ce7en44

کاربر سایت
Mar 4, 2009
8,398
نام
مسلم
با سلام .
فیلم خوبی سراغ دارید که از روی یک بازی ساخته شده باشه ?
مثل تام ریدر و ...

با سپاس فراوان
اغلب جمله فیلم از روی بازی ساخته شده باشه خودش نشون دهنده اینه که چیز خوب ـی از آب در نمیاد:D ولی فعلاً این چند تا داشته باش:

Street Fighter
Silent Hill
Warcraft
Prince of Persia
Lara Croft: Tomb Raider
DOA: Dead or Alive

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
شت!!!!

خیلی پیچیده شد! بدی سبک تریلر روانشناسانه اینه که خیلی وقتا نمیشه یه تئوری درست براشون پیدا کرد. الان یادم میاد حیوان و جاده مالهالند و خیلی فیلم های دیگه هم همین وضعیت رو داشتن... البته باید اعتراف کنم که شاتر آیلند انقدر پیچیده بود که من فکر می کردم با یک بار دیدن همه چیزشو فهمیدم. برای دوتا فیلم دیگه ای که اشاره کردم با یک بار دیدن هیچ نظر دقیقی در مورد وقایعشون نداشتم مجبور شدم برم در موردشون بخونم...

واجب شد علاوه بر اینکه احتمالا یک بار دیگه فیلم رو میبینم در موردش هم بخونم.
بنظر من نویسنده های این جور فیلم ها برای نوشتن فیلمنامه کلی تحقیق و مطالعه میکنند و برای همین با ترکیب کردن چندین ساختار مختلف در یک موضوع باعث میشوند هرکس نظریه متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشه

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
با سلام .
فیلم خوبی سراغ دارید که از روی یک بازی ساخته شده باشه ?
مثل تام ریدر و ...

با سپاس فراوان
منتظر metal gear solid بمون که بنظر خوب میاد مصاحبه کارگردانش دیدم و خیلی امیدوار کننده بنظر میومد تیزرهاش با حظور صداپیشه های اصلی که خیلی خوبه :D

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
به نظر من بحث در مورد فیلمی مثل شاتر ایلند و... بی فایده اس، یعنی بررسی این فیلم در سطح مبتدی یا شایدم متوسط سینمایی کار ماها نیست.
ذهن نویسنده بسیار خلاق و جالب بوده که فیلم با دیدگاه های بسیار متفاوتی طراحی کرده و همه ی دوستان تمامی نظر هایی که میدن کاملا درسته و دقیقا نویسنده هم همین رو میخواسته تمامی آدم ها با دیدن فیلم هر کدوم به یه نتیجه ایی برسن حالا مهم نیست اون نتیجه چقدر حرفه ایی یا ساده است.
و کل این حرف هارو زدم که بگم اگر یه چیز حرفه ایی یا ساده تو فیلم دیدین این جا به نظرات دیگران توهین نکنید چون اگر دیدگاه های متفاوت وجود نداشت اونی که هواپیما رو اختراع کرد نفر بعدی چتر نجات رو درست نمیکرد!!
خیلی شیک و قشنگ نظرتون رو بگین ماهم لذت ببریم و به اینکه یه نفر گفت عجب خفن بود امتیاز 20 از 10 نگیم هیچی حالیت نیست برو از اول فیلم ببین.8->

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
طرف منتقده، یعنی برای اینکار تحصیل کرده، دوره گذرونده. ابعاد سینما رو بهتر از یه دنبال‌کننده عادی می‌‎شناسه، درکش از حیطه مورد نقدش بسیار بالاتر از یه فرد عادیه، پس نظرش «باید» که نسبت به بیننده ارجح باشه، همونطور که نظر مهندس سازه برای ساختن یه ساختمان «باید» که مهم‌تر شمرده بشه تا نظر یه عابر گذرنده. :D
شما میگی منتقده فیلم رو درک نکرده بعد نقدش کرده؟ :D مگه میشه؟ اگه درک نکرده خب به چه حقی نقدش کرده؟ :D اما اگه واقعاً اینطور باشه پس تریبون دست افراد اشتباهی هست که دلایلش باید بررسی بشه، اگه غیر اینه پس منتقد راست میگه و فیلمی که امتیازات کمی می‌گیره فیلم بدیه. :D

مثال اولی که زدی یه مقدار بی ربطه

منظورم اینه درک متفاوتی از اون فیلم دارن و منتقد با توجه به شناخت و تجربیاتش فیلم رو درک کرده و ممکنه شخص دیگه ای بتونه بهتر اون موضوع رو درک کنه چون مثلا مشابه اون داستان براش اتفاق افتاده

در مورد قسمت آخر صحبتت هم بگم که من دارم میگم عمده جامعه اهمیتی به نمرات فیلم ها نمیدن و این موضوع رو میتونی توی فروش فیلم ها ببینی و لزوما فیلمی که نمرات بالاتری داشته باشه بیشتر نمیفروشه

مثلا فیلم Minions متاش شد 56 ولی فروش بالای 1 میلیارد دلار داشت

در حالی که کلی انیمیشن با نمرات بالا هست که حتی توی بهترین حالت نصف این مبلغ هم نمیتونن فروش کنن!

wii baz

کاربر سایت
Dec 20, 2015
732
از یه طرف میگی با نظرت بشدت مخالفم بعد دو خط پایین تر میگی هرکی نظر خودشو داره و قابل احترامه؟
دورود بر شرفت. :D

خب کجای مخالف بودن با نظر یه شخص دیگه بی احترامی هست؟؟؟؟

من کاملا با نظرت مخالفم و میتونی شما هر نظری داشته باشی

ولی اینکه بخوای دیگران رو به خاطر نظراتشون مسخره کنی و بگی شما نمیفهمین و الکی 10 بهش دادین و این حرفا ، با این قسمت شدیدا مشکل دارم و دچار توهم خود بزرگ بینی شدی!

اتفاقا من توی این تاپیک خیلی از فیلم هایی که نمیشناختم و دوستان معرفی کردن رو دیدم و واقعا لذت بردم در حالی که نمرات جالبی هم نداشتن

• Like
Reactions: MK_COD and saeid72

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,485
نام
سپهر
تعدادی از این فیلم ها وجود دارد که با توجه به سطح ذهن و خلاقیت نویسنده (یا فیلم نامه نویس) باعث می شود که فرضیه (نه تئوری) هایی درباره این دسته از این فیلم ها بسازیم. مثلا سال پیش که تعداد زیادی از شماها فرضیه هایی در مورد فیلم mother اینجا گذاشتید و از تمام نماد های فیلم یک نظری دادید. شاتر آیلند، جاده مالهند، دشمن و.. صدتا فیلم این گونه است که می توانیم فرضیه های فراوانی در مورد بسازیم. اگر می خواهید بیشتر از نکات ریز ریز فیلم سر در بیارید، بروید تو یوتیوب و سرچ کنید Shutter Island Ending Explanied و یا از این دسته. یادم نمی رود که همچنان پس از ده سال پایان سوپرانوز می تواند دویست ها فرضیه ازش بیرون بیاید!

آخرین ویرایش:

javad_sonic

کاربر سایت
Sep 20, 2018
3
به نظر من بحث در مورد فیلمی مثل شاتر ایلند و... بی فایده اس، یعنی بررسی این فیلم در سطح مبتدی یا شایدم متوسط سینمایی کار ماها نیست.
ذهن نویسنده بسیار خلاق و جالب بوده که فیلم با دیدگاه های بسیار متفاوتی طراحی کرده و همه ی دوستان تمامی نظر هایی که میدن کاملا درسته و دقیقا نویسنده هم همین رو میخواسته تمامی آدم ها با دیدن فیلم هر کدوم به یه نتیجه ایی برسن حالا مهم نیست اون نتیجه چقدر حرفه ایی یا ساده است.
و کل این حرف هارو زدم که بگم اگر یه چیز حرفه ایی یا ساده تو فیلم دیدین این جا به نظرات دیگران توهین نکنید چون اگر دیدگاه های متفاوت وجود نداشت اونی که هواپیما رو اختراع کرد نفر بعدی چتر نجات رو درست نمیکرد!!
خیلی شیک و قشنگ نظرتون رو بگین ماهم لذت ببریم و به اینکه یه نفر گفت عجب خفن بود امتیاز 20 از 10 نگیم هیچی حالیت نیست برو از اول فیلم ببین.8->

EPIC LOL
در سطح ما نیست؟! شاتر آیلند اتفاقا یه فیلمیه که گیشه و مخاطب عام رو هدف گرفته اونوقت در سطح ما نیست؟! =))
لابد حضرت لسان الغیب از گور باید بلند شه تا به مفاهیم غامض و انتزاعی این منظومه شاعرانه فوق بشری پی ببره. ;))

شما اگه دو زار شناخت از نویسنده ای که رمان رو نوشته و اسکورسیزی فقط ازش اقتباس کرده داشتی، میدونستی که یه نویسنده درجه 2 سرگرمی نویس (کمیک نویس) بیشتر نیست. خیلی گزافه که آثارشو جز "ادبیات" بحساب بیاریم. دقیقا مثل رمان Mystic Riverـش (که اونم فیلمشو ساختن) که عنوان دهن پُرکنی داره ولی خود داستان در رابطه با یه داستان جنایی خیلی ساده و بنظر من ابلهانه است. (اتفاق افتادن دو قتل در یک شب و مرتبط شدن بی ربط این دو به هم!)

برگ برنده امثال اسکورسیزی در این هست که با امکانات هالیوودی میتونن جو و آتمسفر خفنی تو فیلماشون ایجاد کنن. همونطور که جو جزیره شاترآیلند سرتاسر فیلم رو گرفته، اما همین که به پایان و جمع بندی میرسه از سر ناچاری و توخالی بودن پیرنگ داستانشون مجبور میشن شلنگ آبو بگیره به کل هیکل فیلم. :D:))

Changed_Man 50

کاربر سایت
Jul 6, 2016
4,408
EPIC LOL
در سطح ما نیست؟! شاتر آیلند اتفاقا یه فیلمیه که گیشه و مخاطب عام رو هدف گرفته اونوقت در سطح ما نیست؟! =))
لابد حضرت لسان الغیب از گور باید بلند شه تا به مفاهیم غامض و انتزاعی این منظومه شاعرانه فوق بشری پی ببره. ;))

شما اگه دو زار شناخت از نویسنده ای که رمان رو نوشته و اسکورسیزی فقط ازش اقتباس کرده داشتی، میدونستی که یه نویسنده درجه 2 سرگرمی نویس (کمیک نویس) بیشتر نیست. خیلی گزافه که آثارشو جز "ادبیات" بحساب بیاریم. دقیقا مثل رمان Mystic Riverـش (که اونم فیلمشو ساختن) که عنوان دهن پُرکنی داره ولی خود داستان در رابطه با یه داستان جنایی خیلی ساده و بنظر من ابلهانه است. (اتفاق افتادن دو قتل در یک شب و مرتبط شدن بی ربط این دو به هم!)

برگ برنده امثال اسکورسیزی در این هست که با امکانات هالیوودی میتونن جو و آتمسفر خفنی تو فیلماشون ایجاد کنن. همونطور که جو جزیره شاترآیلند سرتاسر فیلم رو گرفته، اما همین که به پایان و جمع بندی میرسه از سر ناچاری و توخالی بودن پیرنگ داستانشون مجبور میشن شلنگ آبو بگیره به کل هیکل فیلم. :D:))

بنظر من اگه بجای حاشیه و اینکه نظر منتقدا چیه و نویسنده کیه خودت راجع به خود فیلم و ایراداتش حرف بزنی خیلی بیشتر حرفت خریدار پیدا میکنه
من طرفدار شاتر آیلند نیستم ولی دیدم یه سری نظرات خوب شاید داشته باشی که با لحن بد گفتن و حاشیه رفتن داری خرابش میکنی دوست عزیز

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
EPIC LOL

وااااااااای شما چقدر شاخی ما همه پخمه ایم اصلا درک از فیلم ها نداریم!
از نحوه نظر نوشتنت معلومه مثل ایرج ملکی میمونی با اسکل خطاب کردن کارگردانان برجسته میخوایی بگی من بیشتر میفهمم،:)) درسته این فیلما اینقدر آبکی ان در سطح سواد شما نیستن.
آره آقا شاتر ایلند خیلی مزخرف بود 2 ساعت الکی تایم بیننده ارو پر میکرد، دمت گرم میایی اینجا بقیه ارو هم آگاه میکنی، دست به نقدت خوبه این Shape Of Water اینا هم بشین نقد کن! چرا بهترین فیلم سال شد؟!!؟
ولی اگرم میخوایی نقد کنی با یه لحن قشنگ اینجوری گفتن همه بلدیم[-(:-bd

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: MASOUD-CRASH

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر