گروه بازی سازی به سبک ماجراجویی (Adventure )

iran_adventure

کاربر سایت
Nov 23, 2006
146
با سلام
من در حال تشکیل یک گروه بازی سازی هستم . من تاپیکهای دیگه رو مطالعه کردم و به این نتیجه رسیدم که اگه فقط بگم می خوام یگ گروه تشکیل بدم و هر کی خواست نظر بده به جایی نمی رسیم .
در ضمن باید بگم من برای سرگرمی نمی خواهم این گروه رو تشکیل بدم و می خواهم یک گروه حرفه ای تشکیل بدم و به آن به عنوان یک شغل و منبع در آمد نگاه می کنم .(خیلی جدی هستم) .باید بگم کسی رو نمی خوام که هم مدل سازی بلد باشه هم برنامه نویس.
در مورد بازی باید بگم بازی از نوع ماجراجویی اشاره وکلیک 2.5D هستش ( مثل سایبریا ،Still life ، secret files ) پس در مورد سبک بازی دیگه نظر ندین. در حال حاضر تنها سبکی که افراد آماتور می توانند کار کنند و حرفی برای گفتن داشته باشند همین سبک است بدلایل زیر :

1 . عدم نیاز به هوش مصنوعی
2 . عدم نیاز به صداگذاری حرفه ای
3 . با وجود یک داستان جالب (مثل neverhood ) از نظر مخاطب دامنه گروه های سنی زیادی را پوشش می دهد و با وجود این که داستان ایرانی است همه برای خرید آن مشتاق هستند .
4 . افراد زیادی در جهان به صورت تک نفره بازی در این سبک می سازند و فقط بخاطر داستان و معماهای جالب معروف می شوند حال ما با یک کار گروهی و با استفاده از هوش ایرانی خود می توانیم حرفی برای گفتن داشته باشیم .

در مورد افرادی که تمایل به عضویت دارند باید بگویم که باید دارای مشخصه های عمومی زیر باشند :

1 . از نظر من کسانی ارجح هستند که بازی در این سبک انجام داده باشند یعنی کسی که صرفا برنامه نویس است (هر چه قدر هم حرفه ای باشد) و تا به حال بازی نکرده است به درد این کار نمی خورد . (مهمترین مشخصه)
2 . بدلیل ابتکاری بودن این سبک و وجود معما های ابتکاری و کمک گرفتن از همه افراد در نوشتن داستان و معماها ، افراد باید دید باز داشته باشند و با هوش باشند
3 . آشنایی متوسط با زبان انگلیسی در حد مطالعه مراجع اصلی نرم افزارها و سایتهای خارجی و آموزش های نرم افزارها در هنگام تحقیق و توسعه
4 . تخصص در یک زمینه خاص ( مثلا فقط برنامه نویسی نه بخشی در نرم افزار و بخشی در گرافیک)
5 . وقت کافی برای انجام پروژه داشته باشید مثلا اگر برای کنکور درس می خوانید برای خودتان هم بهتر است که به سمت بازی سازی نروید ولی فکر نکنید که وقت انچنانی می خواهد من خودم دانشجو هستم و می دانم که می توانم در کنار درسم این کار را انجام دهم
6 . جنسیت مهم نیست

بعد از مشخصه های عمومی تخصص ها را بیان می کنم :

1 . گرافیست 2 بعدی : شامل کشیدن story board ، طراحی شخصیت ها و... در ابتدا داشتن درک گرافیک یعنی داشتن علم گرافیک و سپس قابلیت کار با نرم افزار های گرافیکی و ... . با توجه به مهم بودن گرافیک در این سبک ( تصاویر خیره کننده سایبریا را بخاطر بیاورید ) گرافیست باید توانایی کافی را داشته باشد .
2 . گرافیست 3 بعدی : شامل طراحی 3 بعدی شخصیت ها و انمیشن سازی در حد مبتدی ،object سازی و ... چون 3ds max سازگاری زیادی با موتور گرافیکی مورد نظر من برای ساخت بازی دارد فرد باید تسلط کافی بر این نرم افزار داشته و کارهای ذکر شده را با این نرم افزار انجام دهد.
تذکر : گرافیست 2 بعدی و 3 بعدی باید یکدیگر را پوشش دهند و با هم هماهنگ باشند .
3 . برنامه نویس : تسلط بر برنامه خاصی ملاک نیست ( چون از engine استفاده می کنیم البته اگر بر جاوا تسلط داشته باشد بهتر است ) چون از معماهای زیادی در بازی استفاده می شود برنامه نویس باید بتواند معما را به الگوریتم تبدیل کند و بتواند توسط زبان برنامه نویسی engine که معمولا زبان ساده ای دارند آن را بنویسند پس نتیجه می گیریم درک برنامه نویسی و الگوریتم مهمتر از زبان برنامه نویسی است .

در ابتدا به همین 3 نفر نیاز داریم و با خودم 4 نفر می شویم و پس از جلسات اولیه در مورد بقیه افراد و روند کار صحبت خواهیم کرد . باید بگویم که من به کار خود ایمان دارم و نپرسید که با چی و چطوری اگر واقعا این توانایی را در خود می بینید بعد از اولین تماس با من متوجه می شوید که می توانیم بازی سازی حرفه ای و در سطح جهانی انجام دهیم . در ضمن باید بگویم در این مکان نگویید من هستم و خداحافظ شما . اگر واقعا مایل به کار کردن هستید برای ای دی من در یاهوoff بگذارید و در صورت تمایل شماره تماس خود را بگذارید تا با شما تماس بگیرم .

Yahoo ID : iran_adventure
Email : mojtaba.rgb@gmail.com

loverboy

کاربر سایت
Sep 17, 2007
4
با سلام خدمت شما
من حسین جمشیدنژاد هستم و 17 سال سن دارم
من آشنایی نسبتا کامل با برنامه های : 3d game studio a6 -fps creator - game maker و برنامه های گرافیکی از جمله : photoshop - 3d max (تا حدودی) دارم.
البته با این سه برنامه بازی سازی بازی ساخته ام و مهارت لازم را دارم و آماده ی همکاری با شما هستم.
اگر مایل بودید به این میل pm بدهید تا راهی باشد برای کمک به این صنعت ارزشمند
hossein_regal90@yahoo.com
hossein_loverboy90@yahoo.com
با تشکر

MANIX

کاربر سایت
May 18, 2007
2,500
نام
حميدرضا
من در ضمينه داستان و دوبله هستم .من پارسال يك داستان نوشتم از طرف مدرسمون رفت بهترين داستان استان تهران شد اگه باور نميكنيد ميتونم كتابو با لوحمو نشون بدم دوبله هم بسيار قوي هستم.اينم id:
patris_n1@yahoo.com

iran_adventure

کاربر سایت
Nov 23, 2006
146
سلام
بچه ها من شرمنده ام . ( هرچند جوابهایی هم که دادید خیلی از زدن تاپیک من گذشته بوده ... )
به هر حال من دیگه روی این بازی کار نمی کنم البته یه بازی ای رو شروع کردم ( تنهایی ) ولی مشکلاتی برام پیش اومئه که فعلا نمی تونم ادامش بدم ...
فقط خواستم بگم ما هم هستیم ! دیدم چند تا از دوستم تو این سایت هستند گفتم حتما باید سایت خوبی باشه پس گذاشتم تو favorites ...
فعلا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر