سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

rzy

کاربر سایت
May 4, 2016
8
دوستان من ایکس باکس جیتگ دارم مدتیه وقتی بازی روی فلش می ریزم و فلش بهش وصل می کنم و فلش رو در freestyle یا xexmenu باز می کنم چیزی نشون نمیده وقتی فلش رو دوباره روی کامپیوتر میارم حجمش رو داره ولی بازی پریده و یک سری فایل های عجیب غریب با اسم های قاطی پاتی و عجیب روی فلش اضافه شده که هیچ کدام رو نمی شه پاک کرد.(پوشه systemvolumeinformation هم پر از این فایل ها میشه)یه جورایی انگار فلش ویروسی شده .(در ضمن فلیل ها رمز گذاری شدن و انتی ویروس نمی تونه دقیق اسکن کنه).
(اگه اول از داشبورد اصلی مایکروسافت یه موسیقی پخش کنم فری استایل و xexmenu فلش رو نشون میدن)
1-آیا امکان داره ایکس باکس ویروسی شده باشه ؟اگه شده باید چکار کنم؟
2-اگه ویروسی نشده باید چکار کنم تا این مشکل حل بشه؟

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
دوستان من ایکس باکس جیتگ دارم مدتیه وقتی بازی روی فلش می ریزم و فلش بهش وصل می کنم و فلش رو در freestyle یا xexmenu باز می کنم چیزی نشون نمیده وقتی فلش رو دوباره روی کامپیوتر میارم حجمش رو داره ولی بازی پریده و یک سری فایل های عجیب غریب با اسم های قاطی پاتی و عجیب روی فلش اضافه شده که هیچ کدام رو نمی شه پاک کرد.(پوشه systemvolumeinformation هم پر از این فایل ها میشه)یه جورایی انگار فلش ویروسی شده .(در ضمن فلیل ها رمز گذاری شدن و انتی ویروس نمی تونه دقیق اسکن کنه).
(اگه اول از داشبورد اصلی مایکروسافت یه موسیقی پخش کنم فری استایل و xexmenu فلش رو نشون میدن)
1-آیا امکان داره ایکس باکس ویروسی شده باشه ؟اگه شده باید چکار کنم؟
2-اگه ویروسی نشده باید چکار کنم تا این مشکل حل بشه؟
فلش خراب شده
با برنامه HP format یه بار فرمتش کن درست میشه
HP USB Disk Storage Format Tool

rzy

کاربر سایت
May 4, 2016
8
فلش خراب شده
با برنامه HP format یه بار فرمتش کن درست میشه
HP USB Disk Storage Format Tool
ممنون از راهنماییتون با دو تا فلش امتحان کرده بودم ولی نشده بود . اما وقتی با این نرم افزاری که گفته بودین فلش ها رو فرمت کردم درست شدند و مشکل حل شد.

• Like
Reactions: zia

mahi58

کاربر سایت
Feb 19, 2007
1,985
نام
محمود
سلام.

یه دستگاه 360 ایلیت دارم که حدود 3-2 سال کار نمی کرده و خاک می خورده. دیروز برای اولین بار بعد از مدت ها روشنش کردم و چند تا دیسک بازی توش گذاشتم، ولی هر دیسکی توش می گذارم بعد از چند ثانیه پیغام Reading انگار که دیسک خام باشه Open Tray می زنه. اول فکر کردم دیسک خرابه، ولی با دیسک های مختلف بازی حتی دیسک اریژینال نتیجه همین بود. بعد گفتم شاید درایو خرابه و لیزرش جواب نمیده، ولی دیدم دیسک های دیگه مثل موسیقی و MP3 رو بدون مشکل می خونه و پخش می کنه و فقط با دیسک های بازی مشکل داره!

به نظرتون ایراد دستگاه چیه و چطوری میشه مشکلش رو برطرف کرد؟

توضیح این که دستگاه قبل از این که بره توی کارتنش کاملا سالم کار می کرده و نسخه داشبوردش 2.0.15574.0 هستش و LT هم داشته که نسخه اش رو مطمئن نیستم.

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
سلام.

یه دستگاه 360 ایلیت دارم که حدود 3-2 سال کار نمی کرده و خاک می خورده. دیروز برای اولین بار بعد از مدت ها روشنش کردم و چند تا دیسک بازی توش گذاشتم، ولی هر دیسکی توش می گذارم بعد از چند ثانیه پیغام Reading انگار که دیسک خام باشه Open Tray می زنه. اول فکر کردم دیسک خرابه، ولی با دیسک های مختلف بازی حتی دیسک اریژینال نتیجه همین بود. بعد گفتم شاید درایو خرابه و لیزرش جواب نمیده، ولی دیدم دیسک های دیگه مثل موسیقی و MP3 رو بدون مشکل می خونه و پخش می کنه و فقط با دیسک های بازی مشکل داره!

به نظرتون ایراد دستگاه چیه و چطوری میشه مشکلش رو برطرف کرد؟

توضیح این که دستگاه قبل از این که بره توی کارتنش کاملا سالم کار می کرده و نسخه داشبوردش 2.0.15574.0 هستش و LT هم داشته که نسخه اش رو مطمئن نیستم.

مشکل سخت افزاری هست و آپدیت هم نیاز هست.
وقتی دیسک بازی را در دستگاه قرار می دهی دقت کن ببین صدای چرخش دیسک را متوجه میشی یا نه
اگر صدای چرخش نیست درایو را اجکت کن بعد وقتی درب خارج شد محکم بگیرش و خودت به صورت دستی باز و بسته کن چند بار زمانی که درست که روشن هست
وقتی داره درایو به صورت اتو ماتیک بسته میشه کمکش کن و فشار بده با سریع بسته بشه چند بار انجام بده احتمالا درست میشه

• Like
Reactions: mahi58 and Ram1n

Morii 70

کاربر سایت
Jun 6, 2016
2
سلام دوستان عزیز
من تو این انجمن تازه عضو شدم چون شدیدا احتیاج ب کمک شما دوستان دارم
این انجمن رو از خیلی وقت پیش میشناسم هر مشکلی ک داشتم بدون اینکه عضو بشم با نظرای شما دوستان عزیز راه حل مشکلمو پیدا میکردم
حالا بدجور احتیاج ب کمک دارم خواهش میکنم کمکم کنین ممنون
من چند روز پیش ی ایکس باکس 360 گرفتم و دیشب یهو ب سرم زد گفتم از طریق هات اسپات گوشیم ب اینترنت وصلش کنم تا تم دانلود کنم
حالا ب ی مشکلی بر خوردم وقتی کانکت شدم ی پیغام اپدیت واسم اومد من yes رو زدن و شروع ب اپدیت کردن کرد دستگا ریستارت شد و وقتی اومد بالا دوباره ی پیغام اپدیت مجدد بم داد و باز من اونم yes رو زدم و شروع کرد ب اپدیت کردن
یهو ترسیدم گفتم نکنه نرم افزاره کپی خورش با این اپدیتا بپره تا نصفه ک رفته بود کنسل رو زدم و وقتی وارده منو دستگا شدم متاسفانه تمام اواتارام و تم های دستگا پریده بود یعنی دیگه نه تم میتونستم انتخاب کنم نه اواتار
ایا راهی هست ک بشه دستگارو مثل اولش کنم؟
به یکی از دوستام ک مغازه داره زنگ زدم میگه اگه به اینترنت ایکس باکس رو وصل کنی نرم افزاره هکش میپره ایا این درسته؟
چیکار کنم ک مثل اولش شه؟
ممنون

milad_maxpayne

کاربر سایت
Jan 20, 2013
422
نام
میلاد شادمان
سلام دوست عزیز کنسول جیتگ مگه گرفتی .؟ دقیقا مشخصات کنسول بگو .اساتید کمک کنند.با وصل شدن به نت کپی خور نمیپره اخرین داشبورد هم خیلی وقته داریم استفاده میکنیم این برای کنسول های غیر جیتگ هست.اگه میدونی گیج میشی .یه پی وی بده من تا حد ممکن کمک کنم.

Morii 70

کاربر سایت
Jun 6, 2016
2
سلام دوست عزیز کنسول جیتگ مگه گرفتی .؟ دقیقا مشخصات کنسول بگو .اساتید کمک کنند.با وصل شدن به نت کپی خور نمیپره اخرین داشبورد هم خیلی وقته داریم استفاده میکنیم این برای کنسول های غیر جیتگ هست.اگه میدونی گیج میشی .یه پی وی بده من تا حد ممکن کمک کنم.
سلام داداش نه کنسولم جیتک نیست معمولیه

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
سلام دوستان عزیز
من تو این انجمن تازه عضو شدم چون شدیدا احتیاج ب کمک شما دوستان دارم
این انجمن رو از خیلی وقت پیش میشناسم هر مشکلی ک داشتم بدون اینکه عضو بشم با نظرای شما دوستان عزیز راه حل مشکلمو پیدا میکردم
حالا بدجور احتیاج ب کمک دارم خواهش میکنم کمکم کنین ممنون
من چند روز پیش ی ایکس باکس 360 گرفتم و دیشب یهو ب سرم زد گفتم از طریق هات اسپات گوشیم ب اینترنت وصلش کنم تا تم دانلود کنم
حالا ب ی مشکلی بر خوردم وقتی کانکت شدم ی پیغام اپدیت واسم اومد من yes رو زدن و شروع ب اپدیت کردن کرد دستگا ریستارت شد و وقتی اومد بالا دوباره ی پیغام اپدیت مجدد بم داد و باز من اونم yes رو زدم و شروع کرد ب اپدیت کردن
یهو ترسیدم گفتم نکنه نرم افزاره کپی خورش با این اپدیتا بپره تا نصفه ک رفته بود کنسل رو زدم و وقتی وارده منو دستگا شدم متاسفانه تمام اواتارام و تم های دستگا پریده بود یعنی دیگه نه تم میتونستم انتخاب کنم نه اواتار
ایا راهی هست ک بشه دستگارو مثل اولش کنم؟
به یکی از دوستام ک مغازه داره زنگ زدم میگه اگه به اینترنت ایکس باکس رو وصل کنی نرم افزاره هکش میپره ایا این درسته؟
چیکار کنم ک مثل اولش شه؟
ممنون

دستگاه شما نیاز به آبدیت داره برای این کار باید فایل اخرین ورژن را از سایت ماکروسافت دانلود کنی و بر روی فلش بریزی و با usb ابدیت را انجام بدی

http://support.xbox.com/en-AU/xbox-360/console/system-updates-info#340beb74ac19449fa78d1026457e1516

برو قسمت
Copy to a USB flash drive

بعد مراحل را دنبال کن

aliferdowsi10

کاربر سایت
Jun 20, 2016
6
سلام به همگی
دستگاه منxbox 360 e (superslim) jtag 4g
امروز که خواستم روشن کنم.به شدت فنش شروع به کار کرد و بعد 30 دقیقه هنوز دستگاه لود نشده بود.
خاموش کردم.دوباره روشن کردم همینطور شد.
کابل برق رو در آوردم.دوباره وصل کردم
حالا دیگه دستگاه کلا روشن نمیشه.کنترلر هم روشن کردم،روشن نمیشه دستگاه..
آداپتور هم چراغش نارنجیه
کلا خود به خود خراب شد.
حالا مشکلش چیه؟؟؟؟
و هزینه تعمیرش چقدره؟
مرسی

آخرین ویرایش:

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
سلام به همگی
دستگاه منxbox 360 e (superslim) jtag 4g
امروز که خواستم روشن کنم.به شدت فنش شروع به کار کرد و بعد 30 دقیقه هنوز دستگاه لود نشده بود.
خاموش کردم.دوباره روشن کردم همینطور شد.
کابل برق رو در آوردم.دوباره وصل کردم
حالا دیگه دستگاه کلا روشن نمیشه.کنترلر هم روشن کردم،روشن نمیشه دستگاه..
آداپتور هم چراغش نارنجیه
کلا خود به خود خراب شد.
حالا مشکلش چیه؟؟؟؟
و هزینه تعمیرش چقدره؟
مرسی

دستگاه شما اگر jtag باشه ایراد از ای سی جیتک هست.
حدود ۶۰ تومان

aliferdowsi10

کاربر سایت
Jun 20, 2016
6
دستگاه شما اگر jtag باشه ایراد از ای سی جیتک هست.
حدود ۶۰ تومان
یعنی برای جیتگه؟؟
چون یجا دیگه گفتم,گفتن برای Southbridge هست
بعد یه چراغ قرمز هم داخل دستگاه روشن بود,که فک کنم برای برد جیتگه؟
بعد جایی برای تعمیر توی تهران پیشنهاد میکنید؟

zia

کاربر سایت
Sep 17, 2006
894
یعنی برای جیتگه؟؟
چون یجا دیگه گفتم,گفتن برای Southbridge هست
بعد یه چراغ قرمز هم داخل دستگاه روشن بود,که فک کنم برای برد جیتگه؟
بعد جایی برای تعمیر توی تهران پیشنهاد میکنید؟

دستگاه جیتگ هست. فقط باید برد جیتگ از دوباره تنظیم یا تعویض بشه. شایدم با یه باز و بسته کردن هم درست بشه.
از اون قسمتی که گفتی نیست

hamid3574

کاربر سایت
Jul 29, 2016
7
با سلام خدمت اساتید گرامی...ایکس باکس بنده از نوع new slim500gig میباش. مشکل اینجاست ک هیچ کدوم از بازی های {pes6....pes12...pes13 bornermax....pes14...pes15...pes16} وقتی میزارم رو دستگاه گزینه اینستالی نیست ک بازی رو بریزم رو هارد......یه مشکل دیگه هم هست ک تو بازیgtav وقتی کنار اسکله میپره تو دریا بازی ریستارت میشه....لطقا مرا راهنمایی کنید....ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر