آموزش Fix کردن Yellow Light Of Death

™Meysam

کاربر سایت
May 22, 2007
1,542
نام
میثم
سلام بچه ها پلی 3 من هم خراب شده لامپ زردی که شما میگید داده اولش لامپ سبز روشن میشه خوب بدش 1 ثانیه زرد میشه بعد 3 بوغ میزنه قرمز میشه هی چشمک قرمز میزنه کمکم کنید درست بشو هستش
همین بلا رو گرفته که شما میگید اره نه :cheesygri

™Meysam

کاربر سایت
May 22, 2007
1,542
نام
میثم
سلام بچه ها پلی 3 من هم خراب شده لامپ زردی که شما میگید داده اولش لامپ سبز روشن میشه خوب بدش 1 ثانیه زرد میشه بعد 3 بوغ میزنه قرمز میشه هی چشمک قرمز میزنه کمکم کنید درست بشو هستش
همین بلا رو گرفته که شما میگید اره نه :cheesygri
بابا یکی جواب ما رو بده:confused: تا ما هم دست به کار بشیم :p

dante_H2

کاربر سایت
Dec 26, 2008
31
نام
حسين
درود
کنسول من سالمه.
دادم برام درستش کردن
گفتن از پروسسورش بود. (پروسسور دیگه چیه:biggrin1:)
حدود یک ماه هست که درستش کردن برام اما وقت نکردم رونش کنم تا الان :laughing:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
بچه ها من شدیدا ترسیدم اشکم داره در میاد :((حتی دیگه دل و دماغ اینو هم ندارم که طرف ps3 برم !!! با این حرفایی که شما ها زدین آدم می ترسه که اگه به ps3 دست بزنه زرد بشه !:( من که تا حالا کلی باهاش بازی می کردم الان با این خبرها حتی دیگه طرفش هم نمی رم ! راستی گفته بودین هر 3 روز باید تمیز شه . برای تمیز کردنش همه ی اون 40-30تا مرحله باید انجام بشه یا فقط همون قاب روش رو بردارم و یه جاروبرقی ای سشواری چیزی بکشم کافیه ؟!:confused: درسته می گین احتمالش خیلی کمه ولی اینطوری که اینجا دیدیم مال خیلیا زرد شده ! خواهش می کنم جوابمو بدین من دیگه دارم کم کم از ps3 می ترسم چون ایکس باکس هر چی باشه همه بلدن درستش کنن ولی این یکی رو عمرا.:((:((:((:((
خواهش میکنم جوابمو بدین ممنون.

S.V.R

کاربر سایت
Dec 12, 2008
541
بچه ها من شدیدا ترسیدم اشکم داره در میاد :((حتی دیگه دل و دماغ اینو هم ندارم که طرف ps3 برم !!! با این حرفایی که شما ها زدین آدم می ترسه که اگه به ps3 دست بزنه زرد بشه !:( من که تا حالا کلی باهاش بازی می کردم الان با این خبرها حتی دیگه طرفش هم نمی رم ! راستی گفته بودین هر 3 روز باید تمیز شه . برای تمیز کردنش همه ی اون 40-30تا مرحله باید انجام بشه یا فقط همون قاب روش رو بردارم و یه جاروبرقی ای سشواری چیزی بکشم کافیه ؟!:confused: درسته می گین احتمالش خیلی کمه ولی اینطوری که اینجا دیدیم مال خیلیا زرد شده ! خواهش می کنم جوابمو بدین من دیگه دارم کم کم از ps3 می ترسم چون ایکس باکس هر چی باشه همه بلدن درستش کنن ولی این یکی رو عمرا.:((:((:((:((
خواهش میکنم جوابمو بدین ممنون.
این اتفاق برای شما افتاده؟اگه نیفتاده زیاد نگران نباشید چون این مشکل خیلی کم پیش میاد... منظور از تمیز کردن PS3 لازم نیست اصلا بازش کنی یا قابشو برداری فقط اطرافش رو تمیز کن با بدنه شو که خاکی نباشه و در محیط بسته قرارش نده یه جا قراش بده که هوا جریان داشته باشه. ایجور هام نیست که شما فکر میکنید ولی به هیچ صورتی قبل از این که PS3 چیزیش بشه قابشو باز نکن و فقط خودشو (بدون برداشتن قاب) با دورش رو گرد و خاک گیری کن با یه دستمال نرم و محفظه های هوا رو هم چک کن (سوراخ ها) تا گرد خا راهشو نبسته باشه و یا چیزی جلوشو نگرفته باشه.

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
این اتفاق برای شما افتاده؟اگه نیفتاده زیاد نگران نباشید چون این مشکل خیلی کم پیش میاد... منظور از تمیز کردن PS3 لازم نیست اصلا بازش کنی یا قابشو برداری فقط دورو بروشو تمیز کن با رو شو که خاکی نباشه و در محیط بسته قرارش نده یه جا قراش بده که هوا جریان داشته باشه. ایجور هام نیست که شما فکر میکنید ولی به هیچ صورتی قبل از این که PS3 چیزیش بشه قابشو باز نکن و فقط خودشو (بدون برداشتن قاب) با دورش رو گرد و خاک گیری کن با یه دستمال نرم و محفظه های هوا رو هم چک کن (سوراخ ها) تا گرد خا راهشو نبسته باشه و یا چیزی جلوشو نگرفته باشه.
نه ps3 ام اینجوری نشده ولی بدجوری ترسیدم.چون بالاخره نفهمیدم دلیلش چیه که اینجوری می شه از گرد و خاکه یا از زیاد بازی کردن چون یکی از دوستان همین جا گفته بود بعد از 10 دقیقه بازی کردن ps3 اش اینجوری شده ؟! اگه دلیلشو هم بهم بگید ممنون می شم مثلا اگه به خاطر زیاد بازی کردنه مثلا چند ساعت بترکونی اینجوری می شه یا چیز دیگه ؟!:confused:
و یه چیز دیگه اینکه به عمودی یا افقی گذاشتن ps3 ربط داره یا نه ؟باید عمودی بذارمش یا افقی؟ یا به قول خودمون موقع بازی کردن وایسونمش یا بزارم دراز بکشه ؟:confused:
در ضمن کنسولم جلوی باد کولره و مستقیم خنک می شه هر روز هم یه دستی به سر و روش می کشم و گرد و خاکشو می گیرم.
به خاطر کمکتون هم ممنون.:love:

S.V.R

کاربر سایت
Dec 12, 2008
541
نه ps3 ام اینجوری نشده ولی بدجوری ترسیدم.چون بالاخره نفهمیدم دلیلش چیه که اینجوری می شه از گرد و خاکه یا از زیاد بازی کردن چون یکی از دوستان همین جا گفته بود بعد از 10 دقیقه بازی کردن ps3 اش اینجوری شده ؟! اگه دلیلشو هم بهم بگید ممنون می شم مثلا اگه به خاطر زیاد بازی کردنه مثلا چند ساعت بترکونی اینجوری می شه یا چیز دیگه ؟!:confused:
و یه چیز دیگه اینکه به عمودی یا افقی گذاشتن ps3 ربط داره یا نه ؟باید عمودی بذارمش یا افقی؟ یا به قول خودمون موقع بازی کردن وایسونمش یا بزارم دراز بکشه ؟:confused:
در ضمن کنسولم جلوی باد کولره و مستقیم خنک می شه هر روز هم یه دستی به سر و روش می کشم و گرد و خاکشو می گیرم.
به خاطر کمکتون هم ممنون.:love:
تا اون جا که من میدونم دلیلش گرما هست. ببین , خود کنسول هوای خودشو میتونه تحویه کنه تا وقتی دمای اتاق خیلی زیاد نباشه (فکر کنم تو دفترچش 40 درجه نوشته بود)و یا گرد و خاک مانع عمل تحویه بشه بنابراین مشکل از تعداد ساعت بازی نیست(نه این که دیگه بتروکنیش ولی مثلا من شده یه ماه هم خاموشش نکنم)
اگه هوا خوب باشه و خاک هم مانع تحویه نشه مشکلی پیش نمیاد...
افقی بهتره چون یهو از روی بد شانسی میفته اونوقت ...

آخرین ویرایش:

Lord Hell

کاربر سایت
Dec 30, 2006
584
نام
میلاد
Yellow Light Of Death هم پدیده خیلی جالبی شده واقعا !! سوالی که این وسط پیش میاد اینه که اگر یک نفر از کنسولش درست استفاده کنه ( یعنی فقط بلوری دیسک بذاره تو دستگاه و بازی کنه باهاش ) و این کنسول رو در شرایط خوب و معقولی قرار بده . به کدوم دلیل قانع کننده ای باید با این ارور مواجه بشه !؟ به دلیل چه مشکل سخت افزاری که هیچ جا ازش خبر ندارن !؟ الان علت 3 چراغ دادن 360 کاملا مشخص هست و همه ازش خبر دارن . منتهی من نمی دونم چه جوریه که _ حتی در مواقعی که با کنسول رفتار خوبی هم می شه و هیچ دستی هم توی کنسول نمی برن دوستان _ برای بعضی از دوستان نمایان شده !! واقعا سوال شده اینم !!

آخرین ویرایش:

™Meysam

کاربر سایت
May 22, 2007
1,542
نام
میثم
داداش هیچ مشکلی نیست هر کسی دستگاه خراب شد بده من درست میکنم تظمینی هم می گم تا حالا هم چندتا درست کردم از روز اولش هم بهتر کسی این بلا رو گرفته بگه درست میکنم براش البته کار سختی نیست کار اسونی هم نیست فقط حوصله و کمی هم حس تعمیر کاری داشته باشی در کل ما گفتن اصلا کسی که بلد نیست درست نکنه چون دیگه باید با همون دست پرتش بدی خیلی حساس هستش دستگاه کسی که بلد نباشه اگه بازش کنه مونده توش چه طور ببندش

Meysam

کاربر سایت
Apr 11, 2006
4,955
داداش هیچ مشکلی نیست هر کسی دستگاه خراب شد بده من درست میکنم تظمینی هم می گم تا حالا هم چندتا درست کردم از روز اولش هم بهتر کسی این بلا رو گرفته بگه درست میکنم براش البته کار سختی نیست کار اسونی هم نیست فقط حوصله و کمی هم حس تعمیر کاری داشته باشی در کل ما گفتن اصلا کسی که بلد نیست درست نکنه چون دیگه باید با همون دست پرتش بدی خیلی حساس هستش دستگاه کسی که بلد نباشه اگه بازش کنه مونده توش چه طور ببندش
بلدی نمیخواد آموزشو میخونی باهاش جلو میری ! همون کاری که آرش کرد هر چند یه اشتباه انجام داد و مشکل برداشت

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
بلدی نمیخواد آموزشو میخونی باهاش جلو میری ! همون کاری که آرش کرد هر چند یه اشتباه انجام داد و مشکل برداشت
میثم من درستش کردم مشکلی نداشت :D یعنی هیچ اشتباهی نکردم ولی این Yellow Light چند تا مدل مختلف داره که بستگی داره شما به کدومش دچار شده باشی . من که درستش کردم واسم 2 ماه کارکرد ، البته از یه کنسولی که 2 سال و نیم شبانه روز روشن باشه انتظار بیشتری هم نمیشه داشت :D .
اصلا هم کار سختی نیست ولی باید خیلی حواستون جمع باشه . فکر کنم اولین نفری که Yellow Light رو توی BC درست کردم من بودم :D .

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,151
نام
ماکان
Yellow Light Of Death هم پدیده خیلی جالبی شده واقعا !! سوالی که این وسط پیش میاد اینه که اگر یک نفر از کنسولش درست استفاده کنه ( یعنی فقط بلوری دیسک بذاره تو دستگاه و بازی کنه باهاش ) و این کنسول رو در شرایط خوب و معقولی قرار بده . به کدوم دلیل قانع کننده ای باید با این ارور مواجه بشه !؟ به دلیل چه مشکل سخت افزاری که هیچ جا ازش خبر ندارن !؟ الان علت 3 چراغ دادن 360 کاملا مشخص هست و همه ازش خبر دارن . منتهی من نمی دونم چه جوریه که _ حتی در مواقعی که با کنسول رفتار خوبی هم می شه و هیچ دستی هم توی کنسول نمی برن دوستان _ برای بعضی از دوستان نمایان شده !! واقعا سوال شده اینم !!
دلیل Yellow روشن هست. وقتی مشکلی واسه انتقال گرما از CPU به Heat پیش بیاد کنسول قات میزنه. این مشکل هم اکثرا به خاطر از بین رفتن خمیر سیلیکون بوجود میاد.

پ.ن: کلا شما هم مثل من یک کولر گازی بزارید کنار PS3 تا اصلا فن هاش روشن نشه!!:biggrin1: (شوخی)

elyasbbc

کاربر سایت
Aug 31, 2009
34
نام
الیاس
دوستان من دستگاهم رو دادم سیلیکونش رو عوض کرد تغمیر کار ولی الان دوباره اینطور شد چراغ زردش روشن میشه بعد چراق قرمز چشمک می زنه>چیکار کنم؟؟؟

Astiak

کاربر سایت
May 27, 2007
4,017
نام
آرش
دوستان من دستگاهم رو دادم سیلیکونش رو عوض کرد تغمیر کار ولی الان دوباره اینطور شد چراغ زردش روشن میشه بعد چراق قرمز چشمک می زنه>چیکار کنم؟؟؟
شما فقط با عوض کردن خمیر سیلیکون نمیتونید دستگاهتون رو درست کنید . به دو دلیل :
یک اینکه ممکنه اشکال از Power باهش که در این صورت هیچ ارتباطی با خمیر سیلیکون و GPU و CPU نداره .
و دوم اینکه اگر مشکل از انتقال حرارت و Overheat شدن باشه تنها چایگزین کردن خمیر سیلیکون دردی رو دوا نمی کنه و سطح Motherboard که شامل هشت قسمت میشه باید با یک سشوار صنعتی حرارت داده بشه . :smile:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر