majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
این چی هست ؟
داستان یک شخصیت از دنیای X-Men ـا به اسم دیوید هالر.
سازنده هم Noah Hawley هست خالق Fargo :x دیگه چیز دیگه ای هم انتظار نمیرفت.
این یکی هم مثل بقیه سریالای مارول خیلی مورد استقبال قرار گرفته:
Legion is the first really good X-Men story in years
Legion Isn't Just a Good Superhero Show, It's a Great Show, Period
X-Men spinoff Legion is way better than you're expecting
تا الان IMDB ـشم 9.3 هست البته تعداد رایا کمه.

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
یک نکته‌ی مثبت راجع به این سریال هم اینه که خودشون از همین اول تاکید کردن که حداقل در حال حاضر خیلی قرار نیست ربطی به یونیورس سینمایی فاکس (Xmen) داشته باشه و کاملا قراره راه خودشو بره. و این یعنی مثلا برخلاف سریال های نتفلیکس مارول قرار نیست با گفتن یکی دو تا جمله اینو به زور وصلش کنن به یونیورس فیلم‌هاشون :-"

BitsandBytes

we will not falter, we will not fail!
کاربر سایت
Sep 2, 2012
3,985
نام
Mohammad
سلام.دو تا سولل دارم از خدمت دوستان.
1.فصل 5 house of cards کی پخش میشه؟
2.یه سریال اکشن پلیسی درجه یک بهم معرفی کنید لطفا.راستی من the wire رو ندیدم.هنوزم میشه دید و ازش لذت برد؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Origami 2008

MAKAV3LI

کاربر سایت
Sep 30, 2011
1,927
نام
آن مرد !
2.یه سریال اکشن پلیسی درجه یک بهم معرفی کنید لطفا.راستی من the wire رو ندیدم.هنوزم میشه دید و ازش لذت برد؟
1 نمیدونم
2 banshee رو ندیدی بیبین .
wire رو حتما ببین خیلی هیجان نداره و یکم به سریال مهلت بده تودل جا باز کنه :D بعدش متوجه میشی چه شاهکاریه

• Like
Reactions: BitsandBytes

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,507
نام
سپهر

فصل پنجم تیرماه 96 پخش میشه.
سریال های خوب اکشن پلیسی کم پیدا میشه اما اگه پلیسی جنایی میخوای زیاده:
Luther
The Killing
Low winter Sun
Bosch
Rookie Blue

jeenas

کاربر سایت
Jul 24, 2014
866
نام
مصطفی
BlindSpot اکشن خوبی داره

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,373
نام
Majid
Legion از همین قسمت اول مشخصه سطح بالاس، هم کست خوب بود هم داستان و هم جلوه های ویژه و تدوین، یک چیز دیگه ای که خیلی منو گرفت آهنگاش بود که دقیقا اختلالات فکری کارکتر اصلیو به آدم منتقل میکرد :D
لذت بردم.

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
سلام به همگى.

همونطور كه مى دونيد يه سرى سريال ها وجود دارند كه على رغم اينكه كيفيت مطلوبى دارند،تعداد زيادى از كاربران با وجود آگاهى از كيفيت اثر مورد نظر،هنوز آن ها را نديده اند.
شايد وجود محفلى كه با هم شروع به ديدن سريال كنند و بحث اپيزوديك داشته باشند بتواند محرك مناسبى براى شروع سريال باشد و لذت بردن از سريال را دو چندان كند.

خواستم ببينم نظرتون چيه كه سه سريال رو مشخص كنيم (سريال هاى با كيفيتى كه اكثريت بچه هاى فروم نديده باشند و بحث اپيزوديك درخورى در اين تاپيك انجام نشده باشد) و با آيتمى درون تاپيكى با عنوان "كافه سريال" اين كار رو شروع كنيم؟
(جورى كه كسايى كه مايلند سريال رو شروع و بحث هاى اپيزوديك داشته باشند).

نظرتونو در اين باره و سريال هاى مورد نظر واجد شرايط رو بگيد.
سريال هاى پيشنهادى خودم:
The Killing
Mad Men
Justified
(اين سه اثر بالا پيشنهاد خور خوبى داشتند ولى تو اين تاپيك بحث هاى زيادى دربارشون پيدا نمى كنيد).
OZ (اثرى از HBO كه با وجود پيشنهاد و معرفى هاى فراوان،بحث هاى اپيزوديك و فصلى زيادى انجام نشده).
Black Sails (سريالى از استارز كه كيفيت مناسبى داره و به گفته ى كسايى كه ديدن اثر بسيار درگير كننده و پرهيجانيه.وضع سريال تو اين تاپيك هم با سرچى كه كردم خيلى كم حتى اشاره شده بود).

ويرايش: سه سريال نهايى پيشنهادي خودم براى اين قضيه:
Black Sails
The Killing
Louie

آخرین ویرایش:

Origami 2008

عضو تحریریه
Oct 2, 2014
5,507
نام
سپهر
سلام به همگى.

همونطور كه مى دونيد يه سرى سريال ها وجود دارند كه على رغم اينكه كيفيت مطلوبى دارند،تعداد زيادى از كاربران با وجود آگاهى از كيفيت اثر مورد نظر،هنوز آن ها را نديده اند.
شايد وجود محفلى كه با هم شروع به ديدن سريال كنند و بحث اپيزوديك داشته باشند بتواند محرك مناسبى براى شروع سريال باشد و لذت بردن از سريال را دو چندان كند.

خواستم ببينم نظرتون چيه كه سه سريال رو مشخص كنيم (سريال هاى با كيفيتى كه اكثريت بچه هاى فروم نديده باشند و بحث اپيزوديك درخورى در اين تاپيك انجام نشده باشد.سريال ها يا بايد تمام شده باشند يا حداقل سه فصل از پخششون گذشته باشه ) و با آيتمى درون تاپيكى با عنوان "كافه سريال" اين كار رو شروع كنيم؟

سريال هاى پيشنهادى خودم:
The Killing
Mad Men
Justified
(اين سه اثر بالا پيشنهاد خور خوبى داشتند ولى تو اين تاپيك بحث هاى زيادى دربارشون پيدا نمى كنيد).
OZ (اثرى از HBO كه با وجود پيشنهاد و معرفى هاى فراوان،بحث هاى اپيزوديك و فصلى نداشته).
Black Sails (سريالى از استارز كه كيفيت مناسبى داره و به گفته ى كسايى كه ديدن اثر بسيار درگير كننده و پرهيجانيه.وضع سريال تو اين تاپيك هم با سرچى كه كردم خيلى كم حتى اشاره شده بود).

بحث خوبیه .. برای شروع فکر کنم سریالی که خیلی خوبه و انگار شرلوک بدجوری روش سایه انداخته، سریال Luther هست که با بازی ادریس البا که چهار فصل داره و از کیفیت فوق العاده ای برخورداره و هرسال در Emmy و GOlden Globe رقبای خوبی بودن.

دومین سریال، سریال شبکه HBo که شباهت های عاشقانه ای به سبک Six Under Feet و Shamelss داره.. سریال Big Love سریالی که بارها در جوایز مختلف برنده شده و بهترین رکن آن، بازی خیلی خوب Bill Paxton هست. این سریال دارای شش فصل هست و تمام شده است.

سومین سریال، سریال Bosch از شبکه آمازون هست که متاسفانه به شدت نادیده شده و اصلا درباره اش بحث نمی شود. یک سریالی که قراره فصل سوم آن حدود دو ماه دیگه پخش میشه و بگم یک اثر خوب Police Crime هست.
پس :

Bosch
Big Love
Luther

Torch Bearer

کاربر سایت
Feb 13, 2010
93
نام
حمید
سلام به همگى.

خواستم ببينم نظرتون چيه كه سه سريال رو مشخص كنيم (سريال هاى با كيفيتى كه اكثريت بچه هاى فروم نديده باشند و بحث اپيزوديك درخورى در اين تاپيك انجام نشده باشد.سريال ها يا بايد تمام شده باشند يا حداقل سه فصل از پخششون گذشته باشه ) و با آيتمى درون تاپيكى با عنوان "كافه سريال" اين كار رو شروع كنيم؟

سريال هاى پيشنهادى خودم:
The Killing
Mad Men
Justified
OZ (اثرى از HBO كه با وجود پيشنهاد و معرفى هاى فراوان،بحث هاى اپيزوديك و فصلى نداشته).
Black Sails (سريالى از استارز كه كيفيت اوكى اى داره و به گفته ى كسايى كه ديدن اثر بسيار درگير كننده و پرهيجانيه.وضع سريال تو اين تاپيك هم با سرچى كه كردم خيلى كم حتى اشاره شده بود).
پیشنهاد خیلی خوبیه، ولی با توجه به این که قراره به صورت اپیزودیک درموردشون بحث بشه بهتر نیست زیاد طولانی نباشه؟
من Twin Peaks رو پیشنهاد میکنم، اثر جاودانه‌ی دیوید لینچ و مارک فراست، هرچند با قوانینی که وضع کردی تطابق نداره. دو فصل ازش اومده و تا مدت ها قرار نبود ادامه‌ای براش ساخته بشه و پایانش پایان سریال محسوب میشد (البته همراه با فیلمش!) ولی امسال فصل سومش قراره عرضه بشه؛ و تماشا کردن فصل‌های قبلیش میتونه بچه‌ها رو برای دیدن فصل جدید آماده کنه.
سریالش به شدت تاثیرگذار بوده، خیلی از آثار بعدی اون محیط و تم رو به گونه ای بازسازی کردن و به نوعی وامدار اونن(از بازی‌های آلن ویک و deadly premonition گرفته تا سریال‌های Gravity Fall و Wayward Pines و حتی همون The Killing)
اما حتی سریال‌هایی که ممکنه در ظاهر بهش چندان شبیه نباشن هم کاملا ازش الگو گرفتن، و وقتی مثلا دانلد گلاور در وصف سریال آتلانتا میگه این سریال قراره تویین پیکس باشه برای رپرها، یا مثلا سریال Riverdale رو با عنوان "Twin Peaks meets Archie comics" توصیف میکنن، تقریبا میشه فهمید که یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین سریال‌های تاریخه و حداقل برای این که بشه تاثیراتش روی سریال‌های بعدی رو فهمید باید دیدش.
پیشنهاد بعدیم Twilight Zone ه، اون هم به قدری کلاسیک و تاثیرگذاره که خیلی از آثار بعدی چه خواسته چه ناخواسته وامدار اونن، نیازی به مثال زدن نداره واقعا چون خیلی زیاده ولی آلن ویک و سریال فیوچراما هرکدوم یک سریال شبیه این تو دنیای خودشون دارن ( Night Springs و The Scary Door) و حتی سیمپسونز بارها اپیزودهای مختلفشو پارودی کرده و یا ریک اند مورتی تو تیتراژش ارجاع مستقیم به تیتراژ آیکانیک این سریال داره. و حتی مثلا Black Mirror به عنوان توایلایت زون عصر دیجیتال توصیف میشه؛ این مثال‌هایی که میزنم به خاطر اینه که نشون بدم اگر کسی با این سریال‌ها آشنا نیست ولی تاثیراتشونو تو آثار جدیدتر دیده به ارزش و جایگاه و تاثیرشون رو آثار مدرن‌تر پی ببره.
سریال‌های انیمیشنی هم فکر میکنم خیلی مظلومن اینجا، یکی همون Futurama رو پیشنهاد میکنم و یکی هم Batman The Animated Series.
چندتا لینک هم میذارم برای کسایی که علاقه‌مند شدن و میخوان درباره‌ی اهمیت این سریالا بیشتر بدونن:
Why The Twilight Zone puts today's TV sci-fi to shame
Twin Peaks Helped Carve Out Today’s Prestige-TV Landscape
10 Shows 'Twin Peaks' Inspired, From 'The Killing' To 'Bates Motel'
فیوچراما:
/watch?v=yceGT6lrn1Y&
بتمن:
/watch?v=u5Cdguyut8s&

آخرین ویرایش:

asheghangta

کاربر سایت
Jun 17, 2006
1,112
نام
آرین
پیشنهاد خیلی خوبیه، ولی با توجه به این که قراره به صورت اپیزودیک درموردشون بحث بشه بهتر نیست زیاد طولانی نباشه؟
من Twin Peaks رو پیشنهاد میکنم، اثر جاودانه‌ی دیوید لینچ و مارک فراست، هرچند با قوانینی که وضع کردی تطابق نداره. دو فصل ازش اومده و تا مدت ها قرار نبود ادامه‌ای براش ساخته بشه و پایانش پایان سریال محسوب میشد (البته همراه با فیلمش!) ولی امسال فصل سومش قراره عرضه بشه؛ و تماشا کردن فصل‌های قبلیش میتونه بچه‌ها رو برای دیدن فصل جدید آماده کنه.
سریالش به شدت تاثیرگذار بوده، خیلی از آثار بعدی اون محیط و تم رو به گونه ای بازسازی کردن و به نوعی وامدار اونن(از بازی‌های آلن ویک و deadly premonition گرفته تا سریال‌های Gravity Fall و حتی همون The Killing)
اما حتی سریال‌هایی که ممکنه در ظاهر بهش چندان شبیه نباشن هم کاملا ازش الگو گرفتن، و وقتی مثلا دانلد گلاور در وصف سریال آتلانتا میگه این سریال قراره تویین پیکس باشه برای رپرها، یا مثلا سریال Riverdale رو با عنوان "Twin Peaks meets Archie comics" توصیف میکنن، تقریبا میشه فهمید که یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین سریال‌های تاریخه و حداقل برای این که بشه تاثیراتش روی سریال‌های بعدی رو فهمید باید دیدش.
پیشنهاد بعدیم Twilight Zone ه، اون هم به قدری کلاسیک و تاثیرگذاره که خیلی از آثار بعدی چه خواسته چه ناخواسته وامدار اونن، نیازی به مثال زدن نداره واقعا چون خیلی زیاده ولی آلن ویک و سریال فیوچراما هرکدوم یک سریال شبیه این تو دنیای خودشون دارن ( Night Springs و The Scary Door) و حتی سیمپسونز بارها اپیزودهای مختلفشو پارودی کرده و یا ریک اند مورتی تو تیتراژش ارجاع مستقیم به تیتراژ آیکانیک این سریال داره. و حتی مثلا Black Mirror به عنوان توایلایت زون عصر دیجیتال توصیف میشه؛ این مثال‌هایی که میزنم به خاطر اینه که نشون بدم اگر کسی با این سریال‌ها آشنا نیست ولی تاثیراتشونو تو آثار جدیدتر دیده به ارزش و جایگاه و تاثیرشون رو آثار مدرن‌تر پی ببره.
سریال‌های انیمیشنی هم فکر میکنم خیلی مظلومن اینجا، یکی همون Futurama رو پیشنهاد میکنم و یکی هم Batman The Animated Series.
چندتا لینک هم میذارم برای کسایی که علاقه‌مند شدن و میخوان درباره‌ی اهمیت این سریالا بیشتر بدونن:
Why The Twilight Zone puts today's TV sci-fi to shame
10 Shows 'Twin Peaks' Inspired, From 'The Killing' To 'Bates Motel'
فیوچراما:
/watch?v=yceGT6lrn1Y&
بتمن:
/watch?v=u5Cdguyut8s&
نوشته ى شما و اشاره ى دوست عزيز Origami 2008 به راحتى منو قانع كرد كه قانون حداقل سه فصل رو وردارم.

درباره ى اون قسمت كه گفتى بعد هر اپيزود قراره بحث باشه هم بايد بگم چيز الزامى اى نيست كه دقيقا بعد هر اپيزود هر كس حتما پست بذاره،منظور اينه كه چاشنى بحث و تحليل همواره برقرار باشه.

لذت اصلى اين قضيه اينه كه اپيزود هايى كه ماه ها و سال ها پيش پخش شده،مثل اينكه تازه پخش شده دربارش تو تاپيك بحث ميشه و قطعا حس خوبى به كاربرا ميده.

الان كه فكر مى كنم مى بينم واقعا Twin Peaks يكى از شايسته ترين هاست براى اين قضيه.هم خوراك بحث اپيزوديكه و هم چون قراره فصل بعدش بعد از سال ها بياد قطعا مناسب ترين زمانه براى اين كار،و اصل كارى هم اينكه واقعا اثر تحسين شده اى هستش.

ليست پيشنهادى من تا الان:
Twin Peaks
Black Sails
The Killing

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Torch Bearer

parham_safa

Rossonero
مدیر انجمن
Sep 24, 2005
8,310
نام
پرهام
سلام
من اصلاً اهل موزیک نیستم اما Legion رو که دیدم واقعاً تحت تأثیر همخونی آهنگ هایی که استفاده کرده بود با جو سریال قرار گرفتم .
یاد ونجلیس و Blade Runner افتادم .
خیلی کم پیش میاد سریالی رو قبل از تمام شدن فصل اول و روشن شدن اینکه ادامه پیدا میکنه یا نه ببینم اما اینو قطعاً ادامه میدم .

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر