در مورد بازیه در حال ساختمون نظر بدید همش اعمال می شه!!

Haj Habib

کاربر سایت
Jul 25, 2009
96
نام
...........
یک پیشنهاد
بعد از اینکه وارد بازی میشیم و میررسیم به خاکریز ما مثلا یک گردانیم وظیفه داریم مقاومت کنیم تو خاکریز و دشمنو نگه داریم تا مردم از شهر خارج میشن یا یک همچین چیزی همه ی بازی توی همین جا اتفاق میفته توی همون نقشه اولی مثلا اول باید بریم جلوی سنگر 10 تا عراقی اومدن تو خاکریز باید متوقفشون کنیم (مرحله اموزشی) بعد برمیگردیم توی سانگر و مجنگیم (دشمن هم با تانک میاد و ادم) ولی یکی دوتا تانک باشه و قوی هم باشند و فقط و فقط هم با ار پی جی نابود شن بعدش خلوت میشه و بجه میان یک نفسی بکشن فرمانده شمارو میفرسته جلو دنباله دوتا از بچه های شناسایی که هنوز برنگشتن میرید میبینید اونها شهید شدن و اطلاعاترو (نقشه و عکس) برمی دارید میایید(مرحله موتور سواری) باید از میون یک لشکر رد بشید و همه جا انفجاره وقتی بر میگردید شب شده فرمانده میگه این اطلاعات ناقصه باید کامل بشه شما داوطلب میشید و میرید از نیروهای دشمن اطلاعات جمع کنید (مرحله شب و مخفی)(شبش هم بارونی باشه بارون تمیز با تکچر های باحال که حظ کنیم)وقتی میرید اونجا میبینید یک ارتش تو راهه شما چند تا خراب کاری تو پادگان دشمن میکنید و چند تا تانک و سلاح میترکونید و فرار میکنید (پیشنهاد میدم شخصیت ارتشیه اینجا شهید بشه برای فداکاری که سپاهیه فرار کنه برگرده پیش بچه ها)
ساعت 2 میرسید به خاکریز و خبر حمله بزرگ دشمنو میدید بر که میگردید میبینید فرمانده کشته شده و افراد باقی مونده مثلا صد نفر بیشتر نیستند شما تصمیم میگیرید که باید مقاومت کرد دشمن اول یک حمله توچخونه شدید میکنه و نصف بیشتر بچه ها کشته میشن بعدش منور هاشون میره هوا(حتما منور باشه) همه جا روشن میشه میبینید یک لشگر اومد مثال لشگر شمر با تانک و ادم و همه چیز دیگه این مرحله شما باید انقدر بجنگید تا اونها متوقف بشن (مثلا یک قسمت باید تانک بترکونیم یک قسمت باید پشت تیربار بشینیم) بعد اخرش که میرسه صبح شده هوای نم دار بارونی شما پشت تیربار و دوسه تا از بچه ها موندن شما انقدر تیر میزنید تا پشت تیربار صفه کم کم تار میشه و شخصیت بازی اشهدشو میگه و خودشم شهید میشه:((
راستی یک مرحله بعد هم داره که شما با هلیکوپتر میایید و باید دشمنو از اینجا بیرنو کنید (البته با پشتیبانی یک سپاه گنده)
چطور بود؟ به نظر من خیلی از مرحله مرحله بودن بهتره فقط یادتون باشه اگز بارونی بشه باید تکچر زمین رو خیس کنید و پر رنگ (من از الانیه اصلا اراضی نیستم)

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
یک پیشنهاد
بعد از اینکه وارد بازی میشیم و میررسیم به خاکریز ما مثلا یک گردانیم وظیفه داریم مقاومت کنیم تو خاکریز و دشمنو نگه داریم تا مردم از شهر خارج میشن یا یک همچین چیزی همه ی بازی توی همین جا اتفاق میفته توی همون نقشه اولی مثلا اول باید بریم جلوی سنگر 10 تا عراقی اومدن تو خاکریز باید متوقفشون کنیم (مرحله اموزشی) بعد برمیگردیم توی سانگر و مجنگیم (دشمن هم با تانک میاد و ادم) ولی یکی دوتا تانک باشه و قوی هم باشند و فقط و فقط هم با ار پی جی نابود شن بعدش خلوت میشه و بجه میان یک نفسی بکشن فرمانده شمارو میفرسته جلو دنباله دوتا از بچه های شناسایی که هنوز برنگشتن میرید میبینید اونها شهید شدن و اطلاعاترو (نقشه و عکس) برمی دارید میایید(مرحله موتور سواری) باید از میون یک لشکر رد بشید و همه جا انفجاره وقتی بر میگردید شب شده فرمانده میگه این اطلاعات ناقصه باید کامل بشه شما داوطلب میشید و میرید از نیروهای دشمن اطلاعات جمع کنید (مرحله شب و مخفی)(شبش هم بارونی باشه بارون تمیز با تکچر های باحال که حظ کنیم)وقتی میرید اونجا میبینید یک ارتش تو راهه شما چند تا خراب کاری تو پادگان دشمن میکنید و چند تا تانک و سلاح میترکونید و فرار میکنید (پیشنهاد میدم شخصیت ارتشیه اینجا شهید بشه برای فداکاری که سپاهیه فرار کنه برگرده پیش بچه ها)
ساعت 2 میرسید به خاکریز و خبر حمله بزرگ دشمنو میدید بر که میگردید میبینید فرمانده کشته شده و افراد باقی مونده مثلا صد نفر بیشتر نیستند شما تصمیم میگیرید که باید مقاومت کرد دشمن اول یک حمله توچخونه شدید میکنه و نصف بیشتر بچه ها کشته میشن بعدش منور هاشون میره هوا(حتما منور باشه) همه جا روشن میشه میبینید یک لشگر اومد مثال لشگر شمر با تانک و ادم و همه چیز دیگه این مرحله شما باید انقدر بجنگید تا اونها متوقف بشن (مثلا یک قسمت باید تانک بترکونیم یک قسمت باید پشت تیربار بشینیم) بعد اخرش که میرسه صبح شده هوای نم دار بارونی شما پشت تیربار و دوسه تا از بچه ها موندن شما انقدر تیر میزنید تا پشت تیربار صفه کم کم تار میشه و شخصیت بازی اشهدشو میگه و خودشم شهید میشه:((
راستی یک مرحله بعد هم داره که شما با هلیکوپتر میایید و باید دشمنو از اینجا بیرنو کنید (البته با پشتیبانی یک سپاه گنده)
چطور بود؟ به نظر من خیلی از مرحله مرحله بودن بهتره فقط یادتون باشه اگز بارونی بشه باید تکچر زمین رو خیس کنید و پر رنگ (من از الانیه اصلا اراضی نیستم)

طرحت خوب بود ولی اگه همه ی اینها تو یه محیط باشه، اونوقت بازی اونقدر پیچیده می شه که نمی تونیم آخرش جعمش کنیم. یعنی اگه هر مرحله و یه صحنه ی جداگونه یا همون محیط جداگونه باشه اونوقت اسکریپت های هر مرحله تو فابل های همون مرحله ست و اینجوری مثلا اسکریپت های مرحله ی هلیکوپتر با اول شخص مخلوط نمی شه. اینهایی که گفتی ایده های خوبی اند ولی اگه یه جا باشند خیلی به هم ربط دادنش پیچیده و سخت می شه. همون حالت هرمرحله تو یه منطقه(مثل COD) خیلی بهتر و ساختش خیلی آسونتره.
تکسچر زمین هم از شانس ما سیستم زمین سازی انجین از شیدر پشتیبانی نمی کنه و نمی تونیم Bumpmap و normalmap بدیم و یه ذره بد می شه و کیفیتش میاد پایین. حالا فعلا با همین تکسچرها می سازم تا دموی بازی آماده شه و بعدا یه برنامه ی خوب اگه شد برای زمین سازی پیدا می کنم که با انجین هم کار کنه. چون اگه شیدر نشه به زمین داد اونوقت بارون رو هم نمیشه رو زمین نشون داد. فعلا دارم بدون شیدر می سازم ولی سعی می کنم عالی در بیاد. اگه رنگ بندیش به زرد بزنه خوب می شه. با یه چند تا علف و مه و دود می شه جو رو القا کرد.
در ضمن اگه شیدر آب دریا رو هم پیدا کردم یه مرحله ی قایق موتوری می زاریم. البته شاید شما فقط بتونید شلیک کنید. مثلا شلیک به ساحل دشمن یا حمله به کشتی هاشون. خلاصه باید یه تنوعی به مراحل بدیم.
انشالله فردا اگه انرژی داشتم( به خاطر ماه رمضان) مرحله ی مقدمه تموم می شه.

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
عکسی دمویی چیزی ندارید؟:cheesygri
مشکل اینجاست رو سیستم من چیزی نیست. و تا به جای خاصی نرسیم که عکس و دمو به درد نمی خوره. طی یک یا دوهفته ی دیگه میزام. البته شاید زودتر چیز گیر آوردم و گزاشتم. حالا فردا باید ببینم اسلحه ی کلاش وارد شده و درست کار می کنه یا نه تا ازش یه تریلر و چند تا تصویر بزارم.

Haj Habib

کاربر سایت
Jul 25, 2009
96
نام
...........
میگم از این به بعد هر وقت میری یک چند تا عکس بیار از بازی ببینیم چی شد :biggrin1::love:
در ضمن اسم بازی چی شد اخر؟

آخرین ویرایش:

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
میگم از این به بعد هر وقت میری یک چند تا عکس بیار از بازی ببینیم چی شد :biggrin1::love:
در ضمن اسن بازی چی شد اخر؟
خب یه نمونه با چند تا مشکل تو گیم پلی اومد رو سیستم من. حالا فردا که حوصله ام گرفت می زارم. فعلا خوابم میاد:(. بای:love:

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
اینها تصاویر قسمت Intro یا همون اول بازی هستند. یعنی هیچ گیم پلی ای اینجا وجود نداره و فقط برای آشنایی با بازی و معرفی داستان و غیره مورد استفاده قرار می گیره. البته اینها کاملا اولیه هستند و روش کار بیشتری می شه و جزئیات هنوز وارد نشده. مثل انفجارها و دود و غیره و ماشین های سوخته ی کنار جاده و درخت خای سوخته و شکسته.

http://www.2shared.com/file/7314833/66ee9e21/Pictures.html

راستی یه مشکل بزرگ پیش اومد و خدمت سربازی من 5 ماه جلو افتاد:eek: ( البته بنده خوشحالم و هیچ مشکلی با خدمت ندارم!!:biggrin1:) و بنده یک ماه و دو هفته ی دیگه عازم هستم و این یعنی یه فاجعه برای بازی. البته با این مشکل شاید بیشتر ایده هام حروم بشه ولی هرچی می تونم بازی رو نقایض اش رو برطرف می کنم. تریلر هم برای این نزاشتم که دیروز من نبودم و خودشون اسلحه رو انیمیت کردند و گیم پلی رو درست کردند و وقتی دیدم خیلی بدم اومد و امروز رفتم و درستش کردم. حالا باید اون بیاد رو سیستم من. البته الان می تونم بزارم ولی خیلی چیزها عوض شده!! و فایده نداره این.
قصد داشتم یه داستان مثل بازی Black بسازم که مثلا اول هر مرحله دو نفر تو یه اتاق تاریک که اسارت گاه عراقی بود،می نشستند و در مورد جنگ بحث می کردند. یه حاجی و یه خائن ایرانی که به عراقی ها کمک می کرد. اینطوری با دیدن حرف های اون جوگیر می شدید و جنگ رو بهتر انجام میدادین تا دهن طرف رو زودتر سرویس کنید!! (این هم یه انگیزه!!:eek::biggrin1:). می خواستم اون صحنه ها واقعی باشه و کارگردانی ش رو خودم برعهده بگیرم ولی وقت نیست!!( کارگردان هم شدیم رفت!!:biggrin1:). به هر حال تا خودم کل ساخت بازی رو برعهده نمی تونم بگیرم شاید اونی نشه که وعده داده بودم. به هر حال تو این یه ماه حداقل گیم پلی ای رو طراحی می کنم که قابل بازی باشه و مثل بازی های دیگه ی ایرانی نباشه.

راستی دوستان به نظر شما اسلحه هنگام شلیک خیلی بلرزه (مثل Black ) خوبه یا کم ( مثل اسلحه ی مدرن اصلی COD4 ) ؟

آخرین ویرایش:

Haj Habib

کاربر سایت
Jul 25, 2009
96
نام
...........
Intro Level Prototype Image ( work in progress):

http://www.2shared.com/file/7314833/66ee9e21/Pictures.html
عکس ها عالیه!
یک سری چیزهارو میگم اگر اضافه کنید دیگه توپ میشه یعنی این هارو کم داره یکیش گرد و خاک تو هواست و انفجار های دور و نزدیک و همچنین تسکچر جادا جالب نیست یعنی خوبه ها ولی روش رد لاستیک کم داره او نم زاید بعدش هم در مورد تپه ها دقت کن یک جوری نشه که انگار چیدنشونن یعنی یکم پراکنده تر باشند منظورم تو بعدی هاست در حال حاظرش خیلی خوبه مخصوصا زمین و علف ها هم خوبن ولی یکم باشد صحنه پر تر بشه مخصوصا با بوته و نخل
عکس بیشتر بگذار :cheesygri
زود!:cheesygri:love::biggrin1::eek:

Haj Habib

کاربر سایت
Jul 25, 2009
96
نام
...........
و همچنین تکچر تپه های بلند رو پر رنگ تر کنید ولی به نظر من تپه های بلند اصلا نباید باشند اگر هم هستند تکچر سنگی میخوان و از حالت گرد و نرم باید در بیان
افتاب هم زیاد تر کنید

the dark knight

کاربر سایت
Aug 9, 2008
1,547
نام
سروش
سلام بر دوستان
خواستم یک نکته رو یاد اور بشم!
این گیا هایی که تو این عکسا بود اصلا طبیعی نبود درست طوری بود انگار از زمین زدند بیرون!اصلا تکسچر زمین از تکسچر گیاه کلا جدا بود .
پیشنهاد میکنم برا بهتر شدن این مسئله باید رو زمین زیر گیاها یکی دو تا خط قهوه ای(مثلا ریشه گیاهای بازی)بکشید.

یا حق

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
خب سلام دوستان گرامی. یه ده روزی به دلیلی خیلی ساده ( لو دادن داستان بازی فیبل 2 که از قصد نبود!! و نمی دونستم نباید در مورد داستان حرف زد!!) بن شده بودم. تو این مدت رو مرحه Intro کار می کردیم که فردا تصاویری ازش می زارم.
خودم هم شخصا دارم رو پیاده سازی بازی ریسینگ کار می کنم و قصد دارم آموزش هایی که ترجمه می کردم رو ادامه بدم!!:biggrin1::love:

natani

کاربر سایت
Sep 23, 2008
702
نام
روح اله صابري
خب سلام دوستان گرامی. یه ده روزی به دلیلی خیلی ساده ( لو دادن داستان بازی فیبل 2 که از قصد نبود!! و نمی دونستم نباید در مورد داستان حرف زد!!) بن شده بودم. تو این مدت رو مرحه Intro کار می کردیم که فردا تصاویری ازش می زارم.
خودم هم شخصا دارم رو پیاده سازی بازی ریسینگ کار می کنم و قصد دارم آموزش هایی که ترجمه می کردم رو ادامه بدم!!:biggrin1::love:

شما را ادمین بخاطر خدا آزاد کرد:biggrin1:
این تایپیک داشت خاک می خورد!
خوش اومدین!
یا علی

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر