در مورد بازیه در حال ساختمون نظر بدید همش اعمال می شه!!

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
سلام دوستان
من که نه ولی یه شرکتی داره بازی می سازه و من هم تو طراحی و تکنیک های ساخت کمکشون می کنم. یعنی کلا من طراحی می کنم و اونا اجرا. خلاصه من بگم فلانی رو حذف کن حذفه و بگم فلان کارو بکن انجام می شه. حالا می خوام اینجا هرکی در مورد سوالاتم نظری داره بگه. هرچی بیشتر توضیح بدین بهتره. فعلا هیچ عکسی از بازی رو سیستم خودم نیست ولی می زارم.

آخرین ویرایش:

sam_fisher_agent47

کاربر سایت
Jun 4, 2007
131
1-مگه قراره ايران به جايي حمله كنه؟يا اصلا چرا بازي بايد اكشن باشه؟
2-بگو ميخوام اديتور CoD رو بر دارم يه نقشه باهاش درست كنم به اسم بازي(البته اگه اديتور داشته باشه).اصلا مگه خلاقيتت از بين رفته كه ميخواي يه بازيه ديگه رو كپي كني؟
3-نميدونم.
4-ايراني اصيل.منظورم اينه كه مثلا اسم استوديو رو نذاري پانته آ و اينجور چيزا.
5-همون كه گفتم.ميخواين كپي كنين.پس فايده اي نداره.
6-هر چي سيستم پايينتر بهتر.

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
سلام و خسته نباشيد
1 به نظرم جنگ ايران با جايی نباشه بهتره ....... ;)
2 اينکه داريد کل آف ديوتی رو کپ ميزنيد زياد جالب نيست ولی مطمئناً اگه در حد و اندازه های اون باشه هواخواه زياد پيدا ميکنه پس برای شروع بد نيست
3 با کی صحبت ميکنی :cheesygri :eek: :confused:
4 اسم استديو رو خواهشا خارجی نزاريد فارسی بزاريد ولی ديگه راهيان اسلام هم نزاريد .... يه اسم که به بازيسازی هم مربوط بشه
5 نظری ندارم
6 هرچی سيستم پايينتر ... فروش بيشتر ;)

Mandozma.

کاربر سایت
Jun 28, 2009
396
نام
علی
1-مگه قراره ايران به جايي حمله كنه؟يا اصلا چرا بازي بايد اكشن باشه؟
2-بگو ميخوام اديتور CoD رو بر دارم يه نقشه باهاش درست كنم به اسم بازي(البته اگه اديتور داشته باشه).اصلا مگه خلاقيتت از بين رفته كه ميخواي يه بازيه ديگه رو كپي كني؟
3-نميدونم.
4-ايراني اصيل.منظورم اينه كه مثلا اسم استوديو رو نذاري پانته آ و اينجور چيزا.
5-همون كه گفتم.ميخواين كپي كنين.پس فايده اي نداره.
6-هر چي سيستم پايينتر بهتر.

1.نه شما یه بازیه خواستگاری ایرونی پسند بساز ایشون sam_fisher_agent خوشش بیاد :gathering:
2.نه خوبه فقط گراف باشه با گیم پلی خوب (مولتیم داره؟؟)
3.مثلcod رو تک تک
4.ایرانی
5.خوبه (جنگ با عراق)
6.سیستم بالا آدم حظ کنه
( مثله cod تو مرحله هاش ادم زیاد باشه نه یه نفر بره یه لشگرو بکشه )
اسم پیشناهادی : نماز شام غریبان:praying:

1994

کاربر سایت
Sep 10, 2008
617
نام
1994
1.حتما عراق چون میدونید چه نوع اسلحه هایی باید درست کنید و همچنین شما خودت خوشت میاد امریکا بر ضد ما بازی درست کنه ؟
2.کار خیلی خوبیه فقط یه ذره خلاقیت هم داشته باشه تا جایه حرف نداشته باشه
3.حالیم نمیشه
4.خارجی باحال تره چون با بقیه بازی های ایرانی فرق داره اما صد در صد بنیاد گیرمیده
5.صدا اگه تکراری باشه ضایع میشه
6.سیستمش نه خیلی زیاد قول نه خیلی پایین (درحد 256 باشه) چون الان دیگه تقربیا همه یه سیستم نسبتا خوب دارن

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
خب دست همتون درد نکنه.
در مورد بازی اول اینو بگم که موتور پایه ی بازی هیچ ربطی به COD4 نداره و به هیچ عنوان ماد یا نقشه نیست!! بعد از عرضه کاملا مشخص می شه. اینم بگم که تک تک کد های بازی رو خودمون می نویسیم نه کپی!!
در مورد سبک بازی هم اینو بگم که چون من یه گیمر حقیقی و عمقی نیستم و بیشتر بازی های شوتر و ریسینگ بازی کردم و بیشتر هم با 360 حال می کنم پس سبک بازی اکشن شوتره. البته ساختش راحتتر از چیز های دیگست و زیاد با داستان کار نداره. البته اینم می دونم که اینجور بازی ها ماندگاریشون کمه و تو ذهن زیاد نمی مونه.
در مورد اسم بازی بگم که پس باید اسم ایرونی باشه!! البته به نظر اکثریت این شد. ولی سعی می شه یه مقدار بهتر باشه.
در مورد صداگذاری هم به این نتیجه می رسیم که باید خودمون بزاریم و این کار رو هم حتما می کنیم.
در مورد شباهت بازی به COD4 هم کلا منتفی شد و یه بازی جدید می سازیم با استفاده از المان های موفق COD4. مثل سیستم کشتن و تیراندازی نرم بازی.
در مورد مدل هم فعلا مجبوریم از مدل های بازی های دیگه استفاده کنیم ولی سعی می شه از مدل های معروف استفاده نشه که ضایع بازی بشه.
در مورد افکت هم که مثل اینکه کسی چیزی نمی دونه پس خودم نظر می دم که افکت Parrellax Normal Map بهتر باشه. چیزی شبیه Gears of war که در و دیوار و همه ی آبجکت هاش حالت لجنی و خیس رو داره. البته ما بازی مون رو همش اینجوری نمی کنیم و بعضی جاها از این تکنیک استفاده ی غلیظ می شه. حالا اگه این چیز ها رو نفهمیدید عیبی نداره. من خودم چون قبلا برنامه نویس DirectX بودم و دوباره گیمر شدم اینها رو می دونم.:eek:برنامه نویس-> گیمر:eek:

بازم نظر بدید.

یه چند تا سوال دیگه
1.با لرزش اسلحه در هنگام تیراندازی چطورید؟ لرزش صحنه چطور؟
2.بازی خون و خونریزی داشته باشه؟ یا در حد کم باشه؟
3.دوست دارید دشمن های زیادی رو راحت بکشید یا دشمن های کم رو یه مقدار سخت تر؟
4.بازی رمز و چیت داشته باشه؟
5.شخصیت های اصلی بازی شبیه افراد مذهبی باشه یا آدم های عادی؟
6.بازی تم شوخی تر داشته باشه یا خشن تر؟
7. اولین محیطی که دوست دارید وارد بازی شدید ببینید چیه؟ اردوگاه مثل IGI یا جنگل؟(چون باید تا 6 ماه یه مرحله به صورت دمو به بنیاد تحویل شه اینو می پرسم.)

این چند تا شات از آخرین پروژه:
http://rapidshare.com/files/252893043/Ranger.zip.html

Last edited by a moderator:

S1NA

کاربر سایت
Mar 7, 2009
937
نام
سينا
1 لرزش داشته باشه ولی خيلی کم که ديگه بی حرکت هم نباشه
2 خون ريزی داشته باشه ولی نه زياد که ديگه هندی بازی هم نشه
3 بهتره که دشمنان کمی رو با سختی متعادل بکشيم ... نه اينکه يه نفر بره دهن يه لشکر رو سرويس کنه اين ديگه خيلی آنرئيال و خاليبندی ميشه
4 مگه بازی بدون چيت کد هم به آدم ميچسبه ؟؟؟ ..... حتماً کد تقلب براش بزاريد
5 تورو جون هرکی دوست داريد ديگه به دين ربطش نديد .... يه شخص معمولی باشه خيلی بهتره
6 هرچی خشن تر .... بازی پر طرف دار تر
7 اولين محيط رو بهتره حالت جنگل و طبيعت و تو شب تار آغاز بشه
موفق باشی

MR.CR

کاربر سایت
Mar 20, 2009
382
نام
وحید
لرزش اصلحه خوبه ولی تصویر نه
خون و خون ریزی باشه
دشمن های زیادی رو راحت بکشیم
رمز و چیت نداشته باشه
افراد عادی
خشن تر
جنگل

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
جنگ ایران و اسرائیل باشه بهتره چون اسرائیل تهدید کرده که به ایران حمله میکنه .(حالشونو بگیر)
(به امید روزی که تیم ایرانی ها هم توی E3 حضور داشته باشه (56 قرن دیگه)

فعلا در حال حاضر اگه بخوایم اولین بازیمون رو در مورد امریکا یا اسرائیل بسازیم هم سیاسی می شه و هم اولین بازی بیشتر جنبه ی خودنمایی داره و طبیعتا بازیه اول ایراداتی هم داره که بعد اینکه خوب حرفه ای شدیم و معروف شدیم قراره یه بازی خیلی خوب و خوشدست در مورد حمله به اون آشغالا بسازیم. به نظر من بازیساز های ایرونی هیچ مشکلی از نظر فنی ندارند و فقط مشکلشون اینه که خودشون گیمر نیستند . مثلا یکی از بازی های ایرونی رو دیدم که یه آخوند( منظورم طلبه) ساخته و کاملا مشخص بود که حتی در عمرش یه بازی هم انجام نداده بود. چون توش ایرادات خیلی خیلی پیش پا افتاده بود که خیلی راحت می شد حل کرد. اصولا گیم ساختن یه بحث تخصصیه و کسی باید واردش بشه که به جای درس خوندن کتاب هایی در مورد شیدر و رندرینگ رو خونده باشه!!(مثل خودم:biggrin1::biggrin1:). و در عین حال گیمر هم باشه. البته گیمر تفریحی چون باید وقت به کتاب خوندن هم بزاره و از کتاب خوندن و علم بیزار نباشه. مثل اکثر گیمر هایی که خودم با چشم خودم دیدم!!!!:eek:

منتظر پاسخ هاتون به سوال ها هستم!!

Mandozma.

کاربر سایت
Jun 28, 2009
396
نام
علی
1.لرزش داشته باشه ولی کم
2.خون ريزی داشته باشه
3.نه کم نه زیاد نرمال باشن
4.نداشته باشه
5.هر چی دوس دارید ( نام پیشنهادی شخصیت حاج حبیب :cheesygri)
6.خشن
7.جنگل (ضایع نباشه)

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
خب مثل اینکه افراد به جنگل رای می دن. گمون کنم انتظار جنگل کرایسیس رو دارن!!!!
البته می شه جنگل رو در اورد ولی در حد فار کرای 1 روی 360 می شه!! نه کرایسیس!! که فکر کنم اولین محیطی که می سازیم جنگل نباشه بهتره. چون برای جنگل باید دنبال درخت های خیلی خوب بگردی که سخته. تازی بازی حمله به عراقه که بیشتر محیط باید صحرایی و گرم باشه با درخت های صحرایی. حالا باید مشورت کنم ببینم چی می گن اصل کاری ها!!

samboys

کاربر سایت
May 1, 2009
38
سلام دوستان
من که نه ولی یه شرکتی داره بازی می سازه و من هم تو طراحی و تکنیک های ساخت کمکشون می کنم. یعنی کلا من طراحی می کنم و اونا اجرا. خلاصه من بگم فلانی رو حذف کن حذفه و بگم فلان کارو بکن انجام می شه. حالا می خوام اینجا هرکی در مورد سوالاتم نظری داره بگه. هرچی بیشتر توضیح بدین بهتره. فعلا هیچ عکسی از بازی رو سیستم خودم نیست ولی می زارم.

1. به نظرتون بازی حمله ی ایران به کجا باشه؟ عراق یا امریکا؟

2.ما داریم COD4 رو کپ می زنیم. از تفنگ و گیم پلی و نوع زخمی شدن و خون کم شدن و حال و هوای بازی و تکنیک های به کار رفته در بازی و خیلی چیز های دیگه!! آیا خوبه؟ البته این برای نشون دادن قدرتمون تو ساخت بازیه!! به نظرتون به چشم و شعور ایرانی ها خوش میاد یا ناخوش؟ لطفا همه در این مورد نظر بدن که اگه بد در اومد کلا تم بازی عوض شه.

3.این سوال یه مقدار تخصصیه!! به نظرتون افکت Glow به کل صحنه بدیم (شبیه کرایسیس روی تنظیمات High) بهتره یا به تک تک اشیا در بازی شیدر Parrllax Map بدیم(شبیه بیشتر به Unreal Engine و کمی شبیه COd4)؟ البته باهم نمیشه استفاده کرد.

4.اسم استدیو ی بازی سازی شبیه خارجی ها باشه یا ایرونی ها؟ خارجی شبیه Master Creators و ایرونی شبیه راهیان اسلام. که البته اسم ایرونی برای پاچه خواری پیش بنیاد بازی بهتره و اسم خارجی برای محبوبیت بین بازی بازها!!

5.ما که فعلا نمی تونیم مدل ساز و انیماتور استخدام کنیم. خب اگه از مدلها و صداهای بازی های معروفی مثل COD4 با شیدر کامل نورمال مپ پارلاکس استفاده کنیم ضایع بازی نمی شه؟ چون این اول راهه مجبوریم و می خوایم بیشتر هسته و گیم پلی بازی رو بسازیم و روش کار کنیم.

6. به نظرتون بازی رو چه سیستمی اپیزود بشه؟ سیستمی که داره روش ساخته می شه سیستم زیره و رو سیستم با گرافیک hd4670 و 1.5 رم و CPU 3200 معمولی تست می شه.

CPU:Core2 E7300 2.6 gh
GPU:9400Gt
Ram: 4Gb

خب سوال های بیشتر بعدا. یه Wallpaper اولیه برای شوخی ساختیم ببینید چطوریه؟ البته اسم بازی این نیست و املاش هم غلطه!!یه شات هم از نمونه ی اولیه ی بازی که در روز های اول ساخته شده و تو سیستم خودم پیداش کردم براتون گزاشتم. بندازید دسکتاپتون حال کنید.

http://rapidshare.com/files/252690866/Renjer.zip.html
لینک دانلود رو خودم تست کردم و یه بار دان شده درسته.

از همتون ممنون و سپاسگزارم. اینم بگم که چون این بازی پشتش یه گیمر هست(خودم:cheesygri) سعی می شه اصلا و اصلا شبیه بازی های دیگه ی ایرونی نباشه!! حتی شده تیزر ها و مارک بازی رو هم شبیه خارجی می سازیم تا شبیه بازیهای ایرونی نشه و اینم بگم که هرچی می سازیم با بازی های ایرونی چک می کنیم که شبیه اونا نشه!! البته برای حمایت بنیاد یه مقدار پاچه خواری لازمه!!(همون استدیوی راهیان اسلام:cheesygri:cheesygri).
cpu 2هسته ای اونم رو یه بازی ایرانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خنده دار بود

NeverPoint

کاربر سایت
May 6, 2009
578
cpu 2هسته ای اونم رو یه بازی ایرانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خیلی خنده دار بود
حالا کی گفت از دو تا هسته استفاده می شه؟ این سیستم سیستمیه که داره روش ساخته می شه و ربطی به سیستم مورد نیاز بازی نداره. سیستم مورد نیاز بعد ساخت بازی اعلام می شه.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر