بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
کسی نسخه PC قسمت دوم رو، روی ویندوز 8.1 تونسته اجرا کنه؟ 7 چطور؟
نسخه PS2 رو دارم که با شبیه ساز قشنگ ناله میکنه موقع اجرا (در حالیکه قسمت سوم با بهترین کیفیت بدون ذره‌ای افت فریم اجرا میشه)، اگه کسی تنظیمات مناسب شبیه ساز (PCSX) برای اجرا درست بازی رو میدونه بگه که بهتر از اینه که مجبور بشم نسخۀ PC رو دانلود کنم.
تا کرک شدن MGS V میخوام کل قسمتها رو (منهای 4 البته) بازی کنم (فعلاً مبارزۀ دوم با Sniper Wolf رو رد کردم)، قسمت دوم رو اگه کسی راه انداخته از راهنماییش ممنون میشم.

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
سلام من تاحالا این بازی رو بازی نکردم اگه بخوام شروع کنم به ترتیب باید کدوم بازی هارو بازی کنم که داستان بخونه مثلا یهویی نرم فنتوم پین بازی کنم بعد برم گروند زیرو

MG1
MG2
MGS1
MGS2
MGS3
MGS4
MGS:Peace Walker
MGSV: Ground Zeroes
MGSV: The Phantom Pain

~The One~

کاربر سایت
Aug 24, 2012
151
نام
Single Forever
کسی نسخه PC قسمت دوم رو، روی ویندوز 8.1 تونسته اجرا کنه؟ 7 چطور؟
نسخه PS2 رو دارم که با شبیه ساز قشنگ ناله میکنه موقع اجرا (در حالیکه قسمت سوم با بهترین کیفیت بدون ذره‌ای افت فریم اجرا میشه)، اگه کسی تنظیمات مناسب شبیه ساز (PCSX) برای اجرا درست بازی رو میدونه بگه که بهتر از اینه که مجبور بشم نسخۀ PC رو دانلود کنم.
تا کرک شدن MGS V میخوام کل قسمتها رو (منهای 4 البته) بازی کنم (فعلاً مبارزۀ دوم با Sniper Wolf رو رد کردم)، قسمت دوم رو اگه کسی راه انداخته از راهنماییش ممنون میشم.
من روی ویندوز 8 به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی اجراش کردم. تنها نکته‌ای که هست اینه که واسه‌ی اجراش روی ویندوزهای جدید به نرم‌افزار Creative Alchemy Universal نیاز داری.

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
من روی ویندوز 8 به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی اجراش کردم. تنها نکته‌ای که هست اینه که واسه‌ی اجراش روی ویندوزهای جدید به نرم‌افزار Creative Alchemy Universal نیاز داری.
نسخۀ PC رو نیم ساعت پیش راه انداختم
کارهایی که باید میکردم :
1 - نصب خود بازی.
2 - اگه ورژن یک هست، نصب پچ ورژن 2.
3 - کرک ورژن 2 .
4 - اکثر سایتها استفاده از همین Alchemy Universal رو گفته بودن ولی یه سایتی گفته بود توی Audio Manager گزینۀ Speaker Configuration رو بزارید روی Quadraphonic
5 - بازی اجرا شد (ویندوز 8.1) :bighug:

اگه برنامۀ خاصی نداشته باشم تا آخر فردا میرسم به Peace Walker

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
سلام من تاحالا این بازی رو بازی نکردم اگه بخوام شروع کنم به ترتیب باید کدوم بازی هارو بازی کنم که داستان بخونه مثلا یهویی نرم فنتوم پین بازی کنم بعد برم گروند زیرو
ترتیب داستان اینجوریه فکر کنم:
MGS3
MGS Peace Walker
MGS Ground Zeroes
MGS V Phantom Pain
MG1
MG2
MGS1
MGS2
MGS4

• Like
Reactions: ehsanservat

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
ترتیب داستان اینجوریه فکر کنم:
MGS3
MGS Peace Walker
MGS Ground Zeroes
MGS V Phantom Pain
MG1
MG2
MGS1
MGS2
MGS4
البته به خاطر تغییرات گرافیکی و گیم پلی که در طول سالها برای سری اتفاق افتاده، بازی کردن به ترتیب داستانی کار اشتباهیه. اینجوری یکی بعد از TPP باید نسخه‌های 2 بعدی یا MGS1 (اونم نسخۀ PC یا PS1) رو بازی کنه که هر چقدر هم اهل Retro Gaming باشه نمی‌تونه با این شرایط کنار بیاد.
بهترین بازی کردن سری، همون به ترتیب انتشاره. با نسخه‌های کلاسیک هم یه جورایی باید کنار اومد چون داستانشون تو کل سری بی اهمیت نیست و در عین حال به عنوان دو تا بازی عتیقه گیم پلی غیرمنتظره‌ای دارن.
تنها نسخه‌ای که میشه ازش رد شد Portable Ops هست به نظرم، که تقریباً هیچ اتفاق مهمی توش نمیفته و Peace Walker یه جورایی نادیده می‌گیرش.

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
البته به خاطر تغییرات گرافیکی و گیم پلی که در طول سالها برای سری اتفاق افتاده، بازی کردن به ترتیب داستانی کار اشتباهیه. اینجوری یکی بعد از TPP باید نسخه‌های 2 بعدی یا MGS1 (اونم نسخۀ PC یا PS1) رو بازی کنه که هر چقدر هم اهل Retro Gaming باشه نمی‌تونه با این شرایط کنار بیاد.
بهترین بازی کردن سری، همون به ترتیب انتشاره. با نسخه‌های کلاسیک هم یه جورایی باید کنار اومد چون داستانشون تو کل سری بی اهمیت نیست و در عین حال به عنوان دو تا بازی عتیقه گیم پلی غیرمنتظره‌ای دارن.
تنها نسخه‌ای که میشه ازش رد شد Portable Ops هست به نظرم، که تقریباً هیچ اتفاق مهمی توش نمیفته و Peace Walker یه جورایی نادیده می‌گیرش.
درسته که عناوینی مثل MG1 و MG2 الان واقعا غیر قابل بازی هستن (و داستانشون هم مثل قبلیا پیچیده نیست و تو چند خط میشه توضیح داد) ولی نسخه MGS1 و MGS2 و... حتی با گرافیک فسیلشون، بازم لذتبخشه. من خودم همین الان MGS1 و 2 substance رو تو سیستمم دارم و واقعا هم حال میکنم باهاشون. اگه کسی طرفدار مخفی کاری باشه و جذب گیم پلی و داستان بازی بشه، گرافیک رو فراموش میکنه;)

• Like
Reactions: ehsanservat

sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
درسته که عناوینی مثل MG1 و MG2 الان واقعا غیر قابل بازی هستن (و داستانشون هم مثل قبلیا پیچیده نیست و تو چند خط میشه توضیح داد) ولی نسخه MGS1 و MGS2 و... حتی با گرافیک فسیلشون، بازم لذتبخشه. من خودم همین الان MGS1 و 2 substance رو تو سیستمم دارم و واقعا هم حال میکنم باهاشون. اگه کسی طرفدار مخفی کاری باشه و جذب گیم پلی و داستان بازی بشه، گرافیک رو فراموش میکنه;)
شاید منظورم رو بد رسوندم.
سری متال گیر با وجود اینکه یه فرم داستانی رو بارها تو 4 نسخۀ اصلی و 2 تا نسخۀ کلاسیک تقریباً با یه ساختار تکرار میکنه اما از نظر ساختار گیم پلی هیچ دو نسخه‎ایش شبیه هم نیستن و از این نظر شاید تنها سری بازی تاریخ با این خصوصیت باشه و واقعیت اینه که بازی هر چی جلوتر رفته، گیم پلیش هم مدرنتر شده. نسخه های آخر هم طولانی تر هستن و وقتی یکی 30-40 سال رو با کاورگیری داینامیک و دوربین متحرک سوم شخص بگذرونه بعد یهو یه بازی مال دوران NES رو بازی کنه براش غیر قابل تحمل میشه یا MGS1 که جلوی پات رو هم نمیتونی ببینی و به کسی که قبلاً بازی نکرده باشه یه جوری این حس رو میده که بازی به طور ناعادلانه‌ای سخته.
در مورد گرافیک هم به نظرم از خود MGS2 به اینور گرافیک بازیها بسیار خوب هستن و سری متال گیر با وجود اینکه به واسطۀ گرافیکشون مشهور نیستن ولی تو هر نسل جز بالاترین بازیها از نظر گرافیکی بودن.
کسایی که با PC بازی میکنن میتونن جای MGS1، با شبیه ساز Twin Snakes رو بازی کنن. حس و حال داستان وقتی شخصیتها چهره و میمیک صورت دارن قشنگ چند برابر میشه. البته بعضیا با Real Time نبودن Cutsceneهاش ممکنه مشکل داشته باشن. یه سری ایرادها هم در شبیه سازی هست.
MG1 و MG2 حداقل برای منی که اهل رترو هستم خیلی خوبن و داستان MG2 از نظر پیچیدگی دستکمی از قسمتهای 3 بعدی نداره به نظرم.

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
شاید منظورم رو بد رسوندم.
سری متال گیر با وجود اینکه یه فرم داستانی رو بارها تو 4 نسخۀ اصلی و 2 تا نسخۀ کلاسیک تقریباً با یه ساختار تکرار میکنه اما از نظر ساختار گیم پلی هیچ دو نسخه‎ایش شبیه هم نیستن و از این نظر شاید تنها سری بازی تاریخ با این خصوصیت باشه و واقعیت اینه که بازی هر چی جلوتر رفته، گیم پلیش هم مدرنتر شده. نسخه های آخر هم طولانی تر هستن و وقتی یکی 30-40 سال رو با کاورگیری داینامیک و دوربین متحرک سوم شخص بگذرونه بعد یهو یه بازی مال دوران NES رو بازی کنه براش غیر قابل تحمل میشه یا MGS1 که جلوی پات رو هم نمیتونی ببینی و به کسی که قبلاً بازی نکرده باشه یه جوری این حس رو میده که بازی به طور ناعادلانه‌ای سخته.
در مورد گرافیک هم به نظرم از خود MGS2 به اینور گرافیک بازیها بسیار خوب هستن و سری متال گیر با وجود اینکه به واسطۀ گرافیکشون مشهور نیستن ولی تو هر نسل جز بالاترین بازیها از نظر گرافیکی بودن.
کسایی که با PC بازی میکنن میتونن جای MGS1، با شبیه ساز Twin Snakes رو بازی کنن. حس و حال داستان وقتی شخصیتها چهره و میمیک صورت دارن قشنگ چند برابر میشه. البته بعضیا با Real Time نبودن Cutsceneهاش ممکنه مشکل داشته باشن. یه سری ایرادها هم در شبیه سازی هست.
MG1 و MG2 حداقل برای منی که اهل رترو هستم خیلی خوبن و داستان MG2 از نظر پیچیدگی دستکمی از قسمتهای 3 بعدی نداره به نظرم.
به شخصه MGS1 رو به "مارهای دوقلو" ترجیح میدم. تو اون ژانگولر بازی و پرش های سه امتیازی و پشتک بالانس، زیادی زیاد بود:d معلوم بود سازنده هاش خیلی جوگیر بودن:D جدا از اون، زیادی شبیه نسخه 2 بود.
درباره نسخه دوم یه عزیزی که هر4 نسخه رو بازی کرده بود، به من گفت به نظرش از همه شون بهتر و قشنگتر بود. نمیدونم والا چون نسخه 2 رو هنوز تموم نکردم ولی کلا یه حسی عجیبی نسبت به بقیه عناوین، به نسخه دوم دارم.
درباره اون صحببتون که یه تازه گیمر ممکنه نسخه اول رو به طور ناعدلانه ای سخت بدونه، موافق نیستم چون به اندازه سخیش، محدودیت هایی هم داشت که به نفع گیمر میشد. مثلا من متال گیر سالید1 رو خیلی راحت تر از "مارهای دوقلو" رد کردم. بخصوص بخش مبارزه با سایکو منتیس رو.
در کل منظورتون رو متوجه شدم ولی بازم گیمر باحوصله و کسی که واقعا متال گیر رو دوست داشته باشه، با هر نسخه ای تو هر زمانی حال میکنه ولی به نظرم اونایی که با نسخه پنجم عاشق بازی شدن، حتی با guns of the paitriots هم نمیتونن کنار بیان.

mehdi.63.6

کاربر سایت
Sep 17, 2015
57
با سلام

میشه یک جوانمرد برا من دقیق توضیح بده این حرفهایی که درباره متال گیر 5 میزنن چی ان

اینکه میگن بازی کامل نیست و ناقص ارایه شده به بازار
که میگن برخی قسمت های بازی رو حذف کردن
یا که میگن بازی یک چپتر سوم هم داشته، با عنوان peace که اونم حذف کردن

میشه توضیح بدید قضیه چیه
بدجور دپرسم بخدا

ghasem200

کاربر سایت
Sep 6, 2009
84
بعنوان فن سری متال گیر بگم این بازی حس متال گیری واسم نداره و تا پایان فصل اول هر چه قدر خاستم قبولش کنم بعنوان متال گیر نتونستم. دست پخت کوجیما این طوری نباید میبود. نمیخوام بگم بازی بدیه ولی متال گیر نیست. یه چیزی مثل اسپلینتر سل ... من حاظر بودم یه دنیای جهان بسته کوچیک باشه با اسنیک واقعی با صدای واقعیش و کاتسین های طولانی پرمحتوا و باس فایتهای مرموز و حس نوستالوژیک مخصوصی که بازی بهم میداد. حتی الان هم وقتی قسمت 3 رو بازی میکنم عالی هست برام.
ضمن اینکه یه باگ هم زد سیو رو خراب کرد و از اون ورم شنیدم چپتر 3 رو حذف کردن اصلا یه وضعی پیدا کردم :(

Boss

ناظم انجمن
Jul 7, 2006
3,646
با سلام

میشه یک جوانمرد برا من دقیق توضیح بده این حرفهایی که درباره متال گیر 5 میزنن چی ان

اینکه میگن بازی کامل نیست و ناقص ارایه شده به بازار
که میگن برخی قسمت های بازی رو حذف کردن
یا که میگن بازی یک چپتر سوم هم داشته، با عنوان peace که اونم حذف کردن

میشه توضیح بدید قضیه چیه
بدجور دپرسم بخدا

این موضوع شایعه ای بیشتر نیست.
اگر هم بازی ناقص بوده باشه یا وقت لازم برای تکمیل شدنش نبوده، بعداً مشخص خواهد. فعلاً تمامی این ها شایعه هستند.

در مورد چپتر سوم هم به نظر بنده این قضیه درست نیست، چند سال پیش کوجیما اشاره کرده بود که بازی در مورد صلح یا عشق و .. نیست بلکه درون مایه کلی بازی Race and Revenge.

LeonSM

کاربر سایت
Mar 4, 2007
1,850
نام
صفا
متال گیر 2 رو ویندوز 8 مشکل داره؟ هنوز تو مرحله تانکرم. جایی که باید از متالگیر عکس بندازی بازی فریز می کنه. راه حلش چیست؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر