xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
انگار تنفر خاصی نسبت به لالالند بین بعضی از اعضای آکادمی وجود داشته و برای همین بهش رای ندادن:D فرش قرمز هم اگه نگاه میکردید اون زن و مردی که رای ها رو میشمارن و از نتایج باخبرن گفتن که ملت فکر میکنن لالالند همه جوایز رو درو میکنه اما احتمالا این طوری نخواهد بود

Deliverer

کاربر سایت
Oct 19, 2016
553
بدترین و کثیف ترین جایزه مال مونلایت بود :D

اما به نظرم تنها جایزه ای که 100 درصد صحیح داده شد و هیچ شک و شبهه ای توش نیست، جایزه کیسی افلک عزیز دل هست :D
یعنی جایزه کاملا حقش بود. از نوع بازی این پسر خیلی خیلی خوشم میاد، استعدادش بی نظیره.

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
نکته ای که وجود داره اینکه میای مراسم رو تحریم میکنی اما بجای خودت نماینده میفرستی تا جایزه رو با افتخار دریافت کنن خیلی جالبه!
از اونور بوسیله نماینده هات توی نامت فریاد میزنی:
من به احترام مردم کشورم و شش کشور دیگر که با قانون غیرانسانی منع ورود مهاجران مورد بی‌احترامی واقع شدند به آمریکا نیامدم.
اما طی اینهمه سال 100ها هزار ایرانی که نمیتونن به کشورشون برگردن و در صورت برگشت اون مواردی که همه خبردارن براشون پیش میاد اینجا دیگه اونا مردم محترم کشورش نیستن و لالمونی میگیریم.

پ.ن: کاری به شایسته بودن یا نبودن فروشنده برای اسکار ندارم(بحث کیفیت اثر جداست و صحبتی در موردش ندارم) هدف از کامنت موضع گیری دوگانه امثال فرهادی در اینجور مسائل بود چون کسی که نظر خودشو به این روشنی در سطح بین المللی درباره یه موضوعی اعلام میکنه نمیتونه نسبت به اون مورد مشابه که سالها در سطح گسترده داره همزمان داخل کشور خودش اتفاق میوفته اونم برای مردم کشور خودش بیخیال باشه.

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
اسکار سیاسیه و جوایزش توسط کمیتۀ سیصد انتخاب میشه. فرهادی هم همزمان نون به نرخ روز خور و وطن فروش و خائنه. جایزه مونلایت هم به خاطر تبلیغ هم جنسگرایی دادن.
دیگه زخممون نکنین لطفاً.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
اسکار سیاسی نیست.:D اسکار دنبال مورد تأیید قرار گرفتنه به شدت اون هم به خاطر این که از رأی یه سری بازیگر مشهور میاد که اصلاً برای مورد توجه و تأیید قرار گرفتن دارن نون می‌خورن.:D به خصوص با روندی که رسانه‌های قرن ۲۱ دارن پی میگیرن و اساساً معنی "رسانه خوب" تحت تأثیر رسانه‌‌ی "Trendساز" توی توییتر و امثالهم قرار گرفته این تغییر قابل توجیهه هر چند برای من قابل تأیید نباشه. ترند فعلی هم گند زدن به سیاست‌های ترامپ هست (که به نظرم منطقی هم هست!) و آکادمی با دید ویژه‌ای رأی‌هاش رو پخش کرده به نظرم.
من هنوز باقی فیلم‌های خارجی رو ندیدم؛ دوست دارم سر وقت همه رو ببینم ولی احتمالاً باز هم نمیرسم مثل هر سال ولی فروشنده به نظرم توی چند اثر سینمایی فرهادی اثر خیلی قوی ـی نبود. جدایی و درباره الی به نظرم فیلم‌های بهتری بودن و خودم هم بیشتر دوستشون داشتم.:D امیدوارم اصغر فرهادی موفق باشه توی ادامه مسیر و بتونه با این ۲ تا جایزه‌ای که برده سرمایه‌دارهای بزرگتری رو برای فیلم‌های خودش جذب کنه و در آینده اثرهای جاودانه‌ی بیشتری رو برامون خلق کنه.
افتخار کردن به فرهنگ و ملیت نقطه‌ی منفی نیست؛ نقطه‌ی منفی اونجاست که تو زندگیت فقط همینو برای افتخار داشته باشی.:D شاید برای خیلیا اینجا فاضلابی باشه که داره بوی تعفن میده و تا حدی هم راست می‌گن ولی به نظر من دلیل نمیشه که احساسات بقیه رو مسخره کنیم. اصغر اقلاً سعی کرده از جنس مردم باشه و فکر کنم دوست هم داره مردم رو توی موفقیت خودش شریک کنه، هر چند مردم تأثیرگزاری زیادی هم نداشته باشن توی شکل‌گیری اثرهاش.

Frobary

Loyal Member
Jun 6, 2007
28,503
نام
محمد
یه سوال، مگه قبلا یه فیلم ایرانی در مورد همجــنس گراها ساخته نشده بود؟ فکر کنم "رابطه" بود یا همچین چیزی، چرا به اون اسکار ندادن؟ هم همجـــنس گرایی بود، هم سیاه نمایی (!) در مورد ایران و سیاسی هم بود به گمونم، واقعا خیلی اسکار بگیر بود، چی به سرش اومد؟ :D

پ.ن: الان چک کردم اسمش "شرایط" بود :D

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,180
نام
ماکان
پ.ن: کاری به شایسته بودن یا نبودن فروشنده برای اسکار ندارم(بحث کیفیت اثر جداست و صحبتی در موردش ندارم) هدف از کامنت موضع گیری دوگانه امثال فرهادی در اینجور مسائل بود چون کسی که نظر خودشو به این روشنی در سطح بین المللی درباره یه موضوعی اعلام میکنه نمیتونه نسبت به اون مورد مشابه که سالها در سطح گسترده داره همزمان داخل کشور خودش اتفاق میوفته اونم برای مردم کشور خودش بیخیال باشه.

اینجوری نیست خدایی. فرهادی اتفاقا چون همیشه منتقد نظام بوده مغضوب حکومت واقع شده. یعنی یادمه سر نسرین ستوده، نرگس محمدی و خیلی چیزهای دیگه، از جمله همین ماجرای گورخواب ها همیشه موضوع گیری روشنی داشته و عملا هیچ وقت ساکت نبوده. حتی همون کاری که تو کن کرد، پخش موسیقی استاد شجریان بزرگوار.

الانم کم کاری نکرد. یعنی اون چیزی که از دستش بر میومد رو برای حمایت از مردم ایران انجام داد. و مهم اینکه پیامش به گوش خیلی ها رسید. فرهادی از نظر من نمونه یه هنرمند واقعیه. همه فاکتورهایی که برای هنرمند بودن لازمه رو داره. هم اخلاق و منش هنرمندانه و هم کارش رو بی نهایت بیست بلده.

Jesper Kyd

کاربر سایت
Oct 28, 2005
933
نام
محمدحسن
من سال هاست فیلم ایرانی نمی بینم،حتی جدایی رو هم هنوز ندیدم! ولی افتخار می کنم به اینکه فرهادی تونست تا این حد پیش بره، نمی دونم جاش هست یا نه،ولی شغلم معماریه،و ازون جایی که ایجاب می کنه قدم به قدم خشت هارو مدیریت کنی، می تونم با پوست و استخونم درک کنم، که مهمترین جایزه رو بردن توو یه فضای بین المللی چقد سخته (معماری یه جایزه داره به اسم پریتز کر که دقیقا مثه اسکاره...منتها هیچ ایرانی ای تاحالا نامزد هم نشده،چه برسه به بردن، چون نظام فکریه غرب آزادتره و دستشون هم بازتره...کلا اینکه صحبتمون نیست اصلا:D ) هممون می دونیم، فیلم سازی علاوه بر اینکه هنره،یه طیف گسترده ای از اداره کردن رو می طلبه، اینکه چطور بتونی خط فکریت رو با تمام فیلترهایی که داریم دیکته کنی، واقعا کار ساده ای نیست،اصلا مثه مربی های ورزش دیگه، فرض کن ایران بره جام جهانی قهرمان بشه، هه هه، واقعا الان که فکرش رو کنم می بینم مربیا هم برا خودشون یه پا کارگردانن توو دنیای ورزش :D این یک!
دوم اینکه،من در عجبم،به نظرم دوستانی مثه سینا و آریا و ماکان، نمی دونم چرا صورت مسئله رو دارن پاک می کنن، من سالهاست اینجا نظراتشون رو خوندم و می فهمم چی میگین،یعنی همه نظر موافقم باهاتون، ولی یه چیزی هست، به قوله کریس راک که پارسال همون اول توو مراسم اسکار گفت!
Is hollywood racist? you're damn right Hollywood's racist
من نمیگم اسکار جوانب افراطی ای از سیاسته ،یا مثه امثالهم فراستی دست نشونده یه سری افرادن که مستقیما محافظه کارانه حرف بزنن ُ نقد کنن، ولی اصلا کدوم هنرمندیه که روشن فکر نباشه؟! (به قوله اپیزود اول سریال بلک میرور که در نهایت کاشف به عمل میاد یه هنرمند همچین چالشی رو توو فضای عصر ارتباطات شکل می ده و بهمون تلنگر می زنه که خط سیرش دست ما نیست، یه جورایی نامرئیه و در نهایت این همون روشن فکرای جهانن که می تونن تاثیرگذارترین باشن!) اصلا اونوریا تمام هوش حواسشون همین چیزاس، مگه میشه توو راستای متمدن کردن،آدم بودن،نیان هنر نسازن؟! یا اصلا توو رای هاشون دخیل نکنن؟!
چرا راهه دور میریم،فروید میاد توو یکی از مقالاتش که در مورد یه بیمار با اختلال وسواس فکری بوده میگه وقتی من تونستم این بیمار رو درمان کنم،متوجه شدم یکی از مهمترین دلیلاش این بود که این بیمار زمانی که 1.5 سال (یا شایدم 2 سال،خوب یادم نیست) داشت، پدر و مادرش رو با هم می بینه که در حال آمیزش ان! میاد میگه بچه حالیش نمیشه که،ولی توو ناخودآگاهش که میمونه و ته نشین میشه؟!!! (جاش نیست ولی نتیجتا میاد میگه که به این دلیل،به اون دلیل،از اونجا اختلال شکل میگیره!)
خلاصه اینکه، همه اون حرفی که می خوام بزنم،اینه که شما واقعا قبول دارین اون کارگردان،نویسنده،بازیگری که به عنوان داور داره رای میده،با اون ذاتی که از فکرای از فیلتر رد شده دارن،توو ناخودآگاهشون به این چیزا به اصطلاح سیاسی،یا تبعیض جنسی یا امثالهم... فکر نمی کنن؟ اگه آره پس قبول داریم که موجه زیادی از این آدما،در نهایت بوجود میاد،یعنی داورا با این موج فکریشون سیاستم توشون دخیله...اگه تا اینجا رو هم قبول داریم،پس اسکار یا هر جایزه ی دیگه ای، مشمول همه نظام های سیاسی،اقتصادی،فرهنگیه...

و اینکه در نهایت،مطمئنم فرهادی دیگه ایران نمی مونه، آقا سرت درد می کنه،بزن به دیوار خوب؟! :D تو بهت بال بدن،میدون بدن،عرصه و امکانات بدن،پرواز نمی کنی؟! مگه آدم مریضه،سادیسم داره تحمل کنه یه مشت درب و داغون رو؟! اصلا این جیه،من اگه پریتز کر رو ببرم، خود به خود، شناخته شده میشم، استدیو های بزرگ میفتن دنبالم، ابر غول های تهیه کنندگی سرمایه گذاری می کنن؟!اون وقت باشم اینجا که آیا ارشاد مجوز بده یا نده؟! :D
اسکار اول کافی بود تا فرهادی پرواز کنه،این دومی سنگ صبورشه و مطمئن باشین آخریشه!

آخرین ویرایش:

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
اسکار امسال بد نبود. اول اول تبریک بابت موفقیت دیگه برای فرهادی عزیز :)
دوما من صبح صحنه انتخاب برترین فیلمو زنده دیدم، شدیدا با اعلام اسم لا لا لند خوش حال شدم. هرچند ندیدمش هنوز ولی علاقه شدیدی بهش دارم و شدیدن منتظر نسخه با کیفیتشم و خیلی دوست داشتم موفق باشه. ولی بعدش که تهیه کننده اعلام کرد اشتباه شده (که شجاعت و جوانمردیش واقعا قابل تحسینه) شدیدا به حالت WTF موندم. خیلی غیر قابل باور و مسخره بود. خود عمل منظورمه نه فیلم.
الان چون هنوز هر دو فیلمو ندیدم سعی میکنم در مورد برنده شدن مونلایت قضاوت نکنم ولی این اشتباه خیلی خیلی فاجعه بود...
پ.ن. دیشب خیلی اتفاقی ۵ دقیقه اول مونلایت رو دیدم، کادر بندی ها و حرکت دوربین واقعا فک بر انداز بود :-bd در اسرع وقتم فیلمو کامل میبینم تا نظر نهاییمو بگم
پ.ن۲. اسکار این چند ساله هم شده درو شدن جوایز با یک فیلم و بهترین برنده شدن فیلم دیگه ای! :D

آخرین ویرایش:

M4JiD

کاربر سایت
Feb 8, 2008
2,610
نام
defective pixel
اینکه ادم خوشحال باشه فروشنده فرهادی اسکار برد تناقضی با این نداره که فیلم در نظرمون خیلی شاخ نباشه.
الان به شخصه اصلا اونطور که باید و شاید جذب فیلم نشدم و اصلا در حد یه فیلم اسکاری نمیدونمش. جدایی واسم خیلی خیلی سر تر از فروشنده بود ولی به شخصه خیلی خوشحال شدم
اسکار رو برد و واسه دومین بار اسم یه فیلم ایرانی تو چنین مراسم معتبری به زبون میاد

Metal Gear

کاربر سایت
Jan 16, 2010
422
اینجوری نیست خدایی. فرهادی اتفاقا چون همیشه منتقد نظام بوده مغضوب حکومت واقع شده. یعنی یادمه سر نسرین ستوده، نرگس محمدی و خیلی چیزهای دیگه، از جمله همین ماجرای گورخواب ها همیشه موضوع گیری روشنی داشته و عملا هیچ وقت ساکت نبوده. حتی همون کاری که تو کن کرد، پخش موسیقی استاد شجریان بزرگوار.

الانم کم کاری نکرد. یعنی اون چیزی که از دستش بر میومد رو برای حمایت از مردم ایران انجام داد. و مهم اینکه پیامش به گوش خیلی ها رسید. فرهادی از نظر من نمونه یه هنرمند واقعیه. همه فاکتورهایی که برای هنرمند بودن لازمه رو داره. هم اخلاق و منش هنرمندانه و هم کارش رو بی نهایت بیست بلده.
من تمام خوبی های طرفُ با یه مورد نمیسنجم. هیچوقت سخنرانیشُ در مراسم زنده یاد کیارستمی فراموش نمیکنم که گفت:
«آقای کیارستمی از شما ممنونیم که با وجود قدرناشناسی «سفره‌لیسان سی.یا.ست» در این خاک ماندی.
و سایر مواردی که شجاعانه بیان کرد.فقط نظرشُ در این مورد خاص نقد کردم اما همچنان خودم دوستدارش هستم و از گرفتن دومین اسکارش خوشحال.نمیدونم شاید بخاطر اینکه بتونه فیلم هاشُ بازم توی ایران بسازه و به نوبه خودش کمکی در جهت تغییرات مثبت کنه(مثل کیارستمی) متن نامَشُ که در اصل باید خطاب به ج.ا میگفت به اونا گفت تا پیامشو غیر مستقیم به دنیا برسونه که آقا 80% جوونای ما سیستم فکریشون خلاف اون چیزیه که داره از تلویزیون ج.ا پخش میشه.

• Like
Reactions: Adidas95

T1SHTΛЯ

کاربر سایت
Dec 10, 2007
1,296
خیال خیلی ها راحت شد.
یه عده از شب تو یه دستشون ساندیس و تو یه دستشون ویسکی تا صبح دعای ندبه خوندن که جایزه برسه به فروشنده بعد بیان بگن دیدی بالاخره گرفت. دیدی سیاه نمایی. دیدی ما راستیم. دیدی فقط نظر ما و...
اعضای آکادمی اسکار کار خوبی کردین جایزه دادین چون حتی نمی تونید تصور کنید که اگه جایزه نمیدادید به فروشنده چه بلایی سرتون می اومد. من یه شخص سومی و فیلمش نقد کردم که باید هم نقد بشه چون شخص معروفی هست اما یارو یه جور حمله کرد میخواست از پشت مانیتور اسید بریزه روی سرم.
اگه میرفتم تو روی فرهادی حرفم میزدم فکر نمی کنم اینقدر ناراحت میشد که این یارو ناراحت شد. حداقل فکر کنم فرهادی جنبه داشت شاید گفتگو می کردیم و با هم رفیق میشیدیم. نه اینکه بیاد فحاشی کنه بعد یه عده پستش تأیید کنند.
حالا تصور کنید اگه خودش ( پست دهنده) نقد می کردم چی میشد. با قمه میومد شکمم پاره می کرد. آدمایی که کارشون تجاوزه مثل طوسی و یا توسط نقره ای مورد تجاوز قرار گرفتن اینچنین به یه کلمه واکنش نشون میدن. پس برین از ترامپ تشکر کنید که همچین جماعتی تو کشورتون راه نمیده. اگه به فروشنده رأی نمی دادید میومدن تمام صفحات مجازیتون پیدا می کردن هر چی فحش خانوادگی بود نصیبتون می کردن تازه بعد از دست بردار شدن از شما میرفتن سراغ اون زنی که جوایز میده. میگفتن تقصیر تو هست دوربین خوب مراسم نشون نمیده چون لباست با نظر ما جور نیست و کلی فحش کاری نصیبش می کردن. برین سلام من به ترامپ برسونید که اینچنین اشخاصی را نمیده و ممنونش باشید چون اینا تو عقب ماندگی خودشون گیر کردن و ممکن بود اگر اونجا بودن و شما جایزه نمیدادید بیان روی صورتتون اسید بپاشن یا با کمربند انتحاری تو خونتون منفجر بشن. این جماعت تحمل یه نظر مخالف ندارن بعد میان میگن ما دیکتاتور زده هستیم ولی خدا نکنه کاره ای بشن تمام آدمایی که مخالف نظرشون باشن میکشن اون موقع میگین دم کیم جون اول! گرم. اینا منتظر بودن که نشه بعد برن IMDB و چند سال بترکونن. متای فروشنده بشه 101
از استدلال های جالبشون هم اینه که میگن یه شخصی تو تی وی ج.ا داره فیلم نقد میکنه پس تو هم چون خوشت از فیلم فرهادی نمیاد از اونایی مثل این میمونه که معلوم بشه مرتضوی از بازی فاینال فانتزی خووش میاد و چون یه شخص دیگری هم از فاینال خوشش میاد پس میتونیم با یک معادله به این نتیجه برسیم این شخص عامل مرتضوی در کهریزک بوده . لول.
چیز را ربط میدهند به شقیقه این جماعت
یا میان میگن کسی سینمای ایران دنبال نمیکنه حکمش مرگه و اصلا نباید نظر بده، مگه خودتون زمان شاه و پدر مرحومش بودین که میان بهشون فحش میدین. با همه مشکلاتی که داشتن اگه همون پدر و پسر نبودن الان به جای ماشین باید سوار خر اتومات میشدین یا اگه همون پدر نبود الان به جای قاضی باید میرفتین سر وقت قاضی القضات شهر باشتین.
الان که دارن بهشون توهین می کنن یادشون رفته با یه پاسپورت اون موقع میتونستی به بیش از 100 کشور بدون ویزا سفر کنی بعد الان اومدن میگن خیلی تو دنیا مطرح نیستیم یه فیلم بیاد به دنیا معرفی مون کنه. گیر همین بودن چون ظرفیت نداشتن
از یه طرف این جماعت میاین میگن متا بده بعد میرسه به فروشنده میگن خوبه. چون نمیتونن نظر مخالف تحمل کنن بعد از یه عده که دارن به شیوه خودشون بهشون حکومت می کنن ایراد می گیرن.
اون سال که جدایی جایزه برد رقیبی مثل Footnote داشت الان هم به شخصه Toni Erdmann بهتر می دونستم.
به بقیه جوایز هم کار ندارم.
شخصی هستم که سینمای خارج ایران و هالیوود و اسکار چندین سال دنبال می کنم اما به جهت گیری های سیاسی اسکار هم معتقدم اما با همه این اوصاف دنبالش می کنم و فیلم های خارجی مورد علاقه ام چندین بار میبینم و دیالوگ هاشون به دقت گوش میدم. با این اوصاف نمیتونم درک کنم که این افراد نظرم و نقدم ربط میدن به سیاه نمایی. واژه هایی که هر روز تو تی وی میشنویم و ازش حالم بد میشه. ( میدونم که نظر دادن اینجا جرمه اما بنویسیم دیگه شانس بیاریم اینبار یکی تهدید به مرگمون نکنه) اگه قرار باشه با یه فیلم به دنیا معرفی بشیم شخصا ترجیح میدم فیلم طبیعت بیجان سهراب شهید ثالث و یا مستند یوز ایرانی به نمایندگی از کشورم بره به اسکار تا همچین فیلم هایی. حداقل بخش درستی وسادگی مردم نشون میده تا جنبه زشتمون.
در آخر یادی میکنم از جعفر پناهی که چون نمیتونه فیلم بسازه دیگه خوب نیست. آقای X خوبه که فیلم میسازه میفرسته اسکار.
موفق باشید.

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
خیال خیلی ها راحت شد.
یه عده از شب تو یه دستشون ساندیس و تو یه دستشون ویسکی تا صبح دعای ندبه خوندن که جایزه برسه به فروشنده بعد بیان بگن دیدی بالاخره گرفت. دیدی سیاه نمایی. دیدی ما راستیم. دیدی فقط نظر ما و...
اعضای آکادمی اسکار کار خوبی کردین جایزه دادین چون حتی نمی تونید تصور کنید که اگه جایزه نمیدادید به فروشنده چه بلایی سرتون می اومد. من یه شخص سومی و فیلمش نقد کردم که باید هم نقد بشه چون شخص معروفی هست اما یارو یه جور حمله کرد میخواست از پشت مانیتور اسید بریزه روی سرم.
اگه میرفتم تو روی فرهادی حرفم میزدم فکر نمی کنم اینقدر ناراحت میشد که این یارو ناراحت شد. حداقل فکر کنم فرهادی جنبه داشت شاید گفتگو می کردیم و با هم رفیق میشیدیم. نه اینکه بیاد فحاشی کنه بعد یه عده پستش تأیید کنند.
حالا تصور کنید اگه خودش ( پست دهنده) نقد می کردم چی میشد. با قمه میومد شکمم پاره می کرد. آدمایی که کارشون تجاوزه مثل طوسی و یا توسط نقره ای مورد تجاوز قرار گرفتن اینچنین به یه کلمه واکنش نشون میدن. پس برین از ترامپ تشکر کنید که همچین جماعتی تو کشورتون راه نمیده. اگه به فروشنده رأی نمی دادید میومدن تمام صفحات مجازیتون پیدا می کردن هر چی فحش خانوادگی بود نصیبتون می کردن تازه بعد از دست بردار شدن از شما میرفتن سراغ اون زنی که جوایز میده. میگفتن تقصیر تو هست دوربین خوب مراسم نشون نمیده چون لباست با نظر ما جور نیست و کلی فحش کاری نصیبش می کردن. برین سلام من به ترامپ برسونید که اینچنین اشخاصی را نمیده و ممنونش باشید چون اینا تو عقب ماندگی خودشون گیر کردن و ممکن بود اگر اونجا بودن و شما جایزه نمیدادید بیان روی صورتتون اسید بپاشن یا با کمربند انتحاری تو خونتون منفجر بشن. این جماعت تحمل یه نظر مخالف ندارن بعد میان میگن ما دیکتاتور زده هستیم ولی خدا نکنه کاره ای بشن تمام آدمایی که مخالف نظرشون باشن میکشن اون موقع میگین دم کیم جون اول! گرم. اینا منتظر بودن که نشه بعد برن IMDB و چند سال بترکونن. متای فروشنده بشه 101
از استدلال های جالبشون هم اینه که میگن یه شخصی تو تی وی ج.ا داره فیلم نقد میکنه پس تو هم چون خوشت از فیلم فرهادی نمیاد از اونایی مثل این میمونه که معلوم بشه مرتضوی از بازی فاینال فانتزی خووش میاد و چون یه شخص دیگری هم از فاینال خوشش میاد پس میتونیم با یک معادله به این نتیجه برسیم این شخص عامل مرتضوی در کهریزک بوده . لول.
چیز را ربط میدهند به شقیقه این جماعت
یا میان میگن کسی سینمای ایران دنبال نمیکنه حکمش مرگه و اصلا نباید نظر بده، مگه خودتون زمان شاه و پدر مرحومش بودین که میان بهشون فحش میدین. با همه مشکلاتی که داشتن اگه همون پدر و پسر نبودن الان به جای ماشین باید سوار خر اتومات میشدین یا اگه همون پدر نبود الان به جای قاضی باید میرفتین سر وقت قاضی القضات شهر باشتین.
الان که دارن بهشون توهین می کنن یادشون رفته با یه پاسپورت اون موقع میتونستی به بیش از 100 کشور بدون ویزا سفر کنی بعد الان اومدن میگن خیلی تو دنیا مطرح نیستیم یه فیلم بیاد به دنیا معرفی مون کنه. گیر همین بودن چون ظرفیت نداشتن
از یه طرف این جماعت میاین میگن متا بده بعد میرسه به فروشنده میگن خوبه. چون نمیتونن نظر مخالف تحمل کنن بعد از یه عده که دارن به شیوه خودشون بهشون حکومت می کنن ایراد می گیرن.
اون سال که جدایی جایزه برد رقیبی مثل Footnote داشت الان هم به شخصه Toni Erdmann بهتر می دونستم.
به بقیه جوایز هم کار ندارم.
شخصی هستم که سینمای خارج ایران و هالیوود و اسکار چندین سال دنبال می کنم اما به جهت گیری های سیاسی اسکار هم معتقدم اما با همه این اوصاف دنبالش می کنم و فیلم های خارجی مورد علاقه ام چندین بار میبینم و دیالوگ هاشون به دقت گوش میدم. با این اوصاف نمیتونم درک کنم که این افراد نظرم و نقدم ربط میدن به سیاه نمایی. واژه هایی که هر روز تو تی وی میشنویم و ازش حالم بد میشه. ( میدونم که نظر دادن اینجا جرمه اما بنویسیم دیگه شانس بیاریم اینبار یکی تهدید به مرگمون نکنه) اگه قرار باشه با یه فیلم به دنیا معرفی بشیم شخصا ترجیح میدم فیلم طبیعت بیجان سهراب شهید ثالث و یا مستند یوز ایرانی به نمایندگی از کشورم بره به اسکار تا همچین فیلم هایی. حداقل بخش درستی وسادگی مردم نشون میده تا جنبه زشتمون.
در آخر یادی میکنم از جعفر پناهی که چون نمیتونه فیلم بسازه دیگه خوب نیست. آقای X خوبه که فیلم میسازه میفرسته اسکار.
موفق باشید.
Obvious troll is obvious.

• Like
Reactions: Democracy

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر