بحث و تبادل نظر درمورد Resident Evil [اخطار مربوط به مباحث نسخه 7 - پس اول تاپیک خوانده شود]

گفتگو در 'Game Communities' ایجاد شده توسط Democracy, ‏Aug 22, 2009.

?

دوست دارید در ریمیک نسخه دوم بازی از چه دوربینی استفاده شود؟

1. دوربین سوم شخص ثابت ( مثل نسخه های کلاسیک )

2. دوربین سوم شخص آزاد ( مثل نسخه های مدرن )

Results are only viewable after voting.
  1. Mr.unknown

کاربر سایت

سلام به همگی، من نمیدونستم همچین تاپیکی وجود داره وگرنه از سال ها قبل دنبالش میکردم، چند ماه قبل رزیدنت ایول 2 را پس از سال ها به کمک شبیه ساز PCSXR اجرا کردم و تا آخرش رفتم که فوق العاده لذت بخش بود، در حین بازی تو سالن ایستگاه پلیس راکون سیتی (Hall) یک کامپیوتر وجود داره که زمان استفاده از اون با توجه به تجربیاتی که دارم یه چیزهایی در مورد سیستم نرم افزارش فهمیدم که شاید براتون جالب باشه.

تصویری از سالن ایستگاه پلیس راکون سیتی (Hall):

تصویری از کامپیوتر ایستگاه پلیس راکون سیتی:

این دو اسکرین شات را امروز صبح خودم گرفتم، سیو بازی تو این مکان را از چند ماه قبل نگه داشته بودم و میخواستم پس از تجربه رزیدنت ایول 3 به همراه تصاویری از کامپیوترهای اون بازی همه را با هم بذارم ولی چون هنوز وقت نکردم RE 3 را بازی کنم گفتم فعلن اینو بذارم تا بعد.

این بازی که در ژانویه 1998 منتشر شد حداقل یک یا دوسال در حال توسعه بوده لذا با توجه به این تاریخ و چیزی که تو کامپیوتر میبینم براساس تجربیات و اطلاعاتی که از چند سال استفاده انحصاری از لینوکس و شناختی که از سیستم های یونیکس و شبه-یونیکس دارم میتونم بگم سیستم عاملش یکی از یونیکس های تجاری است، محیط گرافیکی آن براساس X Window System (سامانه پنجره اکس) و خود اون محیط گرافیکی Common Desktop Environment نام دارد و اون پنجره ای که باز میشه و متن درش چاپ میشه، همون پنجره بالایی سمت چپ، یک شبیه ساز ترمینال است.

از چند سال قبل تا الان که به طور انحصاری از لینوکس استفاده میکنم این اولین باری بود که رزیدنت ایول 2 را بازی کردم و برام خیلی جالب و هیجان انگیز بود دیدن همچین چیزی توی این بازی.

Ƥ.s.Y.c.H.o, Metal Gear, alisantori و 4 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  2. alisantori

کاربر سایت

Red_Grantorino, gamer1998y, fosil و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  3. Metal Gear

کاربر سایت

Bruce Straley کارگردان نسخه یک The Last of Us ضمن شادباش گفتن سالروز انتشار Resident Evil 4 اشاره کرده بدون اون TLOU هم وجود نداشت.

پ.ن: یادش نیک 13 سال پیش که زیاد به اینترنت دسترسی نداشتیم خبر انتشار RE4 رو از کلیک روزنامه جام جم خوندم.اون موقع یه چی تو مایه های مجله EDGE برامون محسوب میشد:D

#16368 Metal Gear, ‏Jan 12, 2018
    آخرین ویرایش: ‏Jan 12, 2018
    IMANOKA, akbar.wesker, H^D^ و 6 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  4. Ps42014

کاربر سایت

این در حالی هست که بنده چند جا که گفتم TLOU از RE الهام گرفته و یا حتی کپی کرده تا حدودی، یه عده واقعن نوب که کاری جز فن بازی بلد نیستن به من حمله و توهین کردن! (آدرس واضح تر هم میدم -توی گیمفا، شاید همین جا هم باشن اینگونه افراد، چون یه عده از TLOU دیگه بت ساختن)

Sent from my iPhone using Tapatalk

#16369 Ps42014, ‏Jan 12, 2018
    آخرین ویرایش: ‏Jan 12, 2018
  5. Metal Gear

کاربر سایت

خوشحال میشم بازیی بتونه از یه بازی دیگه ایده بگیره و سپس خودش بشه الهام بخش بسیاری از بازیها! بعنوان نمونه Uncharted از Tomb Raider ایده برداری کرد " اما در پایان داستان طوری شد که سازندگان TR حتی به طرح روی جلد Uncharted هم رحم نکردن! D : به این میگن کپی کاری محض نه الهام بخشی و ایده برداری.

و اینکه تحسین یکی از بزرگان صنعت گیم توسط بزرگ دیگه ای چیز تازه ای نیست که بخوایم به کپی کاری ترجمش کنیم.همین تازگیا Hideki Kamiya که خودش کارگردانی بسیاری از عناوین بزرگ رو بر عهده داشته تغییرات GOW رو ستوده و گفته DMC بعدی هم میتونه مثل GOW جدید تغییر کنه و صرف یه H&S به سبک قدیم نباشه.
    این بحثا در تخصص شما گیمفایی هاست و وارد این حوزه فوق تخصصی نمیشم.

#16370 Metal Gear, ‏Jan 12, 2018
    آخرین ویرایش: ‏Jan 13, 2018
  6. Ps42014

کاربر سایت

دوست عزیز، دو نکته وجود داره : اول اینکه تحسین خالی با اینکه گفته بشه اگر بازی X نبود . بازی Y هم نبود یه خرده فرق داره و این نشون از تأثیر زیاد اون بازی X داره
    دوم اینکه حرف اصلی من این نیست که TLOU یک کپی کاری کامل هست یا بازی بد هست بلکه من میگم چرا باید یه عده چنان فن بازی دربیارن (کاسه داغ تر از آش بشن) که به کل منکر شاهکاری مثل RE بشن؟ اون افرادی که بنده گفتم به کل منکر الگو برداری TLOU از RE هستن -حالا بماند با توهین و تمسخر هم حمله می کردن نه صرفن نظرشون باشه-
    در حالی که اصلن آنچه که عیان است، چه حاجت به بیان است
    مثلن یادمه سر همین RE7 که همراه شد با ترس بیشتر و اکشن کمتر باز یه عده میگفتن چون مؤفقیت TLOU رو دیدن اینطور تغییر دادن ! در حالی که به کل فراموش کردن گیم پلی و فضای RE های کلاسیک رو! تقلیدی هم بوده از خود RE بوده

Sent from my iPhone using Tapatalk

akbar.wesker این نوشته را Like کرده است.
  7. residen

کاربر سایت

انصافا بازی د لاست آف آس شبیه ترین بازی به رزیدنت اویل بود ولی این آقا ( کارگردان The Last of Us ) خیلی حرفه ای ( یا همون با شعور ) هستند .
    به نظرم هیچ بازیی توی سبک وحشت و بقا مثل رزیدنت اویل نیست و هیچ قسمتی مثل قسمت چهارش دل نبرد !

8. Sera.

کاربر سایت

نام:
    Neo
    فن های the last of us خیلی هم باید خوشحال باشند که از Resident Evil 4 الهام گرفتن اند
    از بهترین بازی سال الگو گرفتن که بد نیست،خودشون هم شدند بهترین بازی سال ،چیه نکنه می خوان بگن Resident Evil در حد the last of us نیست که هست،اگه اینطوره که صدرد اینطوره،باید عرض کنم که ملاک ارزش گذاری بازی علاقه و توجه ما نیست که به بازی داریم بلکه ملاک ارتقاء و یک قدم رو به جلو بردن صنعت گیم هست که ارزش و معیار محسوب میشه.

IMANOKA و Ps42014 این نوشته را Like کرده اند.
  9. IMANOKA

کاربر سایت

نام:
    Iman
  10. Democracy

Democracy Stay hungry. Stay foolish.
    کاربر سایت

نام:
    نریمان
  11. IMANOKA

کاربر سایت

نام: