UFOPower

کاربر سایت
Dec 23, 2008
5,516
نام
میلاد
از اتفاقات مسخره اسکار میشه از این گفت که بهترین فیلمی که دل تورو ساخته نه بهترین فیلم میشه و نه بهترین کارگردانی، بعد فیلم امسالش که مطمعنا سطح پایین تری نسبت به هزارتوی پن داره میاد اسکار رو تو هر دو رشته میبره:D
نمیگم حقش نبود ببره و این چیزا، موضوع اینه که از این دست مثال ها تو اسکار خیلی هست و تهش یه فکت رو باقی میزاره که واژه بهترین همیشه نصبیه و به خیلی شرایط بستگی داره...

آخرین ویرایش:

mldqaz

کاربر سایت
Jun 25, 2012
96
از اتفاقات مسخره اسکار میشه از این گفت که بهترین فیلمی که دل تورو ساخته نه نامزد بهترین فیلم میشه و نه بهترین کارگردانی، بعد فیلم امسالش که مطمعنا سطح پایین تری نسبت به هزارتوی پن داره میاد اسکار رو تو هر دو رشته میبره:D
نمیگم حقش نبود ببره و این چیزا، موضوع اینه که از این دست مثال ها تو اسکار خیلی هست و تهش یه فکت رو باقی میزاره که واژه بهترین همیشه نصبیه و به خیلی شرایط بستگی داره...
هزارتوی پن قطعا خیلی بهتر از شکل اب بود.ولی خب اونم اگه اشتباه نکنم توی 6 تا بخش نامزد بود.توی بخش بهترین فیلم خارجی زبان نامزد بود چون زبان فیلم اسپانیایی بود.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
چه جایزه های چیپی به دانکرک دادن :D البته از وقتی یادم میاد فیلمای نولان تا همین حد و حدود در اسکار تحویل گرفته میشن.
آره دیگه فیلمای نولان از درک و فهم عوام بالاترن.:D

Sir Daniel

کاربر سایت
Mar 22, 2017
1,103
از اتفاقات مسخره اسکار میشه از این گفت که بهترین فیلمی که دل تورو ساخته نه بهترین فیلم میشه و نه بهترین کارگردانی، بعد فیلم امسالش که مطمعنا سطح پایین تری نسبت به هزارتوی پن داره میاد اسکار رو تو هر دو رشته میبره:D

اسکارم مثل همه لیستای منتقدا و مجلات و نظرستجی ها و نظرات بیننده های مختلف در نهایت فقط یه سلیقه اس...، کلا نباید خیلی جدی گرفتش
این مثالی که زدید خیلی درسته
مثال دیگه ش اسکار دی کاپریوس که کلی بازی قشنگ ترم قبلا داشت اما آخرش برای از گور برخواسته که واقعا نقش خیلی ویژه ای نبود بهش اسکار دادن

در کل اصلا انتظار نداشتم شکل آب اسکار بگیره، اتفاقا همین دیشبم دیدمش و میتونم بگم بد نبود، به نظر منم هزارتوی پن خیلی بهتر بود ازین
در کل خوشا به حال دل تورو :)

BatiGoal

-_____-
کاربر سایت
Nov 6, 2012
3,330
نام
Mohammad
Shape of Water فقط یه ایده خوب بوده و تو بحث اجرا و عمل با احترام به طرفداراش یک عدد زباله بود با جهت گیری هایی که باورم نمیشد اصلا:D این فیلم اسکار رو برد اما از نظر من کاملا فراموش میشه... مثل مونلایت.
فرانسس مک دورمند هم فکر کنم مست بود:D خیلی مراسم قابل پیش بینی و مسخره ای بود در کل. به جز حق خوری واضحی که از مارتین مک دونا کردن برای بهترین فیلم نامه و دادنش به Get out! سال بدی بود امسال در کل.

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,504
نام
سپهر
بهتر است که هر مخاطبی یا منتقدی، فیلم را دو بار ببیند. یک بار از جهات یافتن نکات مثبت و لذت بردن به فیلم (که این دومی در بین فیلم های 2017 به شدت کم پیدا می شود) و بار دوم از جهات یافتن نکات منفی. من با استفاده از تاکتیک، دید بهتر و حرفه ای تری نسبت به فیلم ها دارم و نظرم در مورد خیلی از فیلم هایی که قبلا دوست داشتم، عوض شده یا آن هایی را که مورد پسندم نبودند، برایم خوب تلقی شدند. به طور مثال اشاره میکنم به فیلم The Big Short. دفعه ی نخستی که من این فیلم را دیدم، به شدت از انتقاد کردم و فیلم را «طوماری از اطلاعاتی عجیب و غریب اقتصادی که به درد مخاطب هم نمی خورد!» نام بردم، اما بار دومی که این فیلم را دیدم، نظرم به کلا عوض شد و با مقایسه با فیلم های سال 2017، فیلم رکود بزرگ «بحرانی ترسناک و آسیب پذیر در جامه طنز» آن را نامیدم.

درست است که خیلی از ما حتی منتقدان هم اشاره می کنند که فیلم باید ابتدا مخاطب را سرگرم کند و بعد ابعاد هنری و خصلت های زیبایی سینما را به تصویر بکشاند. آیا در بین این فیلم هایی که نامزد اسکار شدند، در هر دو بخش شما را راضی کرده اند؟ (سوال کلی اما اگر جواب من را بخواهید با قاطعیت می گویم نه!)

حالا می رسیم به اسکار امسال که دوباره به ما یادآوری کرد که اسکار غیر قابل پیش بینی است علی الخصوص در بخش بهترین فیلم که البته این غیر قابل پیشی بینی بودن آن بعضی وقت ها در پوست یک کمپین حمایت از سیاه پوستان پنهان می شود مثل مونلایت که حتی جوایز داخلی خود آمریکایی ها یعنی PGA,DAG را کسب نمی کند یا بعضی اوقات، هنر و هالیوودیسم را برای انتخاب بهترین فیلم ملاک قرار می دهد (باخت بوی هود از بردمن!).امسال اسکار همانند سال 2015 عمل کرد و بهای بیشتری انجمن ها و پارتی سینمایی خود یعنی PGA,DAG داد و برنده مهم ترین بخش یعنی بهترین فیلم، به شکلی ابی رسید که مقایسه با بردمن آن سال، مشخص می شود که در حد و قواره آن نیست.

شکل آب شاهکار نیست، خوب هم نیست، بین متوسط و زیر متوسط است؛ ایراد شکل آب از این جا نشات می گیرد که فیلم در همان طرح ابتدایی دل تورو گیر کرده است و جلوتر نمی رود. البته دل تورو با هوش و زیرکی و البته با کمی زرنگ بازی، داستان عشق یک موجود انسانی با موجودی غیر انسانی که در آثار داستانی یا سینمایی چون دیو و دلبر (که بیشتر از آن وام گرفته است) تا جایی که موجودات وحشی هستند (اسپایک جونز) یا کینگ کنک، کپی کرده است. تنها تفاوت در این است که قاعده این داستان و فرم را عوض کرده است، این بوده که فیلم را به شکل درجه R یا بگم +18 درآورده است. بار جنسی و برهنگی را زیاد کرده که به نظرم اصلا هم لازم نبود، خشونت را تا حدودی پیاز داغش را زیاد کرده و از کلمات رکیک و زشت هم در فیلم نامه اش به کار برده است. مشکل دیگر در محتوای فیلم است، فیلم قرار است یک رمانسی باشد که مخاطب هم خون بگیراند و هم اشک!!! اما عشقی که فیلم در آن نشان داده می شود، عشق به شدت کاریکاتوریست. نکته بامزه و در واقع بد این است که این که جرقه عشق بین بازیگر زن و موجود آبی، با دادن یک تخم مرغ آغاز می شود!!! در حالیکه منتظر یک عشق عمیق و در یک نگاه هستیم، این عشق از طریق دادن تخم مرغ آغاز می شود. به شوخی بگویم که امروزه در مملکت این قدر وضع تخم مرغ خراب است که هرکسی تو خیابون تخم مرغ مجانی بدهد، عاشق او می شود تا چه برسد به یک موجود آبی و غیر انسانی! این عشق تخم مرغی تا اواسط فیلم ادامه پیدا می کند تا جایی که شخصیت اصلی برای به دست آوردن دل این موجود آبی، عریان می شود و سعی می کند که از طریق لذت جنسی بی مورد که در اوایل بار ها در پلان هایی به آن اشاره می شد، به موجود آبی انتقال کند که به شدت بد و باز هم کاریکاتوریست. جالب این جاست که دل تورو در فرش قرمز، به خبرنگار می گوید، که وقتی طرح داستان را برای پخش کنندگان Fox Searchlight می خواند، اشک در چشم هایشان جمع شده بود!!!! حالا نمی دونم جوک بوده است یا این که نحوه بیان دل تورو در بیان شفاهی بهتر از نشان دادن آن بر تصویر بوده

(نقد شکل آب که این گونه نوشتم، بزودی در وبسایت های سینمایی و نقد انتشار می یابد!)

mgh2225

کاربر سایت
Apr 30, 2017
810
کارگردان سه بیلبورد: از دست هیئت داوران شکایتم را به خدا خواهم برد.

گیرمو دل تورو:من فیلم ساز وابسته به کوجیما هستم.

جمعی از سناتور های دموکرات کنگره: کریستوفر [نولان] آن بالا تنها نبود...

Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
دانکرک نولان 3 جایزه گرفت ، پس کی میشه اون جایزه اصلی رو بدن نولان؟؟؟؟

‍‍ ‍‍ لیست کامل برندگان اسکار 2018:

بهترین فیلم:
The Shape of Water
بهترین کارگردان:
Guillermo Del Toro For Shape of Water
بهترین بازیگر نقش اول مرد:
Gary Oldman For Darkest Hour
بهترین بازیگر نقش اول زن:
Frances McDormand For Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین بازیگر مکمل مرد:
Sam Rockwell For Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
بهترین بازیگر مکمل زن:
Allison Janney For I, Tonya
بهترین فیلم خارجی زبان:
A Fantastic Woman (Chile)
بهترین مستند:
Icarus
بهترین گریم و مو:
Darkest Hour
بهترین طراحی لباس:
Phantom Thread
بهترین تدوین صدا:
Dunkirk
بهترین میکس صدا:
Dunkirk
بهترین طراحی صحنه:
The Shape of Water
بهترین انیمیشن کوتاه:
Dear Basketball
بهترین انیمیشن:
Coco
بهترین جلوه های ویژه:
Blade Runner 2049
بهترین تدوین:
Dunkirk
بهترین فیلمبرداری:
Blade Runner 2049
بهترین مستند کوتاه:
Heaven is a Traffic Jam on the 405
بهترین آهنگ:
Coco
بهترین فیلم کوتاه(لایو اکشن):
The Silent Child
بهترین فیلمنامه اقتباسی:
Call Me by Your Name
بهترین فیلمنامه اورجینال:
Get Out
بهترین موسیقی متن اورجینال:
Shape of Water

#TheOscars2018

@CinFacts

armintn

کاربر سایت
Jan 11, 2012
1,614
نام
Armin
امسال تنها سالی بود که اسکار و دنبال می کردم توی این چندوقته اخیر اونم به خاطر سه بیلبورد . یعنی مطمئن بودم سه بیلبورد قائدتا باید جایزه بهترین فیلم و بگیره ولی در کمال تعجب جایزه رو دادن به یکی از فیلمای زیرمتوسط دل تورو ( شاهکارش هنوز هزارتوی پن مونده و بس)
مسئولین آکادمی رقابت تنگاتنگی با مسئولین جشنواره فجر توی کج سلیقگی داشتن و اینا به نظرم برنده شدن توی این قضیه .

• Like
Reactions: Origami 2008

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
خداییش کدوم فیلمی کارگردانی، فیلم‌برداری و موسیقی بهتری نسبت به دانکرک داشت؟ :| تو این سه زمینه این فیلم شاهکار بود. تازه این رو به‌عنوان کسی می‌گم که دانکرک رو فقط یه فیلم صرفا خوب می‌دونه.

خب حداقل تو تصویر برداری بلیدرانر واقعا از همه‌شون یه سر و گردن بالاتر بود واقعا راجر دیکنز شاهکار کرده بود.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
البته شاید درست نباشه منی که روی پرده‌ی سینما این فیلم‌ها رو ندیدم در مورد فیلم‌برداریشون نظر بدم ولی به‌نظرم فیلم‌برداری دانکرک فوق‌العاده عالی بود. فیلم‌برداری بلید رانر 2049 هم برای من در رتبه‌ی بعدی قرار می‌گیره. اما The Shape of Water به‌نظرم فیلم‌برداری استانداردی داشت و اصلا از این نظر، چیز دهن‌پرکنی نبود.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Alkazar

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,730
نام
رضا.آ
والا من به شخصه با دیدنه دانکرک یاد مخمل باف و سینمای دفاع مقدس افتادم .
هیچ چیز جدیدی برای عرضه نداشت ی فیلم کاملا معمولی با سوژه نخ نمای جنگ
ی موسیقی هر چقدر هم خوب نمی تونه ی همجین فیلمی رو به اسکار برسونه .

از اونور SHAPE OF WATER چرت ترین فیلم چطور بهترین فیلم شد !!!!!
این فیلم اصلا نباید نامزد میشد !

تنها قسمتی از فیلم که حقش اسکار بود واقعا سکانس اول فیلم بود
زنیکه شُغال مُرده :-bd=))

آخرین ویرایش:

yonestm

کاربر سایت
Dec 13, 2010
4,914
نام
U-N-3-S
من شیپ او واتر رو ندیدم.. ولی
3 بیلیورد رو دیدم. و برام عجیبه این فیلم خوب چقدر بالا برده میشه:D
نقش مکمل مرد رو دادن کاراگاهه؟!! چجور اخه؟؟
واقعا امسال سطح فیلما پایین بود..
اسکار 2 سال پیش چه خفن بود..
فیلم دیکاپریو. تارانتینو و.. امسال...

Agent47

کاربر سایت
Oct 30, 2005
2,525
نام
Masood
دانکرک برای من نا امید کننده ترین فیلمی بود که تا حالا دیدم.کمتر پیش اومده بود اینقد فیلمی برام ضد حال باشه:D
اسکاریا رو همون بیلبورد بنظرم از همه شایسته تر بود.بین فیلمای 2017 که دیدم سه فیلم the handmaiden و raw و همین بیلبورد بیشتر از بقیه دوس داشتم

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,504
نام
سپهر
trtr_sdsds2.png

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر