Augustus

Caesar
کاربر سایت
Sep 22, 2009
2,224
نام
Мojtaba
نمی دونم اینجا کسی مثل من از پاک شدن مسیج برد IMDB ناراحت شده یا نه یکی از جاهایی بود که همیشه برای اطلاعات بیشتر در مورد فیلم و گفتگو هاش بهش سر میزدم . بحث های خیلی خوبی هم بعضا توش شکل میگرفت در واقع تنها خوبی IMDB بود که الان دیگه نیست . گفتن می خوان جایگزینش کنن و چیز جدیدی بذارن و خب تا اون وقت جایگزین خوبی براش من که فعلا نمی شناسم.

FPS Eager

کاربر سایت
Jan 27, 2013
1,325
نام
امیرعلی
خودمو آماده کرده بودم همچین نظراتی بخونم اگه فروشنده اسکار گرفت ولی مثل همیشه حرفایی زده شد که دوباره سورپرایز شدم :))
خوشحالم فروشنده برنده شد.
همینطور خیلی خوشحالم که کیسی بهترین بازیگر مرد رو گرفت(باوجود علاقه شدیدم به دنزل ولی بازی کیسی تو Mbts خیلی بهم چسبیده بود)
انتخاب Moonlight به هیچ وجه حقش نبود. حتی اگه سعی کنید موقع دیدنش به اینکه هدفش از جمع کردن این موضوعا چی بوده فکر نکنید و خود فیلم رو قضاوت کنید، در مقابل بقیه نامزدها ضعیف ترین بود بدون شک بویژه بازیگراش؛ Mahershala Ali هم حقش نبود و بازی های Michael Shannon و Dev Patel خیلی قوی تر بودن.
درکل عبارت هایی مثل "سیاسی ترین اسکار" و این حرفا به نظر خنده دار میاد. دیگه همه باید بدونن اسکار سیاسی هست همونطور که معتبرترین جوایز توی بقیه هنرها هم سیاسی هستن. دیگه این روزا مگه میشه همچین چیزی آلوده به سیاست نشه. فیلمایی توی اسکار جایزه میبرن که واقعا از نظر هنری حقشونِ. گاهی هم جایزه هایی میدن که بی انصافیِ. ولی خودتون رو دست رسانه های که صد برابر سیاسی تر و وابسته تر و جهت دارتر از اسکار و اینچیزا هستن ندید همینا اگه فروشنده اسکار نمیبرد باز هم اسکار رو متهم میکردن هم اصغر فرهادی رو الان هم باز همینکارو میکنن. مهم اینه که توی این روزای ایران برای ما فیلم دوستا یه قوت قلبی میشه و از داشتان اینجور هنرمندا خوشحال میشیم.
اگه میخواین خودتون با دید سیاسی هنر رو نگاه کنید اشتباه خودتونِ.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,711
نام
مراد حلیمی
اصن گیریم فروشنده بخاطر مسایل سیاسی برد جایزه رو باز چه فرقی می کنه در اینکه نام ایران مطرح شد و یه ایرانی اومد از تبعیض و ظلمی که در حق ایرانی ها شده حرف زد؟
چرا همیشه نیمه خالی لیوان رو می بینید شماها؟؟اونم در موردخودمون و هم وطن خودمون......... .

در کل دست فرهادی درد نکنه که هنر داشته و فیلمش رو در این سطح تونسته بسازه (بقیه هم در این سطح می ساختن و کاندیدا میشدن بعد به دلایل سیاسی برنده اسکار می شدن کسی جلوشونو گرفته؟؟؟)
دنیا همیشه همینطور بوده یه عده در حال تلاش فتح قله ها و یه عده هم تو دامنه کوه نشستن و به هر حرکت اونی که میخواد قله رو فتح کنه ایراد می گیرن...... .

.

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,022
نام
مصطفی
یاد اون سال افتادم که همه جوایز دادن به gravity بعد بهترین فیلم سال دادن به 12 سال بردگی!!
اینام مثل ایران نمیخوان کسی ناراضی از جشنواره بره بیرون یه سفره ای پهن شده حالا به هرکی یه جایزه بدیم ناراحت نشه:D:D
اگه یه خورده دیگه پیشرفت کنن میان مثل ایران جایزه بهترین بازیگر زن و مرد میدن به دو نفر که حسابی همه حال کنن.

• Like
Reactions: Origami 2008

AmirAirGunner

کاربر سایت
May 23, 2016
785
نام
امیر
دوستانی که معتقند فیلم فروشنده به خاطر خود فیلم و نه دلایل سیاسی اسکار گرفت در مورد اسکار گرفتن فیلم هایی مثل american sniper و argo و ... چه نظری دارن ؟
همون فیلم ارگو که به نظر من خیلی به واقعیت اون دوره نزدیک بود اما همه انتخاب این فیلم رو سیاسی میدونن . خودم شخصا به کارهای فرهادی علاقه دارم (مخصوصا فیلم جدایی ) اما به هیچ وجه نمیشه تاثیر عوامل سیاسی رو در بردن اسکار فیلم فروشنده انکار کرد

دوستان فیلم فروشنده ارزش داره بشینیم ببینیم؟
من نزدیک 7 ساله فیلم ایرانی ندیدم
اگه ارزش داره بعد هفت سال نگاه کنم فروشنده رو
ارزش که داره مطمئنا از فیلم های 7 سال قبل ایرانی چند درجه بالاتره .

آخرین ویرایش:

mostafawarcraf

کاربر سایت
Aug 26, 2011
2,022
نام
مصطفی
نمیدونم چرا بعضی ها وقتی صحبت از سیاسی بودن جایزه میشه سریع بهشون برمیخوره!
اینجا باید بین خوشحال یا ناراحت بودن و سیاسی بودن جایزه تفکیک کرد،تو اینکه جایزه سیاسی بوده و حق تونی اردمن خورده شده شکی نیست و این رو هم داخلی ها نمیگن هالیوود ریپوتر داره میگه اما دلیل نمیشه ما ناراحت باشیم از جایزه فرهادی نه بلکه خیلی هم خوشحالیم مخصوصا با اون پیام عالی و فوق العاده اش این اسکارش رو هم میزاریم پای درباره الی که واقعا اسکاری بود.

ClaP TraP

کاربر سایت
Oct 5, 2014
456
نام
علی

Mr. Children

کاربر سایت
Sep 24, 2013
1,287
خوشحالیم که فرهادی اسکار گرفته ولی واقعا فیلمش در حد اسکار نبود . البته رقباش هم مالی نبودن
دوست من واقعا این حد اسکار چیه؟ خب خودتون بزرگش میکنید. یه جایزه ای هست هالیوود میده به یه سری فیلم ها. همیشه هم همین اعتراضات بوده. مشکل ما اینه که میخوایم بگیم نخل کن، خرس! برلین، شیر ونیز و نمیدونم سیمرغ فجر و اون آدمک اسکار خیلی اهمیت دارن و حرف آخر هستن. والا بخدا خودمون مهمشون میکنیم. جایزه همیشه بوده و همیشه هم با یه نگرشی و از یه لنز خاصیه که یه فیلم مهم میشه و این جوایز رو میگیره. تو جشنواره عمار :D هم جنس نگاهشون همونیه که تو جشنواره ی اسکار!
هنر برای هنر اینجا بیمعناست. وقتی این رو درک کنیم همه ی این مسائل برامون حل میشه. دیگه هم نمیزنیم تو سر هم دیگه :D

سینماست دیگه. بشین ببین شایدم خوشت اومد. چرا که نه. ولی ب نظرم با این نگاه نبین که چون حالا اسکار گرفته بایدم دیده بشه.

آخرین ویرایش:

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
یاد اون سال افتادم که همه جوایز دادن به gravity بعد بهترین فیلم سال دادن به 12 سال بردگی!!
اینام مثل ایران نمیخوان کسی ناراضی از جشنواره بره بیرون یه سفره ای پهن شده حالا به هرکی یه جایزه بدیم ناراحت نشه:D:D
اگه یه خورده دیگه پیشرفت کنن میان مثل ایران جایزه بهترین بازیگر زن و مرد میدن به دو نفر که حسابی همه حال کنن.
Gravity هفت تا اسکار گرفت که به جز کارگردانی بقیه‌ش فنی بودن. 12 سال بردگی به جز بهترین فیلم ، فیلمنامه و بازیگر نقش مکمل زن هم گرفت و توی 9 بخش هم نامزد بود (Gravity تو 10 بخش) ولی نظر شما هم محترمه.
اسکار هم جشنواره نیست در ضمن.
==
دوستانی که فکر میکنن جوایز خیلی ویژه و خارج از جریان بودن این لیست رو نگاه کنن. به جز اما استون و فروشنده، بقیه جوایز اصلی در ادامه روند تمام جایزه‌هایی بود که در طول سال افراد و فیلمها گرفته بودن. جایزه اسکار فیلم غیر انگلیسی زبان هم دو تای اولی توی لیست یکیشون اصلاً نمایندۀ کشورش نبود و اون یکی هم به لیست نامزد راه پیدا نکرد.
اینکه شما از یه فیلمی خوشتون نمیاد معنیش این نیست که اون فیلم، فیلم بدیه و حتماً باید دلیلی غیر از علاقۀ رأی دهنده‌های اون جایزه پشتش باشه تا اون فیلم جایزه ببره.
اینم تاپ 10 لیستهای منتقداست که بازم مونلایت بالاتره. متوسط نمراتش هم بالاتره. همۀ اینا یعنی بهترین فیلم شدنش نباید دلیل عجیب و غریبی داشته باشه.

پ.ن.: من بین نامزدها A Man Called Ove رو بیشتر از فروشنده دوست داشتم ولی اسکار به بهترین فیلم از دید من داده نمیشه بلکه به یکی از بهترینهای سال داده میشه.

badcompany

کاربر سایت
Sep 15, 2009
277
دوست من واقعا این حد اسکار چیه؟ خب خودتون بزرگش میکنید. یه جایزه ای هست هالیوود میده به یه سری فیلم ها. همیشه هم همین اعتراضات بوده. مشکل ما اینه که میخوایم بگیم نخل کن، خرس! برلین، شیر ونیز و نمیدونم سیمرغ فجر و اون آدمک اسکار خیلی اهمیت دارن و حرف آخر هستن. والا بخدا خودمون مهمشون میکنیم. جایزه همیشه بوده و همیشه هم با یه نگرشی و از یه لنز خاصیه که یه فیلم مهم میشه و این جوایز رو میگیره. تو جشنواره عمار :D هم جنس نگاهشون همونیه که تو جشنواره ی اسکار!
هنر برای هنر اینجا بیمعناست. وقتی این رو درک کنیم همه ی این مسائل برامون حل میشه. دیگه هم نمیزنیم تو سر هم دیگه :D

سینماست دیگه. بشین ببین شایدم خوشت اومد. چرا که نه. ولی ب نظرم با این نگاه نبین که چون حالا اسکار گرفته بایدم دیده بشه.
تو این چند صفحه که داشتم نظر دوستان و می خوندم، نظر شما را به نظر خودم خیلی نزدیک دیدم. به نظرم طرز رفتار و برخورد با پدیده ها خیلی مهم هست. بعضی وقتا رسانه ها و خود آدما اینقدر قضیه را پیچیده می کنن که مثلا درباره اسکار یا حتی برنامه های سرگرمی مثل استیج، واقعا یادمون میره که این فقط یه جایزه هست و یا یه برنامه سرگرمی هست. بعضی وقتا اون فیلما یا کسایی که ما بیشتر دوس داریم برنده میشن، بعضی وقتا هم این اتفاق نمیوفته.
در رابطه با اینکه اسکار یا جشن ها و جشنواره های دیگه سیاسی هستن یا نه، من همیشه خودم یه نظری دارم که بر اساس اون بیشتر مواقع خیلی راحت با اینجور مسائل برخورد میکنم و اونم اینه که " شما تا وقتی نتونی ثابت کنی یک نفر گناهکار هست، اون آدم بی گناهه". همین و میشه به بیشتر پدیده ها تعمیم داد. الان در رابطه با اسکار، این قضیه همیشه بوده که هر سال یه عده می گن که اسکار سیاسی هست. یکسری از رسانه ها هم مقاله های مختلفی در اینباره می نویسن، ولی هیچوقت هیچ سند و مدرکی ،تا اونجا که من میدونم، ارائه نشده که نشون بده اسکار سیاسی هست. یعنی اسکار یک تعداد زیادی عضو داره که ما هیچوقت نمی تونیم بفهمیم که تو فکرشون چی میگذشته وقتی مثلا به یه فیلمی رای دادن. امکان داره تحت تاثیر جو سیاسی قرار گرفته باشن و این قضیه روی انتخابشون تاثیر گذاشته باشه ولی این هیچوقت نمی تونه ثابت بشه. مگر سالها بعد یه تعداد زیادیشون مصاحبه کنن که بگن ما می دونستیم اون فیلم بهتره ولی بخاطر مخالفت با ترامپ اونیکی را انتخاب کردیم. تا اون زمان که این اتفاق بیفته، اینکه این دوره یا دوره های دیگه سیاسی بوده فقط در حد یک ادعا باقی میمونه بنظر من. من خودم این دوره در رابطه با بهترین فیلم، نظرم مثل خیلی از دوستان این بود که لا لا لند باید برنده بشه ولی خب مونلایت گرفت.

Sir Ryan Giggs

کاربر سایت
Oct 19, 2008
585
فروشنده رو ندیدم و نمیبینم ولی این تبریکات بازیگرهای مسخره ایرانی رو که خوندم به این نتیجه رسیدم قطعا یه جای کار میلنگه ... جایزه فیلم خارجی زبان دیگه چیه تو اسکار گذاشتن ، به جاش باید دو تا اسکار میدادن به اما استون

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
خوبه هر کسی هم میگه اسکار داغونه اون dumpster fire فجر رو میکوبین تو سرش. به خدا کل دیدگاه ها توی دو گزینه الف و ب خلاصه نمیشه.
آخه هر جایزه‌ای که فکر کنی در طول این سالها دشمن و سیاسی خونده شده. نماد خیلیا از جایزۀ غیر سیاسی هم همین جشن خانه سینما و حافظ و فجر و ایناست واقعاً. الان بگو لوکارنو میگن اون سال اونجور پس سیاسی ، بگو کن میگن اصلاً این فرانسویا از قدیم با ما دشمن بودن، بگو مسکو میگن ترکمانچای و فلان و بگو برلین میگن اینا نژادپرستن و بی دلیل جایزه نمیدن و ... . برای بعضیا واقعاً الف و ب هست، جشنواره‌های خارجی که دشمنن و جشنواره‌های داخلی که به به (تازه همینم چند ساله سرش دعواست و کثافتتر از هر روز داره میشه)
حالا مثلاً جوایز انجمن علوم آمریکا رو چند هزار نفر رأی میدن و همه افراد هنری، اینجا هیئت ژوری 10 نفری که نصفش مسئولین هستن و نصف دیگه‌ش هنرمندان وابسته به مسئولین.

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
یکسری نظرات رو ادم میخونه تعجب میکنه ! یک سوال دارم از دوستان ایا یک فیلم همجنسگرایانه که واقعا از لحاظ فرم و تکنیک هم شاهکار باشه، 60 سال پیش اکران میشد مثل زمان حال تو هم مراسم هایی مثل اسکار تا این حد تحویل گرفته میشد ؟
جواب یقینا خیر هست چون فضای سیاسی و عمومی مردم این اجازه رو نمیداد و همین الان هم فضای عمومی و سیاسی جامعه تو سینماگر ها به یک سمت و سویی کشیده شده و یقینا این موارد تو انتخاب هاشون تاثیر گذار هست ! مخصوصا چندین سال اخیر !
حالا یکسری میخوان این واقعیت را با ربط دادن صحبت های افخمی و مقایسه با جشنواره های مزخرف تر داخل ببرن زیره سوال به نظرم خیلی کاره بی ارزشی هست

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر