راهنمای Final Fantasy XIII( آپدیت شد: قسمت چهارم داستان_ تا پایان دیسک 2)

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
دوستان سلام
یه موضوعی رو می خواستم بگم:
اسم این تاپیک راهنمای FF XIII هست.
نظرتون چیه از این به بعد از بازیکنا هرکس مشکلی داشت تو بازی بیاد همینجا مطرح کنه؟
مثلا نحوه رد کردن یک باس یا مثلا نقطه ضعف خاص یک دشمن؟
اینجوری بقیه هم که میان همونو میبینن و کم کم یه راهنمای جامع از همین سوال و جواب ها درست میشه.
بازم نظر,نظر صاحب تاپیک هست.اینا که گفتم همه یه جور پیشنهاده.

یا حق

merikhi110

کاربر سایت
Mar 13, 2007
204
سلام، ممنون از این تاپیک، داستان بازی واقعا" خیلی خوبه، گفتم یه چیزهای کمی که در مورد آپگرید سلاح میدونم بنویسم که تو چند تا فروم نوشته بودم ولی اینجا کاملتر بنویسم که تو راهنمای فاینال فانتزی باشه و دوستان کاملترش کنن :blushing:

اول اینکه تو این بازی دو جور آیتم داریم، دسته اول بیشتر از جک و جونورا بدست میان! آیکونش مثل استخون و دندون میمونه! تو فروشگاه Creature Comforts هم میشه اینا رو خرید.
دسته دوم بیشتر از سربازها و ... بدست میاد، آیکونش شبیه پیچ! هستش، تو فروشگاه Lenora's Garage و تو فصلهای بالاتر هم R&D Depot میشه اینا رو خرید.
دسته اول EXP خیلی کمی میدن ولی BONUS میدن، دسته دوم EXP خیلی بیشتری میدن ولی از BONUS سلاح کم میکنن.

مثال: ۳۶ واحد Sturdy Bones یا Barbed Tails یا Vibrant Ooze بخرید و همشو بزنید به اسلحه، اسلحه شما بونوس ۳ برابر پیدا میکنه، حالا از مواد دسته دوم مثل Perfect Conductor بزنید به اسلحه ۳ برابر EXP میگیرید، برخی مواد EXP خیلی کمی دارن، قیمت اونها رو توی فروشگاه چک کنید معمولا" فروششون به صرفه‌تره، وقتی اسلحه شما بونوس ۳ برابر داره سعی کنید از مواد دسته دوم به تعداد کافی بخرید و بزنید چون همونطور که گفتم اینها بونوس رو پایین میارن.
موادی که EXP خیلی خوبی با توجه به قیمتشون دارن:
Ultracompact Reactor – 40,000exp از فروشگاه R&D Depot میشه خرید
Particle Accelerator – 4,800exp از R&D Depot
uperconductor – 400exp از Lenora's Garage
Perfect Conductor – 751exp از Lenora's Garage
اینا نسبت به قیمتشون بهترین EXP رو میدن، تو فصلهای قبل از ۱۰ اگه میخوایید آپگرید کنید میتونید از مواد دیگه‌ای که تو Lenora's Garage هست استفاده کنید، قبل آپگرید سیو کنید بعد ببینید کدوم بهترین EXP رو بهتون میده که اگه اشتباهی شد بتونید برگردید! اکثر موادی که برای آپگرید لازم دارید تو فصلهای ۱۰ و ۱۱ بدست میارید!

آپگرید از سلاح معمولی به سلاح بالاتر که 2nd tier گفته میشه بطور معمول ۵۰ هزار EXP میخواد البته تو سلاحهای مختلف کم و زیاد میشه،وقتی به حداکثر لول خودش رسید ستاره میاد کنار اسمش که باید Material بخرید و بزنید به اسلحه تا به 2nd tier تبدیل بشه(تا اینجاش خیلی گرون درنمیاد ولی از اینجا به بعدش خیلی هزینه داره و دقت کنید برای هر کسی یه سلاح آپگرید کنید) وقتی به 2nd tier رسید حدود ۴۵۰ هزار EXP دیگه لازم داره تا به حداکثر لولش برسه باز، بعد Material میخواد که در این مرحله همشون از Trapezohedron استفاده میکنن که به 3rd tier یا همون Omega Weapon برسن، خود امگا حدود ۱۰۰ لول داره که بخوایید آپگریدش کنید حدود یک و نیم میلیون EXP میخوادش :biggrin1:

هر کاراکتری توی این بازی ۸ تا سلاح مختلف داره که میتونید تو این لینک ببینید:
سلاحهای فاینال فانتزی ۱۳
بعنوان نمونه اگه سلاحهای لایتینگ رو ببنید، Blazefire Saber★Lv.26 یعنی این سلاح ۲۶ لول باید آپگرید کنید بعدش Material از نوع Peroskite بهش بزنید تا به سطح دوم برسید که FlambergeLv.13 باشه که اینم ۶۱ لول باید آپگرید بشه بعد Trapezohedron بهش بزنید تا به امگا تبدیل بشه.

مسئله مهمه اینه که کدوم سلاح رو برای آپگرید انتخاب کنید چون از سطح دوم به بالا خیلی هزینه زیاده پس باید انتخاب کنید،همه سلاحها وقتی امگا بشن یه واحد به ATB کاراکتر صاحب سلاح اضافه میکنن، سلاحهایی که تو قسمت Ability اونها No Stagger نوشته استیجر ندارن! اگه یه باسی باهاش میجنگید و ۱ درصد مونده بره تو استیجر با این سلاح نمیره! باید کاراکتر دیگه‌ای بهش ضربه بزنه که تو استیجر بره،سلاحهایی که Higher Power but Decrease ATB speed نوشته هم خب معلومه قدرت بیشتر ولی سرعت شارژ ATB رو کم میکنن که خیلی مناسب نیستند، لیست سلاحها رو در همون لینک بالا ببینید و خودتون انتخاب کنید! هر کدوم مزایا و معایبی دارن که بسته به استراتژی شما و نقش کاراکتر در پارتی میتونید انتخاب کنید.

نکته: شما ۶ تا Trapezohedrons برای همشون لازم دارید که مجموعا" ۱۲ میلیون جیل میشه قیمتش! تو یه فروم اینترنتی خوندم که Lance of Kain یا Nirvana که اسلحه‌های امگای فنگ و وانیل هستن اگه بسازید و بعدش dismantle کنید ۳ تا Trapezohedrons بهتون میده، یکی که صرف ساختنش شده پس دوتا استفاده میکنید و اینجوری برای هرکدومش ۴ میلیون میشه صرفه‌جویی کرد امتحان نکردم خودم اینو، نمیدونم مثلا" Nirvana باید تو بالاترین لولش باشه یا نه؟! اگه کسی میتونه لطف کنه امتحان کنه بگه:-"

یه نکته مهم که یادم رفت اضافه کنم: حواستون باشه وقتی اسلحه به آخرین لول خودش نزدیک شد به میزانی که EXP میخواد آیتم بهش اضافه کنید.مثلا" Blazefire Saber★Lv.26 اگه لول ۲۵باشه و ۱۰۰EXP بخواد به ۲۶ که حداکثر لولش هست برسه همون ۱۰۰ تا رو بهش اضافه کنید. بیشتر EXP بدید بهش در واقع هدر میشه

آخرین ویرایش:

779

کاربر سایت
Oct 27, 2009
834
نام
شایان
این Material و اون یکی دیگه کلا چیه! من نفهمیدم این قسمت رو!
از کجا میشه خرید؟ اصلا خریدنیه؟
منو بگو تا الان داشتم رینگ هامو آپگرید میکردم!

merikhi110

کاربر سایت
Mar 13, 2007
204
این Material و اون یکی دیگه کلا چیه! من نفهمیدم این قسمت رو!
از کجا میشه خرید؟ اصلا خریدنیه؟
منو بگو تا الان داشتم رینگ هامو آپگرید میکردم!
اون لینک که نوشتم سلاحهای فاینال فانتزی۱۳ رو ببینید کامل متوجه میشید خیلی ساده است.
متریالها اکثرا" باید بخرید بعضیهاش هم از باس‌ها بدست میتونید بیارید یا تو جریان بازی ولی همشون تو بازی تو فروشگاه هستند. متریال برای تبدیل سلاح به سطح دوم توی The Motherlode و R&D Depot میشه خرید.البته برای تبدیل هر سلاحی از سطح یک به دو یه متریالی لازمه که تو لینک سلاحها میتونید ببینید قیمتهاش هم فرق میکنه.مثلا" Uraninite قیمتش ۴۵ هزار جیل و Adamantite قیمتش ۲۲۰ هزار جیله
اون یکی متریال که برای تبدیل سطح دوم به سطح سوم که اخرین مرحله است اسمش Trapezohedron هست تو فروشگاه R&D Depot میفروشن ۲ میلیون جیل که برای همه اسلحه‌ها هم همین یکیه

EditEhsan

کاربر سایت
Feb 10, 2008
650
نام
Ehsan
نکته: شما ۶ تا Trapezohedrons برای همشون لازم دارید که مجموعا" ۱۲ میلیون جیل میشه قیمتش! تو یه فروم اینترنتی خوندم که Lance of Kain یا Nirvana که اسلحه‌های امگای فنگ و وانیل هستن اگه بسازید و بعدش dismantle کنید ۳ تا Trapezohedrons بهتون میده، یکی که صرف ساختنش شده پس دوتا استفاده میکنید و اینجوری برای هرکدومش ۴ میلیون میشه صرفه‌جویی کرد امتحان نکردم خودم اینو، نمیدونم مثلا" Nirvana باید تو بالاترین لولش باشه یا نه؟! اگه کسی میتونه لطف کنه امتحان کنه بگه:-"

منم اینو تو فروم خونده بودم و بالاخره امشب تونستم به این مهم دست پیدا بکنم
سلاج nirvana که برای وانیل هست رو امتحان کردم
باید تا آخرین سطح که فکر کنم نود و خورده ای بود آپگرید بشه وگرنه نمیده
برای آپگریدش هم حدود 1.5 میلیون Exp خرج کردم و اما چیزهایی که داد :
Spined Horns 71
Pieces of Supple Leather 60
Moonblossom Seeds 36
Tears of Woe 10
و اما...
Trapezhedrons 3

خلاصه اینکه به صرفه اس و میتونین انجامش بدین
من بهترین جایی که میتونم exe بگیرم بعد از شکست باس آخر بازیه
شما میتونین به 2 جا برگردین . برگردین به Edenhall
از همون ابتدای راهرو تا جایی که به 3 تا سرباز میرسین دشمنها رو نابود کنین
آیتم Collector Catalog یا Connoisseur Catalog رو حتما استفاده کنین که شانس آیتم گرفتن بیشتر بشه
آیتمهایی که میگیرین Scarletite یا Perfume هست که با فروشش به ترتیب 7000 و 12500 gil بدست میارین
من تقریبا تو هر رفت و برگشت 70000 gil میگیرم

versus

کاربر سایت
Sep 12, 2008
1,496
نام
سینا
سلام یه چند تا سوال داشتم Bloodbath چی هست ؟میشه درباره Bowdam که یک شهر ساحلی هست که بیشتر تو جانوران ابزی ظاهر میشن توضیح بدین.

Miesam

کاربر سایت
Sep 23, 2005
6,142
نام
Miesam Sh
وقتی دشمن Stagger شده باشد، ضربه‌های شما خون بیشتری از او کم خواهد کرد. برای کشتن دشمنان قوی واجب و ضروری‌ست که هر چه سریعتر آن‌ها را Stagger کرده تا کارتان راحت‌تر شود. خط Stagger هم به تدریج کم شده و به صفر می‌رسد. وقتی خط Stagger به صفر برسد دشمن هرگز دیگر Stagger نخواهد شد.
میگم که مهدی جان این قسمت رو یا من بد متوجه شدم یا اشتباه کردی، چون من یک دشمن رو بارها به حالت Stagger بردم.

این آبدیت سلاح هارو میشه دقیق بگید باید چیکار کرد؟ من اصلا نفهمیدم :biggrin1:

GENE

کاربر سایت
May 12, 2007
2,982
نام
مهدی
میگم که مهدی جان این قسمت رو یا من بد متوجه شدم یا اشتباه کردی، چون من یک دشمن رو بارها به حالت Stagger بردم.

این آبدیت سلاح هارو میشه دقیق بگید باید چیکار کرد؟ من اصلا نفهمیدم :biggrin1:
بله اشتباه نوشته بودم. بعد که فهمیدم یادم رفت ویرایش کنم.

قسمت دوم داستان + نحوه آپگرید‌ها را تا عصر میزام روی سایت.
------------

تشکر از همه دوستان بابت لطفشون.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر