سوالات و مشکلات مربوط به کنسول Xbox 360

Staff

کاربر سایت
Aug 2, 2015
24
دوست عزیز ببخشید مزاحم شدم من یه ایک باکس 360 اسلیم 4 گیگ دارم
موقع اجرای بازی هنگ میکنه بعضی وقتا تا ده دقیقه و بعضی وقتا هم نیم ساعت و نمیشه هیچ کاری انجام داد باید کنسول رو خاموش کرد
شما میدونید مشکل از چی میتونه باشه ؟؟؟؟ ممنون

اگر دستگاه به کلی هنگ کرده احتمال زیاد مشکل از دمای cpu/gpu هست.
بهتر خمیر سلیکون زیر هیت سینکو عوض کنید.

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
اگر دستگاه به کلی هنگ کرده احتمال زیاد مشکل از دمای cpu/gpu هست.
بهتر خمیر سلیکون زیر هیت سینکو عوض کنید.

اره موقع اجرای بازی هنگ میکنه تو محیط بازی استوپ میشه و نمیشه کاری کرد باید کنسول رو خاموش کنم .
از هر کی سوال کردم گفتن از لنز دستگاه والا نمیدونم چه مرگشه

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
اره موقع اجرای بازی هنگ میکنه تو محیط بازی استوپ میشه و نمیشه کاری کرد باید کنسول رو خاموش کنم .
از هر کی سوال کردم گفتن از لنز دستگاه والا نمیدونم چه مرگشه

اول میتونی بگی که اسلیم ـت، داریو ـش چیه و با چه روشی کنسول کپی خور شده؟

بعد اگه میخوای از لنز کنسول اطمینان پیدا کنی...پیشنهاد میکنم که یه فلش 16گیگ جور کن...بازی رو روی فلش نصب کن....بازی کن
اینطوری بعد از 1 الی 2 دقیقه لنز خاموش میشه و فقط دیسک با یه سرعت متوسط تو درایو میچرخه.

تا اونجا که خاطرم هست، مشکلات CPU/GPU رو هم بعید میدونم که باشه....از همون زمان FAT تو بردهای جسپر، این مشکلات برداشته شد و تو اسلیم ریشه کن شد.

l_star_l

کاربر سایت
Apr 17, 2014
2
منم همین مشکلو داشتم دستگام اسلیم بود تو حالت داشبورد مشکلی نداشتم همین که بازی میزاشتم هنگ میکرد بردم پیش رفیقم که تعمیر کاره گفت لنزش ایراد داره جلو چشم لنزو عوض کردد اما فایده نداشت!
این قضیه ماله دو سال پیشه الانم دستگاه افتاده گوشه انبار اصلا معلوم نی روشن شه یا نه :d دیگه حوصله نکردم جای دیگه ببرم!!!فکر میکنم گرم مسشد دستگاه هنگ میکرد چون همیشه توش پر خاک بود!

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
اول میتونی بگی که اسلیم ـت، داریو ـش چیه و با چه روشی کنسول کپی خور شده؟

بعد اگه میخوای از لنز کنسول اطمینان پیدا کنی...پیشنهاد میکنم که یه فلش 16گیگ جور کن...بازی رو روی فلش نصب کن....بازی کن
اینطوری بعد از 1 الی 2 دقیقه لنز خاموش میشه و فقط دیسک با یه سرعت متوسط تو درایو میچرخه.

تا اونجا که خاطرم هست، مشکلات CPU/GPU رو هم بعید میدونم که باشه....از همون زمان FAT تو بردهای جسپر، این مشکلات برداشته شد و تو اسلیم ریشه کن شد.

ممنون از جوابت . موقع نصب بازی تو فلش نصفش رفت ارور دیسک میده و نمیشه نصیب کرد بازی رو روی فلش

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
ممنون از جوابت . موقع نصب بازی تو فلش نصفش رفت ارور دیسک میده و نمیشه نصیب کرد بازی رو روی فلش

بازی هات رو خودت دانلود و رایت میکنی؟
قبل از 55درصد خطا گرفتی؟

اگه دو سه بار تست کردی، و هر دفعه تو همون درصد خطا گرفتی...دیسک بازی بد رایت شده و باید تعویض بشه.
برای اطمینان بیشتر که دیسک بازی 100درصد خرابه...اون رو با برنامه ی abgx360 تست ـش کن...اگه تو بخش game CRC خطا داد....دیگه صد در صد بازی خرابه.

برنامه ی کم حجم زیر رو دانلود کن
http://5.39.25.104/dl/abgx360_v1.0.6_setup.exe

نکته:
سرور سابق abgx360 فعلاً Down شده و باید سرور اون رو دستی عوض کرد که بتونه انلاین دیسک رو چک کنه....برای اینکار
این فایل zip کم حجم رو هم دانلود کن http://5.39.25.104/abgx360.ini.zip و برنامه ی abgx360 رو نصب کن و اجراش کن....برنامه که run شد، کلید ترکیبی Ctrl+F رو بزن و پیغامی که ظاهر میشه رو YES بزن.
توی درایور C یه مسیر برات باز میشه...کاری به این مسیر نداری...یه backspace بزن (Up کن به یه پوشه عقب تر) و فایل abgx360.ini که تو لینک بالا دانلودش کردی، تو همین مسیری که هستی، کپی کن. (با اینکار سرور برنامه عوض میشه)

حالا دیسک بازی رو توی درایو PC بزار...توی برنامه حالت input رو بزار روی Burned DVD و بزن روی launch ... تا دیسک رو چک ـش کنه...سریع چک میکنه و زیاد وقتت رو نمیگره و ترافیک خیلی کمی از اینترنت ـت مصرف میکنه.

اگه اخر کار همه چیز سبز بودش...دیسک مشکلی نداره...ولی اگه خطا توی Game CRC داد...دیسک مشکل داره.
اگه تو تشخیص خطا مشکل داشتی...از صفحه ی نتیجه یه عکس بگیر...بزار اینجا تا بهت بگم مشکل دیسک دقیقاً چیه.

• Like
Reactions: babakgol

zadis

کاربر سایت
Nov 20, 2007
782
بازی هات رو خودت دانلود و رایت میکنی؟
قبل از 55درصد خطا گرفتی؟

اگه دو سه بار تست کردی، و هر دفعه تو همون درصد خطا گرفتی...دیسک بازی بد رایت شده و باید تعویض بشه.
برای اطمینان بیشتر که دیسک بازی 100درصد خرابه...اون رو با برنامه ی abgx360 تست ـش کن...اگه تو بخش game CRC خطا داد....دیگه صد در صد بازی خرابه.

برنامه ی کم حجم زیر رو دانلود کن
http://5.39.25.104/dl/abgx360_v1.0.6_setup.exe

نکته:
سرور سابق abgx360 فعلاً Down شده و باید سرور اون رو دستی عوض کرد که بتونه انلاین دیسک رو چک کنه....برای اینکار
این فایل zip کم حجم رو هم دانلود کن http://5.39.25.104/abgx360.ini.zip و برنامه ی abgx360 رو نصب کن و اجراش کن....برنامه که run شد، کلید ترکیبی Ctrl+F رو بزن و پیغامی که ظاهر میشه رو YES بزن.
توی درایور C یه مسیر برات باز میشه...کاری به این مسیر نداری...یه backspace بزن (Up کن به یه پوشه عقب تر) و فایل abgx360.ini که تو لینک بالا دانلودش کردی، تو همین مسیری که هستی، کپی کن. (با اینکار سرور برنامه عوض میشه)

حالا دیسک بازی رو توی درایو PC بزار...توی برنامه حالت input رو بزار روی Burned DVD و بزن روی launch ... تا دیسک رو چک ـش کنه...سریع چک میکنه و زیاد وقتت رو نمیگره و ترافیک خیلی کمی از اینترنت ـت مصرف میکنه.

اگه اخر کار همه چیز سبز بودش...دیسک مشکلی نداره...ولی اگه خطا توی Game CRC داد...دیسک مشکل داره.
اگه تو تشخیص خطا مشکل داشتی...از صفحه ی نتیجه یه عکس بگیر...بزار اینجا تا بهت بگم مشکل دیسک دقیقاً چیه.

خیلی خیلی ممنونم ازت فهمیدم مشکل از دیسک بود که برنر مکس نبود و اره تو 50 تا 40 درصد ارور میداد و فق من موندم مشکل هنگ کردن موقع اجرای بازی چی میتونه باشه !!!!!!!!!!!!
حالا بردم تعمیرات ببینم چه بلایی به سرش میارن .

Police _ 110

ハリール
مدیر انجمن
Sep 29, 2005
7,007
نام
خلیل
خیلی خیلی ممنونم ازت فهمیدم مشکل از دیسک بود که برنر مکس نبود و اره تو 50 تا 40 درصد ارور میداد و فق من موندم مشکل هنگ کردن موقع اجرای بازی چی میتونه باشه !!!!!!!!!!!!
حالا بردم تعمیرات ببینم چه بلایی به سرش میارن .

ببین...ربطی به برنر مکس بودن دیسک نداره....شما راحت میتونی دیسک ای که برنرمکس نباشه (یعنی 97درصدی) رو توی کنسول نصب کنی...این دیسک بازی شما کلاً بد رایت شده...و LayerBreakـش اشتباه set شده و دیسک بازی خرابه

شما یه بازی سالم (بازی که روی فلش نصب بشه) رو تست میکردی...اگه کنسول بازم هنگ کرد...اون موقعه میدادی برای تعمیر.

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: babakgol

king2985

کاربر سایت
Nov 7, 2015
4
سلام

من برای بچه ها تازه ایکس باکس گرفتم مشکلم اینه که برای اجرای یه بازی باید کلی کلید رو بزنی تا برسی به بازی یا در بازیهای کینکت باید بچه ها دستشونو هی بگیرن بالا و روی نقطه خاص نگه دارن تا بره صفحه بعد چطور میشه این مسائلو حل کرد سریعتر برسیم به بازی .فرمان صوتی هم همه جا فعال نیست بعضی بازیها با فرمان صوتی کار میکنه .

1-کلا یه راهکار میخوام سریع بازی تا جائی که جلو رفته لود بشه و بازی شروع بشه این مراحل خیلی خسته کننده هست .میخوای یه بازی عوض کنی کلی گرفتار میشی .

2-آیا امکان اینکه کلا بازی از هارد اجرا بشه هست؟ یعنی وقتی 100% بازی نصب میشه بازم میگه باید دی وی دی بازی داخل باشه تا بازی اجرا بشه

3-دستگاهی هم که گرفتم مدل اسلیم هست اما پلمب پشتش دست خورده این مشکلی درست نمیکنه؟ شنیدم برای کپی خور شدن این اتفاق میفته

با تشکر

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
دوستان میشه یه سایت معرفی کنید تایتل اپدیت رایگان بشه دانلود کرد من کلی بازی دارم که همشون اپدیت دارن ولی خیلی سخته با کنسول دانلود کنم خیلی طول میکشه یدونه لینک هم دیدم تو انجمن xduc ولی میرم داخلش هیچی نمیاره.
مثلا بازی shadow of mordor نزدیک 2 گیگ اپدیت داره ممنون میشم یه سایت خوب معرفی کنید شبها رایگانه نتم دانلود کنم

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
دوستان میشه یه سایت معرفی کنید تایتل اپدیت رایگان بشه دانلود کرد من کلی بازی دارم که همشون اپدیت دارن ولی خیلی سخته با کنسول دانلود کنم خیلی طول میکشه یدونه لینک هم دیدم تو انجمن xduc ولی میرم داخلش هیچی نمیاره.
مثلا بازی shadow of mordor نزدیک 2 گیگ اپدیت داره ممنون میشم یه سایت خوب معرفی کنید شبها رایگانه نتم دانلود کنم
Xboxunity.net

Sent from my SM-G7102 using Tapatalk

yar_66

کاربر سایت
Sep 24, 2011
1,494
نام
مهدی
ممنوت فقط این تایتل ایدی و کدهایی که جلوی اپدیت هستو باید از کجا چک کنم یکی باشه؟ بعدش با هورایزن انتقال بدم درسته؟

mohammad2020

کاربر سایت
Aug 27, 2014
2
سلام دوستان یک مشکل دارم کلافم کرده دو سه ماه اول خوب بود هیچ مشکلی نداشت اما الان نه. هیچ بازی نمی خونه همش تو لود ابتدایی می مونه تصویر بازی هم نمیاره دستگاهم روشن می خوام بکنم۳ ۴دقیقه تو ارم ایک باکس میمونه بعد بالا میاد البته دفعه اول نیستا این جوری میشه یک بار دادین بیرون یک ماه خوب بود بعد دوباره مشکل پیدا کرد خیلی جالبه هر چند هفته یک بار روشن میکنم گاهی اوقات درست میشه خیلی راحت بازی اجرا میکنه‌ اما خاموش میکنم مثلا چند ساعت بعد روشن میکنم ارم بازی میاد اما خودش نه دفعه بعد ارم هم نمیاد اما سه تا دکمه اجرا.. میاد دفعه بعد هیچی نمیاد فقط تو لود میمونه میره تا چند ماه دیگه کلا کار نمیده ها یعنی فیلم هم لود نمیکنه واقعا حالم داره از ماکروسافت بهم می خوره به خدا کنسول های قدیمی این مسخره بازی ها رو نداشتند لطفا راهنمایی کنیم نوعش هم slim

فرستاده شده از Vsun H9ِ من با Tapatalk

Dark Gaia

کاربر سایت
Nov 20, 2015
1
نام
S.asadi
با سلام
من یک ایکس باکس 360 اسلیم دارم که فریمور LT3 رو داره.یک بار که به اینتر نت وصل شدم پیام آپدیت رو آورد.من نزدم و آپدیت نکردم.ولی حالا هیچ بازی رو نمیاره.ولی هنوز فریمورش مونده چون هنوز دکمه Eject رو میزنم کنسول روشن میشه.بازی هم که پلی میزنم باز به داشبورد برمیگرده.
ممنون میشم کمکم کنید

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر