Dirt 2 | PC

Dirt 2
-------------------------
Rally - Offroad Racing
Codemasters تازیخ انتشار : دسامبر 2009

این بازی در ادامه ی موفق بازی Dirt ساخته شده و با توجه به موفقیت های شماره ی یک بازی , از این بازی نیز انتظارات زیادی می رود. بازی هم ساخت شرکت معروف Codemasters می باشد که از این شرکت بازی مسابقه ای بد تابحال دیده نشده.
در ضمن نسخه ی PC این بازی در ماه دسامبر وارد بازار می شود. (برخلاف نسخه ی کنسولی این بازی که در ماه سپتامبر منتشر می شود ) علت این تاخیر برای نسخه ی PC , افزودن قابلیت ساپورت DirectX 11 و قابلیتهای جدید آن از قبیل hardware tessellation -
Shader Model 5.0 و ... می باشد.
همچنین این بازی اولین بازی با قابلیت پشتیبانی از DirectX 11 است.

عکسهای بسیار زیبای این بازی رو هم می توانید در سایت زیر مشاهده کنید :
http://www.gamespot.com/pc/driving/dirt2/images.html

Mr.Death

دبیر تحریریه بازنشسته
کاربر سایت
May 31, 2006
4,070
نام
احد
Dirt واقعا یک ریسینگ زیبا بود. حداقل از لحاظ گرافیک یک سروگردن بالاتر از بقیه ی بازی های ریسینگ PC بود.
ان شاالله هم سیستم بالایی نخواد تا همه از این بازی زیبا لذت ببرن.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
شماره اول که اصولا با کارت ها و درایور های اون موقع مشکل داشت روی 8800 Ultra هم مشکل فریم ریت داشت ولی با وجود گرافیک روون تر گرید نسبت به Dirt احتمالا فریم ریت خوبی خواهد داشت.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
سلام
چون به بازی خیلی علاقه دارم و تاپیک یه مدت داشت خاک می خورد گفتم یه تریلر پشت صحنه از بازی رو بصورت مقاله توی تاپیک بزارم.
لهجه تهیه کننده بازی بریتیش بود و یه جورایی غلیظ،اگه اشکال کوچیکی توی ترجمه وجود داره من بی تقصیرم چون لهجش تابلو بود(!)
و اگه اشکال بزرگی هم هست بگین تصحیح کنم.

گوین ریبن تهیه کننده اصلی بازی:

یکی از قسمت های جدید و به خصوص بازی، افکت آب هست.آب راکد جلوه خاصی بر روی ماشین ها داره و زمانی که ماشین از روی اون عبور می کنه
نسبت به عمق آب از سرعت ماشین کاسته میشه.این بخش،نقش بسزایی در بازی داره به این خاطر که انتخاب مسیر مورد نظر اهمیت بسزایی داره.
همچنین در حالت دوربین از داخل ماشین زمانی که از این محل ها عبور می کنید آب به شیشه روبرویی شما پاشیده میشه که باعث میشه دید شما
نسبت به راه کم بشه که با وجود فیزیک فوق العاده بازی باید بوسیله برف پاک کن شیشه جلوی ماشین خودتون رو تمیز کنید وگل و لای رو از بین ببرید
(به شخصه معتقدم که افکت آب تا بحال به این زیبایی در بازیی ساخته نشده و فیزیک بازی بی نهایت زیبا و واقعی بنظر میرسه)

جلوه های صوتی و صدای موتور ماشین ها در شماره اول بسیار خوب کار شده بود ولی ما می خواستیم که در شماره دوم اون رو پیشرفت بدیم کاری که قبلا به این زیبایی انجام نشده بود

ویژگی بعدیی که ما در Dirt 2 خیلی بهش اهمیت دادیم اینه که شما با ورودتون به بازی بدون درد سر و تنظیمات خاص به بازی بپردازید که به جای
تیون کردن ماشین به صورت Manual که بسیار وقت گیر هستن یه سری پک در بازی قرار دادیم که گیمر بدون هیچ دردسری ماشین دلخواه خودش
رو بوسیله پک های موجود تزیین کنه
ویژگی بعدی بازی، کنترل ماشین هست که ما بوسیله نقد ها وصحبت هایی که طرفداران بازی در مورد شماره اول کرده بودند خیلی مصر بودیم
که گیمر کاملا وزن ماشین و فیزیک رو حس کنه بخصوص در مورد تایر های ماشین ها و اینکه چطور با کف زمین اتصال و تعامل برقرار می کنه
تا اینکه چرخش ها خیلی بهتر و راحت تر انجام بشه.

و در آخر ما یه سیستم نورپردازی واقعی تر و زیبا تر از شماره قبل داریم که صحنه های زیبا و متفاوتی رو خلق می کنه.در محیط بازی ابزار آلات
شهری در کنار روشنایی مناسب آفتاب،صحنه های وسیع و واقعی خواهید دید و همچنین افکت جدید Deferred Lighting به ما این قدرت
رو می ده که تعداد زیادی منبع نور مجزا رو در بازی طراحی کنیم.

به نظر من که گرافیک بازی خیلی روون و خوب درست شده و افت فریمی توی تریلر های بازی دیده نمی شه.گرافیک و کنترل ماشین ها به شدت زیبا
و واقعی طراحی شده و با یه بازی ماشینی بی نظیر دیگه از سوی کودمستر روبرو هستیم فقط حیف که نسخه PC چهار پنج ماه بعد از نسخه کنسولی
منتشر می شه و تا اون موقع باید به بازی کردن بجه های کنسول باز خیره بشیم و اندر کف بازی ماها منتظر بمونیم.

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
فقط حیف که نسخه PC چهار پنج ماه بعد از نسخه کنسولی
منتشر می شه و تا اون موقع باید به بازی کردن بجه های کنسول باز خیره بشیم و اندر کف بازی ماها منتظر بمونیم.

عوضش ما با گرافیکی به مراتب بهتر بازیرو انجام می دیم که اونا تو خواب هم نمی بینند.
در ضمن اختلاف 3 ماه هست نه چهار یا پنج ماه.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
عوضش ما با گرافیکی به مراتب بهتر بازیرو انجام می دیم که اونا تو خواب هم نمی بینند.
در ضمن اختلاف 3 ماه هست نه چهار یا پنج ماه.
دوست عزیز توی اکثر سایت ها تاریخ انتشار نسخه کنسولی و PC یکی هست شما از کجا این حرف رو میزنید؟
اولش منم بدون مراحعه حرف شما رو قبول کردم ولی بعدش وقتی چک کردم دیدم هیچ تاخیری برای نسخه کامپیوتر وجو نداره.پس خوشحال باشید:biggrin1:
گرچه معلومه این مدل بازی های سخت زیاد طرفدار نداره توی ایران و الا الان تاپیک باید پر اسپم می شد:biggrin1:

اینم چند تا اسکرین شات قشنگ از بازی:

آخرین ویرایش:

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
دوست عزیز توی اکثر سایت ها تاریخ انتشار نسخه کنسولی و PC یکی هست شما از کجا این حرف رو میزنید؟
اولش منم بدون مراحعه حرف شما رو قبول کردم ولی بعدش وقتی چک کردم دیدم هیچ تاخیری برای نسخه کامپیوتر وجو نداره.پس خوشحال باشید:biggrin1:
گرچه معلومه این مدل بازی های سخت زیاد طرفدار نداره توی ایران و الا الان تاپیک باید پر اسپم می شد:biggrin1:

اینم چند تا اسکرین شات قشنگ از بازی:

من که از خودم در نیاوردم. این هم منبع :
http://news.bigdownload.com/2009/07...o-december-first-game-announced-for-directx1/
این سایت فقط در مورد بازیهای PC مطلب مینویسه . دلیل اینکه این خبر رو جای دیگه ای گیر نیاوردی بخاطر اینه که اکثر سایتهای خبری بازی , دنباله روی کنسول ها هستند و PC اصلا برای اونا مهم نیست چون امروزه پول تو کنسوله.
ولی من هنوزم خوشحالم. (چون می تونم بازی رو با گرافیکی خیلی بهتر بازی کنم)
بله - اگه گرافیک نسخه ی کنسولی و PC یکی بود و نسخه ی PC تاخیر می خورد اون موقع آدم ناراحت می شد ولی نه الان که نسخه ی PC قراره دو سرو و گردن گرافیکش بالاتر باشه. :cheesygri

درمورد طرفداری هم منم فکر می کنم کلا ایرونی طرفدار بازیهای Racing اونم از نوع Simulation نیستند متاسفانه.

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
من که از خودم در نیاوردم. این هم منبع :
http://news.bigdownload.com/2009/07/...-for-directx1/
این سایت فقط در مورد بازیهای PC مطلب مینویسه . دلیل اینکه این خبر رو جای دیگه ای گیر نیاوردی بخاطر اینه که اکثر سایتهای خبری بازی , دنباله روی کنسول ها هستند و PC اصلا برای اونا مهم نیست چون امروزه پول تو کنسوله.
ولی من هنوزم خوشحالم. (چون می تونم بازی رو با گرافیکی خیلی بهتر بازی کنم)
بله - اگه گرافیک نسخه ی کنسولی و PC یکی بود و نسخه ی PC تاخیر می خورد اون موقع آدم ناراحت می شد ولی نه الان که نسخه ی PC قراره دو سرو و گردن گرافیکش بالاتر باشه.

درمورد طرفداری هم منم فکر می کنم کلا ایرونی طرفدار بازیهای Racing اونم از نوع Simulation نیستند متاسفانه.
به قول شما زمونه زمونه تاخت و تاز کنسولاست و تا زمانی که کنسولا DirectX 10 و یا 11 رو ساپورت نکنن هیچ بازیی با این ویژگی منتشر نخواهد شد.فقط ممکنه کیفیت گرافیک توی این نسخه یه مقدار بیشتر باشه گرچه خود منم موافق کیفیت هستم ولی این ماجرای DirectX یه جورایی سرکاری هست.
چه قدر مسخره هست خود سایت کد مسترز هیچی در مورد تاخیر ننوشته ولی همه سایت ها خبرش رو چاپ کردن :confused:

آخرین ویرایش:

Wander

کاربر سایت
Oct 2, 2006
6,292
نام
محمد
میگم ترجمه ی اسم بازی میشه "کثافت"؟!
یعنی بازی کثافت 2 ؟
اونجایی که شما نگاه کردی 4 تا ترجمه داره که اینکه شما گفتی دومیش هست.ترجمه چهارمی هم وجود داره به نام خاک.گرچه خاک 2 زیاد جالب نیست ولی مقصود اصلی سازنده ها همین گل و خاک هست نه کثافت توی جوب:biggrin1:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر