*CATALAN*

کاربر سایت
Jan 4, 2009
1,426
سریال the SOPRANOS رو تازه تمومش کردم عجب سریال بود عالی بود
عجیبه تازه چشمم بهش خورد
دهنت سرویس شخصیت تونی سوپرانو چقدر عالی بازی میکرد
پیشنهاد میشه این سریال مافیایی رو اگر کسی ندیده ببینه

• Like
Reactions: Milad_HW and MK_COD

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
سریال the SOPRANOS رو تازه تمومش کردم عجب سریال بود عالی بود
عجیبه تازه چشمم بهش خورد
دهنت سرویس شخصیت تونی سوپرانو چقدر عالی بازی میکرد
پیشنهاد میشه این سریال مافیایی رو اگر کسی ندیده ببینه
پیشنهاد میکنم The Wire رو هم ببینی اگر ندیدی. البته وایر خیلی فرق داره سبکش ولی به نظرم از سوپرانوز هم با کیفیت‌تره.

Dimitris s

کاربر سایت
Jul 22, 2018
30
پیشنهاد میکنم The Wire رو هم ببینی اگر ندیدی. البته وایر خیلی فرق داره سبکش ولی به نظرم از سوپرانوز هم با کیفیت‌تره.
the wire تعریفش رو خیلی شنیده بودم ولی سه قسمت اول رو که دیدم اصلا برام جالب نبود پاک کردم
تو ادامه بهتر میشد یا در حد همون 3 اپزیود اول بود؟

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
the wire تعریفش رو خیلی شنیده بودم ولی سه قسمت اول رو که دیدم اصلا برام جالب نبود پاک کردم
تو ادامه بهتر میشد یا در حد همون 3 اپزیود اول بود؟
The Wire کلاً به سبک یک مستند ارائه میشه، بعد همه‌چی کند و آهسته پیش میره ولی کم کم یه تصویر اصلی از چیزی که میخواد ارائه کنه وسط فصل سوم میگیرید. اینطور نیست که بهتر بشه، شما تازه اون موقع میفهمید چرا اوائلش کند بوده.:D سریال چون به شدت رئاله برای همین کنده. تقریباً تمام شخصیتا و وقایع یه اقتباس از شخصیتای واقعی هستن.

Overrated
اصلاً و ابداً اورریتد نیست اتفاقاً تا حدی آندرریتد هم هست. بدبختا با این کیفیت سریال جایزه اصاً نبردن براش.:D

Dimitris s

کاربر سایت
Jul 22, 2018
30
The Wire کلاً به سبک یک مستند ارائه میشه، بعد همه‌چی کند و آهسته پیش میره ولی کم کم یه تصویر اصلی از چیزی که میخواد ارائه کنه وسط فصل سوم میگیرید. اینطور نیست که بهتر بشه، شما تازه اون موقع میفهمید چرا اوائلش کند بوده.:D سریال چون به شدت رئاله برای همین کنده. تقریباً تمام شخصیتا و وقایع یه اقتباس از شخصیتای واقعی هستن.

اصلاً و ابداً اورریتد نیست اتفاقاً تا حدی آندرریتد هم هست. بدبختا با این کیفیت سریال جایزه اصاً نبردن براش.:D
مساله فقط کند بودنش نیست کلا با فضاسازی و کاراکترها و بازیگریشون نتونستم ارتباط برقرار کنم

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
مساله فقط کند بودنش نیست کلا با فضاسازی و کاراکترها و بازیگریشون نتونستم ارتباط برقرار کنم
به نظر من یه خرده بهش فرصت بده و با فاصله ببین اوایلش رو. من خودم قسمت اول رو دیدم یه ماه بعد قسمت دوم و بعدش هر ۳ ۴ روز یه قسمت می‌دیدم. سریال به شدت پر دیتیله و Alan Moore که یکی از نویسنده‌های مطرح به حساب میاد در وصفش گفته جایی که تلویزیون به رمان‌ نزدیک شد.:D
the wire فصل اولش اوکی بود ولی فصل دومش به شدت کند جلو میرفت|-) بر عکسش the sopranos عالی بود از تک تک بازی ها و شخصیت ها لذت میبری .

سوپرانوز Goodfellas ـی هست که سریال شده، دقیقاً هم همینه. ولی خب من خودم الان یک ماهه وسط فصل ششمم و حوصلم نمیشه تموم کنم. ولی The Wire به نظرم بعد از این که تمومش میکنی میبینی چقد هیچی شبیهش نیست و مجبوری اینو باز بینی کنی.:D من وسطای دور دوم دیدنمم.

The Wire داستان شهر بالتیموره، تمام لوکیشنا هم دقیقاً همون جوری که توی واقعیت هستن اینجا ارائه شدن. تیم کارگردان سریال یکیشون قبلاً توی اداره‌ی پلیس شهر بالتیمور کار میکرده و یکی دیگشون هم معلم مدرسه بوده. به دید داستان یک شهر نگاه کنین کم کم توجیه میشین سریال چی داره میگه.:D

Dimitris s

کاربر سایت
Jul 22, 2018
30
اینجا فن وایکینگز نداریم؟ هر وقت تریلر جدیدش رو میبینم پشمام میریزه نه اینکه ژنتیکی مشکل ریزش مو داشته باشم ها ولی وقتی
ایوار میگه
pepole of kattegat i am ivar the boneless
all hail your new king
و اون قسمت که بیورن با ارتشش به کتگات حمله میکنه و یهو جا میخوره و ایوار بهش میگه
weeelcome home biorn
welcome home
و بعدش از اون خنده های شیطانیش میکنه واقعا عالیه
یه حسی بهم میگه بیورن دوباره به طرز فجیعی از ایوار شکست میخوره
گریم ایوار موقع تاج گذاری هم مثل بلک متالرا هست

• Like
Reactions: Milad_HW

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,488
نام
سپهر
زندگی آدم ها شبیه سکانس پایانی #سوپرانوها هست که یکهو به سیاهی کات می شود و........:-/:-/:-/:-/:-/

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
508

البته فکر کنم موقع پخش آندرریتد بود؛ ولی بعدش جوری شد که میشه در کنار GOT ازش به عنوان اورریتدترین سریال تمام دوران ها یاد کرد :D

شما گفتی به خاطر واقعی بودن زیاده که کنده، در حالی که کندی با حوصله سربری فرق داره. مثلا سریالی مثل رکتیفای کنده، ولی آدم از لذت دیدنش سیر نمیشه؛ سریالی هم مثل واکینگ دد حوصله سربره، جوری که 40 دقیقه اش 120 دقیقه میگذره. با نگاه با ژانر این دو هم معلومه یه جای کار میلنگه. البته من دو سه سالی میشه واکینگ دد رو ول کردم و از اوضاع حالش باخبر نیسنم.
نمیدونم شیلد رو دیدی یا نه، این دو سریال هم دوره از قدیم با هم مقایسه میشن و یه جورایی رقیب هم هستن، هرچند فقط به ظاهر شبیه هستن؛ چطوریه که شیلد که شاید چندبرابر واقعی تر از وایر باشه، ولی اونقدر سرعت و هیجان داره که آدم وقتی میشینه پاش، دلش نمیخواد بلند بشه؟

حالا یه سریال هست به اسم Bosch که من میبینمش ناخودآگاه یاد وایر میوفتم؛ البته بازیگر و عوامل مشترک هم داره با وایر، ولی زور نمیزنه واقعی جلوه بده و این قضیه توی خونش هست. آندرریتد هم هست، امیدوارم به عاقبت وایر دچار نشه :D یه امتحان کن ببین نظرت چیه.

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,488
نام
سپهر
bosch از آن دسته سریال هایی است که نه کسی به آن توجهی می کند و خیلی آن را بوش (اسمش باش) می خوانند! Bosch نه کند است و نه می خواهد شبیه وایر باشد! کار خودش را می کند. برخلاف وایر، قهرمان پردازی تک قطبی دارد ودر فصل سوم در اپیزود پایانی، تک و تنهایی آدم را از جزیره متروکه پیدا می کند و دستگیرش می کند. کلا باش بیشتر شبیه 24 می ماند تا وایر. کلا سریال های آمازون آندریت است. کسی اصلا می داند Sneaky Pete چیه؟ آیا کسی Mad Dogs را دیده؟ Hand Of God چی؟

@hooman1995 ؛ الان دارم Terriers رو از FX می بینم، خیلی آبکی نیست؟! ( تا اپیزود 5)
@Daedalus ؛ خیلی سریال هایی دیگه بوده اند از کیفیت برتر تر از وایر، بهشون جایزه ندادند. مثال Rectify,Leftovers,Seanky Pete و Killing Season 3... مثال دیگه میخوان؟

آخرین ویرایش:

hooman1995

کاربر سایت
Dec 26, 2016
508
bosch از آن دسته سریال هایی است که نه کسی به آن توجهی می کند و خیلی آن را بوش (اسمش باش) می خوانند! Bosch نه کند است و نه می خواهد شبیه وایر باشد! کار خودش را می کند. برخلاف وایر، قهرمان پردازی تک قطبی دارد ودر فصل سوم در اپیزود پایانی، تک و تنهایی آدم را از جزیره متروکه پیدا می کند و دستگیرش می کند. کلا باش بیشتر شبیه 24 می ماند تا وایر. کلا سریال های آمازون آندریت است. کسی اصلا می داند Sneaky Pete چیه؟ آیا کسی Mad Dogs را دیده؟ Hand Of God چی؟

@hooman1995 ؛ الان دارم Terriers رو از FX می بینم، خیلی آبکی نیست؟! ( تا اپیزود 5)
@Daedalus ؛ خیلی سریال هایی دیگه بوده اند از کیفیت برتر تر از وایر، بهشون جایزه ندادند. مثال Rectify,Leftovers,Seanky Pete و Killing Season 3... مثال دیگه میخوان؟

کسی که بوش تلفظ میکنه، سریال رو ندیده؛ وگرنه توجیه دیگری نداره :D

کلا شان رایان بعد از شیلد هرچی ساخت به در بسته خورد و صرفنظر از کیفیت بعد از یک فصل کنسل شد. ولی تا جایی که میدونم این سریال بعد از شیلد بهترین اثرشه.

Daedalus

کاربر سایت
Apr 8, 2010
12,576
نام
فرهود
البته فکر کنم موقع پخش آندرریتد بود؛ ولی بعدش جوری شد که میشه در کنار GOT ازش به عنوان اورریتدترین سریال تمام دوران ها یاد کرد :D

شما گفتی به خاطر واقعی بودن زیاده که کنده، در حالی که کندی با حوصله سربری فرق داره. مثلا سریالی مثل رکتیفای کنده، ولی آدم از لذت دیدنش سیر نمیشه؛ سریالی هم مثل واکینگ دد حوصله سربره، جوری که 40 دقیقه اش 120 دقیقه میگذره. با نگاه با ژانر این دو هم معلومه یه جای کار میلنگه. البته من دو سه سالی میشه واکینگ دد رو ول کردم و از اوضاع حالش باخبر نیسنم.
نمیدونم شیلد رو دیدی یا نه، این دو سریال هم دوره از قدیم با هم مقایسه میشن و یه جورایی رقیب هم هستن، هرچند فقط به ظاهر شبیه هستن؛ چطوریه که شیلد که شاید چندبرابر واقعی تر از وایر باشه، ولی اونقدر سرعت و هیجان داره که آدم وقتی میشینه پاش، دلش نمیخواد بلند بشه؟

حالا یه سریال هست به اسم Bosch که من میبینمش ناخودآگاه یاد وایر میوفتم؛ البته بازیگر و عوامل مشترک هم داره با وایر، ولی زور نمیزنه واقعی جلوه بده و این قضیه توی خونش هست. آندرریتد هم هست، امیدوارم به عاقبت وایر دچار نشه :D یه امتحان کن ببین نظرت چیه.

من سیزن آخر وایر رو تو یه روز دیدم.:D به نظرم زبون سریال کند ولی فوق‌العاده لذت بخشه. برای من که اصلاً حوصله سر بر نبود. اورریتد دقیقاً سریال مثل Breaking Bad یا GoT هستش به نظرم یا همین سوپرانوز جلو The Wire به نظرم تا حدی اورریتده. وایر توجهش به دیتیل فوق‌العادست. رئالیزم کار تو یه مرحله‌ی سرسام‌آوریه، تنها نکته‌ی منفی سریال افت کیفیت نسبی سیزن آخر بود. با این حال سیزن آخرش از اکثر سیزن‌های سریال‌های دیگه برای من بهتر بود. من شیلد رو ندیدم، ولی وایر کاملاً واقعیه. یه سری بازیگرا اصاً سوءسابقه داشتن و خلافکار بودن (مثه بازیگر نقش Snoop) و تیم کارگردانی هم چون تو لوکیشن‌های واقعی فیلم‌برداری میکرده توسط گنگ‌های سیاه‌پوست محل اسکورت میشده تا یه وقت خفت نشن.:D به شدت واقعیه سریال، اونم نه صرف وقایع. وایر یکی از معدود جاهاییه که به نظرم بوروکراسی رو کاملاً درست نشون میده. بده بستونای سیاسی و مقامی رو توی سازمان‌های مختلف نشون میده.

زیبایی وایر به همینه که داستان یه شهره. و یه نکته‌ی جالب دیگه هم که داره هر شخصیتی رو از تو وایر برداری میتونه شخصیت محبوب یکی از بیننده‌ها باشه.:D به نظر من در حق سریال کم لطفی میکنی. شاید اینجور داستان‌های پردیتیل رو دوست نداری، ولی برای من بهشت بود دیدن وایر. به خصوص وقتی به فصل سوم رسیدم و دوهزاریم افتاد که دارم چی میبینم.:D وایر یه اثر انتلکچواله واقعاً. یه مطالعه‌ی اجتماعی. به پای صحبت‌های کارگردانش هم بشینی میبینی با دغدغه‌ی اجتماعی اینو ساخته. انقد این از نظر رئال بودن و درست بودن عجیبه که یه ویدیو تو یوتیوب هست اوباما با نویسنده‌ و کارگردان سریال راجبش صحبت میکنه.

اون سریال‌ها رو هم خواهم دید.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر