Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
چرا در The Dark Knight Rises رزلیوشن فیلم تغییر میکنه؟ بعضی صحنه ها تصویر تمام صفحه (نمیدونم اصطلاحش چی میشه، فکر کنم میگن " fullscreen ") و بعضی صحنه ها widescreen هست.

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
چرا در The Dark Knight Rises رزلیوشن فیلم تغییر میکنه؟ بعضی صحنه ها تصویر تمام صفحه (نمیدونم اصطلاحش چی میشه، فکر کنم میگن " fullscreen ") و بعضی صحنه ها widescreen هست.
فک کنم به خاطر استفاده از دوربین IMax توی بعضی از سکانس ها هستش

Sent from my SM-G800H using Tapatalk

Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
فک کنم به خاطر استفاده از دوربین IMax توی بعضی از سکانس ها هستش

راجب IMAX شما چقدر میدونی ؟

چرا کل فیلم ها رو IMAX فیلمبرداری نمیکنن تا مردم بتونن تو خونه راحت ببین ؟

• Like
Reactions: MO021

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza

والا زیاد اطلاع ندارم فقط یه جا خونده بودم نولان به استفاده از دوربین IMAX توی فیلمهاش علاقه زیادی داره. توی فیلمهای interstellar و دانکرک هم استفاده کرده.
فک کنم دلیل اصلیش که کل فیلمو از IMAX استفاده نمیکنن یکی بحث هزینه ش باشه یکی هم تعداد سینما هایی که از IMAX استفاده میکنن تو دنیا اونقدری نباشه که بخوان اینکار رو انجام بدن

• Like
Reactions: Mr.Nikyar

Runzo

کاربر سایت
Aug 28, 2014
51
والا زیاد اطلاع ندارم فقط یه جا خونده بودم نولان به استفاده از دوربین IMAX توی فیلمهاش علاقه زیادی داره. توی فیلمهای interstellar و دانکرک هم استفاده کرده.
فک کنم دلیل اصلیش که کل فیلمو از IMAX استفاده نمیکنن یکی بحث هزینه ش باشه یکی هم تعداد سینما هایی که از IMAX استفاده میکنن تو دنیا اونقدری نباشه که بخوان اینکار رو انجام بدن

اون چیزی که من می بینم فقط اینکه نسبت تصویر تغییر میکنه. ویژگی مخصوص IMAX چیه که دوربینای دیگه ندارن؟
البته خودمم نمیدونم IMAX اصلا چی هست :D

• Like

|FARSHAD|

کاربر سایت
Nov 19, 2010
638
نام
فرشاد

به خاطر اینکه دوربین های IMAX هم خیلی گرون هستن و هزینشون بسیار بالاس و هم اینکه خیلی بزرگ و پرسروصدا هستن
کار باهاشون هم سخت تر هست و نمیشه همه فیلم رو باهاشون گرفت

• Like

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
اون چیزی که من می بینم فقط اینکه نسبت تصویر تغییر میکنه. ویژگی مخصوص IMAX چیه که دوربینای دیگه ندارن؟
البته خودمم نمیدونم IMAX اصلا چی هست :D
اون چیزی که شما میبینید روی یه تلویزیون نهایتا 50 60 اینچ هست D:
برای درک بهترش باید روی پرده اونم تو سینماهای مخصوص ببینید.
من خودمم ندیدم D:

Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
به خاطر اینکه دوربین های IMAX هم خیلی گرون هستن و هزینشون بسیار بالاس و هم اینکه خیلی بزرگ و پرسروصدا هستن
کار باهاشون هم سخت تر هست و نمیشه همه فیلم رو باهاشون گرفت
پر سر و صدا ؟ منظورت اینه CPU پر سر و صدا داره ؟

برای کمپانی هایی مثل مارول و DC که فکر نمیکنم پر هزینه باشه

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
يعني اگه فيلم دث استروك رو بدن اسنايدر اينم خراب كنه ميرم امريكا خفش مي كنم x-(:D
نه دست کارگردان 2 تا The Raid هاست. اگه WB کمی شعور داشته باشه تنها فیلمی که می شه بهش امید داشت همینه:D
پر سر و صدا ؟ منظورت اینه CPU پر سر و صدا داره ؟
CPU که خودش صدا نمی ده، ولی آره، دمای زیادی تولید می کنه و سیستم خنک کنندش خیلی سر و صدا می کنه:D

susha

کاربر سایت
Jun 11, 2011
3,009
نام
مجید
بچه ها تو امریکا iMax نگاه میکنند اون وقت پسرخاله من فیلم روی پرده اشغال نگاه میکنه ! با این دلیل که یوتیوب میرم برام اسپویل نشه :|
کیفیت خوب فیلم هم میاد یکبار دیگه کیفیت خوب میبینه
ولی شده بعضی چیزها را یکبار شده بریم اون ور تجربش کنیم منجمله همین سینما iMax

• Like

Mr.Nikyar

کاربر سایت
Nov 13, 2013
269
نام
نیکیار
بچه ها تو امریکا iMax نگاه میکنند اون وقت پسرخاله من فیلم روی پرده اشغال نگاه میکنه ! با این دلیل که یوتیوب میرم برام اسپویل نشه :|
کیفیت خوب فیلم هم میاد یکبار دیگه کیفیت خوب میبینه
ولی شده بعضی چیزها را یکبار شده بریم اون ور تجربش کنیم منجمله همین سینما iMax
شما دیگه انتظارت بالاس بری اونور IMAX و . . .

من همینقدرم که بتونم انکود های FGT رو دریافت کنم و روی یک صفحه نمایشگر با کیفیت ببینم بارم بسه:D

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646

آی مکس دوربین هایی با وضوح بسیار بالا، طوری که رنگ ها به شدت واقعی نشون میده، دوربین های آی مکس بسیار سنگین هستند و پر سر و صدا، بخاطر همین کار کردن باهاش سخته، اون صحنه هایی که بالا و پایین صفحه سیاه بخاطر استفاده از دوربین 65 میلیمتری و یا دوربین هایی دیگه ی جز آی مکس هستند، ولی در بعضی از صحنه ها که کل صفحه مشخصه با دوربین های 75 میلمتری آی مکس گرفته میشن که کار باهاشون بسیار سخته بخاطر صدای زیاد و سنگین بودن، برای همین تا اونجایی که می تونن شات هایی که باید فضای زیادی رو نشون بده از دوربین 75 میلمتری استفاده می کنن که صحنه بیشتری رو در بر میگیره، البته اگه صحنه طوری باشه که بتونن از این دوربین ها استفاده کنن.

از این دوربین ها استفاده زیادی میشه در فیلم ها اما نه کل فیلم! مثلاً بیشتر استفاده تا قبل از دانکرک نولان در فیلم اینتراستلار بود که حدود 1 ساعت تا 1 و نیمش از این دوربین ها استفاده شده بود، حالا مثل اینکه در فیلم دانکرک این زمان بیشتر شده، که البته در فیلم های دیگه مثل سری Transformers هم استفاده شده اما دقایق کمی از کل فیلم، در کل فیلمی نداریم که همه صحنه هاش با دوربین آی مکس باشن، بخاطر مشکلات و سختی هایی که استفاده از این دوربین های قدرتمند دارن.

و اینکه شما فکر نکن می تونی توی خونه متوجه کیفیت بالای این دوربین های بشی چون باید سیستم تصویری بسیار قوی داشته باشی که بازم فایده ای نداره برای درک و لذت بردن از این کیفیت فقط باید به سینماهای IMAX رفت تا از دیدن فیلم هایی با این کیفیت لذت برد، متاسفانه این سینماها در ایران وجود ندارند.

اگه درست بگم و فراموش نکرده باشم قیمت اجاره این دوربین ها هفته ای 60 هزار دلارِ ( به پول خودمون میشه حدود 330 میلیون تومان در هفته )
وزن دوربین IMAX چیزی حدود 109 کیلوگرم هست در حالی که دوربین های معمولی 18 کیلوگرم هستند

آخرین ویرایش:

TheGodfather

ALI
Gold User
Jun 21, 2011
1,068
نام
Ali
آی مکس دوربین هایی با وضوح بسیار بالا، طوری که رنگ ها به شدت واقعی نشون میده، دوربین های آی مکس بسیار سنگین هستند و پر سر و صدا، بخاطر همین کار کردن باهاش سخته، اون صحنه هایی که بالا و پایین صفحه سیاه بخاطر استفاده از دوربین 65 میلیمتری و یا دوربین هایی دیگه ی جز آی مکس هستند، ولی در بعضی از صحنه ها که کل صفحه مشخصه با دوربین های 75 میلمتری آی مکس گرفته میشن که کار باهاشون بسیار سخته بخاطر صدای زیاد و سنگین بودن، برای همین تا اونجایی که می تونن شات هایی که باید فضای زیادی رو نشون بده از دوربین 75 میلمتری استفاده می کنن که صحنه بیشتری رو در بر میگیره، البته اگه صحنه طوری باشه که بتونن از این دوربین ها استفاده کنن.

از این دوربین ها استفاده زیادی میشه در فیلم ها اما نه کل فیلم! مثلاً بیشتر استفاده تا قبل از دانکرک نولان در فیلم اینتراستلار بود که حدود 1 ساعت تا 1 و نیمش از این دوربین ها استفاده شده بود، حالا مثل اینکه در فیلم دانکرک این زمان بیشتر شده، که البته در فیلم های دیگه مثل سری Transformers هم استفاده شده اما دقایق کمی از کل فیلم، در کل فیلمی نداریم که همه صحنه هاش با دوربین آی مکس باشن، بخاطر مشکلات و سختی هایی که استفاده از این دوربین های قدرتمند دارن.

و اینکه شما فکر نکن می تونی توی خونه متوجه کیفیت بالای این دوربین های بشی چون باید سیستم تصویری بسیار قوی داشته باشی که بازم فایده ای نداره برای درک و لذت بردن از این کیفیت فقط باید به سینماهای IMAX رفت تا از دیدن فیلم هایی با این کیفیت لذت برد، متاسفانه این سینماها در ایران وجود ندارند.

اگه درست بگم و فراموش نکرده باشم قیمت اجاره این دوربین ها هفته ای 60 هزار دلارِ ( به پول خودمون میشه حدود 550 میلیون تومان در هفته )
وزن دوربین IMAX چیزی حدود 109 کیلوگرم هست در حالی که دوربین های معمولی 18 کیلوگرم هستند

توضیحات جالب و کاملی بود،خیلی ممنون
منم یه چندتا سوال داشتم، ممنون میشم اگه کمک کنید
الان همه ی فیلمها و سریال ها با دوربین های ۶۵ میلی متری ضبط میشن؟
(از جمله فیلم هایی که توی سینمای ایران ضبط میشن نیز مد نظرم هست)
یادمه یه جایی توماس اندرسون گفته بود من و یه سری کارگردان های دیگه دوربین های خودمون رو داریم
و میخوایم فیلمهامون مثل دوران کلاسیک هالیوود فیلمبرداری بشه!
یعنی دوربین های بزرگتر و ...
جریان اونا چیه؟
یا "هشت نفرت انگیز" تارانتینو با یه دوربین خاصی اگه اشتباه نکنم استفاده شده بود که میگفت
مثل همونیه که دیوید لین ازش در "لورنس عربستان" استفاده کرده!
ممنون میشم ما رو از این گمراهی و این همه سوال نجات بدید:D^:)^

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر