Movie Center

گفتگو در 'سینما، گرافیک کامپیوتری (CG Art) و Comic' ایجاد شده توسط Nikrooz, ‏Sep 24, 2005.

1. Uniq

کاربر سایت

منم با حرف شما موافقم.
    اما از قديم گفتن تا نباشد چيزكي مردم نگويند چيزها...
    اگر فيلمي ساخته مي شه، چه اقتباسي چه غير اقتباسي، توي مديوم سينما مي سنجنش. اين فيلم مطمعنا داستان پرباري پشتش بود، كست خوبيم داشت، اما توي جمع بندي به مشكل خورد.
    يه مثال مي زنم، منتقداي نولان از منتقداي اسنايدر خيلي بيشترن، همشونم متفق القول مي گن كه نسخه ي بتمن نولان كمتر به كميكا شباهت داشت اما هيچكدومشون منكر كيفيت بالاي ساخت فيلم يا بازي خوب بازيگران نمي شن. الان به نظر من نسخه ي اسنايدر دقيقا بر عكس عمل كرده، يعني به كميك وفادار بوده ولي توي سينمايي كردنش شكست خورده.
    اون منتقدي كه ٦٠ سالشه و چيزي از كميك نمي دونه، بر اساس چيزي كه مي بينه نظر مي ده.
    در آخرم سعي كنيم كه نمراتو اصلا مد نظر قرار نديم. اگه با يه محصولي حال كردين گورباباي منتقدا....

graywolf, amin hj و Torch Bearer این نوشته را Like کرده اند.
  2. Torch Bearer

کاربر سایت

نام:
    حمید
    آره خب من خودم هم با وجودی که چندان از نسخه‌های نولان لذت نمی‌برم همیشه گفتم که به عنوان فیلم‌های سینمایی، خیلی آثار قوی‌ای ان.
    اما خب یه مسئله‌ای که در مورد نقدای BVS هست اینه که همشون در مورد نسخه‌ی اکران شده تو سینمان و اون نسخه به خاطر قسمتای فراوون حذف شده واقعا مشکلات عمده‌ای داشت در روایتش (به قول بعضی منتقدا داستان اصلا جریان پیدا نمی‌کرد بین صحنه‌ها)
    اما نسخه‌ی نهایی که رو دیسک عرضه شد واقعا دیگه این مشکلو تا حد زیادی نداره (شاید هنوزم مشکلاتی داشته باشه، اما قطعا دیگه به این شکل و شدت نیست که کلا بگیم روایت داستانی نداره)
    به عنوان مثال بلید رانر هم که الان به عنوان یکی از شاهکارای سینما شناخته می‍شه موقع اکران شدنش به خاطر دستکاری‌های استودیو به شدت افت کرده بود و منتقدا همون موقع روی خوشی بهش نشون ندادن. تا این که بعدا نسخه‌های Director's cut و Final cut ش مطابق نظر خود کارگردانش اومد.
    قصدم مقایسه‌ی این دو تا فیلم نبود، فقط خواستم بگم که در بعضی موارد ایرادایی که نسبت به نسخه‌ی اکران شده تو سینما گرفته می‌شه بعدا وارد نیست. (چون الان دیگه عملا وقتی میگیم BVS منظورمون همین نسخه‌ی اکستنددشه)

amin hj, leonk13 و Uniq این نوشته را Like کرده اند.
  3. amin hj

کاربر سایت

نام:
    امین
    به مارول اعتماد داشته باش کارشو بلده :D

leonk13, Torch Bearer و Uniq این نوشته را Like کرده اند.
  4. franticfixer

کاربر سایت

البته من اکستندد ادیشن رو دیدم و حین تماشا هم هیچ تلاشی واسه فهمیدن فاز کسی نداشتم ولی واقعیتش اینه که به نظر من تقریبا غیر ممکن بود بشه این داستان رو بدتر ازین روایت کرد. و برای من یکی داستان همیشه مهمترین بخش فیلم و بازیه . کاملا میتونم درک کنم که یه سری از فیلم لذت بردن ولی چیزی که نمیفهمم اینه که چرا از فیلم دفاع میشه! در بهترین حالت یک لذت گناهکارانه میتونه باشه برای کسی که از فیلم خوشش اومده به نظر من!

Sent from my ASUS MeMO Pad 7 using Tapatalk

779, perety, Altair9502 و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  5. M A X

کاربر سایت

منم bvs رو دیشب دیدم بدون نقد و پیش داوری هم رفتم سراغش حالا شاید عجیب باشه ولی من از فیلم لذت بردم سه ساعت وقتم رو پر کرد، نمیگم بی ایراد بود ولی اینقدری هم که میگن افتضاح نبود!
    موسیقی فیلم خوب بود
    انقدری که نگران بازی افلک بودن قبل فیلم به نظر من خیلی خوب از پس نقش بر اومد.
    ___
    میدونم از اول تو کمیک ها همینطور بوده ولی خدایی عینک خالی واسه مخفی کردن هویت خیلی رو مخه:D

amin hj, leonk13, Anonymous M3 و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  6. mansour2023

کاربر سایت

دوستان من BvS رو دیدم سوال هایی برام پیش اومده لطفا کمک کنید :D
    کمیک اینا هم نمیخونم :D

این لکس لوثر چه خصومتی با سوپرمن داشت که براش نقشه کشیده بود؟ اونجا که اون کریپتونی رو زنده کرد هم نژادش بود؟ چون با خونش زنده شد

بروس وین موقع رمزگشایی براش چه اتفاقی افتاد؟ توهم زد؟ خواب میدید؟ اونی که فریاد میزد میگفت حق با تو ـه کی بود؟ قضیه ش چی بود؟ ( من یه لحظه فکر کردم فلشه که برگشته به گذشته آخه تو سریالش اینجوری بود :D )

سوپرمن واقعا مُرد؟ اون آخرش که خاک ها بلند شد فکر کنم زنده مونده بود یا شایدم خبر دیگه ایه؟ چون از بمب هسته ای نجات پیدا کرد حالا با یه انگشت وسط اون هیولا که رفت تو بدنش بمیره؟ اینجوری الکی میشه مرگش

a2010 این نوشته را Like کرده است.
  7. u_2

u_2
    کاربر سایت

فیلم جدید وودی الن
    rps20160713_121343.jpg
    فیلم جدید مستر وایت
    rps20160713_121412.jpg

Thegodfather, amin hj و .sandman. این نوشته را Like کرده اند.
  8. amin hj

کاربر سایت

نام:
    امین
    مشکل لکس با سوپرمن که مفصله جریانش حالا تو فیلم خیلی چیزی مشخص نبود لکس بیشتر قصد داشت برتری خودشو ثابت کنه
    ژنرال زاد با لکس از یه نژاد نیستن تو فیلم هم اشاره شد که نمیتونه با خون لکس زنده شه فقط از DNAش استفاده کردن تا Doomsday رو به وجود بیارن
    اونجا بروس داشت خواب میدید اون فرد هم فلش هست
    سوپرمن هم زندست :D

Torch Bearer و mansour2023 این نوشته را Like کرده اند.
  9. Frobary

Frobary !D.VA 1, Bad Guys 0
    سردبیر تحریریه

نام:
    محمد
    عجیبه که این هنوز بازیش عرضه نشده ولی فیلمش اومده :-/ :D :D
    @TCSCELL
    @Gartall

Thegodfather و TCSCELL این نوشته را Like کرده اند.
  10. Torch Bearer

کاربر سایت

نام:
    حمید

ببین اینو قبول دارم که داستان شاید دنبال کردنش یه مقدار سخت باشه، به خصوص اگه خود بیننده دقت نکنه (این رو که بیینده از قبل با کمیک‌ها آشنایی داره یا نه رو هم بذاریم کنار، منظورم ارجاعات داستانی فیلم به کمیک‌ها نیست، خود اتفاقات فیلمو می‌گم)
    اما خب یه قسمتیش به نظر من اینه که خیلی از اتفاقات فیلم و داستانش مربوط می‌شه به نقشه‌ی پشت پرده‌ی لکس برای بازی دادن سوپرمن و بتمن(که همش هم تو فیلم نشون داده نمی‌شه). حالا اگه بیننده خودش اتفاقاتو دنبال کنه می‌تونه سیر اتفاقات و قسمتای مختلف برنامه‌ی لکسو درست کنار هم بذاره و متوجه بشه اما بر خلاف کلیشه‌ای که تو خیلی از فیلما و داستان‌های دیگه هست، ویلن داستان اینجا نمیاد آخر فیلم و بعد از این که لو رفت نقشه‌ی خبیثانشو با جزئیات کامل برای قهرمان (و ما بیننده‌ها) شرح بده. واچمن هم همین کلیشه رو به جور دیگه‌ای شکسته بود (البته به روش خیلی خلاقانه‌تری)
    حالا به خاطر این عدم علاقت شک دارم حاضر باشی فیلمو دوباره ببینی اما به نظرم اگه یه بار دیگه وقت بذاری پاش و داستانو دنبال کنی (و خودت یه قسمتایی از پازلو کنار هم بذاری) قطعا دیگه با این شدت از روایت داستان شکایت نخواهی کرد.
    گیلتی پلژر هم به نظرم میشه به یه چیزی تو مایه‌های فیلمای ترنسفورمرز مایکل بی گفت که داستانش کلا شاید یه خط هم نشه و فقط یه بهانه‌ایه برا این که چندتا صحنه‌ی اکشن چر از انفجار رو شاهد باشیم، نه این فیلم:D
    این فیلم شاید داستانشو اونقدر روون و یکپارچه و طبق انتظار خیلی‌ها روایت نکرده باشه اما داستان داره! داستان پر و پیمونی هم هست.
    منم اگه از فیلم دفاع میکنم به خاطر این نیست که خودم از فیلم خوشم میاد و نسبت بهش دید یک طرفه داشته باشم، فقط میخوام بقیه هم دید عادلانه بهش داشته باشن و ایرادای غیرمنطقی ازش نگیرن (خودم هم تقریبا تو همه ی پست هام تاکید کردم که فیلم یه ایرادایی داره، اما من در برابر ایرادایی که واقعا به فیلم وارد نیست مخالفت میکنم و تا جایی هم که در حد دانشمه دلیل و مثال میارم براشون.)

اون قسمت Knightmare شاید خواب/ویژن از یه آینده یا یه Alternate timeline باشه ولی وقتی فلش میاد خواب نیست، بعدش کاغذا هنوزم دارن تکون میخورن :D
    در هر صورت تو فیلمای بعدی قطعا راجع به اون قسمت یه توضیحاتی داده میشه و واضح‌تر میشه

Destruction, Thegodfather, HDV 7 و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  11. KiLL3R/4/Ev3r

کاربر فعال

نام:
    ∂αнмα
    Quentin Tarantino Says He Will Only Make Two More Films
    WTF ؟ :cry:

slipkboy, Barcelona FC, Thegodfather و 7 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  12. mk_cod

کاربر سایت

نام:
    مهدی
    بنده خدا از همون اول گفت فقط 10 تا فیلم میسازه دیگه. ولی واقعا حیف! تنها کارگردانیه که من تمام فیلماش رو دوست دارم!=((

Thegodfather این نوشته را Like کرده است.
  13. barneysawyer

کاربر سایت

نام:
    nucky thompson
    به امید خدا عمو کیو تی هم مثل استیون سودربرگ بشه که بعد هر فیلم اش میگه دیگه نمی سازم سال بعدی اش دو تا فیلم میسازه . و البته اگه فیلم نسازه مثل قدیم فیلم نامه برای بقیه بنویسه . چون هر دفعه که مستقیم تو فیلم نامه نویسی یک کارگردان دیگه فعالیت کرده فیلم رو بیشتر مال تارانتینو حساب کردن تا کارگردان . کارگردان حجم هویج رو داشته :d (رومنس واقعی و از شام تا بام )

14. Lord Odin

کاربر سایت

جدی نگیر Joaquin Phoenix م هر بار میگه این اخرین فیلمه یا کلا سینما رو میزاره کنار بعد سال بعد تو یه پروژه سروکلش پیدا میشه :D

15. graywolf

کاربر سایت

نام:
    احمد
    سلام.
    منم دیشب فیلم بتمن علیه سوپرمن زو دیدم.
    چند نکته ای که من رو اذیت کرد.
    بازی نچسب لکس لوثر که بیشتر مثل هجو کارهای جوکر نولان بود! (امیدوارم ابن اتفاق برای جوخه انتحاری و جرد لتو نیوفته)
    دلایل عجیب و کله شقی بتمن علیه سوپرمن و اتحادشون که برای من عجیب بود.
    داستان با روایت ناپیوسته که در چند دقیقه ابتدایی به لطف نماهای دوربین انتظار بهتری داشتم که متاسفانه این روند از بین رفت.
    فیلم از نظر من نباید اینقدر طولانی میشد و اگر حاشیه داستانش کمتر و پیوستگی اتفاقات و دلایل بروز همه چی منطقی تر دنبال میشد میتونست از کارهای مارول بهتر بشه.
    اما بازی لکس حتی از وقتی تریلرهاش رو میدیدم روی مخم بود!

Thegodfather, majidred2011, amin hj و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.