sina_unl

کاربر سایت
Oct 27, 2005
2,065
نام
سینا
سلام

نمیدونم چرا یاد Legend Of The Seeker افتادم :|
چشمم آب نمیخوره چیز خوبی ازش دربیارن .
کتابها خوبن واقعا سرگرم کننده و حماسی و چه و چه ولی شاهکار نیستن. شخصا اگه بازی‌ها رو دوس نداشتم کتابها رو کامل نمی‌خوندم. پس انتظار یه کار خارق‌العاده رو از سریال نمیشه داشت. البته کتاب‌ها برخلاف اکثر سری‌های فانتزی که خوندم قسمت به قسمت بهتر شدن به طوریکه اوجش کتاب آخره.
در مورد لیست شخصیت‌ها:
جاسکایر همون dandelionه.
تلفظ درست اسم نقش منفیش هم ویلگِفُرتز هست.
مشکل من با این لیست اینه که انگار عملاً می‌خوان از کتاب دوم( یا حتی سوم) داستان رو شروع کنن. اصل جذابیت داستان هم خب از همونجاست اما بدون داستانک‌های کتاب اول انگار که بخوان یه ساختمان بدون اسکلت بسازن. تازه به نظر من نیاز به مقدمه‌چینی‌های بیشتر از کتاب اول برای فصل اول دارن تا بتونن جهان داستان و قواعدش رو درست به مخاطب عام معرفی کنن.
از یه طرف دیگه مثلاً اون ویژگی‌های سیری که نوشته عملاً مال دو تا کتاب آخره یا معرفی ویلگفرتز و بانارت و مریگلد همین اول کار و ... کلا به نظر میاد راه رو دارن اشتباه میرن.
از طرف دیگه نتفلیکس الان فقط کمیت براش مهمه. کاش یه شبکه با حساب و کتاب‌تری می‌ساختش.

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
کتابها خوبن واقعا سرگرم کننده و حماسی و چه و چه ولی شاهکار نیستن. شخصا اگه بازی‌ها رو دوس نداشتم کتابها رو کامل نمی‌خوندم. پس انتظار یه کار خارق‌العاده رو از سریال نمیشه داشت. البته کتاب‌ها برخلاف اکثر سری‌های فانتزی که خوندم قسمت به قسمت بهتر شدن به طوریکه اوجش کتاب آخره.
در مورد لیست شخصیت‌ها:
جاسکایر همون dandelionه.
تلفظ درست اسم نقش منفیش هم ویلگِفُرتز هست.
مشکل من با این لیست اینه که انگار عملاً می‌خوان از کتاب دوم( یا حتی سوم) داستان رو شروع کنن. اصل جذابیت داستان هم خب از همونجاست اما بدون داستانک‌های کتاب اول انگار که بخوان یه ساختمان بدون اسکلت بسازن. تازه به نظر من نیاز به مقدمه‌چینی‌های بیشتر از کتاب اول برای فصل اول دارن تا بتونن جهان داستان و قواعدش رو درست به مخاطب عام معرفی کنن.
از یه طرف دیگه مثلاً اون ویژگی‌های سیری که نوشته عملاً مال دو تا کتاب آخره یا معرفی ویلگفرتز و بانارت و مریگلد همین اول کار و ... کلا به نظر میاد راه رو دارن اشتباه میرن.
از طرف دیگه نتفلیکس الان فقط کمیت براش مهمه. کاش یه شبکه با حساب و کتاب‌تری می‌ساختش.
من کتابها رو نخوندم .
متاسفانه اینقدر سابقه سریال سازها توی این ژانر خرابه که الانم نمیتونم تصور کنم بتونن چیز خوبی تولید کنن .

Ali Venom

کاربر سایت
Jul 2, 2013
6,703
نام
ali
چهارقسمت اول Altered Carbon رو دیدم یکجوری به نظرم خیلی بیش از حد خشونت و بدن های برهنه بی معنی تو سریال هست. این خشونت و صحنه های سک.سی به جای اینکه معنی و هویت داشته باشند بیشتر فن سرویس گونه بودند و واقعا نا امید شدم سریال هی سعی میکنه خودش رو جدی بگیره حرفای مهم مهم بزنه ولی از این طرف اینطوری سطح خودش رو پایین میاره

واقعا تو نشون دادن اینجور چیزها مرز خیلی باریکی بین هرزگی سازنده و جدی گرفته شدن هست. تا اینجا که به نظرم حتی از اثری مثل اسپارتاکوس هم ضعیف تر بوده چون اونجا تکلیف سازنده با مخاطب مشخص هست ولی اینجا یکی به نعل میزنه یکی به میخ

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,487
نام
سپهر
سریال Seven Seconds رو تموم کنم. از ویناساد انتظار عالی بیشتر نداشتم و در بعضی از جهات حتی از کیلنیگ هم بهتر بود. قطعا نقدی در موردش اینجا یا سایت سینمایی خواهم نوشت و ارزشها و کیفیت خوب اشاره خواهم کرد. کسانیکه مدام سنگ Get Out وMoonlight رو به سینه میزنند که بهترین شرایط جامعه نژاد پرستی،تبعیض نژادی و Black Matter امریکا رو به تصویر کشیده، قطعا بعد از دیدن سریال، مونلایت و گت اوت جکی بیش تصور نمی کنند! براوو ویناساد!

Ehsan95_76

Let The Dawn Of Love Survive
کاربر سایت
Jun 3, 2010
2,239
نام
احسان
چهارقسمت اول Altered Carbon رو دیدم یکجوری به نظرم خیلی بیش از حد خشونت و بدن های برهنه بی معنی تو سریال هست. این خشونت و صحنه های سک.سی به جای اینکه معنی و هویت داشته باشند بیشتر فن سرویس گونه بودند و واقعا نا امید شدم سریال هی سعی میکنه خودش رو جدی بگیره حرفای مهم مهم بزنه ولی از این طرف اینطوری سطح خودش رو پایین میاره

واقعا تو نشون دادن اینجور چیزها مرز خیلی باریکی بین هرزگی سازنده و جدی گرفته شدن هست. تا اینجا که به نظرم حتی از اثری مثل اسپارتاکوس هم ضعیف تر بوده چون اونجا تکلیف سازنده با مخاطب مشخص هست ولی اینجا یکی به نعل میزنه یکی به میخ
غلظت همینا توی قسمت های ابندایی بیشتره یا میتونم بگم چون هنوز به دنیا و شخصیت ها عادت نکردیم اینطوری به نظر میرسه، دقیقا این 4 قسمت اولیه حکم world building رو داره و تازه از قسمت 5 شروع به پیگیری اصل ماجرا میکنه.
در ضمن به نظر من سکانس بازجویی و اون آخرش خیلی عالی بود و به شدت سورپرایز کننده

سریال Seven Seconds رو تموم کنم. از ویناساد انتظار عالی بیشتر نداشتم و در بعضی از جهات حتی از کیلنیگ هم بهتر بود. قطعا نقدی در موردش اینجا یا سایت سینمایی خواهم نوشت و ارزشها و کیفیت خوب اشاره خواهم کرد. کسانیکه مدام سنگ Get Out وMoonlight رو به سینه میزنند که بهترین شرایط جامعه نژاد پرستی،تبعیض نژادی و Black Matter امریکا رو به تصویر کشیده، قطعا بعد از دیدن سریال، مونلایت و گت اوت جکی بیش تصور نمی کنند! براوو ویناساد!
خدا بگم چیکارت کنه:D اینقدر از کیلینگ تعریف کردی و ار اون ور این کینامان تو Altered carbon اینقدر خوب بازی کرده بود که شروع به دیدنش کردم، چه قدر این بارونای سیاتل و اون صورت آروم سارا لیندن خوبه و لذت بخشه

farzad_angel

کاربر سایت
Feb 2, 2007
210

سلام خسته نباشی عزیز من خودم از برهنگی در سریال و فیلم زیاد استقبال نمیکنم ولی فکر کنم تو نشون دادن اون فضا و جو لازم باشه یکم جلوتر بری بیشتر برات روشن میشه و کلا من بنظرم میشد کمتر باشه ولی مثل اسپارتاکوس نیست که انگار تبلیغ وسط سریال بود و ربط زیادی به داستان نداشت در کل سریال جالبی بود برام چون در مورد خیلی از این چیزها که توفیلم هست علم داره روش کار میکنه وشاید در اینده ای که ما نباشیم خیلی از این تکنولوژیها باشه

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
سلام دوستان! :D این چند تا سریال رو یه مختصر توضیحی میدین کدومش واقعا سطح و لولش بالاست و واقعا ارزش دیدن داره!

1: Deadpool
2: Mr.Robot
3: Daedevil
4: 13 Reasons Why
5: Narcos
6: The Punisher

فقط یه نکته بگم. خیلی با سریال های سوپر هیرویی میونه خوبی ندارم! :D خصوصا اگه تین ایج هم باشند. مثه Arrow که فکر کنم فقط دو فصل تونستم ببینم. سریال بدی نبود ولی فقط واسه پر شدن وقت مناسب بود.

hitman68

کاربر سایت
Sep 6, 2011
6,357
سلام دوستان! :D این چند تا سریال رو یه مختصر توضیحی میدین کدومش واقعا سطح و لولش بالاست و واقعا ارزش دیدن داره!

فقط یه نکته بگم. خیلی با سریال های سوپر هیرویی میونه خوبی ندارم! :D خصوصا اگه تین ایج هم باشند. مثه Arrow که فکر کنم فقط دو فصل تونستم ببینم. سریال بدی نبود ولی فقط واسه پر شدن وقت مناسب بود.
سریال های The Punisher و Daedevil برای مارول هستن که بهتره به ترتیب ببینید که شامل بقیه سریال ها مثل جسیکا جونز ، ایرون فیست ، ... میشه
سریال هاش تین ایجر نیستن و سریالایی خوبی هستن

بقیه شونو ندیدم

• Like
Reactions: TOP Game

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,141
نام
پویان

اول از همه نارکوز رو ببین. یه گنسگتری جنایی درجه یک! با هیولایی به نام پابلو اسکوبار هم آشنا میشی.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف

Daredevil سوپر هیروییه. Punisher هم همینطور. دومی رو ندیدم هنوز ولی Daredevil خیلی خوبه. البته اصلا تینیجری نیست! کاملا بزرگسالانست. ینی صحنه های خیلی خشن داره و حالل و هواش هم اصلا تینیجری نیست.
Mr.Robot هم من فقط فصل اولش رو دیدم و وقت نکردم بقیشو ببینم ولی میدونم سریال خیلی قوی ایه! ریتمش کنده ولی خیلی خوبه. کاراکتر اصلی هکره که مخالف دستای پشت پردست :D
13 RW هم درامه. و البته کاراکتر هاش دبیرستانین و میتونی از این نظر تینیجری حساب کنی ولی درام واقعا قوی ای هست و خیلی خیلی خوبه.
Narcos هم شنیدم خیلی قویه ولی خب ندیدم. بچه ها توضیح بدن بهتره :D
ددپول هم سریالش؟:-?

آخرین ویرایش:

Alkazar

کاربر سایت
Mar 1, 2012
3,141
نام
پویان
بقیه سریالا چی؟ تو چه سطحی هستند؟
اون ۱۳ دلیل قشنگه. تینجریه. غم‌انگیزه.
پانیشر بد نیس. اکشن خشنی داره. ولی نه در حد انتطارات طرفداراش.
درداویل هم بد نیست.
بقیه رو ندیدم.
از پانیشر خوشت میاد، ببینش.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
بقیه سریالا چی؟ تو چه سطحی هستند؟
اگه با ریتم کند مشکلی نداری Mr Robot رو ببین فیلمبرداری موسیقی بازیا واقعا عالین درام فیلم هم عالیه 13 Reasons Why هم تینجیری درام و عاشقانه دبیرستان , بچه های قلدر و عشق و عاشقی و اینا :D البته اشتباه نشه موضوع سریال کاملا درام ـه ببینی خودت متوجه میشی قسمت اخرش یکی از درداناک ترین صحنه ی هایی که میتونی تو یـ سریال شاهدش باشی Daredevil هم واقعا عالیه در مورد یکی از شخصیتای مارول ـه صحنه های مبارزه جذاب داستان گیرا عالیه بقیه رو هم ندیدم در ضمن Deadpool سریال نداره .....

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza
سریال های The Punisher و Daedevil برای مارول هستن که بهتره به ترتیب ببینید که شامل بقیه سریال ها مثل جسیکا جونز ، ایرون فیست ، ... میشه
سریال هاش تین ایجر نیستن و سریالایی خوبی هستن

مگه سریالایی که نام بردین به هم مربوط میشن؟
Daredevil شنیدیم سوپرهیرویی ولی تو رنج سنی M هست

بقیه شونو ندیدم
اون ۱۳ دلیل قشنگه. تینجریه. غم‌انگیزه.
پانیشر بد نیس. اکشن خشنی داره. ولی نه در حد انتطارات طرفداراش.
درداویل هم بد نیست.
بقیه رو ندیدم.
از پانیشر خوشت میاد، ببینش.

داستان سریالش چطور پیش میره؟ روندش کُنده یا تنده؟ داستان قوی ای داره یا تکراری و کلیشه ای مثه بقیه سریال های هم سبک؟

Daredevil سوپر هیروییه. Punisher هم همینطور. دومی رو ندیدم هنوز ولی Daredevil خیلی خوبه. البته اصلا تینیجری نیست! کاملا بزرگسالانست. ینی صحنه های خیلی خشن داره و اصلا تینیجری نیست.
Mr.Robot هم من فقط فصل اولش رو دیدم و وقت نکردم بقیشو ببینم ولی میدونم سریال خیلی قوی ایه! ریتمش کنده ولی خیلی خوبه. کاراکتر اصلی هکره که مخالف دستای پشت پردست :D
13 RW هم درامه. و البته کاراکتر هاش دبیرستانین و میتونی از این نظر تینیجری حساب کنی ولی درام واقعا قوی ای هست و خیلی خیلی خوبه.
Narcos هم شنیدم خیلی قویه ولی خب ندیدم. بچه ها توضیح بدن بهتره :D
ددپول هم سریالش؟:-?
Narcos رو باید انگار امشب شروع کنم به دیدن! :D
Deaddevil رو اشتباه نوشت یادم رفت ویرایش کنم. یه جا دیده بودم ولی دقت نکرده بودم سریاله یا فیلمه. خیلی تو اون سبکم نگاه نمیکنم پیگیر نیستم زیاد.
Daredevil هم شنیدم یه سروگردن نسبت به سریال های دیگه سوپرهیرویی بالاتره ولی خب خواستم مطمئن شم و از دیدنش پشیمون نشم! :D
Mr.Robot هم گفتی هکر , با این حال که سبکشون کاملا باهم فرق میکنه ولی منو یاد Person Of Intrested انداخت! :D

اولین پروژه مشترک جی جی آبرامز و نولان و البته آهنگسازی رامین جوادی :D که انصافا عالی از آب دراومد. یه سریال Sci-Fi/Thriller با تم جاسوسی و سیاسی . ایده جالبی هم داشت داستان اصلی. گرچه اون قدر ها باید و شاید سرو صدا نکرد و نهایتش سریالی که قرار بود 7 فصل ازش ساخته بشه, کنسل شد و توی 4فصل و یه مین سیزن به عنوان فصل پنجم با یه پایان باز جمع بندی شد! شاید اگه جای CBS تو یه شبکه دیگه با بودجه بهتر و محدودیت کمتر رو به رو بودن, با سریالی به مراتب بهتر رو به رو بودیم. شایدم واسه همین بود که پروژه بعدیشون وست ورلد همکاری با HBO بود. کلا عالی بود

اگه با ریتم کند مشکلی نداری Mr Robot رو ببین فیلمبرداری موسیقی بازیا واقعا عالین درام فیلم هم عالیه 13 Reasons Why هم تینجیری درام و عاشقانه دبیرستان , بچه های قلدر و عشق و عاشقی و اینا :D البته اشتباه نشه موضوع سریال کاملا درام ـه ببینی خودت متوجه میشی قسمت اخرش یکی از درداناک ترین صحنه ی هایی که میتونی تو یـ سریال شاهدش باشی Daredevil هم واقعا عالیه در مورد یکی از شخصیتای مارول ـه صحنه های مبارزه جذاب داستان گیرا عالیه بقیه رو هم ندیدم در ضمن Deadpool سریال نداره .....

Mr.Robot هم میبینم اگه واقعا موسیقی و داستان و اینا عالی باشه! :D باز روند کند رو میشد یه کاری کرد! :D
موسیقی هم گفتی یاد The Leftovers افتادم! :D نضف سریال فقط موسیقیش بود! :D

RW13 هم شنیده بودم صرفا فقط درام خالصه ولی چون سریال ضرفا فقط درام ندیدم هنوز مثه HoC که اونم فقط درامه نمیدونم خوشم بیاد یا نه. خصوصا اینکه داستان سریال تینیجری هست و شاید خیلی باب سلیقه من نباشه! شاید اگه 7-8 سال پیش بود شدیدا استقبال میکردم! :D

آخرین ویرایش:

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,158
نام
∂αнмα
@TOP Game
Mr robot کلا قصیش با اون فرق داره اولا که هک کردنش داخل سریال شوخی موخی نیست کاملا واقعی ینی قشنگ تو فضا داس و نمیدونم لینوکس کد مینویسه و با دلیل منطق توضیح میده کاملا علمی بعدم هسته اصلی داستان در مورد هک نیست طرف هکره ولی داستان در مورد پیرامون اطراف شخصیت اصلی و بقیه شخصیتای سریال ـه فصل اول در مورد شخصیت اصلی داستان فصل دوم شخصیت پردازی بقیه کاراکترا رو تکمیل میکنه فصل سه هم تازه داستان اصلیش رو رو میکنه پر از غافل گیری و صحنه های خفن یکمم سیاسی ـه مخصوصا فصل 3 که دیگه به اوجش میرسه در کل اگه با روند کند سریال مشکلی نداشته باشی صد درصد ازش لذت میبری ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر