طرفداران ژانر RPG

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi
PCGamer به Hong Kong هفت داده و در عین حال گفته بهترین بازی از سری Shadowrun هست:|
پ.ن:نقدش بدترین نقدی بود که در طول عمرم خوندم:|

آخرین ویرایش:

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
PCGamer به Hong Kong هفت داده و در عین حال گفته بهترین بازی از سری Shadowrun هست:|
یعنی بدتر از نقدی بود که واسه‌ی Dragon Age 2 نوشتن و اون فاجعه‌ی بشری رخ داد؟ :d
PC Gamer چندسالیه که مرتّب داره خراب می‌کنه. من خودم خیلی‌مواقع که نقدهای این سایت رو می‌خونم، می‌بینم اکثر کاربرانش ناراضین از نقدها و جدیداً منتقدهاش رو دست هم می‌اندازن. :))
این نقد Hong Kong هم اصلاً جالب نبود؛ به‌شدت نصفه‌و‌نیمه و ناقصه و در مورد خیلی از نکات جدید و تفاوت‌هاش با نسخه‌های قبلی هیچ‌چیزی نگفته.
تازه بدتر از همه‌چیز، وزن و تاثیر بالای نمره‌ی PC Gamer توی نمرات Metacriticـه.

Durance

کاربر سایت
Jan 19, 2014
560
میشه معنی اصطلاح های C&C و D&D رو توضیح بدین ؟ :d :">
اگر اشتباه نکنم حقوق D&D مدتی دست آتاری بوده و الان هم دست یه شرکت روسی هست(البته مطمئن نیستم) اینکه یه تیم قوی این امتیاز رو داشته باشه چه فایده ای داره؟

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
اگر اشتباه نکنم حقوق D&D مدتی دست آتاری بوده و الان هم دست یه شرکت روسی هست(البته مطمئن نیستم) اینکه یه تیم قوی این امتیاز رو داشته باشه چه فایده ای داره؟

D&D که همونجور از اسمش پیداست Dungeons and Dragons و یک سری قوانین هست که اولین بار در بازی Dungeons and Dragons در سال 1974 طراحی شد که یک بازی tabletop role-playing game (نقش آفرینی رو میرزی یا روبرودی) هست. بعد ها این قوانین به عنوان کتاب منتشر شد و به عنوان یک مرجع برای بازی های نقش آفرینی مثل Neverwinter Nights و Baldur’s Gate مورد استفاده قرار گرفت. این کتاب بارها ویرایش شده که فکر میکنم آخرینش سال 2012 بود. قوانین هم خوب خیلی مفصل هستند برای مثال جادوها و ضد جادوها، تاس های 6 وجهی و کارت ها ..... این قوانین اول در بازی های رومیزی استفاده میشد بعدها به بازیهای کامپیوتری هم وارد شد و به این دلیل در بازیها استفاده میشه که گیمر کلیت قوانین بازی رو با دونستن قوانین D&D میدونه و همین موجب میشه گیمر در مورد قوانین بازی سردرگم نشه. البته منظور بازی های کلاسیک سبک نقش آفرینی غربی هست مثل همون Planescape: Torment،Icewind Dale،Neverwinter Nights, Baldur's Gate و ......
در مورد حق لایسنس تا جایی که میدونم الان در اختیار کمپانی Wizards of the Coast هست و هر بازی که بخواد از این قوانین استفاده کنه باید حق لایسنس به مالک بده. میدونم یه زمانی لایسنس قوانین دست کمپانی امریکایی TSR بود.

------------
در مورد C&C فکر میکنم همون Command & Conquer باشه.

ویرایش: این قسمت رو اشتباه گفتم و نمیدونستم میشه Choice and Consequence که دوست خوبمون ~The One~ اشاره کرد.

آخرین ویرایش:

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
قبل از این‌که چیزی به نام نقش‌آفرینی کامپیوتری (یا CRPG) وجود داشته باشه، بازی‌هایی وجود داشتن (و وجود دارن) به نام نقش‌آفرینی‌های رومیزی (اسم‌های دیگه‌ش: TableTop یا Pen and Paper یا PnP یا P&P)؛ یعنی یه‌چیزی بودن شبیه به همون منچ و مارپلّه‌ی خودمون، با این تفاوت که اون‌قدرها ساده نبودن، بلکه اون‌قدر پیچیده و گسترده بودن که برای یادگرفتن بازی‌هاشون باید اول کتاب‌هاشون یا راهنماهاشون رو می‌خوندی. توی این بازی‌ها هم درست مثل منچ و مارپلّه به‌شکل نوبتی تاس می‌انداختی (یعنی اساس کارشون بر مبنای Dice Rolling بود؛ درست مثل همین نقش‌آفرینی‌های کامپیوتری که با تاس‌بازی کار می‌کنن) و نتیجه‌ی کار مشخص می‌شد که کی باید چی کار کنه و یا به فرضِ مثال برای کی، چه اتفاقی می‌افته و ...
بعد از این بازی‌های نقش‌آفرینی رومیزی بود که نقش‌آفرینی‌های کامپیوتری ظهور کردن؛ یعنی یه ژانری به وجود اومد به نام CRPG. در واقع ما اکثر نقش‌آفرینی‌هایی که روی PC هامون بازی کردیم، بازی‌هایی هستند که یا 100% از قوانین مربوط به نقش‌آفرینی‌های رومیزی استفاده کردن یا از بازی‌های رومیزی الهام گرفتن (تقریباً تمام بازی‌های مُدرن و امروزی که ما الان می‌شناسیم مثل The Witcher یا Fallout ها یا TES یا PoE یا D:OS صرفاً الهام گرفتن).
D&D مخفف Dungeons & Dragonsـه؛ که یه بازی نقش‌آفرینی رومیزی بود که از یه سیستم مشخص و مکانیک‌های مشخص واسه‌ی خودش استفاده می‌کرد و قوانین مربوط به خودش رو داشت. (به این مکانیک‌ها و قوانین مربوط به هر بازی نقش‌آفرینی رومیزی می‌گفتن RPG System یا همون سیستمِ نقش‌آفرینی) این D&D واسه‌ی خودش خیلی طرفدار داشت و چون بازی خوبی بود، بیش‌تر از هر بازی رومیزی دیگه‌ای الهام‌بخش نقش‌آفرینی‌های کامپیوتری شد و در نتیجه خیلی از CRPG های D&Dـی که ما می‌شناسیم خلق شدن: Planescape: Torment و Baldur's Gate و یا Temple of Elemental Evil و ... که اینا بازی‌هایی بودن که سازنده‌هاشون لایسنس D&D رو از TSR و Wizards of the Coast (ناشرهای D&D) خریدن و از قواعد و قوانین این بازی رومیزی، داخل‌شون استفاده کردن.
به جز D&D، بازم بازی‌های رومیزی دیگه‌ای هم هست که بعداً از روشون، نقش‌آفرینی‌های کامپیوتری ساخته شد اما اون‌قدرها معروف نیستن.
D&D یه امتیاز واسه‌ی بازی‌های کامپیوتری محسوب نمی‌شه، چون همون‌طور که گفتم، نقش‌آفرینی‌های کامپیوتری D&D صرفاً دارن از قوانین ویژه‌ی D&D (مثلاً کلاس‌ها چه‌طوری باشن، Ability ها چه‌طوری کار بکنن، هر ضربه بر چه اساسی Damage وارد کنه یا فرضاً Critical Hit بشه یا مثلاً Miss بشه و ...) استفاده می‌کنن و این لزوماً به این معنی نیست که قوانین D&D بهتر، حرفه‌ای‌تر، بی‌نقص‌تر و یا جذاب‌تر از قوانین دیگه باشه و سلیقه‌ها در این مورد، متفاوته (مثلاً سری Divinity یا Diablo یا Fallout ها هیچ‌کدوم از لایسنس D&D استفاده نمی‌کنن و کلی هم طرفدار دارن). اصلاً به همین‌خاطره که D&D ورژن‌های مختلف داره، چون این‌طور نبود که از همون اول عالی و فوق‌العاده و بی‌نقص باشه و خیلی از کسایی که بازی‌های D&D (چه رومیزی، چه کامپیوتری) رو بازی کردن با انتقادات و نقطه‌نظرات خودشون باعث شدن تا Wizards of the Coast تغییرات و بهبودهایی رو توی قوانین و مکانیک‌های D&D به وجود بیاره تا توی هر نسخه‌ی جدید بتونه بیش‌تر و بیش‌تر طرفدارها رو راضی کنه. (آخرین نسخه‌ش D&D 5th Editionـه که سال پیش منتشر شد)
D&D فکر نمی‌کنم ربطی به Atari داشته باشه.

منظور از C&C هم همون Choice and Consequenceـه یا همون انتخاب‌ها و عواقب‎شون. ;)

Persona.Q

Don't Listen To Ondore's Lies
کاربر سایت
Jun 8, 2014
816
نام
محمد
یه عکس قشنگ ببینیم دور هم لذت ببریم :d

cyrdc48bcyn3vnibeee2.jpg

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر

من شدو ران رو بازی نکردم دوستان. بازیش خوب هست؟ چون من خودم شدو ران بازی میکنم (نسخه نقش آفرینی رومیزیش رو) ( البته تقریبا هر نوع نقش آفرینی رو میزی رو بازی میکنیم با دوستان ) رو میخوام ببینم چه جوری هست. اگه این جا هم میشد گروه بشیم بازی های نقش افرینی رو میزی بازی کنیم خیلی خوب میشد.:d

Destruction

The Death Fleet Descends
Loyal Member
Jun 12, 2010
8,152
نام
Blue Shadow
من شدو ران رو بازی نکردم دوستان. بازیش خوب هست؟ چون من خودم شدو ران بازی میکنم (نسخه نقش آفرینی رومیزیش رو) ( البته تقریبا هر نوع نقش آفرینی رو میزی رو بازی میکنیم با دوستان ) رو میخوام ببینم چه جوری هست. اگه این جا هم میشد گروه بشیم بازی های نقش افرینی رو میزی بازی کنیم خیلی خوب میشد.:d
خیلی‌ خوب هست :D تو این کمبود بازی‌های Steampunk RPG نعمت بزرگی‌ هست Shadowrun.

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
خیلی‌ خوب هست :D تو این کمبود بازی‌های Steampunk RPG نعمت بزرگی‌ هست Shadowrun.

پس میرم تو کارش:d رو این قضیه گروه واسه بازی های رومیزی هم باید یه فکری کرد. بالاخره از این همه جمعیت بازیسنتر یه چندنفری درمیاد توش که بشینیم بازی ها و سیستم های مختلف رو بازی کنیم:d

SMB2VF

کاربر سایت
Dec 23, 2013
555
نام
Mehdi

اتفاقا من دربه در دنبال یکی بودم که Shadowrun رومیزی بازی کرده باشه:dیه توضیح کلی میدید در موردش؟:d

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
اتفاقا من دربه در دنبال یکی بودم که Shadowrun رومیزی بازی کرده باشه:dیه توضیح کلی میدید در موردش؟:d

داستانش رو که فکر کنم میدونید. بازی تو سال های ۲۰۵۰-۲۰۷۰ میگذره تقریبا و جادو وارد جهان شده و باعث ساخت وسایل و کارهای بسیار جالبی شده. سبک بازی هم سایبرپانک هست. سیستم بازی هم بر مبنای تاس ۶ وجهی یا D6 انجام میشه. ساخت شخصیت ها بر اساس اسکیل هستش هرچند کلاس بندی هم وجود داره اما لزوما نمیخواد که بهش اتکا کنید برخلاف بازی مثل سیاه چاله و اژدها. یه فایل هست مال نسخه پنجم این بازی واسه تازه کارا که میخوان با سیستم آشنا بشن. میزارم این جا بخونید اگه خوشتون اومد کتاب کامل قوانینش رو باید بگیرید.

http://www.shadowruntabletop.com/wp-content/uploads/2013/02/E-CAT27QSR_SR5-Quick-Start-Rules.pdf

من خودم در کل چون زیاد از این سبک بازی خوشم نمیاد زیاد بازی نمیکنم. یعنی وقتی بازی مثل کال اف کوتولو هست دیگه وقت به این بازی نمیرسه. ضمن این که تو این سبک Cyberpunk 2020 هم هست.

اینم همینجوری از آخرین جلسه بازیمون:d
http://8pic.ir/images/rcemzwayrk3o0cm38jhw.jpg

آخرین ویرایش:

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
مصاحبه‌ی جدید سازندگان Elex با وب‌سایت Game Pressure که یه‌سری اطلاعات تازه در مورد بازی مشخص کرده، به علاوه‌ی تصاویر جدیدی که من ندیده بودم:
Elex Interview - “If we were to do another Gothic title, we feel like we’re in a closet” - GAMEPRESSURE.COM

یه پیش‌نمایش عالی از بازی رو هم این‌جا می‌تونید بخونید:
ELEX Gamescom First Look | Articles @ RPGWatch

خوش‌بختانه Elex برعکس سری Risen از لحاظ Hype و Marketing ظاهراً داره حیلی‌بهتر عمل می‌کنه. Risen ها که همین‌طوری اومدن و رفتن؛ نه خبری، نه پیش‌نمایشی، نه مصاحبه‌ای، نه ... یک‌هو می‌دیدی بازی منتشر شده. :d

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
مصاحبه‌ی جدید سازندگان Elex با وب‌سایت Game Pressure که یه‌سری اطلاعات تازه در مورد بازی مشخص کرده، به علاوه‌ی تصاویر جدیدی که من ندیده بودم:
Elex Interview - “If we were to do another Gothic title, we feel like we’re in a closet” - GAMEPRESSURE.COM

یه پیش‌نمایش عالی از بازی رو هم این‌جا می‌تونید بخونید:
ELEX Gamescom First Look | Articles @ RPGWatch

خوش‌بختانه Elex برعکس سری Risen از لحاظ Hype و Marketing ظاهراً داره حیلی‌بهتر عمل می‌کنه. Risen ها که همین‌طوری اومدن و رفتن؛ نه خبری، نه پیش‌نمایشی، نه مصاحبه‌ای، نه ... یک‌هو می‌دیدی بازی منتشر شده. :d
متاسفانه این نوع تبلیغات و مارکتینگ ضعیف از شماره دوم Risen شروع شد. بازیها خیلی بی سر وصدا اومدن و رفتن. امیدوارم حداقل این فرنچایز واسشون سود آور بوده باشه (مخصوصا رو استیم) که دارن ادامش میدن.

xbox360 elite

کاربر سایت
May 13, 2007
803
نام
امیر
دوستان تصمیم گرفتم اگه وقت کنم شروع کنم به ترجمه بازی های نقش افرینی که بتونیم با هم بازی کنیم. برای اولین بازی هم Vampire: The Masquerade رو درنظر گرفتم که خب چند نسخه داره و آخرین نسخه اش که سالگرد ۲۰ سالگیش هم هست راحت تر هست. هر وقت تونستم ترجمه کنم(نسخه کوتاه شدش رو چون نسخه اصلی صفحاتش زیاده) میزارم اینجا که همه دوستان آشنا بشن شاید منجر به بازی کردن هم بشه:d فعلا تاریخچه بازی و یه سری از مواردی که لازمه بدونن واسه بازی رو نوشتم میزارم این جا. فقط حواسم نبوده این دو ستونه ستون سمت چپ رو اول باید خوند مثل انگلیسی:d فکر نکنم کسی هم قبلا این فایل و یا کلا هر چیز مربوط به نقش آفرینی رو گذاشته باشه

دانلود فایل Download VTM pdf از آپلود آی آر

کسی از دوستان خوند خوشحال میشم نظرتون رو هم بدونم:d

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Destruction

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر