشه فهمید که اصله؟همینطور در مورد مموری کارت.
11.سوال آخر.یه ریموت کنتر هم میخوام بخرم.بین 10.5 تا 15 قیمت دادن.میخواستم ببینم درسته؟و کلا موارد استفاده اش چیه؟و مموری 8 مگ برای چند تا بازی کافیه؟
کلا یه دستگاه خوب و محکم و عمری میخوام که اگه کمک کنین من هم مثل بیشتر شما ازش لذت ببرم.
بچه ها میدونم که خیلی نوشتم و حق دارین که شاکی بشین.میخواستم زحمت ندم و هی تیکه تیکه نفرستم.همه رو یه جا نوشتم و امیدوارم برای همه مفید باشه.حالا هر کدوم از شما که دستگاه داری یا اطلاعات دارین لطفا جواب این سوالات منو بدین که منم از سردرگمی در بیام.
کلا بچه ها نظر بدن.چون شاید سوالات خیلی از بجه ها باشه.
ممنون از لطفتون.

آخرین ویرایش:

hamid and

کاربر سایت
Feb 27, 2007
102
با عرض سلام به آقا محمد گل.
جوابهایی که برات مینویسم همش درسته به غیر از بعضی ها که بلد نیستم و نمینویسم:
1-به نظر من مشکیش بهتره.
2-این ورژن های دستگاه از همه مهمتر و حیاتی تره.اگه یه دستگاه کلفت و ددرست حسابی می خوای که یه عمر برات کار کنه ورژن 77000رو بخر که بهترینه.تفاوت اصلی شون هم در مادر بورد های آنها است.البته تو یه سایت یه چیزهایی در مورد آپدیت برنامه های تو خود دستگاه خوندم.نشونش هم اینه که وقتی دستگاه رو تو دستت می گیری پشتش رو نگاه کن و همه چیز در مورد مدل دستگاه اونجا هست.سعی کن دستگاهت رو 77000b انتخاب کنی.اگه هون گیر نیومد 77000aرو بخر.
3-پلی هایی که جعبه ی سفید داره و روش هم هیچ عکسی نیست رو بخر.چونکه جعبه سفیدا جدیدتره.pal بودنش رو هم رو جعبه مینویسن هم رو خود دستگاه که تو قسمت 2 توضیح دادم.که البته پال رو بخر .چرا؟ چونکه بازی های اکشن وکلا بازی های جدید با pal ها فقط کارمیکنن.
4-یارو چرت و پرت برای خودش بلغر کرده.... تمام وسایلی که در جعبه است همه اورجیناله.فقط توجه ک که رو دستش نوشته باشه doul shock 2.
5-آی سی های آنها رو نمیشه تغییر داد.ولی فکر کنم مدل های بالا مثل 77000 آی سی هاشون کمی فرق کنه .
6-کلا فرمتهای dvd+r.dvd-r.dvd+rw.dvd-rw.cd-r رو ساپوت میکنه اما در مورد سی دس ها فقط موسیقی پخش میکنه و پخش فیلمش فقط دی وی دی است.بازی های پی اس1 رو هم قلق داره که من قلقش رو بلد نیستم.و این رو هم اضافه کنم که فیلم کپی دی وی دی پخش نیکنه چون من خودم متحان کردم .(با این سری های جدید slim).
7-من که ام پی 3 رو همین طوری امتحان کردم پخش کرد.کلا عمر لیزر دستگاه با سی دی های رایتس کم میشه و او نو ظعیف میکنه.
8-سری 77000 بهبود پیدا کردن (البته به همراه سری 75000) و زیاد داغ نمیکنن ولی برای اطمینان یه فن پی اس 2 براش بگیر.و هر چی در روز بیشتر بااش کار کنی اصطلاک اون بیتر میشه(مراعات حالشو بکن).
9-مموری های بازار اکثرا اورجینال هستن و بجای اون از فلش ها به هیچ وجه نمیشه استفاده کرد.
10-دسته هایی رو که روشون (بقل اونجایی که سیم دسته در میاد )نوشته باشه doul sock 2 اصلهوحتما اورجیناله.
11-یه ریموت که همراه ریسیورIR و دو عدد باتری باشه قیمتش 12500 است و بعضی جاها هم کنترل رو تنها میفروشن که قیمت آن 9500است. کاربرد اصلیه کنترل پخش دیوی دی فیلم است که اگه نداشته با شه نمیتونی فیلم ببینی.البته بازی هایی که نیاز به آنالوگ استیک ندارن هم میشه با کنترل بازی کرد.مثل :tekken 5.
مموری هم بستگی داره بخای چه جور بازی هایی رو انجم بدی.مثلا بازی فارنهایت تمام 8 مگ کاتت رو میخاد ولی اکثر بازی های اکشن بیشتر از2 مگا جا نمیگیره.

در آخر هم بهت میگم اگه همون تیکه تیکه سوال کنی بهتره با این وضع سوال کردنت آب منو کشیدی. به امید دیدار......
در ضمن اگه سوال دیگه هم داشتی بپرس.ساعت 2:33 am

mohammad1

کاربر سایت
Dec 3, 2005
41
سلام من هم وقتي دستگاهم رو روشن ميكنم بدون ديسك و ميرم تو قسمت مموري تا ببينم چقدر فضا آزاد دارم يا سيو پاك كنم مي نويسه لود ولي ديگه نميره و دستگاه قفل ميكنه مشكل از مموري هست چون با مموري هاي ديگه اينجوري نيست مموري خودم رو بردم روي يك دستگاه ديگه هم تست كردم بازم همينجوري بود البته از داخل بازي ميشه بازي رو سيو كرد. يكي به دادم برسه 15 هزار تومن مموري همين ديروز خرديم...

این مشکل هنگامی اتفاق میفته که هنگام سیو یا لود مموری رو در بیاورید و یا دستگاه هنگ کنه.
شما با یک دفعه فرمت کردن میتونید دوباره از مموری خود استفاده کنید و مشکلتان حل خواهد شد

test84

کاربر سایت
Aug 22, 2006
4,743
سلام
براي رايت بازي هاي PS2 از چه DVDخامي استفاده ميكنين؟
من روي PRinco رايت كردم ولي بعد يه مدت بازيه داره اذيت ميكنه.
با نرو رايت كردم.

mohammad_game007

کاربر سایت
Mar 6, 2007
23
حمید عزیز ممنون که زحمت کشیدی و جواب سوالات (یک کتاب سوال);) منو دادی.گلی از خودت ممنون.چشم حتما این دفعه تیکه تیکه آبت رو در میارم..:p
ولی حمید جان تو تاپیک صفحه قبل گفته بودی که 77000 تو ایران نیست.مدل 75000 CB هست و75004 .الان آخرین ورژن چیه؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر