Hands-on - the Xbox 360 and USB Storage

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
سلام.

usb360.jpg

*در اين مقاله به كپي خور بودن كنسول و بن شدن و flag شدن و ... توجهي نشده و فقط ترجمه اي از تجربيات IGN , سروكله زدن با اين آپديت و صحبت هايي كه در انجمن ها وجود داشته مطرح شده.براي اطلاع از اين آپديت سوالت در مورد بن شدن و flag و ... به اينجا مراجعا كنيد.

در ضمن چون حالت خبري داشت در بخش اخبار گذاشتم. هر جا مديرا صلاح ديدن انتقال بدن, ولي فكر كنم در اخبار باشه بهتره !!! - مرسي

بالاخره مايكروسافت آپديت جديد firmware براي Xbox 360 را كه صحبت هاي زيادي راجع به آن بود كه به player ها اجازه ي استفاده از USB به عنوان storage device براي gamertags, XBLA titles, نصب بازي و ... استفاده كرد را عرضه كرد.

usbUpdate_1270568251.jpg

It's Easy

اين كار به صورت سورپرايز كننده اي نياز به سروكله زدن براي USB ندارد, فقط براي اولين بار نحوه ي آن را بدانيد. بعد از متصل كردن USB , به قسمت system setting ميرويد و "Memory" را انتخاب ميكنيد. از آنجا شما بايد USB drive خود را به شكل يك مموري format نشده ببينيد.بعد از انتخاب آن, شما گزينه اي براي format آن براي استفاده ي كنسول و يا "Configure" كردن آن پيش رو داريد. گزينه ي دوم (Configure) به شما اجازه ميدهد تنها مقداري از حافظه {كه خاليست} به كنسول اختصاص پيدا كند.كه گزينه ي بسيار بهتريست.و شامل فرايند بي دردسريست.فقط وقتي كه اطلاعاتي روي USB خود داريد كه مايل به نگهداري آنها هستيد, مطمئن شويد Configure را انتخاب كرده ايد.

Back Up Your Saves

وقتي كه يك درايو فرمت شده در Xbox 360 را به PC خود (كه نشان دادن فايل هاي hidden در آن فعال است) وصل ميكنيد, شما در واقع ميتوانيد فولدر هاي ايجاد شده توسط كنسول براي ذخيره ي saveهايتان را ببينيد. چون PC شما فيل هارا به صورت آرشيو هاي غير قابل خواندن ميبيند, شما (هنوز) نميتوانيد به جست و جوي فايل هاي اين فولدر ها بپردازيد (*اما ما از اقدام هكر ها براي شناسايي آدرس اين فايل ها مطمئنيم).ولي ميتوانيد آنها را كپي كنيد و به اصطلاح از save هاي خود back up بگيريد.

*ولي يك نكته اي وجود دارد.اگر از saveهاي خود back upي در يك درايو USB گرفتيد و در PC يا هرجاي ديگري ذخيره كرديد, شما تنها براي برگرداندن آنها به كنسول 360 بايد آنها را به همان درايو USB برگردانيد, يعني اگر به همان درايو USB دسترسي نداشته باشيد, آنها غير قابل استفاده هستند.انتقال saveها بايد همراه با فرمت كردن درايو شما باشد.اگر به بررسي تعداد فايل هاي "Data" برروي درايو USB فرمت شده بپردازيد يك فايل به خصوص پيدا ميكنيد كه به نظر فايل مخصوصا كوچكيست.

usbstoragedevice_1270612469.jpg

What We Tried

من تعدادي از flash driveها و تعدادي راهكار را امتحان كردم كه به نتايج جالب و مثبتي نيز رسيدم. مورد اول يك 1GB با مارك Cruzer Micro كه با خصوصيات مورد نياز از لحاظ سرعت خواندن و write اطلاعات و همچنين ظرفيت (1گيگ مينيموم حافظه ي USBست) بود. كه اين USB به ما 500 MB فضا براي save , profiles و ... . مورد بعدي يك فلش 2 گيگ كه توسط سازنده اي مدتي پيش به ما داده شده بود كه همچنين بدون دردسر فرمت شده بود. بعد ما تصميم گرفتيم آن را با يك 4GB MicroSD card در يك آداپتور USB تركيب كنيم, و من خوشحالم كه گزارش ميدهم كه بدون هيچ مانع و گيري با تمام موارد مورد نياز پيشنهادي هماهنگ بود.(خب اين ميتواند به عنوان يك انتخاب مداوم قابل تامل باشد, طوري كه اگر صادق باشم مقداري من را سورپرايز كرد.)

در آخر هم يك iPod Nano و يك iPhone را امتحان كرديم.360 در واقع iPod Nano را به عنوان يك USB storage device شناسايي كرد, ولي وقتي كه براي فرمت هر دو از گزينه ي "configure" استفاده كرديم با يك پيغام ارور مخصوص مواجه شديم.من احساس ميكنم كه ipod ميتواند به طريقي به عنوان يك storage device كار كند, البته نميتوانم با اطمينان بگويم.

Other Things We Should Mention

*درايو هاي فلش از آنچيزي كه فكر ميكنيد كندتر هستند.و همه ي فلش ها به يك صورت ساخته نشده اند (از لحاظ كيفي). سعي كنيد با توجه به پولي كه مي خواهيد در اين رابطه خرج كنيد, پرسرعت ترين را (read/write speed) انتخاب و خريداري كنيد.همچنين USB hard drive ها مشخصا كندتر از Xbox 360 hard drive است و طوري كه مايكرو توصيه به نصب نكردن بازي ها روي آنها داده.

*ممكن است متوجه شويد كه ديگر گزينه ي ''Play from hard drive'' در صفحه ي جزئيات بازي كه از داشبورد به آن دسترسي پيدا ميكنيد قابل رويت نباشد. ناراحت نشويد ; چه اين گزينه باشد چه نباشد, 360 خود بازي هاي نصب شده روي storage device را شناسايي كرده و متعاقب آن عمل خواهد كرد.

*محتويات نامربوط به بازي ها در داشبورد ممكن است, سرعت بيشتري داشته باشند.

Things We're Hearing

مردم در انجمن هايي مثل NeoGAF در حال توضيح در مورد بازي ODST و عدم اجازه ي آنها براي بازي در حالت co-op تنها با يك USB هستند. در خبر هاي جالب تر, بازي اي مثل Fable II كه قبلا از انتقال saveهاي بازيبازها جلوگيري ميكرد و با درايو هاي USB اين قابليت آزاد شده (unlocked شده) و به شما قابليت انتقال saveهاي اين بازي داده ميشود.

اگر شما هم از اين دست تجربه ها داريد, اينجا ميتونيد مطرح كنيد.

مرسي - GOODLUCK

Silent Death

کاربر سایت
Aug 21, 2009
1,158
نام
احمدرضا
پس هارد USB رو هم میشه وصل کرد و حتی بازی هم روش ریخت؟
بله! ولی تا سقف 16 گیگ. راستی فقط محض اطلاع: هاردهای بن شده، با این آپدیت آنلاک میشه. در کل آپدیت خیلی مفیدی هست. (حداقل برای ما ایرانی ها)

Hedi360

کاربر سایت
Aug 3, 2008
116
نام
Hedayat Daneshmand
سوال نبود دوست عزیز! یکی از بچه ها میگفت این آپدیت، هاردهای بن شده رو درست میکنه. توی یه فروم خارجی هم بهش اشاره شده
جدا . . . اگه اینجور بشه که خیلی عالیه ;)

sergeant fenix

کاربر سایت
Sep 11, 2009
1,467
نام
Babak
سلام . کنسول من بن شده و هیچ بازی رو هارد نٌصب نمیشه ... یعنی با این اپدیت قفل هارد برداشته میشه ؟ اگه اینجوریه مایکرو بیکار بود اومد قفل گذاشت ؟ ممکنه منو یه راهنمایی کنید خوب متوجه بشم ؟ و اینکه چطوری باید اپدیت کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد؟:confused:

capitanrayan

ابیلیتی سلیمان از من گرفته شده
کاربر سایت
Jun 23, 2007
8,490
دوستان این کار واقعا درست شده و میشه بازی رو تو هارد ریخت
یک اپدیت 7 مگ بدون اواتار
یا 80 مگ با اواتار دانلود کنید و با خیال راحت بازی کنید
و بازی نصب کنید
Xbox 360 System Update Released - USB Memory Support, Un-Criple HDDs

خبر 4 یا پنجم سایت هست!
اینم متن خبر
>> Microsoft released the new system update (9199):

We've just released a system update for the Xbox 360 over Xbox LIVE.
As previously announced, this system update contains support for USB Memory storage devices.

Sometime over the next few hours when you sign in to Xbox LIVE you'll receive a prompt to accept this mandatory update. If you are signed into LIVE already, you may be signed out and asked to accept the update and you'll be back online in a few moments.

Read the FAQ on Xbox.com which may answer some of your questions.

Of course jtagged 360s shouldn't update ... they should wait for a new version of XBReboot/freeBOOT.
360s with modified DVD FWs update at own risk, as always ;)
!Update! This update will also un-criple HDDs of banned consoles (but will NOT unban ur console of course)

GodFather

کاربر سایت
Jun 29, 2006
2,052
نام
امیرحسین
آقا حالا یک چیز جالب هست که اگر میشه یک نفر امتحان کنه بزاره اونم اینکه آیا الان میشه بدون دیسک بازی کرد

hossain

کاربر سایت
Sep 26, 2005
1,001
نام
محمدحسين
اين طور كه من فهميدم بازم نميشه سيو ها رو از اين دستگاه به اون دستگاه انتقال داد؟!
.
درسته؟!
.
يعني بازم بايد نون بازوي خودمون رو بخوريم؟!
.
بازي arcade , theme اينارو هم نميشه يعني؟!
من از اينش خوشحال بودم..

Wrath OF Joker

کاربر سایت
Sep 3, 2008
1,921
نام
ايمان
اگر میشه یکی از دوستان جواب من رو بده :
میشه بازی رو روی مموری ریخت و بدون دیسک بازی کرد ؟
دوست عزیز اصلا بدون دیسک معنی نداره !!
شما باید حتما دیسک درون کنسول باشه تا بازی اجرا بشه !!

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
اين طور كه من فهميدم بازم نميشه سيو ها رو از اين دستگاه به اون دستگاه انتقال داد؟!
.
درسته؟!
.
يعني بازم بايد نون بازوي خودمون رو بخوريم؟!
.
بازي arcade , theme اينارو هم نميشه يعني؟!
من از اينش خوشحال بودم..
فعلا سيو هارو فقط ميتوني برا خودت back up بگيري البته به آينده اميدوار باش...

ولي بقيه چيزا امكان پذيره (فكر كنم) بشه بازي آركيد و پروفايل و ... رو به دستگاه ديگه انتقال داد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر