Movie Center

گفتگو در 'سینما، گرافیک کامپیوتری (CG Art) و Comic' ایجاد شده توسط Nikrooz, ‏Sep 24, 2005.

 1. susha

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 11, 2011
  ارسال ها:
  4,622
  نام:
  مجید
  کریس راک مجری اسکار 2016 هالیوود را به نژادپرستی محکوم کرد، کسی که سالهاست داره در امریکا زندگی میکنه و سالهاست فعالیت هنری داره
  اسکار 2016: کریس راک، مجری مراسم، از نژاد پرست بودن هالیوود گفت! - زومجی
  بعد که اون چنین حرفی را در چنین تریبونی میزنه سال بعدش تنوع سیاه پوستها افزایش پیدا میکنه ولی البته با حساب حرف تو اون هم نژاد پرست هست و اصلا هالیوود از این کارها نمیکنه و اصلا اون موقع چیزی زده بوده !!

  در مورد قسمت قرمز کردی خوشم میاد خیلی قشنگ همه چیز بی ربط را بهم ربط میدی !! من میگم از اینکه از یک بازیگر مشهور یا با استعداد سیاه پوست در فیلم ببینم مشکلی ندارم مشکل من این هست اینها دیگه بعد از حرف کریس راک دیگه کاری کردند هر فیلمی تنوع نژادی داشته باشه

  بعضی فیلمها براساس بازیگرش هم طرفدار خاص خودش پیدا میکنه یعنی شما وقتی جکی چان را در فیلمی میدیدی میگفتی این به قول خودمون کارته ای هست، جان استاتام بزن بزن هست، ارنولد میدیدی اکشن خالص هست یا هر چیز دیگه ... اخرین فیلم ساموئل ال جکسون hitman bodyguard بود که دیدم .. چه من چه هرکس دیگه وقتی تریلر فیلم را میبینه، وقتی بازیگر مشهور داخلش هست میگه خوب این حتما فیلم خوبیه و باید ببینم ساموئل و رایان درونش بازی میکنه پس فیلم قشنگیه اما کافیه یک فیلم بازیگر کمتر شناخته شده برای اون قرد باشه میگه خوب بزار میزان فروش و نمرات منتقدها و تماشگرها بیاد اگر خوب بود میبینم میشه یکی مثل Get Out برای من که بازیگر اصلی سیاه پوست و با استعداد هست که به زیبایی نقشش را بازی میکنه و حتی اگر قرار بازیگر غیر از سیاه پوست می بود اون مفهوم اصلی فیلم از بین میرفت ... اگر فیلمی هم خراب میشه مثل Suicide squad هیچ کس نمیاد بگه هی ویل اسمیت سیاه پوست، این فیلم خراب شد چون تو توش بازی کردی! چون همه به بازی ویل اسمیت مطمئن هستند که بازیگر خوبیه .. یا فیلم Straight Outta Compton که همه بازیگر سیاه پوست هستند باعث شدند شخصا به سیک موزیکال کمی علاقه مند بشم

  حرف من این هست وقتی بازیگر با استعداد و معروف شناخته شده باشه هیچ کس نمیتونه ایراد بگیره اما وقتی سیاه لشکر قرار میدهند تا کسی ازشون ایراد نگیره اون دیگه بحثش جداست که قبلش گفتم !

  در خصوص همجنسگرایی هم موضوع اصلی من نبود اما کور نیستیم یا مثل کبک سرمون زیر برف نکردیم و داریم می بینیم که بعد از تصویب قانون مجاز بودن این موضوع چقدر افزایش پیدا کرده ... اگر متهمون نمیکنی ما هم حرفش میزنیم پس رنگین کمونی هستیم :|
   
  THE BEST BOY, MOEIN MPM, Deliverer و 4 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 2. Wrath of Legion

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 26, 2017
  ارسال ها:
  352
  شما اگه خیلی ناراحت اقلیت ها هستی میتونی بری سینمای زامبیا و نیجریه رو دنبال کنی.
   
 3. Pyramid Head

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 15, 2011
  ارسال ها:
  2,006
  نام:
  محمد
  موافقم واقعا چه دلیلی داره هر بحثی رو به زور بچپونند تو فیلم هاشون یکی هم که مثل ایشون درست و حسابی انتقاد می کنه مدافعان حقوق گی ها و لز ها و سیاهپوست ها می ریزند سرش (جالبه تعداد اینطور آدما تو ایران بیشتر از خود آمریکاست) و سریع طرف رو متهم می کنند که نژادپرسته والا اینجا همه عاشق بازی های مورگان فریمن هستند عاشق ویل اسمیتند عاشق ساموئل ال جکسونند مشکل من و این دوستمون زور چپونی بیخودی یه سری مباحث تو فیلم هاست
  یه نکته دیگه هم اینه که اینا همش ادا اطواره کمپانی ها و تهیه کننده هایی دارند از احترام به حقوق همجنس گرا ها و سیاه پوست و اقلیت ها فیلم در میارن که خودشون هزار تا کثافت کاری دارن تو اون هالیوود انجام میدن و همین دو هفته اخیر گند کلی از کاراشون در اومده و زنی تو هالیوود نمونده که کاریش نکرده باشند والا دم خروس رو باور کنیم یا قسم حضرت عباس رو یکی به اینا بگه به زنای مردم تجاوز و دست درازی نکنید حمایت از حقوق اقلیت ها پیشکش
   
  THE BEST BOY, MOEIN MPM, abt و 9 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 4. arash1996

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏May 17, 2012
  ارسال ها:
  1,635
  نام:
  آرش
  من سایر دوستان رو نمی‌دونم ولی مشکل من با نمایش بیش‌ از اندازه‌ی بعضی از اقلیت‌ها و نادیده گرفتن عده‌ای دیگه‌است. یهودی‌ها حدود دو درصد و همجنسگراها و سایر اقلیت‌های جنسیتی و گرایشی ۴ درصد از جمعیت آمریکا رو تشکیل می‌دن؛ با این وجود در اکثر فیلم‌ها نماینده دارند. ولی از اون‌طرف سیاه‌پوست‌ها که ۱۳ درصد اون جامعه رو تشکیل می‌دن، حضورشون به‌اون شکل چشمگیر نیست. وضعیت لاتینو‌ها که بدتر هم هست و با جمعیت بالای ۱۵ درصدی، به‌ندرت توی فیلم‌ها حضور دارند، چه برسه به اینکه نقش اصلی رو داشته باشند. آسیایی هم همینطور و با جمعیت بالای ۵ درصدی، حتی نقش‌های خودشون رو هم با Whitewash کردن کاراکترها ازشون می‌گیرند.

  من خودم به‌شخصه از حضور این همه کاراکتر سفیدپوست (خصوصا در نقش‌های اصلی) خسته شدم ولی وضعیت فعلی فقط چربش قدرت بعضی از اقلیت‌ها بر اقلیت‌های دیگه رو نشون می‌ده و برای یکی مثل من اصلا ایده‌آل نیست‌.
   
  Deliverer و hooman1995 این نوشته را Like کرده اند.
 5. hs_gamer

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 26, 2013
  ارسال ها:
  848
  نام:
  حمزه
  و آیا این 30 درصدی که تو آمریکا سفید پوست نیستن، زندگیشون رو با سفید پوستا می گذرونن؟ و به همون اندازه که با هم رنگ خودشون امرار معاش میکنن با بقیه هم رابطه دارن؟

  به نظر من اون اجرای کریس راک توی اسکار دو سال پیش بیشتر بجای جنبه اعتراض داشتن، جنبه ی پیشنهادی برا فیلمسازای هالیوود داشت. توی مراسم و کلیپایی که به نمایش دراومد فقط ما مردم سیاه پوستی رو دیدیم که دارن نسبت به وجود نداشتن اقلیت ها توی فیلماشون اعتراض میکنن، در حالی که مشکل ریشه ای تره، انگار که نژاد پرستی فقط تو همین نبودن اقلیت ها در فیلمای هالیوود خلاصه میشه. چرا چیزی در مورد حقایق خیابونای امریکا مطرح نشد؟ این که هزار جور تبعیض ضد اقلیت ها بوجود میاد که نبودنشون توی فیلمای هالیوودی مشخصاً کم اهمیت ترینه. بعد از این اعتراض نمایشی اسکار چون چند صد میلیون نفر یا شاید میلیاردی (نمیدونم دقیق چقد بیننده داره مراسم اسکار) این مراسم رو دیدن، یهویی افرادی که در اقلیت هستن؛ اعم از مکزیکی، سیاه پوست، همجنسگرا در پروژه های بعدی هالیوود رشد چشمگیری پیدا میکنه و این رشد پیدا کردن هم در صدد همون تبلیغ و شو هست و هیچ حقیقتی از تبعیض هایی که صورت میگیره نشون داده نمیشه و برعکس توی فیلمای پر فروش (شاید فیلمایی حتا از سوی همین هالیوود هم ساخته بشه که از حقایق حرف میزنه که خب دست خوش به فیلمنامه نویسش، روی صحبتم با این فیلما نیست) ما می بینیم که یه پسر سیاه پوست با یه دختر مو بلوند چشم آبی دوستی عاشقانه دارن یا یه جمع دوستانه متشکل از یه فرد چینی، یه مکزیکی، یه سیاه پوست و یه سفید پوست که اتفاقا خیلی مظلوم هم هست و حاضره جونش رو به خاطر اون سه تا فدا کنه رو می بینیم، آیا حقیقت هم همینه؟ به طور عادی امکان نداره توی اکثریت مردم همچین اتفاقایی بیوفته، مگر اینکه توی جامعه خیلی کم دغدغه ای شاهدش باشیم که مربوط به همون مردم «برگزیده» هالیوود میشه. (به مراسم ها و نمایش هاشون عمیق تر نگاه کنید؛ آیا حالتون از این همه تجمل و اینکه اینا فک میکنن برگزیده ان بهم نمیخوره؟)
  علاوه بر این نمایش کریس راک یه تبلیغ گسترده جهانی بود که مستقیم داشت میگفت آآآآی مردم چین، آآآی مردم خاورمیانه، آآآی مردم هند و خلاصه مردمی که مثل ما پوستتون سفید نیست ما قراره از این به بعد به شما بیشتر توجه کنیم تو فیلمامون. و این چنین میشه بیننده ای که از اونور دنیا نشسته مراسم اسکار رو دیده تحت تاثیر قرار میگیره دید منفی ای که به مرور داشت نسبت به هالیوود پیدا میکرد عوض میشه و باز هم میره میشینه پای فیلماشون. همونطور هم که میدونید بزرگترین بازار ها رو هم همین کشور های آسیا دارن هرچه بیشتر بتونن مردمشون رو به سینماها بکشونند، جیبشون از پول پر تر میشه. جذب کردن اقلیت ها هم به همین صورته... اون نمایش اسکار مشخصه اعتراض نبود، بلکه ابتذال محض بود.
   
  Cloud Strife این نوشته را Like کرده است.
 6. saphire

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 9, 2007
  ارسال ها:
  2,877
  نام:
  امیرحسین
  نه عزیزان، شما مشکلتون "زیاد بودن سیاه پوست ها و دیگر اقلیت ها" توی فیلم ها نیست و "اگه اینقدر زورچپونشون نکنن" مشکلتون حل نمی شه. اگه به گفته خودتون واقعا فرقی براتون نمی کرد و "من نژاد پرست نیستم اصلا!" مهم نبود براتون که از هر صد فیلم یکیش جای فلان آقای سفید پوست مو بلوند چشم آبی یه بنده خدایی با ملانین بیشتر بازی کنه. ساده بگم، نژاد پرستید. کنار بیاین با قضیه و سعی کنید رفعش کنید جای بحث کردن!
  حقیقت چیه دیگه پس؟ بابا دارین در مورد یه مدیومی صحبت می کنید که داستان های تخیلی رو بیان می کنه. مستند نگاه می کنی مگه؟ بله توی اون فیلم حقیقت اینه، همونطور که توی Star Wars حقیقت اینه پرنسس کهکشان با بیکینی توی غار یه هیولای چاغ به بردگی مشغوله! مسئله این به قول شما "زورچپون" کردن اقلیت ها توی فیلم اینه که تا چند وقت پیش فرضا بچه ای که از این اقلیت هاست سمت هر سرگرمی بره همه سفید پوست چشم آبین و عملا هیچ الگویی توی زندگیش نداره، و از طرف دیگه هیچکس هم به دلیل پرداخته نشدن بهش، ایده ای از نحوه زندگیشون نخواهد داشت. یا به قول دوستمون:
  -------------
  همین مورگان فریمنی که سنگشو اینقدر به سینه می زنید (با وجود مخالف بودن با این قضایای آکادمی) موافق صد در صد این جریان Diverse شدن فیلم هاست:
  و حتی به نظرش فیلم ها به اندازه کافی Diverse نیستن. خلاصه فکر نکنم راضی باشه اسمشو کنار این حرفاتون بیارید:)

  درست میگی منظورتو دقیق نگرفتم، چون چیزی که داری میگی کلا با بحث تاپیک فرق می کنه آخه:D من دارم از اینکه Diversity بد نیست می گم، شما از اینکه دلیل Diverse شدن هالیوود خوش قلبی نیست می گی. هر چند نظر شخصیم اینه که به جهنم که هالیوود توی این قضیه داره سر پول این کارا رو می کنه. هدف کار خوبه و وسیله استفاده شده هم خیلی بد نیست که بگیم هدف وسیله رو نتونه توجیه کنه:D اون قسمت های اول و آخر هم منظورم شما نبودی، فقط همونی که نقل قول کردی:D
   
  #44121 saphire, ‏Nov 6, 2017
  آخرین ویرایش: ‏Nov 6, 2017
  hs_gamer, Milad_HW, Empyrium و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 7. sina_unl

  عضو تحریریه

  تاریخ عضویت:
  ‏Oct 27, 2005
  ارسال ها:
  3,410
  نام:
  سینا
  الان خواستی تیکه بندازی؟ من Theeb، Timbuktu ، Tanna ، Outside the Law و کلی فیلمای دیگه از کشورهایی که کمتر سینمای شناخته شده‌ای دارن رو هم می‌بینم. من فیلمی که به نظر خوب بیاد بر اساس چیزایی که ازش مطرح شده رو می‌بینم، کار ندارم ساخت کجاست. کافیه فیلم برای دانلود موجود باشه و زیرنویسش به زبونی که من می‌تونم بخونم وجود داشته باشه.
  ==
  ببینید باز تو این صفحه دو نفر دارن میگن بازیگر سیاهپوست اگه می‌خواد فیلم بازی کنه بازی باید حتماً در حد بهترینهای تاریخ سینما باشه و حق نداره بازیگر متوسط یا بدی باشه اما در مورد بازیگرای سفیدپوست این رو نمی‌گن

  بعد الان حرفتون چیه دقیقاً؟ اینکه تو فیلماشون مسائل مربوط به اقلیتها رو می‌ذارن که چه اتفاقی براشون بیفته؟
  چنتا از فیلمایی که باعث شده طرحوارۀ فانتزی هالیوود همیشه سفیدتون آسیب ببینه، بخشی از جریان اصلی هستن که بخوایم تا حدودی قبول کنیم سیاست خاصی پشتشون بوده؟
  سیاهپوستها تا 50 سال پیش تو خیلی از ایالتهای آمریکا حق استفاده از رستورانهای سفیدپوستا رو نداشتن! حق استفاده از دستشویی و آبخوری‌ای که سفیدپوستها ازشون استفاده می‌کردن رو نداشتن! الان به مرور زمان دارن تو فیلمها نقش مناسب می‌گیرن یا بعضی کارگردانها فرصت کارگردانی فیلمهای مهمتر براشون پیش میاد، چه اتفاقی این وسط داره میفته که انقدر بهش معترضین؟
  بازم می‌گم، سالی چنتا فیلم با محوریت چیزهایی که داره آزرده‌تون می‌کنه میاد؟ (با آمار و ارقام حرف بزنین) اینکه تمرکز می‌کنین روی همون درصد کم و نسبت بهش معترضین و ازش خرده می‌گیرین، نشونۀ چیه؟
   
  Milad_HW, badcompany, Cj_sa و 3 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 8. hs_gamer

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 26, 2013
  ارسال ها:
  848
  نام:
  حمزه
  یه مدیوم قوانین خودشو داره؟ عهههه؟ :D گیر اوردی؟ :D ببین متوجه منظور من نشدی اصلاً. اگه فک میکنی هالیوود صرفاً فقط بخاطر اینکه اقلیت هایی که بهشون ظلم شده داره هی براشون فیلم میسازه و بهشون نقش میده و اون فاکتور «پول سازی» مهم نیست من لزومی به ادامه بحث نمی بینم. ساده است دیگه هالیوود می بینه اقلیت ها ناراضی ان که چرا تو متن نیستن و برا اینکه مشتری رو از دست نده شخصیت سیاه پوست و همجنسگرا و مکزیکی و چینی هم تو فیلمش قرار میده. مشکل این جزء نیست که چرا شخصیتای سیاه پوست زیاد شدن و... حداقل حرف من این نیست، مشکل خود اون کارخونه سرمایه داریه که به هر دری میزنه که پول ریخته بشه تو خزانش و خودشو مادر ترسا نشون میده بس پاکه. دیگه یه فیلم باز درست حسابی که از جریانات تبلیغاتی هالیوود جدا شده باشه و بدونه چه چیزی سینمای نابه، می فهمه چه لجن زاریه این هالیوود، آخرین لجنش هم اون **** زاده ای که کثافت کاریاش مشخص شد.
  اون تیکه اول کامنتت هم فک کنم با من نبودی.:D
   
 9. M4JiD

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 8, 2008
  ارسال ها:
  2,363
  نام:
  MaJiD
  کسی که به روند فعلی هالیوود انتقاد میکنه که چرا به رنگین پوست ها یا همجنس بازا زیاد بها میدن مشکلی با همجنس بازی نداره. یا نژاد پرست هم نیست. بحث زورچپون کردن یه سری ایدهست.
  تو دنیای فعلی اگه سیاه پوستا بیشتر سفید پوستا نژاد پرست نباشن کمترم نیستن.
  یا اینکه تو ۳۰ ۴۰ سالگی یهو بشکفی و همجنس باز بشی رو با کارکردان های مختلف و بازیگرای مختلف تجربه کردیم. دیگه وقتشه که از این قضیه بگذریم و بریم دنبال یه ایده بهتر.
   
 10. parham_safa

  مدیر انجمن

  تاریخ عضویت:
  ‏Sep 24, 2005
  ارسال ها:
  10,223
  نام:
  پرهام
  سلام
  فکر میکنم دوستان دنبال فضایی شبیه به فضای سینما و تلویزیون وطنی هستن که حداکثر تلاشش رو میکنه بگه همچین چیزهایی تو جامعه وجود نداره .
  اونجا که آزادی کامله . وقتی همچین چیزهایی وجود داره و اتفاقاً الان با تغییر قوانین توی خیلی از کشورها دارن راحت تر هم بروزش میدن ؛ طبیعیه که توی فیلمها و سریالها هم بهش بپردازن .
  بحث درآمد هم هست . قطعاً اگر احساس کنن یه جا با یه هنرپیشه از یه نژاد خاص میتونن توی گیشه موفق تر باشن خب استفاده میکنن از اون هنرپیشه . نمیشه به این هم خورده گرفت .
  تنها بحثی که هست و خیلی خوشایند نیست ، تغییراتیه که توی بعضی شخصیتهای کلاسیک میدن که پیشینه خاص خودشون رو مثلاً توی کتاب یا کامیک دارن .
  مثل اون تغییر توی Fantastic four . اونجا تغییر توی نژاد هنرپیشه روی کارکتر و شخصیت پردازی و کلی چیز دیگه هم اثر میذاره که این نمیتونه خوشایند باشه .
   
  #44125 parham_safa, ‏Nov 6, 2017
  آخرین ویرایش: ‏Nov 6, 2017
  MOEIN MPM, abt, Milad_HW و 10 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 11. Donger Reborn

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 21, 2017
  ارسال ها:
  1,868
  Liz کلا هم نسخه سفید پوست داره توی کامیک ها هم سیاه پوست

  Elizabeth Allan (Earth-26496)

  این مورد هم دقیقا توی کمیک ها نمونه سیاه پوست هم داره


  کلا من توصیه می کنم مورد های سوپر هیرو ای مارول رو بی خیال بشید، چون توی کمیک ها هزار جور بلا سرشون اومده :D
  من فقط Whitewashing دیدم در مورد Iron Fist

  Death Note البته خودش نمونه بارز Whitewashing هم هست :D
   
  #44126 Donger Reborn, ‏Nov 6, 2017
  آخرین ویرایش: ‏Nov 6, 2017
  Cloud Strife و yonestm این نوشته را Like کرده اند.
 12. Ali Venom

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 2, 2013
  ارسال ها:
  4,152
  نام:
  ali
  Journey, Cloud Strife, m.a.t و 9 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 13. NaRiiMaN

  کاربر فعال

  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 5, 2010
  ارسال ها:
  2,358
  نام:
  نریمان
  فلش تامپسون توی Homecoming چطور؟
   
 14. UFOPower

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 23, 2008
  ارسال ها:
  5,190
  نام:
  میلاد
  منتظرش بودم من یکی
  با به تکرار افتادن دنیای ابرقهرمانی مارول-دیزنی و کم کم تموم شدن سوژه های ادامه ی سری ، دیزنی دنبال شاخه های مناسبشه.اسپایدرمن رو تونستن توافقی و برای ۲-۳ تا فیلم وردارن بیارن که خب بسشونه ولی دنیای ابرقهرمانی فاکس خیلی درندشته و کلی پول توشه.
  از اون طرف شاه ماهیه چندسال آینده ی هالیوود هم دست فاکسه.آواتار ۲ و ۳ خودشون هر کدوم نامزد کسب پرفروش ترین فیلم تاریخن که خب چی بهتر از اینکه زیر پرچم دیزنی باشه این اتفاق!
  ولی کاش همچین اتفاقی نیفته.بعد اون هالیوود به دو قسمت دیزنی / بقیه تقسیم میشه که خیلی بده.همین الانم خیلیش دیزنیه ولی خب فاکس راه خودش رو میره حداقل
   
  #44129 UFOPower, ‏Nov 7, 2017
  آخرین ویرایش: ‏Nov 7, 2017
  morteza75, arash1996, majidred2011 و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 15. saphire

  کاربر سایت

  تاریخ عضویت:
  ‏Dec 9, 2007
  ارسال ها:
  2,877
  نام:
  امیرحسین
  اوه اوه، چه افتضاحی:D
  من عاشق فیلمای مارولم ولی در حال حاضر ریسک پذیر ترین فیلمای سوپر هیرویی رو فاکس داره می سازه و فکر نکنم اگه دست دیزنی بود Logan و Deadpoolـی می دیدیم هیچوقت. هر چند از یه طرف وارد شدن X-Men و Fantastic Four(مخصوصا اینا:D) به MCU خیلی جذابه و مارولم دیگه شخصیت منفی نمونده براش و نیاز داره به Dr.Doom و بقیه دوستان:D
   
  morteza75, arash1996, Sunderland و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.