طرفداران ژانر RPG

Ehy18

کاربر سایت
Sep 28, 2005
200
نام
احماد
ســــــــــــل آم و چند هزار مليارد سل آم
اولين بازي آر پي جي كه من بازي كردم يادم نمياد ولي فكر كنم حدوده 2000 بود كه يه اكشن آر پي جي محشر به اسمه Blade Of Darkness:severance بازي كردم كه هنوزم رو دستش نيومده.....
اما در مورد راي گيري به نظره منم NWN & DS II از همه بهترن....مخصوصا NWN كه خيلي خوش ساخته و تقريبا بهترين تجربه هر آر پي جي بازيه.....البته Ice Wind 2 رو بهتره بعدا بريم سراغش....
---------------------
لبتون خندون و بازياتون به روز......

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام به تمامی دوستان RPG باز و غیر RPG باز .
همون طور که قول داده بودم قرار بود برای شما عزیزان در مورد زیر گروهها ( Subrace ) صحبت کنم .
بیشتر نژاد هایی که قبلا معرفی کردم دارای زیر گروههایی هم هستن که در اینجا به اختصار اونا رو برای شما معرفی میکنم .

Human (A

این نژاد به 3 زیر گروه تقسیم میشوند که عبارتند از :

1 – Human

این گروه از انسانها برجسته ترین آنها هستند . این گروه به قسمتهای عظیمی از سرزمینهای فراموش شده
Forgotten Realms )) حکومت میکنند .
آنها انسانهایی بسیار اجتماعی و نوع دوست و بسیار صبور و بردبار هستند .
# کلاس مورد علاقه : تمامی کلاس ها
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در مهارت ها ( Skills ) در Level 1
- 1 امتیاز اضافی در مهارت ها با هر بار بالاتر رفتن Level

2 - Aasimar

این گروه از انسانها انسانهای بسیار پاکی هستند و خون الهی در رگ هایشان جریان دارد . آنها انساهایی خوب هستند که با شیاطین و شرارت مبارزه میکنند .این گروه از انسانها از نظر ظاهری بسیار زیبا میباشند و چشمان طلایی رنگ با خال ها و ماه گرفتگی هایی به شکل نشانه های مخصوص خداوندی از خصوصیات دیگر ظاهری آنها میباشد .
آنها جنگجویان قدرتمندی هستند و Level آنها به سرعت بالا میرود .
# کلاس مورد علاقه : Paladin
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در Wisdom
- 2 امتیاز اضافی در Charisma
- مقاوم بودن در مقابل اسید و سرما و صدمات الکتریسیته به مقدار 5 امتیاز
- داشتن قدرت ویژه برای تشخیص دادن ذات موجودات دیگر و تشخیص خوب از بد درون انسانها

3 - Tiefling

این گروه از انسانها دقیقا بر عکس Aasimar ها هستند . آنها انسانهای بد و شروری هستند که خون شیطانی در رگهایشان جریان دارد . با وجود اینکه از نظر ظاهری شبیه انسانهای عادی هستند اما تفاوت هایی هم دارند . آنها چهره ای تاریک به همراه موهای سیاه یا متمایل به سرخ دارند و خبر چینی و دروغ از مهمترین خصوصیات آنهاست .
این افراد اغلب دارای شاخهای کوچکی بر روی سر خود هستند و چشمان گربه ای شکل و چند مشخصه ظاهری عجیب دیگر دارند .
آنها سعی میکنند تا چهره خود را بپوشانند تا با انسانهای عادی هم شکل به نظر برسند .
# کلاس مورد علاقه : Rogue
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در Intelligence
- 2 امتیاز اضافی در Dexterity
- مقاومت در برابر سرما و آتش و الکتریسیته به مقدار 5 امتیاز
- 2 امتیاز اضافی در مهارت های Bluff و Hide
- 2 امتیاز منفی در Charisma
- داشتن قدرت ویژه برای تشخیص دادن ذات موجودات دیگر و تشخیص خوب از بد دورن انسانها

Dwarf ( B

کوتوله ها نیز به سه زیر گروه تقسیم میشوند که عبارتند از :

Shield Dwarf - 1

Shield Dwarf ها موجوداتی خشن و قوی هستند و براحتی از طریق ریخت و قیافه و ظاهرشان قابل شناختن هستند .
آنها دارای لبهای گلگون و چشم ها و موهای تیره هستند و از نظر اخلاقی موجوداتی سرسخت و لجوج و کم حرف هستند .
آنها علاقه زیادی به نوشیدن آب جو و مشروبات الکلی دارند و از نوشیدن بسیار لذت میبرند و از آن بیشتر طلا دوست دارند !
# کلاس مورد علافه : Fighter
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در Constitution
- 2 امتیاز اضافی برای مقاومت در برابر سم
- 2 امتیاز اضافی برای مقاومت در مقابل جادو
- 4 امتیاز اضافی برای مقاومت در برابر ضربات Giant ها
- 1 امتیاز اضافی برای میزان آسیب رسانی به Orc ها
- قابلیت تشخیص خوبی و بدی در ذات

Gold Dwarf - 2

زمانی که تعداد این دسته از کوتوله ها بسیار کم بود آنها یک هدیه مقدس از جانب Moradin دریافت کردند . اون به مردم خود هدیه ای گرانبها و نیروی ویژه ای داد که باعث رشد سریع جمعیت کوتوله های طلایی گشت و این رشد تا زمانی ادامه یافت که کوتوله ها توانستند خودشان را بازسازی کنند و بتوانند در این سرزمین ها زندگی کنند . آنها موجوداتی بسیار قدرتمند هستند .
# کلاس مورد علاقه : Fighter
# امتیازات ویژه :
- 1 امتیاز اضافی برای میزان آسیب رسانی به موجودات اهریمنی
- 2 امتیاز منفی در Dexterity

Gray Dwarf - 3

به این نژاد از کوتوله ها Duergar هم میگویند . آنها در سرزمین های فراموش شده در اعماق زمین و مکانهای ترسناک و پر از شیاطین زندگی میکنند .
آنها رفت و آمدی با کوتوله های دیگر ندارند و در اعماق زمین هیولاهای آنجا را برای خودشان تربیت میکنند . آنها بسیار طماع و قدرت طلب هستند . آنها جنگجویانی قدرتمند هستند و چهره و موهای آنها اغلب خاکستری رنگ است .
# کلاس مورد علاقه : Fighter
# امتیازات ویژه :
- 1 امتیاز اضافی برای میزان آسیب رسانی به موجودات اهریمنی
- 2 امتیاز منفی در Dexterity
- 4 امتیاز اضافی در مهارت Move Silently
- 4 امتیاز اضافی برای ایمنی بودن در مقابل جادهایی مانند Stunning
- قابلیت مخفی شدن
- 4 امتیاز منفی در Charisma
- 2 امتیاز منفی برای میزان صدمه زدن به دشمن در مقابل موجودات خوب
- سرعت افزایش Level بسیار بالا

Elf ( C

الف ها نیز به 3 زیر گروه تقسیم میشوند که عبارتند از :

Moon Elf - 1

این دسته از الف ها چهره ای بسیار زیبا دارند و صورتی بسیار ظریف و خوش فرم دارند و با صدای خیلی دلنشین صحبت میکنند .
آنها اغلب موجوداتی سبک رفتار و دارای رفتار غیر اجتماعی در نظر گرفته میشوند .
آنها علاقه مند به خوش گذرانی و رقصیدن و کارهایی از این قبیل هستند .
Moon Elf ها از نظر هوش در سطح بالایی قرار دارند . آنها جمع وسیعی از الف ها را تشکیل میدهند و از نوع دیگری از الف ها به نام Drow Elf به شدت بیزارند .
# کلاس مورد علاقه : Wizard
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز برای مقاوم بودن در مقابل جادهای سری Enchantment
- 2 امتیاز اضافی برای مهارت Search
- ایمنی در مقابل جادوی Sleep
- مهارت بالا در استفاده از شمشیر های بزرگ و کمان
- 2 امتیاز منفی در Constitution

Drow Elf - 2

این نام یعنی Drow نام دیگر Dark Elf ها است . این دسته از الف ها از خویشاوندان Moon Elf ها هستند و برعکس آنها چهره و موهایی تیره و تاریک دارند و به الهه عنکبوت ها یعنی Lolth ایمان دارند .
آنها همگی موجوداتی بیرحم و ظالم هستند و همه آنها به تکبر و خودخواهی و جنگ طلبی مشهور هستند .
این دسته از الف ها بسیاز قدرتمند هستند .
# کلاس مورد علاقه : مردها Wizard و زنها Cleric
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در Intelligence
- 2 امتیاز اضافی در Charisma
- 2 امتیاز برای مقاوم بودن در مقابل جادوهای سری Enchantment
- 2 امتیاز اضافی برای مهارت Search
- امتیازمصونیت در برابر جادو وقتی کاراکتر Level 11 به بالا هست ( البته نه مصونیت کامل ! )
- 2 امتیاز منفی در Constitution
- قابلیت تشخیص خوبی بدی ذات
- 2 امتیاز منفی در میزان آسیب رساندن در مقابل موجودات خوب
- افزایش Level خیلی سریع

Wild Elf - 3

این دسته از الف ها به ندرت مشاهده میشوند چون آنها در اعماق جنگل های بزرگ زندگی میکنند و هویت و مهارت های آنها برای بسیاری از افراد مشخص نیست . نام دیگر آنها Green Elf است و چهره آنها اغلب قهوه ای تیره و موهای آنها اغلب قهوه ای روشن است .
# کلاس مورد علاقه : Sorcerer
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در Dexteriry
- 2 امتیاز اضافی در مهارت Search
- 2 امتیاز منفی در Intelligence

Gnome ( D

این دسته از موجودات دارای 2 زیر گروه میباشند که عبارتند از :

Rock Gnome - 1

این نژاد درست مثل Dwarf ها از قد کوتاه و جثه ریزی برخوردارند . Gnome ها از کوتوله ها چاق تر و خپل تر هستند و از نظر ظاهری اغلب آنها چهره قهوه ای رنگ با موهای سفید و بینی های بزرگ دارند !!
آنها موجوداتی بسیار زیرک و موذی و حیله گر هستند و علاقه زیادی به شوخی کردن و جوک گفتن دارند .
آنها موجوداتی نوع دوست و اجتماعی هستند و علاقه زیادی به جواهر آلات گرانبها دارند .
# کلاس مورد علاقه : Illusionist
# امتیازات ویژه :
- 1 امتیاز اضافی درمیزان آسیب رسانی به Kobolds , Goblins , Hobgoblins , Bugbears ها
- 4 امتیاز برای مقاومت در مقابل صدمات فیزیکی Giant ها
- 2 امتیاز اضافی در مهارت Alchemy
- 2 امتیاز منفی در Strength

Deep Gnome - 2

به این گروه از Gnome ها Svirfneblin هم میگویند . آنها موجوداتی بسیار مرموز و اسرار آمیز هستند و در اعماق غارهای Underdark زندگی میکنند . آنها همیشه از این میترسند که توسط Dark Elf ها یا توسط Mind Flagger ها به اسارت و بردگی گرفته بشوند .
آنها چهره قهوه ای یا خاکستری رنگ و موهایی خاکستری یا سفید رنگ دارند و علاقه زیادی به نگهداری جواهر آلات و سنگهای گرانبها دارند .
# کلاس مورد علاقه : Illusionist
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در Wisdom
- مصونیت در برابر جادوها از Level 11 به بالا ( البته نه مصونیت کامل ! )
- 4 امتیاز اضافی برای مقاومت در برابر صدمات همه نوع موجود
- داشتن مهارت ذاتی Mirror Image
- داشتن مهارت ذاتی Blur
- داشتن مهارت ذاتی Non Detection
( این قابلیت باعث میشود تا آنها هنگام استفاده از این قابلیت دیده نشوند و در مقابل جادوهایی که باعث آشکار شدن آنها میشود مقاوم باشند )
- 2 امتیاز اضافی در مهارت Search
- 2 امتیاز برای مخفی شدن به صورت کامل تر در محیط های تاریک Underdark
- قابلیت تشخیص خوبی وبدی ذات
- 4 امتیاز منفی در Charisma
- افزایش Level بسیار بسیار سریع

Half - Elf ( E

این گروه دارای زیر گروه نیستند . ویژگی های اخلاقی آنها را قبلا براتون گفتم .
حالا فقط براتون جزییات دیگه اینا رو میگم .
# کلاس مورد علاقه : تمامی کلاسها
# امتیازات ویژه :
- 1 امتیاز مثبت در مهارت Search
- ایمنی در برابر جادوی Sleep

Half - Orc ( F

این گروه نیز دارای زیر گروه نیستند . ویژگی های اخلاقی آنها را قبلا براتون گفتم .
حالا فقط براتون جزییات دیگه اینا رو میگم .
# کلاس مورد علاقه : Barbarian
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در Strength
- تشخیص خوبی و بدی ذات
- 2 امتیاز منفی در Intelligence

Halfling ( G

Halflingها نیز به 3 زیر گروه تقسیم میشوند که عبارتند از :

LightFoot Halfling ( 1

این گروه از Halfling ها حدود 3 فوت قد دارن با صورتی سفید و گلگون و موها و چشمانی مشکی رنگ . LightFoot ها در سرزمین های فراموش شده یک چهره آشنا بین انسانها و Elf ها و کوتوله ها هستند .
آنها به خاطر شانس خیلی زیادشان و همچنین علاقه شان به مسافرت کاملا مشهور و شناخته شده هستند و یکی دیگه از خصوصیاتشون اینه که دوست دارن بصورت دسته جمعی زندگی کنن .
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز اضافی در مهارت Move Silently
- 2 امتیاز برای مقاومت در برابر جادوی Fear
- 1 امتیاز اضافی برای آسیب فیزیکی زمان استفاده از سلاح های پرتابی مثل تبر یا چاقو

Strongheart Halfling ( 2

در حالی که مثل LightFoot ها علاقه مند به کسب تجربه و مسافرت و کشف مکانها و مردم جدید هستند Strongheart ها بسیار مرتب و منظم و سازماندهی شده و عاشق علم و صنعت هستند .
علاوه بر این آنها بسیار راز دار نیز هستند .
# امتیازات ویژه :
- 1 امتیاز اضافی برای آسیب فیزیکی زمان استفاده از سلاح های پرتابی مثل تبر یا چاقو
- یک سری امتیازات اضافی در همان ابتدای بازی ( Level 1 )

Ghostwise Halfling ( 3

این نژاد از Halfling ها بسیار خشن و عصبانی هستند . آنها اغلب در جنوبی ترین قسمت سرزمین های فراموش شده و در جنگل و بصورت گروههای کوچک زندگی میکنند و به ندرت در شهرهای بزرگ دیده میشوند .
کسانی که از نزدیک با جامعه این نژاد برخورد داشته اند می گویند که آنها با خویشاوندان خود رابطه بسیار محکمی دارند و آنها میتوانند با هم بدون صحبت کردن ارتباط برقرار کنند و با هم حرف بزنند !
# کلاس مورد علاقه : Barbarian
# امتیازات ویژه :
- 2 امتیاز برای مقاومت در برابر جادوی Fear
- قابلیت کارگذاری تله

خوب دوستان عزیز . این بود توضیح مختصری از Subrace ها . امیدوارم مفید بوده باشه .

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
ببینید دوستان عزیز . آقا محمد رضای گل .
اگر قراره از بازی هایی که از قوانین D&D استفاده میکنن صحبت بشه به نظر من NWN از همشون ساده تره . هم انتخاب شخصیت و هم خود بازی . دروازه بالدور و ایس ویند خیلی سخت تر و حرفه ای تر از نوروینتر هستن . پس پیشنهاد من برای یه بازی نسبتا ساده و خوب تو این سبک NWN .
اگه قراره بازی های با دوربین ایزومتریک معرفی بشه به نظر من Divine Divinity . به 2 دلیل .
اول از همه اینکه تقریبا همه RPG بازا دیابلو رو بازی کردن ولی ممکنه کسایی باشن که Divine رو بازی نکرده باشن . شاید حتی اسمشم نشنیده باشن !
اما دلیل دوم اینکه این بازی شاید از دیابلو 2 بهتر نباشه اما بدتر هم نیست و به نظر من اینم شاهکاری بود واسه خودش و ارزش صحبت داره در موردش .
به نظر من بازی DS رو نمیشه RPG واقعی گفت . چون جز چند تا اصطلاح هیچ چیزی به آدم یاد نمیداد . مثلا یکی که بیاد DS رو بازی بکنه بعد بیاد بره سراغ NWN هیچی ازش سر در نمیاره چون تو DS چیزی از قوانین و قواعد بازی های RPG یاد آدم نمیداد . همش میکشی میری جلو بعد خودش Level Up میشه و خودش کلاسش رو انتخاب میکنه و .... . این یکی رو بی خیال شین .
-----
حالا گرفتم منظور از KOTOR چیه . من از این بازی خوشم نیومد . شماره 1 رو یه ذره بازی کردم بعد ولش کردم .
دلیلم هم اینه که من RPG فقط تریپ شمشیر و جادو و زمانهای خیلی قدیم دوست دارم .
از RPG هایی که تو زمان حال یا آینده و یا چند دهه قبل باشن اصلا خوشم نمیاد .

آخرین ویرایش:

Hellgate:london

کاربر ویژه
Loyal Member
Sep 26, 2005
2,546
نام
محمدرضا . م
نوشته شده توسط Kain:
ببینید دوستان عزیز . آقا محمد رضای گل .
اگر قراره از بازی هایی که از قوانین D&D استفاده میکنن صحبت بشه به نظر من NWN از همشون ساده تره . هم انتخاب شخصیت و هم خود بازی . دروازه بالدور و ایس ویند خیلی سخت تر و حرفه ای تر از نوروینتر هستن . پس پیشنهاد من برای یه بازی نسبتا ساده و خوب تو این سبک NWN .
اگه قراره بازی های با دوربین ایزومتریک معرفی بشه به نظر من Divine Divinity . به 2 دلیل .
اول از همه اینکه تقریبا همه RPG بازا دیابلو رو بازی کردن ولی ممکنه کسایی باشن که Divine رو بازی نکرده باشن . شاید حتی اسمشم نشنیده باشن !
اما دلیل دوم اینکه این بازی شاید از دیابلو 2 بهتر نباشه اما بدتر هم نیست و به نظر من اینم شاهکاری بود واسه خودش و ارزش صحبت داره در موردش .
به نظر من بازی DS رو نمیشه RPG واقعی گفت . چون جز چند تا اصطلاح هیچ چیزی به آدم یاد نمیداد . مثلا یکی که بیاد DS رو بازی بکنه بعد بیاد بره سراغ NWN هیچی ازش سر در نمیاره چون تو DS چیزی از قوانین و قواعد بازی های RPG یاد آدم نمیداد . همش میکشی میری جلو بعد خودش Level Up میشه و خودش کلاسش رو انتخاب میکنه و .... . این یکی رو بی خیال شین .
-----
حالا گرفتم منظور از KOTOR چیه . من از این بازی خوشم نیومد . شماره 1 رو یه ذره بازی کردم بعد ولش کردم .
دلیلم هم اینه که من RPG فقط تریپ شمشیر و جادو و زمانهای خیلی قدیم دوست دارم .
از RPG هایی که تو زمان حال یا آینده و یا چند دهه قبل باشن اصلا خوشم نمیاد .
سلام
اقا کین عزیز،
کارت حرف نداره.
ممنون
من استفاده بردم.
جدا دارم میگم.
خیلی خوب بود.
برای معرفی بازی یه نظر سنجی بزار.
NWN
DD
Ice Wind Dale 2
دوازه بالدرز.
البته کاملا درست میگی.ایس ویند دیل و بالدرز بازی های زیاد راحتی نیستن.
برای شروع کار.
منتظرم تا نظر سنجی کنی.تا شروع کنن دوستان به حرف زدن.
ممنون
خیلی لطف کردی.

خداحافظ

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام .
لطف داری محمد رضا جان .
فقط من نمیدونم چطوری میشه نظر سنجی اضافه کرد . چون نمیشه پست اول رو ویرایش کرد ! :cry:

Death Knight

کاربر سایت
کاربر سایت
Sep 22, 2005
1,100
نام
امید
سلام .
لطف داری محمد رضا جان .
فقط من نمیدونم چطوری میشه نظر سنجی اضافه کرد . چون نمیشه پست اول رو ویرایش کرد !
مصطفی جان در بالای (یعنی بالای اونجایی که پست میکنید.یه جا نوشته اختیارات تاپیک روی اون کلیک میکنی و گزینه ی نظر سنجی رو انتخاب میکنی و می تونی نظر سنجی به این تاپیک اضافه کنی.
در ضمن از تمام دوستانی که در این تاپیک و فعالیت میکنند و مارو هم از اطلاعاتشون در مورد این سبک بهره مند میسازند تشکر میکنم.

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
نوشته شده توسط Death Knight:
مصطفی جان در بالای (یعنی بالای اونجایی که پست میکنید.یه جا نوشته اختیارات تاپیک روی اون کلیک میکنی و گزینه ی نظر سنجی رو انتخاب میکنی و می تونی نظر سنجی به این تاپیک اضافه کنی.
در ضمن از تمام دوستانی که در این تاپیک و فعالیت میکنند و مارو هم از اطلاعاتشون در مورد این سبک بهره مند میسازند تشکر میکنم.
آقا دستت درد نکنه . لطف کردی آقا ؟ !
----
خوب دوستان نظر سنجی رو اضافه کردم . فقط یه نکته اینکه شما میتونین چند تا هم نظر بدین .
نظر بدین تا معرفی و نقد و ... شروع بشه . ممنون .

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
من نمیدونم چرا تا حالا این تاپیک رو ندیده بودم !!!
=====
اولین rpg که بازی کردم دیابلو 1 بود اگر اشتباه نکنم .
=====
اگر میشه همون D&D رو معرفی کنین .
=====
از زحمات همه به خصصوص مصطفی ممنونم .

Elvish Hero

Channeling La Masia
کاربر سایت
Sep 23, 2005
4,143
آقا ببخشین کاملا احمقانه پریدم وسط بحث!از بس آر پی جی آر پی جی کردین منم میخوام یه نگاهی به این بازیا بندازم.امروز رفتم سر وقت دانجن سیژ2 ولی گویا برای اینکه داستانو بفهمیم باید داستان نسخه قبلم یکم بدونیم..میخواستم بدونم از دوستان کسی هست که بتونه یه چن خط داستان نسخه اولو توضیح بده؟دمتون گرم...

hadi_gamer

کاربر سایت
Oct 2, 2005
1,190
نام
هادی
سلام به دوستان حرفه ایه rpg.
من تا حالا تو این سبک بازی نکردم لطفا برای شروع یه بازی به من معرفی کنید.بازیش باحال باشه.تا ما هم به جمع rpg بازها بپیوندیم.
اصلا سبک جالبیه یا نه؟

Kain

کاربر سایت
Sep 25, 2005
1,113
نام
مصطفی
سلام
من نمیدونم چرا تا حالا این تاپیک رو ندیده بودم !!!
=====
اولین rpg که بازی کردم دیابلو 1 بود اگر اشتباه نکنم .
=====
اگر میشه همون D&D رو معرفی کنین .
=====
از زحمات همه به خصصوص مصطفی ممنونم .
سلام .
قابلی نداشت آقا پرهام . من متاسفانه دیابلو 1 رو بازی نکردم . اما میدونم یه شاهکار دیگه از بلیزارد بوده که امتیاز بی نظیر 9.6 رو از گیم اسپات گرفته .
در ضمن مصطفی جان من امید هستم.
مخلصیم امید جان . بازم از کمکت ممنون .
قا ببخشین کاملا احمقانه پریدم وسط بحث!از بس آر پی جی آر پی جی کردین منم میخوام یه نگاهی به این بازیا بندازم.امروز رفتم سر وقت دانجن سیژ2 ولی گویا برای اینکه داستانو بفهمیم باید داستان نسخه قبلم یکم بدونیم..میخواستم بدونم از دوستان کسی هست که بتونه یه چن خط داستان نسخه اولو توضیح بده؟دمتون گرم...
راستشو بخوای من شخصا دانجن سیج رو زیاد قبول ندارم به همین خاطر داستان ها شو اصلا دنبال نمیکردم و نمیدونم داستان 1 و 2 به هم ربطی داشتن یا نه اما داستان 1 در مورد شیاطینی بود که در کوهستان ها زندگی میکردن و حالا پس از گذشت سالها نیروهای خودشون رو تقویت کرده بودن و به قسمت های پایین کوه اومده بودن و به مردم و روستاها حمله میکردن و قصد تصرف سرزمین های انسانها یعنی سرزمین آرانا ( Realms of Aranna ) رو داشتن و نقش اول بازی که یکی از همین کشاورز های ساده هست جلوی اینا رو میگیره . خلاصه یه چیزی تو همین مایه ها بود !
شماره دوم هم اگه اشتباه نکنم در مورد یه سپر مخصوص بود که به چهار قسمت تقسیم شده بود و در قسمتهای مختلف دنیا پخش شده بود . نقش ما این وسط مسابقه با Dark Wizard برای بدست آوردن هر 4 قطعه سپر و ترمیم اون سپر و بدست آوردن قدرت بسیار زیاد اون سپر بود .
من فقط از یه چیز ای نبازی خوشم میاد و اونم تنوع بسیار زیاد سلاح ها و زره ها هست که آدم رو تشویق میکنه تا بره آخر بازی و بتونه سلاح ها و زره های جدید و جادویی و قدرتمند رو بدست بیاره و وگرنه داستان و گیم پلی بازی چندان جالب نیست .
سلام به دوستان حرفه ایه rpg.
من تا حالا تو این سبک بازی نکردم لطفا برای شروع یه بازی به من معرفی کنید.بازیش باحال باشه.تا ما هم به جمع rpg بازها بپیوندیم.
اصلا سبک جالبیه یا نه؟
اگه سبک جالبی نبود که این همه طرفدار نداشت و دومین بازی پر طرفدار دنیا پس از اکشن نبود !
به نظر من برای شروع دیابلو 2 بهترین انتخابه . بازی نسبتا ساده بدون اصطلاحات و واژه های خیلی پیچیده .
گیم پلی عالی . داستان خیلی خوب .
البته از بازی های جدید Fable : The Lost Chapters هم انتخاب خیلی خیلی مناسبیه . اینم یه بازی خیلی عالی هست که ارزش چند بار بازی کردن رو داره .

Nameless

کاربر سایت
Oct 12, 2005
352
نام
محمد
نوشته شده توسط Elvish Hero:
آقا ببخشین کاملا احمقانه پریدم وسط بحث!از بس آر پی جی آر پی جی کردین منم میخوام یه نگاهی به این بازیا بندازم.امروز رفتم سر وقت دانجن سیژ2 ولی گویا برای اینکه داستانو بفهمیم باید داستان نسخه قبلم یکم بدونیم..میخواستم بدونم از دوستان کسی هست که بتونه یه چن خط داستان نسخه اولو توضیح بده؟دمتون گرم...

نسخه اول این بازی اصلا داستان نداشت
- نسخه دومش هم راجع به یک شمشیر و سپر بود که دارنده شمشیر قصد فتح دنیا رو داشت و دارنده سپر قصد محافظت و مبارزه. و ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر