sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
لایو اکشنا که اکثرا بدرد سطل زباله ام نمیخورن :D یه سری استثنائات هست اما اونام اونقدری شاخ نیستن که بشه انگشت گذاشت روشون و به عنوان کار عالی به حساب آوردشون !
چندتا مثال بزن ببینم کدوم کارا منظورته من که چیز خفنی ندیدم چه اسلایس چه شونن :D دیگه خودشون رو بکشن یه چیزی مثل لایو اکشن rurouni kenshin بسازن که انصافا خوش ساختم بودن اما بازم فاصله دارن با چیزی که میتونن باشن .
البته من بیشتر هالیوود منظورم بود که یکم دارن بهتر عمل میکنن این باعث میشه امیدوار بشم روزی بیاد که کارایی با بودجه های خفن و کارگردان های صاحب سبک از روی مانگاهای ژاپنی ساخته بشه !
همون کنشین
Our Little Sister
Crows
Ichi the Killer
Lady Snowblood
Lone Wolf and Cub
Bunny Drop
Gantz
Hot Road
Air Doll
Thermae Romae :D
اینا به ذهنم میرسید. تاکاشی میکه فکر کنم بازم فیلم مانگایی داره که الان تو ذهنم نیست.
بحثم هم اینه که فیلمای خوبین نه اینکه لزوماً از انیمه یا مانگا بهترن ولی به طور مثل شخصاً فیلم کنشین رو کاملاً به انیمه‌ش ترجیح میدم.
خیلیا اصلاً با این پیش زمینه میرن که هر فیلمی که از روی مانگا و انیمه بسازن آشغاله برای همین پس فقط ایرادها رو میبینن و بعد هم انتظاری که خیلیا دارن اینه که همۀ چیزایی که توی انیمه یا مانگا هست دقیقاً توی فیلم هم باشه و همین مشکل ساز میشه.
مطمئناً بودجۀ هالیوود برای بعضی کارا واجبه ولی چون احتمالاً میدنش به یه کارگردان ناجور تهش چیزی نمیشه یعنی مثلاً آکیرا با نولان و دیکاپریو و گوردون لویت به نتیجه نرسیده یا بیباپ با کیانو ریوز.
در نهایت هم به نظر من بیشتر کارها رو اگه خود ژاپنیها بسازن بهتره، چون خیلی از کارا یه شناخت و ادراک خاصی میخواد که اگه کارگردان ژاپنی باشه بهتره. همین کنشین رو ژاپنی ها ساختن ولی تهیه کننده‌ش وارنر بود. از این همکاریا اگه بکنن بهتره.

آخرین ویرایش:

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
یه چیزی هم که تو دلم مونده همینجا میگم، واسه شینگکی اگه ناکاشیما رو به عنوان کارگردان نگه داشته بودن فیلم بی نظیری میشد.

اینو باید میدادن اسپیلبرگ بسازه!:D اگه مانگاش رو خونده باشی و بدونی داستان به کجا رسیده متوجه دلیلم میشی!:D

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
تو Rogue One ژنرالِ CGI بود؟ اگر اشتباه نمیکنم، دلیل اینکار چی بوده؟
:D
ببخشید ولی *ژنراله :D
چرا CGI بود. البته نه تماما، یک بازیگر نقششو بازی کرده بود و صورتش رو بعدا با صورت پیتر کوشینگ (بازیگر اون نقش تو A new Hope)عوض کردن.
چون پیتر کوشینگ سال 1994 مرده.
an1-274065.jpg
an1-274067.jpg
an1-274066.jpg
البته همین کارو برا پرنسس لیا هم کردن.
این ویدیو رو میتونی برا اطلاعات بیشتر ببینی:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اینو باید میدادن اسپیلبرگ بسازه!:D اگه مانگاش رو خونده باشی و بدونی داستان به کجا رسیده متوجه دلیلم میشی!:D
از یه جایی دیگه نخوندم، داستان خوب بود اما طراحیا غم انگیز:D همون انیمه ش میاد میبینم

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
View attachment 73384
هرچند با این قضیه لباس اسکارلت مشکل دارم :D>:) و باید به انیمه وفادار میموندن در این زمینه >:)
ولی مثل اینکه حداقل گند نزدن بعد edge of tomorrow این دومین فیلم قابل قبول از رو مانگا و انیمه به حساب میاد
همانا All you need is kill کجا و Edge of Tomorrow کجا! :-"
قابل قبول؟ نچ! :-"

• Like
Reactions: mehdi88

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
امیر استاندارد خود فیلمو میگم که باز داغون نبود وگرنه اقتباسش که تو دیوار بود =))
البته من کلا مشکل دارم با لایو اکشن ها(هرچی میخوان بگن ملت:-") ، اصلی ترین دلیل هم همین طراحی های متفاوتیه که مسلما بین مانگا و فیلم وجود خواهد داشت:-"
ولی توی Edge of Tomorrow زدن داستان رو هم ترکوندن دیگه!:-" کلا دستشون درد نکنه:D
صرفا برای یک فیلم اکشن و دور همی دیدن خوب بود:-"

• Like
Reactions: mehdi88

mehdi88

کاربر سایت
Dec 31, 2011
434
همون کنشین
Our Little Sister
Crows
Ichi the Killer
Lady Snowblood
Lone Wolf and Cub
Bunny Drop
Gantz
Hot Road
Air Doll
Thermae Romae :D
اینا به ذهنم میرسید. تاکاشی میکه فکر کنم بازم فیلم مانگایی داره که الان تو ذهنم نیست.
بحثم هم اینه که فیلمای خوبین نه اینکه لزوماً از انیمه یا مانگا بهترن ولی به طور مثل شخصاً فیلم کنشین رو کاملاً به انیمه‌ش ترجیح میدم.
خیلیا اصلاً با این پیش زمینه میرن که هر فیلمی که از روی مانگا و انیمه بسازن آشغاله برای همین پس فقط ایرادها رو میبینن و بعد هم انتظاری که خیلیا دارن اینه که همۀ چیزایی که توی انیمه یا مانگا هست دقیقاً توی فیلم هم باشه و همین مشکل ساز میشه.
مطمئناً بودجۀ هالیوود برای بعضی کارا واجبه ولی چون احتمالاً میدنش به یه کارگردان ناجور تهش چیزی نمیشه یعنی مثلاً آکیرا با نولان و دیکاپریو و گوردون لویت به نتیجه نرسیده یا بیباپ با کیانو ریوز.
در نهایت هم به نظر من بیشتر کارها رو اگه خود ژاپنیها بسازن بهتره، چون خیلی از کارا یه شناخت و ادراک خاصی میخواد که اگه کارگردان ژاپنی باشه بهتره. همین کنشین رو ژاپنی ها ساختن ولی تهیه کننده‌ش وارنر بود. از این همکاریا اگه بکنن بهتره.
اینایی که گفتی بعضیاشون کارای خوب و خیلی خوبین چندتاشونم نچ :D
درسته نمیشه یه مانگارو عینا وارد مدیوم سینما کرد اما وقتی داری از منبعی اقتباس سینمایی میکنی باید تاکید میکنم باید به کلیت اون اثر وفادار باشی و مهمترین قسمتای اون کتاب یا نول یا کمیک یا مانگارو درست در بیاری تو همین انیمه ها نگاه کن مزخرفاتی که از رو مانگای برسرک ساختن ! چرا مزخرفن خود انیمه ها خصوصا اون انیمه قدیمیش کیفیت خوبیم دارن ! مزخرفن چون مهمترین قسمتای مانگارو حذف کردن وفادار نبودن ! حالا بجز وفادار بودن خلق دنیا و جهانی که طرف تو کمیک یا کتابش به تصویر کشیده یا توصیف کرده خودش یه بخش جداس ارباب حلقه ها شدیدا ستایش میشه چون هم سینماس هم اقتباس نسبتا خوبیه .
همه چیزارو نمیشه عینا وارد فیلم کرد اما یه سری ضروریات هست که باید عینا وارد بشه چون مهمه ! داستانو خراب میکنه شخصیت پردازیو خراب میکنه اگه وارد نشن !
البته شدیدا استقبال میکنم از این قدمای مثبتی که دارن برمیدارن امیدوارم یه روزی بیاد همونقدر که به کمیکای مارول و دی سی بها میدن برای فیلم ساختن به کیمکای ژاپنیم بدن چون دنیایی دارن که تو هیچ اثر غربی مشابهش وجود نداره و تجربه نابی میشه تو سینما

• Like
Reactions: L.o.s and sina_unl

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,147
نام
پویان
آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Jill-Valentine

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند