دادن صدا از آپتیکال in به اسپیکرها

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
با سلام من این سوالمو توی بخش ps3 مکطرح کردم اما نتیجه نگرفتم گفتم شاید شما بتونید کمکم کنید

من میخوام با کابل آپتیکال که به ps3 {در کل ps3 وگرنه شاید به چیزای دیگه هم وصل کردم}وصله صدای آپتیکال بگیرم چجوری؟؟؟
خب میگم چجوری:من میخوام این کابل آپتیکال به ورودی optical in رو کارت صدام وصل کنم و از اونور کارت صدام صدا رو به اسپیکرام بده و چون اسپیکرام 5.1 هستند میخوام صدای دالبی بشنوم مشکل اینجاست با اینکه ps3 رو تنظیم کردم رو آپتیکال اما هیچ صدایی ندارم در ضمن با وجود داشتن ورودی آپتیکال{optical in و optical out} کارت صدام هیچگونه تنظیمی برای اینکار نداره یعنی اتوماتیک باید منتقل بشه؟
مدل کارت:
pci-e express x-fi xtreme audio
اسپیکرا:creative t6100 5.1

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
اونجا رو درست بخونی همه جوره کمک کردن.

من میخوام این کابل آپتیکال به ورودی optical in رو کارت صدام وصل کنم

کارت صدات باید Optical Out باشه نه IN. در این صورت انگار داری صدا رومیدی به داخل کارت صدا.

در ضمن اگر بلند گوهات ورودی اپتیکال دارن مستقیم PS3 رو بزنی صدا میاد ازش.

دیگه نمی دونم حالا مشکل چیه.

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
نه دوست من نمیدونم شایدم شما درست میگی به هر حال من مشکلمو بهتر شرح میکنم من میخوام از کنسول صدارو بدم به کارت صدا بعدشم کارت صدا صدا رو به اسپیکری که بهش وصله بده
من اینطوری عمل میکنم :اول کابل آپتیکالو به پشت ps3 میزنم سپس به ورودی in روی کارت صدا میزنم چون میخوام صدا رو بدم به کارت صدا که از اسپیکرام بده بیرون
حالا اگه نظر شما اینه که باید به out بزنم بهم بگین که امتحان کنم
خیلی خیلی ممنون و سپاسگزارم از شما که کمکم میکنید منتظر نظرتون هستم
===========================================
اون تاپیک هم اصلا مشکل منو رفع نکرد بیشتر در مورد خرید اسپیکر بود نه نحوه اتصال

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
نه دوست من نمیدونم شایدم شما درست میگی به هر حال من مشکلمو بهتر شرح میکنم من میخوام از کنسول صدارو بدم به کارت صدا بعدشم کارت صدا صدا رو به اسپیکری که بهش وصله بده
من اینطوری عمل میکنم :اول کابل آپتیکالو به پشت ps3 میزنم سپس به ورودی in روی کارت صدا میزنم چون میخوام صدا رو بدم به کارت صدا که از اسپیکرام بده بیرون
حالا اگه نظر شما اینه که باید به out بزنم بهم بگین که امتحان کنم
خیلی خیلی ممنون و سپاسگزارم از شما که کمکم میکنید منتظر نظرتون هستم
===========================================
اون تاپیک هم اصلا مشکل منو رفع نکرد بیشتر در مورد خرید اسپیکر بود نه نحوه اتصال
تقریبا فهمیدن چی میگی. ببین اگه میشه یه عکس از ورودی های اسپیکرات و یه عکس از پست کارت صدات بنداز (واضح و خوانا) تا ببینم بگم چی کار کنی.

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
این کارت صدام:
http://www.freeimagehosting.net/uploads/6e2f125bbf.jpg

http://www.freeimagehosting.net/uploads/dade483ab5.png

همونطور که تو عکس میبینید 2تا ورودی آپتیکال داره که یکش in و دیگری out میباشد
من اسپیکرمو به اون ورودی های نارنجی . مشکی و سبز وصل کردم حالا میخوام کابل آپتیکالو به ورودی in وصل کنم تا از اسپیکرام صدا بگیرم عکس پشت اسپیکرمم تو پست بعدی میزارم{اگه میخواین بدونین که ورودی آپتیکال داره یا نه؟نه اسپیکر من ورودی آپتیکال نداره}

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
والا با توجه به عکس ها طبیعتا وقتی PS3 رو با اپتیکال به کارت صدا می دی و بعد بلندگو ها را از کارت صدا خروجی میگیری صدا باید بیاد.

حالا چرا نمیاد کمی عجیبه.

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
نه خیلی عجیبه و مطمعنا راه کاری داره که سر در نمیاریم
من هنوز out رو امتحان نکردما اگه نظرت out هست امتحان کنم آخه ps3 یکم کار میبره به اتاق بیارمشو امتحان کنم واسه همین این سوالو میپرسم

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
امیدوارم دیر نشده باشه !
ببین رفیق احتمالا اتصال سیم ها درسته . منتها شما ببین وقتی همه چیزو وصل کردی و پلی استیشن روشنه و وقاعدتا داره صدایی یا فیلمی چیزی پخش می کنه شما می تونی از کامپیوتر آهنگ پخش کنی و از همون اسپیکر بشنوی ؟
به احتمال 99 درصد جواب مثبته .
کارت صدا اصولا صدا رو با باس از طریف پروفی باس روی مادربورد تحویل میگیره . مطمئنا کارتی که ورودی و خروجی اپتیکال داره باید تنظیماتی داشته باشه که بشه صدا رو از سورس باس کارت برد به ورودی اپتیکال . اونوقت کارت صدای شمااینجا نقش یخ جور تبدیل اپتیکال به کواکسال میشه .
شما منوال یا هلپ کارت صدا رو یه مطالعه بکن حتما در مورد نحوه استفاده از ورودی اپتیکال مطلب داره .
موفق باشی .

mohammad-gamer

کاربر سایت
May 23, 2008
772
نام
mohammad
ممنون امتحان میکنم اما چیز جالبی نباید داشته باشه
به نظرتون اسپیکرامو میخرن اگه بفروشم؟یه ست اسپیکر با ورودی آپتیکال میگیرم

fictionarea

کاربر سایت
Dec 23, 2007
338
نام
حسین
ممنون امتحان میکنم اما چیز جالبی نباید داشته باشه
به نظرتون اسپیکرامو میخرن اگه بفروشم؟یه ست اسپیکر با ورودی آپتیکال میگیرم
حتما تنظیماتی برای این کار داره .
تنها اسپیکر با ورودی اپتیکال که ارزش داره اون مدل لاجیتک هستش که قیمتش خیلی بالاست .
به نظرم صرفه با خرید یه سینمای خانگی هستش که می تونین هم پی سی و هم پلی استیشن رو بهش وصل کنید و هم از قابلیت پلیر خودش استفاده کنید .
البته می تونین از همین اسپیکر ها + یه دکودر مناسب مثلا دنون هم استفاده کنید .

ashkanmm

کاربر سایت
Dec 17, 2007
301
نام
اشکان
دوست عزیز ببخشید دخالت می کنم، این مشکل من هم بود با 360، ببین اول از ویندوزت vista هست، نه؟ اگه ویستا هست برو توی تنظیمات کارت صدا، همون بلندگوی taskbar، ببین تو رکوردینگ روی optical گذاشتی، بعدش ببین توی تنظیمات که می تونی صدای 5 تارو کم زیاد کنی یا فقط left و right داری، احتمالاً 2 تا داری که یعنی اپتیکال فقط استریو می گیره، مشکل اینجاست که در محیط ویستا، cmss یا همون تبدیل استریو به 5.1 Creative روی ورودی هاش کار نمی کنه، اینو من روی چند تا کارت تست کردم، من نتونستم خروجی 5.1 بگیرم از ورودیم، خود ویستا 5.1 کار می کنه.
مثل اینکه creative یه نرم افزار پولی برای این کار تو سایتش گذاشته، من تا همین جا پیش رفتم بی خیال شدم xp نصب کردم. ایشالا شما موفق بشی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر