اخرین اخبار کارتهای گرافیک (AMD & nVidia)

Isildur

Rise and Shine Mr. Freeman
کاربر سایت
Dec 10, 2006
9,243
نام
امیرحسین

Galaxy GeForce GTX 465 GC

46187579605736525165.jpg

14709521361909758625.jpg

MSI N465GTX Twin Frozr Golden Edition

هتسینگ تمام مس!

93147940783784410419.jpg

قیمت؟
همون 320 دلار؟

vahid_ba

کاربر سایت
May 25, 2008
3,141
Icon17 Asus با nvidia قصد دارن دنیای بازی متحول کنن اونم از نوع 3d

Asus با nvidia قصد دارن دنیای بازی متحول کنن اونم از نوع 3d
--------

اتفاقات شگرف در دنیای دیجیتال خیلی سریع رخ می دهند. ما تا حالا سینمای سه بعدی و تلویزیون اچ دی سه بعدی داشتیم ، و حالا، کامپیوتر سه بعدی هم در بازار خواهیم داشت.

انویدیا و Asus درتلاشند تا با همکاری مشترک در بازار نوپای محصولات سه بعدی که قطعا در ماه ها و سال های آینده پرطرفدارترین بازار خواهد بود از همین حالا با معرفی رایانه شخصی با فن آوری سه بعدی عرض اندام نمایند.

شاید هرگز تصور نمی شد که روزی در صنعت نیاز به تعریف استاندارد هایی برای رایانه های شخصی ۳D باشد ، اما امروز این نیاز به شدت احساس می شود.

آنطور که به نظر می رسد انویدیا تلاش می کند تا بخش بزرگتری از بازار بازی های رایانه ای را با فن آوری های پشتیبانی از سه بعدی در محصولات سخت افزاری خود بدست بگیرد، برای مثال در نمایشگاه Acer با سه محصول جدید ظاهر شدند.

این سه محصول ، همانطور که شما حدس می زنید ، اولین محصولات با مارک “۳D PC” بوده که در واقع نمایشی از دنیای سه بعدی به روایت انویدیاست!

با این تعریف ، ۳D PC یک کامپیوتر دسکتاپ یا نوت بوک بوده که حداقل شرایط زیر را داشته باشد :
یک عدد عینک ۳D با شاتر فعال (مثل کیت ۳D Vision انویدیا) ، که بهترین شیوه ارسال تصاویر به شکل سه بعدی و با رزولوشن بالا به هر دو چشم کاربر رایانه است.

صفحه نمایش سه بعدی ۱۲۰ هرتزی به شکل مانیتور ال سی دی رایانه دسکتاپ ، پروژکتور۳D ، تلویزیون ۳D یا نوت بوک دارای صفحه نمایش سه بعدی.

پردازنده گرافیکی مجزا (مانند پردازنده گرافیکی(GPU) جیفورس انویدیا) که قادر به انتقال تصاویر با کیفیت بالا(High Definition) به نمایش ۳D باشد.
asus-3d-ee.jpg
در واقع ، انویدیا با تعریف چنین استاندارد هایی قصد دارد فروش محصولات خود را که از فن آوری ۳D Vision و از GPU مجزا برای پخش فیلم و اجرای بازی استفاده میکنند افزایش دهد، هر چند به طور قطع در آینده ای بسیار نزدیک رایانه های شخصی سه بعدی به بازار خواهند آمد که هیچ کدام از این استاندارد های انویدیا را ندارند اما در عین حال لذت تصاویر سه بعدی را هم به کاربران هدیه میدهند .

مثلا محصول MSI به نام Wind Top AE2420 اثباتی بر این ادعاست. به هر حال ، سه محصول جدید وارد شده توسط انویدیا و ایسوس عبارتند از: نوت بوک Asus G51Jx-EE ، کامپیوتر رومیزی EeeTOP ET2400 و رایانه رومیزی ویژه بازی Asus CD5390.

در حال حاضر جزئیات بیشتری در مورد این سه دستگاه منتشر نشده، و معتقدیم معرفی ناگهانی این محصولات آنها فقط در جهت کمک به حک شدن نام انویدیا در ذهن سه بعدی دوستان برای بدست گرفتن رهبری محصولات سخت افزاری بازار سه بعدی بوده!

گمان می کنم مشخصات بیشتر به زودی منتشر خواهد شد و به طور قطع انویدیا دوست ندارد طرفدارن سه بعدی را برای این محصولات به قدری منتظر بگذارد که توجهشان به محصولات رقبا جلب شود!

بریم سه بعدی بازی کنیم
wink1.gif

منبع: هات اورکلاک

• Like
Reactions: Mr-Game

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
خوب مشخصاته سری 6700 هم مشخص شد

161a.jpg

خوب بیاید یه حسابی بکنیم

چون شماتیک این سری هنوز ارائه نشده نمیشه تعداده tesselation unit هارو برای barts حدس زد اما با این مشخصات احتمالا 6770 قدرتی معادل یک 5850 داره که اگر محدوده قیمتی رو 200$ تا 250$ در نظر بگیریم بسیار خوب به نظر میرسه.

در BARTS XT تعداده SP هارو 320*4 هست که میشه 1280 که این در 5850 معادله 1440 هست و اگر شکل معماری رو معادل نگیریم و نحوه عملکرده کلاستر هارو یکسان در نظر نگیریم که قطعا یکسان نیستند میشه 6770 رو معادله 5850 در نظر بگیریم(تعداده کلاستر ها در BARTS کمتر از CYPRESS هست یعنی 5 برای Cypress و 4 برایه batrts) که قدرتی حدوده 2 برابره 5770 با هسته juniperداره.(پیشرفته بسیار عالییست)

اگر تعداد فیزیکی TU ها در این سری افزایش پیدا کنه قطعا شاهد عملکرد بسیار خوبه این سری در DX11 خواهیم بود.(به طوره مثال برای هر کلاستر یک tu رو در نظر بگیره که خوب میشه 4 واحده tu)

منبع

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Hesam_1994

Polaris

کاربر سایت
Aug 14, 2007
2,775
اگر تعداد فیزیکی TU ها در این سری افزایش پیدا کنه قطعا شاهد عملکرد بسیار خوبه این سری در DX11 خواهیم بود.(به طوره مثال برای هر کلاستر یک tu رو در نظر بگیره که خوب میشه 4 واحده tu)

منبع

البته تو اخبارايي كه من خوندم به نظر ميرسه كه ATI دست به تعداد واحد هاي تسليشن نزده. تنها قدرت كارت ها رو زياد كرده ... به نظر ميرسه قويتر كردن كارت بدون دست زدن به تكنولوژي ساخت( كمتر نكردن نانومتر)و معماري (تعداد مساوي TU نسبت به نسل پيش)و رونمايي از يك نسل جديد ( سري 6000) كار بيهوده اي بود .... خيلي راحت ميتونستن با كمتر كردن قيمت كارتهاشون دوباره بازار رو به دست بگيرن. نه فيزيك دارن و نه توي دي ايكس 11 و مخصوصا تسليشن كارايي خوبي از خودشون نشون ميدن ...
Die ATI Die :sniper:
خير سرشون كارت دادن . مثلا دي ايكس 11 ساپورته ولي در عمل اينه : :-@:oops::hurted1:

منبع

ATI(:-&) didn’t dramatically improve the tessellation performance. As you probably know by now tessellation is the only big advantage that Nvidia has over DirectX 11 Radeons.

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
البته تو اخبارايي كه من خوندم به نظر ميرسه كه ATI دست به تعداد واحد هاي تسليشن نزده. تنها قدرت كارت ها رو زياد كرده ... به نظر ميرسه قويتر كردن كارت بدون دست زدن به تكنولوژي ساخت( كمتر نكردن نانومتر)و معماري (تعداد مساوي TU نسبت به نسل پيش)و رونمايي از يك نسل جديد ( سري 6000) كار بيهوده اي بود .... خيلي راحت ميتونستن با كمتر كردن قيمت كارتهاشون دوباره بازار رو به دست بگيرن. نه فيزيك دارن و نه توي دي ايكس 11 و مخصوصا تسليشن كارايي خوبي از خودشون نشون ميدن ...
Die ATI Die :sniper:
خير سرشون كارت دادن . مثلا دي ايكس 11 ساپورته ولي در عمل اينه : :-@:oops::hurted1:

منبع

امیر جان درمورده تعداده tu ها هنوز هیچ چیز تا اعلامه رسمی amd مشخص نمیشه.در ضمن ما نمیدونیم معماری caymen و barts به چه صورتیه.

بعد هم دوست من اینجور کامنت دادن باعث دلخوری هوادارانه amd میشه

این ادیتور یعنی fuad abazovic در فودزیلا بر اساس منبع خاصی این حرفارو نزده و یه جورایی برداشت کرده.

درضمن شما به وضوح میتونید تعداده کثیره ati fanboy هارو ببنید که چجوری به نظرات امتیاز دادن:d اونایی که این صحبتارو تصدیق کردن -50 اکثرا اونایی که صحبتایه ایشونو رد کردن بالایه 70 ینی حدوده 150 امتیاز اختلاف(مثله اینکه ati fanboy ها در سراسر نت بشدت در حفظ منافع amd در تلاشن :d

نتیجه گیری ها میتونه از خیلی جهات صورت بگیره مثلا تصاویره زیر

برای کرایسیس که درصورته تحقق عالیه

55199758201008290104591765801236173_000.jpg

امتیاز عالی برای vantage

55199758201008290104591765801236173_001.jpg

و اینم برای تسلیشن

55199758201008290332101427283860315_000.jpg

که هیچکدوم تایید نشدن و صحبتایه زیادی درمورده fake بودنشون شده

هرچند تا زمانه عرضه نشدن هیچ ریویویی نمیشه در مورده کارایی این سری در dx11 tesselation نظری داد.(اگر شماتیک gpu رو بدن بیرون میشه خیلی راحت کارایی تا حدوده زیادی حدس زد)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Mr-Game

amirmahmood

کاربر سایت
Nov 12, 2009
3,202
نام
امیر محمود
ممنون رامین جان!
من هم دارم به شک میفتم که AMDفقط قدرت کارت ها زیاد کرده! :d
مثلا شما 6770 را نگاه کنید ENGINEکلاکش 900 هستش یعنی حتی از 5870 بالاتر!!!
به نظر من هنوز اطلاعات کمی منتشر شده و نمیشه درباره TESSELATIONدر سری 6700حرفی زد!!
حتی همین الان بنچمارک های غیر معتبر وجود داره که نشون میده سری 6800در TESSعملکرد خوبی داره!! :)

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
ممنون رامین جان!
من هم دارم به شک میفتم که AMDفقط قدرت کارت ها زیاد کرده! :d
مثلا شما 6770 را نگاه کنید ENGINEکلاکش 900 هستش یعنی حتی از 5870 بالاتر!!!
به نظر من هنوز اطلاعات کمی منتشر شده و نمیشه درباره TESSELATIONدر سری 6700حرفی زد!!
حتی همین الان بنچمارک های غیر معتبر وجود داره که نشون میده سری 6800در TESSعملکرد خوبی داره!! :)

خواهش میکنم امیر جان:d

پسته بالا ویرایش شد وتست هایه کرایسیس و ونتیج که احتماله بالایه فیک بودن دارن رو گذاشتم.

خودت که نتیجه یونیجینه منو دیدی اگه اون باشه به نظرم انویدیا باید یه جورایی فاتحه بخونه(این پیشرفت بیش از 350% درصد نسبت به سری 5800 که بعید میدونم

راستی به اون ati radeon هاش هم دقت کنیم=))خوبه یادی از این عزیز تازه ازدست رفته(ati) هم بکنیم:d

آخرین ویرایش:

msbazicenter

کاربر سایت
Sep 19, 2008
3,690
نام
مرام آدم مهمِ نه اسمش

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
كمتر از 10 روزه ديگه به عرضه كارت هاي جديد AMD مونده ولي همچنان اخبار عجيبي به گوش ميرسه
79b.jpg

قيمت 6870= 255 يورو = 355 دلار:-s
قيمت 6850= 189 يورو = 263 دلار
الان 5870 رو اين قيمت نميدن

اينم نمايي از كارت 6850 با ظاهري بد تركيب:-s
73a.jpg

اين كارت داري يك سوكت 6 پين ميباشد

با توجه به قيمت ها و عكس بالا يه جورايي احساس ميشه اين سري از سري قبل ضعيفتر باشه

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
كمتر از 10 روزه ديگه به عرضه كارت هاي جديد AMD مونده ولي همچنان اخبار عجيبي به گوش ميرسه

قيمت 6870= 255 يورو = 355 دلار:-s
قيمت 6850= 189 يورو = 263 دلار
الان 5870 رو اين قيمت نميدن

اينم نمايي از كارت 6850 با ظاهري بد تركيب:-s

اين كارت داري يك سوكت 6 پين ميباشد

با توجه به قيمت ها و عكس بالا يه جورايي احساس ميشه اين سري از سري قبل ضعيفتر باشه

به حدی در ایموارد در فروم هایه دیگه صحبت شده که فن هایه ati دیگه قصد جون افراد رو کرده بودن:d

به طور دقیق و رسمی هنوز مشخصاته این سری رونمایی نشده یکجا گفته شده بو 960 sm داره یکجا 1120.اینطور که فودزیلا گفته بود 6870 از 460 قویتره اما عملکردشو برایه dx11 مشخص نکرده بود.

54713083005435032718.jpg

همونطور که میبینید گفته اطلاعاته بعضی قسمت ها بعد از هماهنگی با amd گفته خواهد شد.

اگر amd بتونه کارایی این سری رو در dx11 افزایش بده میتونه از فشار هایه منتقدین تا حدودی خلاص بشه.

من امیدوارم این سری موفق باشه تا انویدیا دوباره درجا نزنه.

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
به حدی در ایموارد در فروم هایه دیگه صحبت شده که فن هایه ati دیگه قصد جون افراد رو کرده بودن:d

به طور دقیق و رسمی هنوز مشخصاته این سری رونمایی نشده یکجا گفته شده بو 960 sm داره یکجا 1120.اینطور که فودزیلا گفته بود 6870 از 460 قویتره اما عملکردشو برایه dx11 مشخص نکرده بود.

همونطور که میبینید گفته اطلاعاته بعضی قسمت ها بعد از هماهنگی با amd گفته خواهد شد.

اگر amd بتونه کارایی این سری رو در dx11 افزایش بده میتونه از فشار هایه منتقدین تا حدودی خلاص بشه.

من امیدوارم این سری موفق باشه تا انویدیا دوباره درجا نزنه.
از 460 قوي تره؟
اگه اون قيمت درست باشه بايد از 470 قوي تر باشه
اگه 5870 هم ضعيفتر باشه كه كلا بازار كارت هاي high end رو از دست ميده
amd زده به سرش =((

ramin cybran

کاربر سایت
Mar 1, 2009
901
نام
رامین
از 460 قوي تره؟
اگه اون قيمت درست باشه بايد از 470 قوي تر باشه
اگه 5870 هم ضعيفتر باشه كه كلا بازار كارت هاي high end رو از دست ميده
amd زده به سرش =((

ببین دوست من به طوره دقیق اگر از 470 هم قویتر باشه اما در dx11 هنوز عملکرده ضعیفی داشته باشه به هیچ عنوان نمیشه اونو موفق دونست.

کارتهایه سری 5000 هم پرفورمنس بدی نداشتن اما عملکرد ضعیفشون در dx11 باعث انتقاده بسیاری بر اونها شده بود.

اگر این سری بتونه در dx11 عملکرده خوبی از خودش نشون بده حتی اگه در حده 460 هم باشه باز هم پیشرفته عالی محسوب میشه و میشه این سری رو عالی متصور بود.

بلاخره باید منتظر بنچ هایه معتبر در اینترنت باشیم(حتی المکان توسط سایه نوبه techpowerup نباشه بهتره)

N19

کاربر سایت
Mar 26, 2010
125
نام
ابوالفضل
ببین دوست من به طوره دقیق اگر از 470 هم قویتر باشه اما در dx11 هنوز عملکرده ضعیفی داشته باشه به هیچ عنوان نمیشه اونو موفق دونست.

کارتهایه سری 5000 هم پرفورمنس بدی نداشتن اما عملکرد ضعیفشون در dx11 باعث انتقاده بسیاری بر اونها شده بود.

اگر این سری بتونه در dx11 عملکرده خوبی از خودش نشون بده حتی اگه در حده 460 هم باشه باز هم پیشرفته عالی محسوب میشه و میشه این سری رو عالی متصور بود.

بلاخره باید منتظر بنچ هایه معتبر در اینترنت باشیم(حتی المکان توسط سایه نوبه techpowerup نباشه بهتره)
عزيز بحث موفقيت جداست بحث فروش و در اختيار داشتن بازار جداستb-)
موفقيت به چه قيمتي؟
حالا من فرض رو بر اين گرفتم كه عملكرد اين كارت ها در dx11 خيلي بهتر شده باشه
طبق نقل قول شما اگه گفته سايت فودزیلا صحت داشته باشه به نظر شما اين كارت ميتونه فروش داشته باشه؟
قيمت 460 = 220 دلار<--------->قيمت 6870 = 355 دلار
قيمت 470 هم الان 300 دلار هست
اين يك مورد

مورد بعدي هم داشتن كارت high end هست، انگار توي اين سري amd قيد اين بخش از بازار رو زده

اميدوارم كه اين گفته ها صحت نداشته باشه هر چند فقط يك هفته تا عرضه كارت ها مونده

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر