بحث و تبادل نظر در مورد سری Metal Gear Solid

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
بيگ باس اوايل دهه ٥٠ تو يه ايستگاه تست بمب اتم بنام Bikini Atoll تحت تشئشعات اتمي قرار ميگيره و عقيم ميشه. ولي زيرو با استفاده از dna بيگ باس و رحم ايوا سعي ميكنه پروژه perfect soldierاشو انجام بده.
اما سوال شما اين بود كه چرا تو كما رفته بود؟ هيچ وقت بطور كامل توضيح ندادن، چون تو ورژن ژاپني بازي mgs1 ليكوئيد به ساليد ميگه بيگ باس در زمان اجراي پروژه les enfants terribles عقيم بوده ولي تو ورژن انگليسيش ميگه تو كما بود.
به نظر من تو كما نبود و عقيم بوده و يجايي خوندم وقتي متوجه ميشه زيرو اين كارو كرده كلي قاطي ميكنه و اختلافش با زيرو شدت ميگيره

من تا اونجایی که یادمه ذکر شده در حین یکی از ماموریت ها به شدت زخمی شده و به کما رفته و زیرو از همین فرصت استفاده کرده برای اینکه بتونه سربازهایی رو در خدمت داشته باشه که قدرت خود بیگ باس رو داشته باشند تا در آینده از همون ها برای مقابله با بیگ باس استفاده کنند. چون هیچ سربازی به قدرت و باهوشی بیگ باس وجود نداشت و تنها راه پیدا کردن همچین سربازهایی که در آینده هم بتوانند با خودش مقابله کنند سربازانی از پوست و خون خود رئیس بودند.

دوتا سوال برام پیش امد اینکه اگر بیگ باس عقیم شده بوده در جریان تست های اتمی اینکه اسپرمش دیگه بارور نبوده چه طوری اسپرمی که بارور نیستش رو بهرحمیک نفر دیگه انتقال دادن و بچه به وجود امده.
دوم اینکه کلون های بیگ باس solidius یک سال از لیکوئید و سالید یا همون old snakeبزرگ تر هستش این جرایانش چه طوری بوده یک سال اسپرم رو زود تر برداشتن برای سالیدوس یا اینکه کلا چه طوریه ؟
و اینکه Eva چرا با زیرو همکاری کرده بود سره همین قضیه کلون ها

.:BigBoss:.

کاربر سایت
Nov 8, 2007
1,025
نام
حسین
دوتا سوال برام پیش امد اینکه اگر بیگ باس عقیم شده بوده در جریان تست های اتمی اینکه اسپرمش دیگه بارور نبوده چه طوری اسپرمی که بارور نیستش رو بهرحمیک نفر دیگه انتقال دادن و بچه به وجود امده.
دوم اینکه کلون های بیگ باس solidius یک سال از لیکوئید و سالید یا همون old snakeبزرگ تر هستش این جرایانش چه طوری بوده یک سال اسپرم رو زود تر برداشتن برای سالیدوس یا اینکه کلا چه طوریه ؟
و اینکه Eva چرا با زیرو همکاری کرده بود سره همین قضیه کلون ها

سلول های ژنتیکی و نمونه DNA رو از بدن خارج کردند و ربطی به اسپرم نداره ! اسپرم بارور برای لقاح در رحم نیازه . اگر اشتباه نکنم , حتی از تار مو هم میشه نمونه ژنتیک و DNA رو استخراج کرد اما یک سری بحث های کاملا علمی در مورد مهندسی ژنتیک وجود داره که تفاوت در نوع به دست آوردن نمونه DNA رو توضیح میده که در مقابل کلیت این علم , خیلی ساده باید باشه ! این روش (Les Enfants Terribles) به این صورت بود :
به این شکل بود که DNA رو از بدن گرفتند و سلول ها رو از راه شبیه سازی آنالوگ و روش سوپر Baby بازسازی کردند و مثل یک تخمک بارور کردند و تو رحم EVA قرار دادند , کدهای DNA رو در آخرین دسته های ژنوم تصحیح کردند تا مادر از نظر ژنتیکی به Big Boss نزدیک باشه .
وقتی هم نمونه سلول هاب DNA و ژنتیکی رو بدست آوردند که Big Boss رو تحت مداوا قرار داده بودند , و تو کما بود . از نمونه سلول هایی که در آخرین آزمایش باقی مانده بودند , Solidus Snake بدنیا اومد .
EVA به Big Boss علاقه زیاد داست و بعد از Big Boss , از میهن پرستان جدا شد و کلون ها رو مثل بچه های عادی و نرمال دوست داشت .

آخرین ویرایش:

sianamak

کاربر سایت
Oct 12, 2012
99
سلول های ژنتیکی و نمونه DNA رو از بدن خارج کردند و ربطی به اسپرم نداره ! اسپرم بارور برای لقاح در رحم نیازه . اگر اشتباه نکنم , حتی از تار مو هم میشه نمونه ژنتیک و DNA رو استخراج کرد اما یک سری بحث های کاملا علمی در مورد مهندسی ژنتیک وجود داره که تفاوت در نوع به دست آوردن نمونه DNA رو توضیح میده که در مقابل کلیت این علم , خیلی ساده باید باشه ! این روش (Les Enfants Terribles) به این صورت بود :
به این شکل بود که DNA رو از بدن گرفتند و سلول ها رو از راه شبیه سازی آنالوگ و روش سوپر Baby بازسازی کردند و مثل یک تخمک بارور کردند و تو رحم EVA قرار دادند , کدهای DNA رو در آخرین دسته های ژنوم تصحیح کردند تا مادر از نظر ژنتیکی به Big Boss نزدیک باشه .
وقتی هم نمونه سلول هاب DNA و ژنتیکی رو بدست آوردند که Big Boss رو تحت مداوا قرار داده بودند , و تو کما بود . از نمونه سلول هایی که در آخرین آزمایش باقی مانده بودند , Solidus Snake بدنیا اومد .
EVA به Big Boss علاقه زیاد داست و بعد از Big Boss , از میهن پرستان جدا شد و کلون ها رو مثل بچه های عادی و نرمال دوست داشت .

عالي بود
فقط در خصوص بكما رفتن بيگ باس من شك دارم
نسخه هاي ژاپني چون مستقيم از طرف كوجيما و تيمش نوشته ميشه بنظر من موثق تره
گويا تو نسخه ژاپني mgs1 حرف از بكما رفتن بيگ باس نميزنن، ولي باور خودم هميشه اين بوده كه بيگ باس تو جريان les تو كما ميره، چون ورژن انگليسي mgs1 رو بازي كردم، ولي نكته اينجاس كه اصلا تو كما نميره، در واقع در حين مداواي جراحات جنگ تو اطاق عمل نمونه DNA ازش گرفته ميشه.
بعد ازينكه با زيرو patriot رو تشكيل ميده زيرو هميشه نياز به شخصيتي پذيرفته شده از سوي دنيا بعنوان نماينده پتريوت رو حس ميكرد، واسه همين بيگ باس رو بعنوان هِد پتريوت انتخاب ميكنه. ولي جاه طلبي هاي زيرو و عطشش براي قدرت و خواسته هاي بيجا، بيگ باسو كه فقط گويا الكي رئيس پتريوت بود و تمام تصميمات از سوي زيرو گرفته ميشد رو مجبور به جدايي ميكنه.
زيرو اين روز رو پيش بيني ميكرد، واسه همين از ترس نبود بيگ باس تو تيمش، تصميم ميگيره با همكاري دكتر كلارك و ايوا قضيه les enfants terribles رو اجرا كنه. چون مردتيكه زيرو خيلي اب زير كاه بود، تصميماتو خودش ميگرفت ولي الكي يكيو كه دنيا قبولش داشت رو ميذاشت رئيس باشه ولي همه تصميمات رو خودش ميگرفت.
كلا قضيه les و توليد سربازي شبيه بيگ باس خيلي جالبه، اينا فكر شاخ شدن همون سربازهاي توليد شده هم كردن. واسه همين ژن هارو دستكاري كردن كه سنشون بسرعت افزايش پيدا كنه، حتي فكر اينو كرده بودن اگه اين سربازا بدست دشمناشون بيافته سنشون بسرعت افزايش پيدا كنه كه تحديد جدي براشون نباشه. فلسفه توليد ساليدوس هم اين بود كه پتريوت نياز به يه رئيس جمهور داشت براي پيشبرد اهدافش، واسه همين سن ساليدوس نسبت به ليكوئيد و ساليد جهش بيشتري داشت.

ولي كلا تو كما رفتن بيگ باس در اون مقطع زماني ترجمه اشتباه ديالوگ هاي ليكوئيد اسنيك به ساليده، اونجا كه اخراي بازي رو سر ركس با هم مشاجره ميكنن، اين اشتباه رو متوجه شدن ولي تو twin snakes هم عنوان ميشه تو كما بوده.
البته خيلي هم مهم نيست

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Sega_genesis

sianamak

کاربر سایت
Oct 12, 2012
99
قضيه co op فقط تو multiplayer ميشه ازش استفاده كرد يا تو خود main story هم ميشه؟
اگه ميشد تو خود بازي اصلي هم ازش استفاده كرد خيلي عالي ميشد
ولي بعيد ميدونم تو بازي اصلي بشه كو آپ رفت

• Like

mahdiyar1361

کاربر سایت
Feb 14, 2013
72
2تاegg secretپیدا کردم یکی تو متال 2یکی هم تو متال 3

اول از متال 2شروع میکنم اقایون فن ها صدای johnnyرو کجا میشه شنید(همون شخصیت زندانبان متال 1و4)

2-در قسمته ابشار چه کار باید بکنیم که یک کات سین مخفی با ایوا ببینیم

ببینم کی بلده ها؟:))

• Like

sianamak

کاربر سایت
Oct 12, 2012
99

اول از متال 2شروع میکنم اقایون فن ها صدای johnnyرو کجا میشه شنید(همون شخصیت زندانبان متال 1و4)

صداي جاني ساساكي (Akiba) رو وقتي خواهر آتكان (Emma) داره از nod ها رد ميشه، وقتي از پل رد شد و رسيد به اولين نود، وقتي از پشت نود داره رد ميشه بايد با وسيله شنود بگيري رو نود، طبق معمول اسهال شده و يه مكالمه با اما داره.
كات سين ايوا رو هم اگه وقتي كنار رودخونه بهوش اومدي تا ميرسي به ابشار اگه آلارم بصدا در نياد ميبيني.
البته من نسخه MGS HD رو كه پلات كردم كات سين كشتي گرفتن بيگ باس و ايوا رو تونستم تو ارشيو ويديوها ببينم.
همچنين يه ويدئو بود كه تمام سكانس هاي ايوا رو ميتونستي از ديدگاه (چشم بيگ باس) بيگ باس ببيني و همچنين ميشد همون كات سين ها طوري ببيني كه همه جا ايوا فقط با شورت و سوتين بود

sianamak

کاربر سایت
Oct 12, 2012
99

يه جاي ديگم جاني تو mgs2 حضور داره، اونجا كه رايدن با لباس مبدل ميرسه به دستيار رئيس جمهور، وقتي داره صداي آسلات و ساليدوس رو گوش ميده اگه وسيله شنود رو بسمت چپ بگيري بازم صداي جاني اسهال شده رو ميشه شنيد.
يه نكته راجبه آكيبا:
تو تمام نسخه هاي اصلي mgs (١،٢،٣،٤ و gz)بوده. تو gz هم تو مرحله deja vu اول شروع مرحله اگه بري سمت زندان چيكو صداي يه فرد اسهال شده از wc كنار زندان مياد.
تو ٣ هم همانطور كه همه ميدونن فردي كه بيگ باس تو زندان ميبينه غذا بسمتش پرت ميكنه اسهال ميشه پدر جاني ساساكيه
آكيبا جزو امضاهاي درخشان سريه

mahdiyar1361

کاربر سایت
Feb 14, 2013
72
اولی نبود دادا دومی بود بعد ایوا هم باید از ابشن ترمیم استفاده نکنی به قولی او ردیابی رو که باس به پات شلیک میکنه رو خودت در نیاری اما باز معلوم شما بلد بودی:))

sianamak

کاربر سایت
Oct 12, 2012
99
اولی نبود دادا دومی بود بعد ایوا هم باید از ابشن ترمیم استفاده نکنی به قولی او ردیابی رو که باس به پات شلیک میکنه رو خودت در نیاری اما باز معلوم شما بلد بودی:))

شنيدن صداي جاني تو mgs2 hd تروفي داشت
اخرين بار پارسال بهمن ماه بازي كردم
واسه همين دقيق يادم نبود

se.phi.roth

Give Me More Powerrr
کاربر سایت
Apr 17, 2008
4,801
نام
حسین
حالا يكي اينو جواب بده
صداي كوجيما و تصويرش تو mgs4 هست
كجاست دقيقا؟

توی مبارزه با اون رباطه که توی هوا عروسک ها رو کنترل میکنه منم یادم یه دقیقه تصویر سیاه میشه و صدای کوجیما میاد

• Like

sianamak

کاربر سایت
Oct 12, 2012
99
توی مبارزه با اون رباطه که توی هوا عروسک ها رو کنترل میکنه منم یادم یه دقیقه تصویر سیاه میشه و صدای کوجیما میاد

در واقع وقتي screaming mantis رو ميزنيم و روح psycho mantis مياد سعي ميكنه دوباره مثل mgs1 اسنيك رو تحت كنترل خودش دربياره و ذهنشو بخونه. ولي ps3 مثل ps1 نيست ساختارش و ديگه از كنترلر سيمي و مموري كارت خبري نيست. وقتي نميتونه اسنيك رو كنترل كنه عصباني ميشه، اونجا بايد تند تند دكمه ضربدر (ضربدر تو mgs4 تصاوير مرتبط از بازيهاي قبلي با بازي فعلي رو نشون ميده) رو بزنيم. اون موقع يه لحظه كوجيما رو نشون ميده با كت شلوار خاكستري نشسته رو زمين. وقتي عكسشو نشون ميده صداي فريادي بگوش ميرسه كه ميگه: Traitor (خائن). اين صداي كوجيماست كه از طرف psycho خطاب به كوجيما گفته ميشه و منظورش اينه كه بخاطر تغيير تو ساخت بازي و ناتواني خوندن ذهن توسط سايكو منتيس و همچنين ناتواني در به كنترل گرفتن اسنيك.
تو اين سكانس عكس ps1 رو هم نشون ميده

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,757
نام
محمد امین
سلام
دوستان من امروز داشتم برا چندمین بار mgs4 بازی میکردم یه نکته ای متوجه شدم کسی هست جواب ما رو بده ؟

تو چپتر 3 بازی که دنبال یه شخصی میکنیم برا پیدا کردن big mama همیشه وقتی پشتمو نیگاه کردم یه شخصی دنباله snake بود میرفتی سمتش یا اسلحه میگرفتی سمتش سریع میرفت کسی میدونه قضیه چیه ؟

اینم یه عکس گرفتم :
g878n5sa15hlizmo9rej.jpg

• Like

SedMammad

کاربر سایت
Aug 3, 2014
5
سلام به همه‌ی عاشقای متال گیر!!
آقا من این بازی رو تازه میخام شروع کنم :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:
به شکل وحشتناکی مجذوب داستان و گیم‌پلی و خود شخص کوجیما شدم!!!!
ولی اصن نمیدونم از کجا شروع کنم!!! 11 تا بازی فقط تو سری Canonical داره! به جز اون چند تا Collection و Remake ام از بازی هستش.
حالا به نظر شما اساتید کدوما رو بازی کنم تا داستان و متوجه بشم؟ به چه ترتیبی؟
اینم بگم که پلتفورمایی که دارم: ویندوز و PS2 و Xbox 360 و اگه لازم باشه میتونم PSP ام جور کنم.

mohammadl021

کاربر سایت
May 26, 2011
2,757
نام
محمد امین
سلام به همه‌ی عاشقای متال گیر!!
آقا من این بازی رو تازه میخام شروع کنم :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:
به شکل وحشتناکی مجذوب داستان و گیم‌پلی و خود شخص کوجیما شدم!!!!
ولی اصن نمیدونم از کجا شروع کنم!!! 11 تا بازی فقط تو سری Canonical داره! به جز اون چند تا Collection و Remake ام از بازی هستش.
حالا به نظر شما اساتید کدوما رو بازی کنم تا داستان و متوجه بشم؟ به چه ترتیبی؟
اینم بگم که پلتفورمایی که دارم: ویندوز و PS2 و Xbox 360 و اگه لازم باشه میتونم PSP ام جور کنم.

داستان بازی اینجوریه : به ترتیب : نسخه 3. پیس واکر . Ground zeroes . نسخه 5 بازی که میخواد بباد . نسخه 1 . نسخه 2 و 4

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر